Как се справяте с Претенциите в кухнята?

  • 3 851
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 358
Ами така като ви чета и слушам, май всичко е до възпитание.
Може доста неща да не ядеш, но поне уважавай труда на другите.
Аз съм с претенции, че готвя повече от добре.Готвя с удоволствие и с голямо желание.Не се сърдя ако някой не хареса сготвеното, но коментари за това какво съм поднесла не търпя.
Сготвила съм не за да храня някого, а защото ми е било кеф и така се разтоварвам.
Но с мъжа ми проблеми нямам никакви по този въпрос.От години в къщи менюто му когато аз ям рибка (шаран, скумрия и др.неизискани риби), субпродукти - дроб, език и т.н, пилешки крилца, той милия яде яйца hahaha повечето пъти собственоръчно направени и кротува да мине кризата с моето хранително така да се каже отклонение от нормата hahaha

# 31
  • София
  • Мнения: 1 341




Защо да е въпрос на възпитание????
Имам две деца,които съм си гледала сама.
Дъщеря ми яде всичко (без кисело зеле), а синът ми яде определени неща!
Къде ми отива различното възпитание......

# 32
  • София
  • Мнения: 1 642
Според мен си е до самият човек, дъщеря ми от край време си яде много добре, но в определени периоди не яде определени неща, просто така си е решила. Примерно три месеца не яде кашкавал, пет месеца - шунка, даже една година преяде с яйца на Великден и година и половина не искаше и да пробва варено яйце, сега пак яде. Племенникът ми пък не яде точно определени неща, ама изобщо и по принцип. Аз пък като малка директно махах чинията от масата, а я ме вижте сега...просто.

Капризните хора просто са си такива, трябва да им се хване цаката и това е - един успява, друг не - въпрос на късмет  Peace На сила хубост не става, това е!

# 33
  • Мнения: 774
В началото мъжът ми търпеше моите кулинарни опити без да гъкне (ама събота или неделя все бяхме при свекърите на гости и може и да си е наваксвал за през седмицата) Mr. Green. Преди няколко години се преместихме да живеем по-далеч, а той тръгна често по командировки. Там - по работни обеди и вечери. Като се върне - това не било така, онова не било така. Докато не "тропнах" по масата (гледам винаги да е разнообразно, вкусно и полезно всяка вечер) и не казах, че вкъщи не е ресторант, а ако иска да си готви сам (откакто сме женени веднъж е готвил боб под моите напътствия (аз боб и леща не ям и затова рядко готвя))Mr. Green. Оттогава яде, та ушите му пращят. Mr. Green

Само веднъж каза, че нещо не му харесва и то директно замина в кофата за боклук. После защо съм го била изхвърлила... Сега не смее да каже, че не е от разточителните, а знае какво ще последва... Mr. Green

Имам една приятелка - вегетарианка, мъжът й не е. Горката, всеки ден пита мъжа си какво иска да сготви постно или  месно и готви милата, въпреки че не понася дори миризмата на месо.  Rolling Eyes

rianonr, остави го  да си готви сам! Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 903
за щастие нямам такива проблеми. каквото направя за ядене - това яде. Ако не му харесва - да се оправя. Аз за всеки поотделно не готвя. Това се отнася и за детето. То се опитва да проявява претенции ( това не обичала, онова не обичала), но ...няма такъв филм - каквото има на масата, това се яде, който не иска - да си ляга гладен.

# 35
  • Мнения: 581
 Моя мъж е като свиня- яде всичко, включително и храна, която е започнала да се разваля.Заслугата е на свеки- помиите й са ненадминати.И аз не съм кулинарен виртуоз, но поне готвя вкусно и мъжа ми няма претенции относно храната.

# 36
  • Мнения: 80
Определено ще си готви сам Hug, аз имам претенциите,че мога да готвя. Казвам го, защото той е единствения, който се е оплакал. Обикновено като имам гости и сготвя нещо, винаги са харесали - и питат за рецептата. Дори майка му е питала за рецепти, което си е признание за мен...

# 37
Мм дааааааа,ами ако на въпроса" Какво искаш да ти сготвя?",получите отговор:
Ми незнам измисли нещо само да не е пържено,без месо,да не е ориз,да няма картофи,да не е боб,че ми е тежко на стомаха, ooooh!

# 38
  • Мнения: 80
ще сготвя доматена супа и като  се намръщи ще му връча тенджерата Embarassed Embarassed

# 39
  • Мнения: 936
Старая се да готвя разнообразно и полезно. Но ако на някой не му хареса , има два варианта - или вади нещо от хладилника, или посочвам пътя към най-близкия ресторант.
Майсторица, зеленчукова супичка става ли? Mr. Green

# 40
  • Мнения: 526
Здравейте, имам следния проблем - не обичаме да ядем нито по-разнообразни ястия(само традиционна кухня без много сол в ястията), не харесва нищо екзотично(например ориз със зеленчуци и ананс, месо със сметана и зеленчуци, да не говорим да нещо още "по-странно")...
Как се справяте с това?
Защо ли ми звучи познато  hahaha Mr. Green Моя мъж е същия-туй не яде, онуй не яде, на моменти ми къса нервите. Но му хваха цаката-като не ядеш, ще ме гледаш аз как ям  Joy Шега! Готвя му това, което харесва е лека полека пробутвам и нещо друго, така леко да посвикне с другата храна-която не я харесва. И така, не е лесно с малък деапазон ястия да храниш мъж.

# 41
  • Мнения: 1 283


Само веднъж каза, че нещо не му харесва и то директно замина в кофата за боклук. После защо съм го била изхвърлила... Сега не смее да каже, че не е от разточителните, а знае какво ще последва... Mr. Green



rianonr, остави го  да си готви сам! Peace

Е точно това се случи у нас преди малко. Единия не яде това, другия онова. Това било ОТВРАТ. Така ли, айде в тоалетната. Гледат ме опулено, не смеят да гъкнат. ПУСТИ ГЛАД. Стараеш се и накрая.....


# 42
  • Мнения: 80
 Grinning Вчера направих мусака и супа топчета - нова вариация. Яде - вкусно било, и после поиска палачинки (в 9.30 вечерта!) обаче, казах, че палачинки може и да има като измие чиниите.. в крайна сметка се отказа Laughing Laughing Laughing

# 43
  • Мнения: 4 668
Проблемът идва от майка му  Confused
Моята свекърва не е лош човек , но е най - трагичната готвачка на света . Да се яде нещо нейно си е направо Сървайвър  Simple Smile
Мъжът ми , който не е капризен много , но не ядеше мусака примерно . Представяш ли си ?
Като опита моята , каза " А , това е страхотно " Оказа се , че майка му я прави гадно и той я е намразил ...
Аз смятам , че готвя доста добре и той не се цупи , но ако се държи като твоя , заклевам се щях да го уморя от глад .
Как така специално с него всички ще се съобразяват ?
Това има за ядене и точка . Ако не му харесва - глад или да си върви при мама  Naughty

# 44
  • Мнения: 2 438
Проблемът идва от майка му  Confused
Моята свекърва не е лош човек , но е най - трагичната готвачка на света . Да се яде нещо нейно си е направо Сървайвър  Simple Smile
Мъжът ми , който не е капризен много , но не ядеше мусака примерно . Представяш ли си ?
Като опита моята , каза " А , това е страхотно " Оказа се , че майка му я прави гадно и той я е намразил ...
Аз смятам , че готвя доста добре и той не се цупи , но ако се държи като твоя , заклевам се щях да го уморя от глад .
Как така специално с него всички ще се съобразяват ?
Това има за ядене и точка . Ако не му харесва - глад или да си върви при мама  Naughty
Или да се запъти към кухнята с бодра стъпка hahaha
Когато моят съпруг се опита да сравни моите манджи с мамините /като ги похвали/, му казах че допуска най-трагичната мъжка грешка - да преценява две жени. После му казах, че майка му си има свой стил на готвене, аз имам различен и всеки е по-своему добър. Свеки има сполучливи кулинарни попадения, но това не е основание аз да се старая да готвя като нея.

Общи условия

Активация на акаунт