Нищо не ям, а пълнея

  • 15 277
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 212
Много мои колежки дето са на разни диети постоянно повтарят "Нищо не ям по цял ден и пак пълнея" Според вас как става тоя номер - хем нищо не ядеш, хем пълнееш.
Това е може би някакво заболяване. Защото ако не ядеш нищо не би трябвало да качваш килограми а да слабееш...

# 1
  • Мнения: 571
По- скоро търсят внимание. Искат да ги забележиш и да им кажеш че са добре и така.

# 2
  • Мнения: 1 599
и аз имам една позната , която нищо не яде а е доста закръглена... ама като седне ме на питник... хапва 2 хамбургера .... пие диетична кола , за да не пълнее newsm78 , после почва чипс ... фъстъци    newsm22 а аз само гледам и се облизвам... еми не знам според мен не осъзнават колко калорични храни ядът... ужас


# 3
  • Мнения: 2 068
не е заболяване  Wink нищо им няма
ето ти едно примерно меню на още един неядящ човек  Mr. Green
цял ден семки и кафета, вечер пържени картофи с наденица и хляб  Crazy
 

# 4
  • Мнения: 673
В отговор на такива особи казвам, че аз ям през 2 часа (което си е вярно) и отслабвам. Да ги е яд  smile3533
Пълнеещите "от нищо" всъщност ядат точно junk food много и си мислят че разните солетки, бисквитки, сокчета и плодчета са безобидни. Е да, ама не. Всеки, който иска да направи нещо за фигурата си намира начин и успява. Който само търси причини и не може да прочете какво трябва да яде, си седи гладен и дебел. Гладен въпреки всичките боклуци, които нагъва, защото тези боклуци съдържат много въглехидрати, а въглехидратите вдигат нивото на инсулина. Това те прави гладен въпреки че стомахът е пълен и нужните калории са поети. Производителите знаят на какво да заложат, нали трябва да продават повече и повече чипсове, снаксове, вафли и десерти.

# 5
  • Мнения: 1 290
Да да и моята колежка уж нищо не яде,цял ден набива разни "фурнети",баници и бейк роллс,това не го има за храна  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 737
По принцип неяденето забавя метаболизма и малкото и рядко погълната храна се превръща в запаси на организма,т.е. в сланинка. Peace
Аз започнах да отслабвам след като увеличих яденето до 4 пъти на ден

# 7
  • Мнения: 137
"Нищо" за едно може да е "Нещо " за други,а иначе когато човек не се храни, организма се запасява и в началото не се отслабва, но ако гладуването е дълго и системно започва смъкването, като се свалят килограми от всякъде, мускули и т.н. Акогато се направи правилен режим на хранене, макар и сит човек може да смъква, аз така отслабнах с 13кг за месец и поливина, а и на всичко отгоре свалих по голям процент мазнини

# 8
  • Мнения: 96
....."Нищо не ям по цял ден и пак пълнея" Според вас как става тоя номер - хем нищо не ядеш, хем пълнееш.
..........
Няма как да стане Simple Smile
Това е защитна реплика на хора които страдат от "Хранителна зависимост" и колкото и да се отрича от обществото тя съществува в гигантски размери и се засилва. Докато не се вземат мерки и не я приемем ще е така.
Много отдавна е доказано,че колкото повече въглехидрати приемаме,толкова повече ни се яде.Броенето на калории е фикс идея на"вечно гладуващите",а я прочетете колко въглехидрати съдържа "ниско калоричната,диетична храна"....о,ужас-почти колкото хляба,шоколада и т.н.




П.П.Да не си помислите,че съм от фиданките Joy,не,не и аз съм една от тези "Вечно гладни и дебели",но не твърдя,че не ям,защото много добре си давам сметка колко ям.

# 9
  • Мнения: 712
На такива директно им заявявам в очите старата българска пословица "Таз шия не е от туршия" Simple Smile
И ги оставам да размишляват...

# 10
  • Мнения: 22 432
И нищо да не ядат през деня като се приберат и се натъпчат за вечеря, язък им за неяденето. )))
Няма такъв филм, в който нищо да не ядеш и да напълняваш.
Другият вариант е както казаха момичетата, да тъпчат боклуци - соленки, бейк ролс, фурнети и др. подобни, да изгълтват по 1л натурален сок и да си мислят, че не са яли. )

# 11
  • Мнения: 4 678
По принцип неяденето забавя метаболизма и малкото и рядко погълната храна се превръща в запаси на организма,т.е. в сланинка. Peace
Аз започнах да отслабвам след като увеличих яденето до 4 пъти на ден
Не знаеш колко си права Peace

# 12
  • Мнения: 2 388
Да, това е синдрома - "Гладен и дебел".
Просто не се хранят правилно. В състояние са да не хапнат нищо 5 дни и после за един ден да унищожат хладилника.
А и така нареченото им "нищонеядене" обикновено е калорично, колкото едно стабилно ядене.
Ще си позволя да цитирам един човек, на който бих се доверила, ако реша да се храня някога, както трябва:
"Отслабва се с ядене, а не с глад".

# 13
  • Мнения: 311
За съжаление и при мен беше така, цял ден не хапвам нищо и вечер си хапна уж малко количество храна ама ми се отразява Sick.Доскоро това не беше така, макар и да съм била с подобен начин на хранене.Заседяването в офиса и отказването на цигарите обаче се отразиха зле на стария ми режим на хранене. Прави са всички - трябва да се храним здравословно, ако и успеем и има ефект цена няма да имаме! Късмет, много усилия и търпение на всички тръгнали към по-добър начин на хранене.
П.С. Кажи на колежките да се размърдат и да не мрънкат много само да ги забележиш  Wink

# 14
  • Мнения: 4 678
...
"Отслабва се с ядене, а не с глад".
...
Това все едно аз съм го казал...напълно съм съгласен Peace
Ето нещо по темата  bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328786.0

# 15
  • Мнения: 2 388
...
"Отслабва се с ядене, а не с глад".
...
Това все едно аз съм го казал...напълно съм съгласен Peace

Поци, ти ги разбираш нещата. Hug Нормално е да мислиш по този начин. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 737
По принцип неяденето забавя метаболизма и малкото и рядко погълната храна се превръща в запаси на организма,т.е. в сланинка. Peace
Аз започнах да отслабвам след като увеличих яденето до 4 пъти на ден
Не знаеш колко си права Peace

Поци,твоята тема за закусването ми даде нужния тласък Mr. GreenФакт!!!

# 17
  • Мнения: 4 678
По принцип неяденето забавя метаболизма и малкото и рядко погълната храна се превръща в запаси на организма,т.е. в сланинка. Peace
Аз започнах да отслабвам след като увеличих яденето до 4 пъти на ден
Не знаеш колко си права Peace

Поци,твоята тема за закусването ми даде нужния тласък Mr. GreenФакт!!!
Мъча се 2 години тук Hug Hug

# 18
  • Мнения: 498
И аз бях така преди,по цял ден гладувам и вечер изяждам една салата с размерите на половината маса с подправки естествено,2-3 ябълки и се чудя защо не отслабвам.
Но с времето и четенето на много теми в този подфорум схванах,че вместо да ям по веднъж на ден по-добре за ям по 4-5пъти,дори и започнах да закусвам,което не ми се беше случвало още от началното училище.Така не седя гладна цял ден и вечер не се нахвърлям на яденето.
Не че съм влезнала съвсем във форма още доста остава,но определено положението е по-добро.

И моите колежки по цял ден набиват солети,бейк ролс,ядки и си мислят,че нищо не ядът.Или когато наистина решат да не ядът започват да се наливат с кафето,но със сметани,захар и всички екстри общо взето. Laughing

# 19
  • Мнения: 4 678
И аз бях така преди,по цял ден гладувам и вечер изяждам една салата с размерите на половината маса с подправки естествено,2-3 ябълки и се чудя защо не отслабвам.
Но с времето и четенето на много теми в този подфорум схванах,че вместо да ям по веднъж на ден по-добре за ям по 4-5пъти,дори и започнах да закусвам,което не ми се беше случвало още от началното училище.Така не седя гладна цял ден и вечер не се нахвърлям на яденето.
Не че съм влезнала съвсем във форма още доста остава,но определено положението е по-добро.

И моите колежки по цял ден набиват солети,бейк ролс,ядки и си мислят,че нищо не ядът.Или когато наистина решат да не ядът започват да се наливат с кафето,но със сметани,захар и всички екстри общо взето. Laughing


Браво smile3525

# 20
  • Мнения: 46 515
Нищо - спрямо другите може би.
Хората са различни, имах една съквартирантка, хранехме се с еднакво меню, но тя ядеше 3 пъти по голямо количесто, например ако аз си направя 2 пържени яйца, тя изяждаше 6 бр., аз ям без хляб или тънка филийка, тя - половин хляб. Е, стоеше на 48 кг. и ако пропуснеше хранене, кантра направо се сриваше надолу, а аз 58 кг. и 1 хапка повече минавах 60 Tired някои са късметлии просто  Laughing



И аз бях така преди,по цял ден гладувам и вечер изяждам една салата с размерите на половината маса с подправки естествено,2-3 ябълки и се чудя защо не отслабвам ...

Да бе, разбира се, че ще отслабнеш, имах една позната, която същите ги приказваше, яде си без ограничение по принцип, един ден решава, че ще се ограничава, кара на кисело мляко и вечерта обяснява как нямало смисъл, ето, не яде, а не отслабва  Laughingвъпроса е да го спазваш за определен период, а не през няколко дни.

Има една малка подробност - алкохола, поне аз качвам зверски, а калориите ми на ден едва минават 1000 Tired

# 21
  • Мнения: 621
Да бе.... Те повечето дебели хора,които нямат воля и желание да променят нещо с това се оплакват...колко такива познавам...Глупости са това Simple Smile Е,ако имаш здравословни проблеми е друго - тогава знам,че се качва и от малко храна... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 314
няма такъв филм  Naughty 
На такива директно им заявявам в очите старата българска пословица "Таз шия не е от туршия" Simple Smile
И ги оставам да размишляват...
    Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Мдааа, майка ми това повтаря напоследък...."Нищо не ям, а си седя дебелааа, ах ,колко е трудно на 60г."

Давам я за пример, защото ме е яд. Преди няколко години, тя ми "отвори очите" за РХ, а сега яде хляб с кренвирш... ooooh!  Закусва плод, но оттам-нататък деня се проваля. Вчера купих на децата обикновени бисквити , а тя изяде 4 бр. Shocked ей така, не защото е гладна.
 Тя никога не е била пълна, а сега.... Thinking

Аз също съм правила тази грешка. Не се хранех  до 12,30 ....обядвах озверяла нещо набързо/уж малко/...и след 14,00 ч. солети, ядки, дояждах на децата храната - синдрома "да не се хвърли"....

При някои хора, неправилното съчетаване на храните и липсата на движение е фатална.
Всички го знаят, но е трудно стартирането.

# 24
  • Мнения: 617
На такива директно им заявявам в очите старата българска пословица "Таз шия не е от туршия" Simple Smile
И ги оставам да размишляват...
Обаче от туршията се дебелее... Joy

# 25
  • Мнения: 123
При някои хора, неправилното съчетаване на храните и липсата на движение е фатална.
Всички го знаят, но е трудно стартирането.

                                   Права си!
  Много е трудно началото.Поне при мен първите няколко дни.
 

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 23:12 от sireni

Общи условия

Активация на акаунт