Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В паралелна вселена...

Мнения: 366
Здравейте!
Преди година детето ми беше оперирано в "Пирогов" заради абцес на показалеца на дясната ръка.
От вчера заради възпаление на ушите детето пие Аугментин, Ехинацея Форте на д-р Тайс и слагаме капки Бивацин (всички те са предписани от педиатър). Тази сутрин въпросното пръстче е подуто и зачервено точно както беше преди година.  Тогава след операцията бяха избили гнойни мехурчета по дължината на целия пръст, а сега има в основата на пръстчето червени пъпчици. Гной още не се наблюдава.
Тази сутрин я заведохме в "Пирогов", лекарят ми каза, че щом е на антибиотик, той ще лекува и пръстчето. Аз обаче си мисля дали това възпаление не е нежелана реакция от някое от лекарствата, които приема в момента, защото пак казвам, не виждам гной.
Ще съм Ви много признателна да ми кажете възможно ли е това или пак става въпрос за абцес?!
« Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 15:15 от Triniti »
Цитирай


Мнения: 5 760
Малко е възможно да е от лекарствата- реакцията ако е алергична щеше да е по-обща. Добре е да мажете 2-3 х дневно тези пъпчици с Йодасепт течност в продължение на 3-4 дни, за да не се инфектират или отново да се образува абцес.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.