Какво за вечеря на 10-месечно бебе?

  • 6 929
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома !
  • Мнения: 700
Ами ще пробвам да му давам час и нещо преди млякото малко супичка със сухарче или сиренце, да видим какво ще стане
[/quote
ние сме на 11м. така го храня от месец и пак няма ефект Thinkingбудим си рано сутрин 5,6,ч. Cry
дори се чудя да слагам ли в млякото преди заспиване бебешки бисквити Thinking?

# 16
  • София
  • Мнения: 3 753
А кисело мляко с бисквити не може ли на тази възраст?

# 17
  • Мнения: 4 017
Може би ви е рано за 4 хранения. Нашата вечеря е 200 мл АМ към 20.30 (на 9м и половина е). Буди се към 6 и в 6.30 е първото хранене, което е пак АМ.
Разбира се, може и моята схема да не точна и детето да си ляга гладно newsm78
Но пък наддава добре (400 грама за последния месец)

# 18
  • София
  • Мнения: 1 626
Моята дъщеря е на 4 хранения откакто стана на 6 месеца.
Сутрин пие АМ.
Обядва с пюре - зеленчуково или месно, и 1/2 плодово за десерт.
Следобед си дояжда плодовото ако има желание - като това не го броя за хранене.
Към 17-18 часа яде каша, кус кус, нещо с грис, овесени ядки, кисело мляко с бисквити
И в 21 часа пие отново АМ.

Ако трябва да добавя и вечеря със супа, ще се върнем към 5 хранения  newsm78
Според мен си хапва добре, защото вчерашната консултация показа +800гр за 1 месец.
Иначе се буди нощно време, ама мисля че не е от глад. Пие чай или вода през нощта.

Какво ще кажете за нашия режим?

Извинявам се на авторката   bouquet

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Към 19ч - 19.30ч. вечеря супа и после преди да си легне (към 22-22.30ч) пие мляко Peace

# 20
  • Мнения: 493
Все още вечерята му е само АМ преди заспиване PeaceАко си мислиш ,че не го засища пробвай да увеличиш количесвото Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И според мен АМ си е най-добре до 1 год стига дитито да го приема, че моите на 6 мес категорично отказаха шише. Но щом не му стига нищо не пречи в млякото да му слагаш по няколко бисквитки или малко каша.

# 22
  • Мнения: 3 070
Ние лично пием АМ с 1 бисквита Закуска! Спи от 21,30 до 8,30 - 9,00 сутрин....  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 52
Ех..СкорпитУ завиждам ви  Peace
Ние и супа ли да ядем и сладко пюре да ядем..все не ни засища...обаче не съм пробвала да дам повече мляко  newsm78 за вечеря...

# 24
  • Мнения: 502
на тези месеци дъщеря ми си пиеше с кеф млякотор но и си лягаше по-рано. постепенно почна по-късно да си ляга и се наложи към 19 ч. да давам зенчуково пюре, нещо постно направено от мен, или каша за лека нощ на Хипп в бурканче- вече има и солени, зеленчукови. но АМ си го пие винаги, понякога слагам и бисквитка или лъжичка каша.

# 25
  • Мнения: 3 070
Ех..СкорпитУ завиждам ви  Peace
Ние и супа ли да ядем и сладко пюре да ядем..все не ни засища...обаче не съм пробвала да дам повече мляко  newsm78 за вечеря...

Пробвай!  Peace

# 26
  • Мнения: 4 447
Слагай бисквитки или каша в АМ-то Peace

# 27
  • Мнения: 52
Ние не обичаме сладко...нито бисквитки...  ooooh! А с по-голямо количество не става...не може да поеме повече..

Общи условия

Активация на акаунт