Покажете си хола / споделете идеи-3

  • 98 432
  • 412
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 1 265
miro_slava, чудесно сте усвоили това голямо пространство, прехода в трите помещения е плавен.Допадна ми и как сте приобщили колоната към стената чрез шкафа с етажерки.
 
Поздравления, първото впечатление е като на интериор от списание.
Акцента драматично червено ли или романтично цикламено?

# 77
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
miro_slava -  страхотно е!
много красиво и уютно!

# 78
  • София
  • Мнения: 1 825
miro_slava, много ми хареса, ама много!

# 79
  • Мнения: 449
Позволих си да понадникна в албума ти и ми направиха впечатление едни тъмни щори/пердета, не мога да преценя какво точно, но имам чувството, че добре пазят от слънце и са доста плътни. Може ли да ми кажеш какво е това, къде се монтират /върху дограмата или на тавана/, наистина ли имат слънцезащитен ефект /както ми се струва/ и откъде си ги купила. Аз имам проблем с един ужасно слънчев хол /никога повече няма да предпочета южно изложение!!!!/ и дори в момента температурата в дневната е 30 градуса! През лятото буквално се пържим в собствен сос.
Това са щори, тип японски. Ние навсякъде сме с такива. Купувахме ги готови от Бриколажа. Купува се механизма, който се закрепя към тавана (пробива се и се монтират крепежните елементи). На механизма са монтирани едни шинички, подвижни, това са т.нар. ламели, на тях има лепка, такова рошаво, като на обувките, сещаш ли се. Отделно се купуват паната-те са в различни цветове. Нашите за спалнята са чисто черни, защото такъв ще е интериорът(оранжево+черно). В зависимост от това колко ти е дълъг прозореца се купува шината (механизма) - дължина 2,60 май беше най-дългия (разгъва се) струваше 160 лв. По-малкият беше 1,60 и струваше 120 лв. Ние за хола съединихме два малки (голям зор беше  Tired). Паната са с размери 245 х 60. ние купихме по 6 за прозорец, цената е х 40 лв. Това беше в Бриколажа. Ако си от Пловдив, виж в Галерото, там са по-евтини платната и има много по-голям избор. Аз съм ги събирала нашите от Бриколажа в Стара Загора и Пловдив, нямаше по толкова бройки. В Галерото пък няма разгъващ се механизъм, него го има само в Бриколажа  Peace
Аз имам същия проблем, ние сме само запад, вършат ми чудесна работа, не знам дали си виждала наживо, но и много атрактивно се придвижват. Всичко изброено е немско, на Гардиния, страхотно качество  Hug
Ако нещо не е ясно-питай Peace
Някой беше питал за дивана-български е, на фирма "Нешеви"  Hug

# 80
  • Мнения: 2 803
Момичета, поздравления за добрия вкус!  bouquet
Вчера си купихме диванчета за хола. Още давам на заето, всичко стана много бързо.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266072&pid=8710885

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266072&pid=8710734

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266072&pid=8710757

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266072&pid=8710758

Предстои ми още трапезна маса и столове, но все още не сме си харесали.

# 81
  • София
  • Мнения: 4 040
Августа, страхотно си обяснила!Благодаря!  bouquet

Доро, много са хубави! Извинявай, а какви са ти пердетата-тънките? Моите дивани са почти същите и съм на фаза пердета.  Crazy

# 82
  • Мнения: 449
Doro, честито за новите диванчета   bouquet Много е светло у вас  Hug
Августа, страхотно си обяснила!Благодаря!  bouquet
Радвам се, че съм била полезна и винаги съм насреща  Hug

# 83
  • Мнения: 2 803
Благодаря, наистина още не мога да се нарадвам, но са наши едва на един ден.
aunt Ogg, завесите са някаква органза в много светло златисто.
Ще се опитам да ги снимам, ами тъмна стана снимката.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266072&pid=8711316

# 84
  • София
  • Мнения: 4 040
Благодаря!  Hug

# 85
# 86
  • София
  • Мнения: 334
Rumito, мисля, че съм сядала на такъв диван - страшно мек и удобен  Peace
Със здраве да го ползвате! Като цяло холът е много хубав, допада ми най-вече и това, че си е обособен като самостоятелна стая, а не е холо-кухня-всекидневна-трапезария плюс кабинет  Peace И цветовото решение ми харесва много!

# 87
  • Мнения: 846
Момичета, споделете моля ви нещо за кожените дивани досега винаги съм ги избягвала защото съм слушала, че държат студено, че лятото залепвате за него, че особено, ако е бял много трудно се поддържа въпреки препаратите... и тем подобни.

# 88
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Rumito дивана е разкошен и ние мислим да си копуваме подобен като дойде реда на хола за ремонт  Simple Smile .Може ли малко повече информациа за това от къде го купихте ?

# 89
  • Мнения: 1 558

Здравейте момичета,
аз много редовно следя този подфорум , виждала съм страхотни неща, но не съм писала досега.  Ето малко снимки от моя хол. Аз обожавам тапети, целия ми дом е с тапети, имам си и стена с цветя, както в хола, така и в спалнята. Незнам дали е модерно, но със сигурност е много красиво. А манията по червено май е повсеместна, мен не ми е омръзнало вече повече от година






За малко щях да те питам дали не си ми съседка. И аз живея във Варна, в подобен хол с колона по средата на хола и трегери по тавана... И мен ме хвана манията по червеното и то отдавна, затова си направих кухнята в бордо. Иначе хола ми е в цвят пармезан и зелено (цветовете се получиха малко по-ярки, отколкото ми се искаше, но вече не ми се занимава) Като ме хване музатата ще правя реформи.

Общи условия

Активация на акаунт