До мамите,получавали бъбречна криза през бременноста!

  • 15 443
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 436
Здравейте,искам да попитам има ли мами,които по време на бременноста са получавали бъбречна криза?Миналия месец получих страшни болки в бъбреците и почти месец бях на антибиотици,което много ме притеснява!Разкажете как се излекувахте и имаше ли последствия за бебчето!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз имах цистит в трети месец.Имах и болки и температура.Пих 7 дни АБ и други проблеми след това съм нямала.Сина ми се роди жив и здрав.Предполагам, че щом лекарствата са изписани от лекар са съобразени със състоянието ти.Сега като ходиш на прегледи гинеколога ти какво казва?Има ли място за притеснения?Ако той смята, че всичко е наред не се притеснявай.Не е хубаво да се пият лекарства по време на бременността, но понякога просто се налага.
Пожелавам ти едно здраво и пухкаво бебче  Hug

# 2
  • Мнения: 2 237
Аз получих тежка бъбречна криза в 18 г.с. Страшни , неземни болки и риск за аборт.Приеха ме в Шейново на задържане, където десет дена се борихме с кризата.Слава Богу всичко мина добре.Лекуваха ме с обезболяващи, биеха ми Папаверин (много боли) , Бусколизин , бях и на системи (не знам какво имаше в тях) Антибиотик обаче категорично не съм пила.Като се прибрах у дома , пиех хапчета - Неоренал.Това са билкови таблетки които страшно много ми помогнаха и не позволиха да имам повече криза.И нещо много важно - трябва да се пие повечко вода , за да работят добре бъбреците.но не се притеснявай , с подходящо лечение и следене от лекаря ти всичко ще бъде наред !

# 3
  • Мнения: 388
В шести месец направих бъбречна криза. Изписаха ми антибиотик за 10дни. И аз като теб много се притеснявах и разпитвах гинеколожката. Отговорът й беше, че по-добре сега да пия АБ, за да не стане по-страшно - инфекцията можело да стигне до детето, ако не се вземат мерки. Примирих се, изпих си АБ. Кризата не се повтори и детето се роди живо и здраво, нямаше никакви последствия. Тъй, че докторите си знаят - не се притеснявай. Дано до края всичко да е без проблеми!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И нещо много важно - трябва да се пие повечко вода , за да работят добре бъбреците.

Да.Това сега ме подсети какво ми беше казал лекаря - бъбрека е орган, който колкото повече го натоварваш, толкова по-добре работи.Пий повече течности, намали соленото, киселото.

# 5
  • Мнения: 9 436
Да,аз също пия Неоренал в момента.А за антибиотиците първо бях 5-6 дни на Амоксиклав,след това в болницата ми биха Цефазолин,а за финал 5 дни Панцеф и направо вече съм се побъркала от притеснение за бебчето ми!Говорих с доктора и той ми каза,че имам и някаква бактерия в урината!И щом има такава бактерия трябвало да се лекува,защото била по-опасна от антибиотиците!

# 6
  • Мнения: 1 517
бъбреците са много уязвими по време на бременност, и аз имах проблеми в карая на първата си бременност, обикновено обаче нещата много бързо се оправят след раждането. Не се притеснявай от антибиотика, има такива, които не вредят на плода, или поне не колкото заболяването! Довери се на лекарите Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 5 721
Получих бъбречна криза 15 дни преди термина и пиех 10 дни Неоренал!

# 8
  • Мнения: 559
В осми месец вдигнах много висока температура и се наложи да пия антибиотик. На следващия ден направих и бъбречна криза (ужасни болки) пих Неоренал и ми мина. Нямаше последствия за бебчо.

# 9
  • Мнения: 9 436
Благодаря ви момичета.Успокоихте ме поне малко от малко!

# 10
  • Мнения: 6
аз полу4их криза с 39градуса т.в 26 гс,пих аусек и но6па 10 дниза6тото развих бактериа заради задържане на урина в десния бабрек.направих си изследвания и бях се из4истила,но след 7 дни пак се запо4на,веднага си купих но6па и се спасих от болките и антибиотика.лекаря ми каза да го пия до края,било 4есто срещано.така 4е спокоино

# 11
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз получих. Три дни имах страшни болки, но не в бъбреците, а ме болеше отпред корема, имах чувството че ще родя и много се бях притеснила, защото бях в 7месец. Пиех нош па, но не ми помогна и гинеколожката ми каза да пия спазмалгон, още след първото хапче болката изчезна. Направих си изследване на урината и се оказа, че е било бъбречна криза, а ми се стори много странно, защото и друг път съм получавала такива кризи и си ме е болял бъбрекът. Имах завишено количество на еритроцитите, а и в урината имаше леко кървене, което означаваше, че съм изкарвала явно песъчинки, затова е имало кървене, а и болката е била повече в пикочните пътища, а не в бъбреците.

# 12
  • Мнения: 4 433
аз в 6тия месец получих криза и ме вкара в болница
бях на системи и за 3 дни се оправих

# 13
  • Мнения: 817
Аз във 2-ри месец получих бъбречна криза.Приеха ме в болница.Нямаше никакви последици за детето ми,само че болките бяха поне 5 пъти по -силни от след оперативните(раждах секцио).През целият ми живот нищо,никога не ме е боляло повече направо ми идеше да се  #2gunfire
А за АБ и аз съм пила 2 пъти заради друго,но бебо си е добре!
Аз имах цистит в трети месец.Имах и болки и температура.Пих 7 дни АБ и други проблеми след това съм нямала.Сина ми се роди жив и здрав.Предполагам, че щом лекарствата са изписани от лекар са съобразени със състоянието ти.Сега като ходиш на прегледи гинеколога ти какво казва?Има ли място за притеснения?Ако той смята, че всичко е наред не се притеснявай.Не е хубаво да се пият лекарства по време на бременността, но понякога просто се налага.
Пожелавам ти едно здраво и пухкаво бебче  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 23 096
Моя много близка приятелка в 6-ия месец получи бъбречна криза. Беше вдигнала близо 41 градуса Т. Много се бяхме притеснили... После роди прекрасно момченце, което вече е на 7 годинки и е пич и половина, детето няма никакви проблеми!

Общи условия

Активация на акаунт