Тема за негативизма

  • 3 243
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 304
 Thinkingспоред мен негативизма се насажда у хората-най-вече чрез медиите

# 61
  • Мнения: 46 516
Thinkingспоред мен негативизма се насажда у хората-най-вече чрез медиите

Казах ли ви аз, че винаги някой друг е виновен  Mr. Green

# 62
  • София
  • Мнения: 12 103
Lara  Дразненето от негативизма също е негативизъм  Wink Иначе си права- оплакването на собствената ни участ е наша национална черта. Все сме ощетени, прецакани и изтормозени. Понякога завиждам на хората, които вярват в рая, а именно, че някъде там, на запад или другаде, съществува свят и държави, в които всичко е наред, уредено, чисто и прекрасно. Винаги препоръчвам на такива хора да заминат и да опитат, но им спестявам, че от себе си не могат да избягат.
А негативизма и отрицанието са много лесен начин да се скатаеш, оправдаеш и да не предприемеш нищо, за да подобриш живота и нагласите си. Та за мен негативизъм е равно на мързел и липса на въображение. Който иска да предприеме нещо няма време да се оплаква, защото търси нови възможности и начини да ги реализира.
Е, всеки има нужда да се оплаче понякога и после на спокойствие да си помързелува с чиста съвест.  bouquet

# 63
  • Мнения: 3 423
Е, всеки има нужда да се оплаче понякога и после на спокойствие да си помързелува с чиста съвест.  bouquet

От това най-вече кярят психоаналитиците
и някои журналисти, писатели и блогъри.

# 64
  • out of space
  • Мнения: 8 573
С нетърпение чакам Минзухар да се изкаже по темата....

# 65
  • Мнения: 12 663
Аз пък най-много се кефя като кажа колко съм добре.

# 66
  • Мнения: 194
Темата ти е негативна.
Не си виновна ти, а списващите в нея Mr. Green

Не се връзвай на селтака и мара -  ДонеЦа. Чети между редовете. И те са позитивни, все пак Wink Grinning

# 67
  • Sf
  • Мнения: 808
Такива теми винаги са дълги и монотонни. Като живота, ще кажат някои.

Но всъщност е както ти сам си го направиш. И в лайна до шия да си, да се чудиш кой път да хванеш и как да оцелееш и да се издигнеш или друго да постигнеш, трябва винаги да носиш и да поддържаш огъня в себе си за живот, за радостта, която те очаква, за късметът, който те спохожда, за любовта, която споделяш, за здравето, което те прави силен, за близките хора, на които разчиташ и на всекия ден, който ти носи по нещо Simple Smile

Като че ли пощаджийска му работа Simple Smile

Затова горе главата и никакъв негативизъм!!!

# 68
  • Мнения: 1 217
Виновна съм,признавам,като всяка домакинА и аз си имам своите теготби и проблеми Crossing Arms Laughing.Затова мрънкам ли,мрънкам,а доста често и между другото неусетно и децибелите надигам Mr. Green Но пък съм оптимист! Laughing Зер,това ми остана,докато се лутам между мивката и печката.Не ми го отнемайте,моля! Joy Колкото до питането на авторката,мисля,че негативизмът се насажда.Насаждат го включително и пишман-домакинките като мене,дето и да им направят колите път няма да спрат да мрънкат,че тротоарите са или заети,или прилежно разкопани за ремонт. Sunglasses Joy Joy

# 69
  • Мнения: 25 610
Колкото до питането на авторката,мисля,че негативизмът се насажда.Насаждат го включително и пишман-домакинките като мене,дето и да им направят колите път няма да спрат да мрънкат,че тротоарите са или заети,или прилежно разкопани за ремонт. Sunglasses Joy Joy

Аууу, сакън! Никакво мрънкане!  Naughty
Скачаш в трапа с усмивка и песен, за да не се запотят розАвките очилца на позитивистките около теб.  Mr. Green
Не очаквай да ти донесат цветя в болницата, обаче. Нито да дойдат да протестират пред общината. Имат много по-важна задача - да се реят из облаците. Лек им път!  wavey  Laughing

# 70
  • Мнения: 1 217
Колкото до питането на авторката,мисля,че негативизмът се насажда.Насаждат го включително и пишман-домакинките като мене,дето и да им направят колите път няма да спрат да мрънкат,че тротоарите са или заети,или прилежно разкопани за ремонт. Sunglasses Joy Joy

Аууу, сакън! Никакво мрънкане!  Naughty
Скачаш в трапа с усмивка и песен, за да не се запотят розАвките очилца на позитивистките около теб.  Mr. Green
Не очаквай да ти донесат цветя в болницата, обаче. Нито да дойдат да протестират пред общината. Имат много по-важна задача - да се реят из облаците. Лек им път!  wavey  Laughing
Цветя не навсякъде разрешават.Може шоколад,ако получа писмено разрешение от Дюкан Mr. Green,а и по-лесно се крие от докторите.И как няма да протестираме като сме тренирали толкова упорито,ден след ден!!! Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Масово е, защото е по-лесно да обвиняваш някой за всичко, което ти се случва.
Когато тези хора осъзнаят, че животът им заивиси от тях, тогава ще спрат да мрънкат, но пъкняма да имат виновни, с които да си измиват ръцете.

Аз съм някаква кръстоска м/у отпимист и темерут, но ми е екстра  Sunglasses

Ако хората в един момент осъзнаят, че животът им зависи от тях сигурно масово ще започнат да скачат от високите сгради. Колкото и да си приказваме за това клише като по правило нормалният човек рядко се смята отговорен за живота си. Иначе ще е за психиатър.

# 72
  • Мнения: 1 212
Аз пък крайно негативно гледам на негативизма  Crossing Arms
Да негативизма е навсякъде : съгласих се !  Grinning

# 73
  • Мнения: 592
Животът ми е толкова хубав, че изобщо не мрънкам! За какво да се оплаквам - хората просперират и успяват, ей го на Батков и орден "Ст.планина" ще получи, така да се радвам, борсата се срина и ще настъпи края на спекулантите и обирджите, цените растат, а ние имаме все повече пари, щото в борсата намаляха - там били се стопили милиарди, ето и най-накрая братя Галеви се появиха и ще ни построят магистралата, за да можем да ходим с 200 до морето. Кой е тоя луд дето се оплаква? Направо сме пред комунизма!

# 74
  • София
  • Мнения: 2 271
Дразненето от негативизма също е негативизъм
Да при всеки човек се случва да има негативни моменти. Аз също не се хиля като идиот по цял ден. Плача по някога даже. Но си има негативни хора... Ето днес не са дошли още в офиса и е едно весело.. Смяхме се, свършихме си работата с лекота, планирахме фирмено парти, въобще, усеща се липсата на негативизъм.
Не, че днес нямам проблем, не, че колегите нямат и те проблеми, но като не си говорим за тях, някак не ги мислим толкова. И е весело... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт