Отговори
# 75
  • Мнения: 2 898
Няма нищо. Добре, че си ти да ни отваряш очите за много неща.

# 76
  • Мнения: 3 695
момичета, вчера ми излезе резултата от цитото и както каза доктора съм отличничка - първа група 
много съм щастлива newsm44

# 77
  • Мнения: 22 879
момичета, вчера ми излезе резултата от цитото и както каза доктора съм отличничка - първа група 
много съм щастлива newsm44
A така,а така....Поздравления  bouquet

# 78
  • Мнения: 149
ru,поздравления.А какъв ти е бил хистологичния резултат от конуса.Спомням си, че беше писала, че те е оперирал проф.Карагьозов.И мене той също ме оперира преди 2.5 месеца.

# 79
  • Мнения: 3 695
ru,поздравления.А какъв ти е бил хистологичния резултат от конуса.Спомням си, че беше писала, че те е оперирал проф.Карагьозов.И мене той също ме оперира преди 2.5 месеца.
благодаря ти,
да ти кажа не съм много наясно, в епикризата ли го пише  Thinking

# 80
  • Мнения: 636
На мен ми предстои конизация, конкретната дата не е ясна още, защото лекарят ми иска да е след менструация. Искам да попитам на някоя от вас правили ли са и конизацията в Шейново - интересувам се каква е упойката? И ако искам да е пълна (ДИПРИВАН мисля препоръчваха Деси и кюбит) дали е възможно, срещу заплащане дори. Като чета за тая спинална упойка и не ми се нрави да ме бодат в гръбначния стълб.

# 81
  • Мнения: 149
ru,да в епикризата го пише.Това е най-важното от цялата история.

# 82
  • Мнения: 48
Здр. Кюбит, първо искам да ти благодаря за отговорите.Видях какъв въпрос си задала на д-р Ганчев и аз му задодох преди теб подобен.Моята лекарка ,която е наистина мн.добра е ходила на доста семинари за тази ваксина извън България.Аз я попитах дали има смисъл при наличие на Хпв 16 да си слагам ваксината тя беше категорична че няма смисъл при наличие на вируса да се поставя ваксина.Незнам какво да мисля вече колкото лекари толкова мнения.Едва ли е толкова сложно и няма все още необходимите изследвания дали има или няма смисъл от ваксината при наличие на чпв.

# 83
  • Мнения: 3 695
ru,да в епикризата го пише.Това е най-важното от цялата история.
където пише връх на конуса ли е  Thinking там пише изразен хроничен ендоцервицит

# 84
  • Мнения: 2 898
Момичета, пореден шамар за мене. Първата ми цитонамазка след конизацията не ми харесва никак/ с доктора още не съм говорила /.Ще напиша каквото разчета, който може - да помага.
 Цитонамазка, съдържаща плоски епители от 3-те типа и няколко групи с плоскоклетъчна метаплазия, показващи дегенеративни и ниско диспластични промени - ниска степен SIH / ПАП3а, единични към 3б/.Няколко ендоцервикални клетъчни групи с хитерплазирен вид на епитела, а други с дегенеративни промени, обилен еритроцитен фон, не се открива бактериална флор.
 По-надолу е обяснено, че поради скорошната конизация не може да се оценят описаните промени и се препоръчва ново изследване.

# 85
  • Мнения: 149
dimana27,когато на 28 ден от конизацията отидох на преглед и попитах за цито лекарят каза че трябва да е след 3 месеца.ЕДИН МЕСЕЦ СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА ВСИЧКО ОТДОЛУ Е РАНА.

# 86
  • Мнения: 3 988
ru, честит ти хубав резултат.  Hug

Мисена, трябва да питаш там, където ще те конизират дали изобщо техните анестезиолози имат опит с Диприван+Фентанил и дали я предлагат като опция.

dimana27, Мая правилно е отбелязала, че първата цитонамазка след конизация е добре да е поне 2 месеца по-късно, но не по-късно от 3.
SIH не съм срещатала никога. Да не би да е SIL (squamous intraepithelial lesions)?  newsm78
Защо са ти направили контрола толкова скоро? Кой я назначи? Да ти изтълкува той резултатите (които според мен не са много добри за конизирана жена) и да каже какво препоръчва.  Confused
Стискам ти палци и ти пожелавам здраве и скорошно разрешение на проблема. fingerscrossed

# 87
  • Мнения: 1 878
Поздравления на Кюбит за страхотно оформената тема! Сдобих се с изключително полезна информация, но има едно, две неща ,които не са ми ясни.
Случаят ми е следният:
При последния ми преглед, гинекологът ми откри малка раничка на шийката, направи ми цитонамазка и ми пусна изследвания за хламиди, за да ги изключи като вероятен причинител на раничката. Резултатите бяха много добри. В момента не мога да се сетя ( резултатите са вкъщи) , но мисля че съм ПАП 1 или ПАП 2. Изследванията и на трите типа хламиди са отрицателни. Лекарят ми предложи да направи диатермокоагулация. Въпросът ми е , цитирам Кюбит:
 

Цитат
Ако нямате оплаквания, лекарят ви е казал, че имате раничка, от цитологичното изследване всичко е наред – например ПАП 1 или 2 и ви предлагат”раничката” да се „обгори” (с ток, лазер или лекарство) – най-добре потърсете второ мнение, обгарянето вероятно ще е безцелно и потенциално вредно!

В такъв случай какво се прави с раничката, третира се с някакви лекарства, или какво?

А другия ми въпрос е , ако все пак се стигне до диатермокоагулация, прочетох пак в статиите, пуснати от Кюбит, че след процедурата, не трябва да се прави секс 2 месеца. Кажете ми ,моля ви, че не е вярно Praynig

# 88
  • Мнения: 819
А другия ми въпрос [/b] е , ако все пак се стигне до диатермокоагулация, прочетох пак в статиите, пуснати от Кюбит, че след процедурата, не трябва да се прави секс 2 месеца. Кажете ми ,моля ви, че не е вярно Praynig

 Аз разбрах, че след конизация не може да се прави секс два месеца newsm78.Но нека cubbit да каже. Thinking

# 89
  • Мнения: 3 988
Кьолшес Медель, цитата, който си пуснала не е мой, а на д-р Стефан Константинов. Статията е негова. Аз обаче смятам, че той е прав. Много лекари, особено в България (теб те подозирам, че си в Кьолн с тая кьолнска бира в пикочния мехур  Mr. Green), веднага се хвърлят да обгарят, за да ти вземат парите.

От моя горчив опит се научих да искам второ мнение винаги. Това те съветвам да направиш и ти.
Освен това, всеки случай е много строго индивидуален. Може на жена с ПАП 2 и раничка да не се назначи никаква терапия, а на жена с ПАП 1 и раничка - конизация.
От какво е раничката? Колко е голяма? Само една ли е? На колпоскоп гледаха ли те? Биопсия направиха ли? Дисплазивни клетки има ли? Микробиология? Може да е бактериална, не вирусна. Тогава е по-добре да се опита с някакви глобули или орални медикаменти.

Имайте предвид, че нито моето форумско мнение, нито дори на професионалист няма да има никаква тежест, ако не е видял конкретно за какво става дума. Намерете лекар, на който вярвате. Искайте препоръки от ваши познати и приятели, колеги. Консултирайте се първо с лекаря си и после взимайте решение.
Колкото и да ми се иска да помогна, мога единствено и само да дам съвет, насока, да напомня за нещо. Деси, алфа_бета и няколко други момичета също са компетентни. Общо взето всеки минал през проблема е изчел доста и може да направи същото, което правя и аз - само да каже как е било при него и да даде съвет.


Въпросът за секса, също е индивидуален. Аз 2 седмици след конизация правих секс (внимателно) с благословията на 2-ма лекари. По принцип всяка рана в човешкото тяло зараства за 6 до 8 седмици. При някои оздравителния процес е по-бърз, при други по-бавен. Ако се прави някаква процедура - термокоагулация, конизация, криотерапия, задължително е лекар да погледне раната след две-три седмици и тогава да се прави секс. Понякога едно обгаряне може да травмира тъканта повече и по-дълготрайно отколкото конизация. С риск да стана банална, ще го напиша пак  Rolling Eyes - всичко е индивидуално.
И още нещо - не забравяйте, че има много алтернативи и мъжът и жената да се задоволят без същински полов акт.

Общи условия

Активация на акаунт