Каква козметика ползвате?

  • 18 445
  • 119
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Интересно ми е да съберем мнения кой каква козметика ползва -българска, вносна, или някаква специализирана (маркова, лечебна, т.н.).
Аз напоследък чувам много хубави неща за български кремове за лице, почистващи средства и т.н., но нямам много опит... Ползвала съм само крем за лице с вит. С на Дева и наистина съм доволна, но нямам информация за други и ме страх да си правя екперименти с кожата...   bg  Wink
Споделете вашия опит.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Зъхи
Интересно ми е да съберем мнения кой каква козметика ползва -българска, вносна, или някаква специализирана (маркова, лечебна, т.н.).
Аз напоследък чувам много хубави неща за български кремове за лице, почистващи средства и т.н., но нямам много опит... Ползвала съм само крем за лице с вит. С на Дева и наистина съм доволна, но нямам информация за други и ме страх да си правя екперименти с кожата...   bg  Wink
Споделете вашия опит.


хм...вариантите могат да се комбинират май. примерно може да е и вносна и специализирана, или вносна и маркова, или българска и спецализирана...как да ги разграничим?

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз по-скоро имах предвид - българска "ширпотреба", вносна "ширпотреба" и останалата, която маркирах като специализирана, просто за да не задълбаваме...
Основният "двубой", така да се каже, е българска-вносна. Може аз да не съм го направила ясно, за което се извинявам.  Embarassed Ако искате да я поправя, а?  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 90
Ами аз използвам специализирана (бебешка в случая), защото от всичко друго се изривам, но все пак тази бебешка, която ползвам е вносна  Wink  От всичко българско, което съм опитала (козметика имам предвид), просто заприличвам на  Monkey

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Зъхи
Аз по-скоро имах предвид - българска "ширпотреба", вносна "ширпотреба" и останалата, която маркирах като специализирана, просто за да не задълбаваме...
Основният "двубой", така да се каже, е българска-вносна. Може аз да не съм го направила ясно, за което се извинявам.  Embarassed Ако искате да я поправя, а?  Grinning


ясно Simple Smile
аз ползвам вносна, но нищо специализирано.
в момента съм с виши кремче, преди това бях с йосерин - май си е вносна шир потреба това Grinning

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
забравих - няма смисъл да я поправяш Grinning

# 6
  • Мнения: 182
Аз дадох мнение за специализирана  и ползвам Eucerin защото кожата ми не понася нищо друго.Незнам дали е точно понятието специализирана или вносна в моя случай. Поправете ме ако греша. Rolling Eyes

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Май повече като специализирана звучи...  Confused То българска специализирана май няма, или поне аз не знам...  Embarassed  Confused  Абе няма ли някой да даде съвет от опит за хубава, ама наистина хубава българска козметика?!  Wink

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Това със специалиЗираната нещо не го схващам. Embarassed Защото и доста от "шир потреба" продуктите имат специални серии За спефични тип кожа и проблеми...
Иначе иЗполЗвам вносна, българска тук няма, но ще ми е интересно да науча също какви са качествените бълг. продукти. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 9 523
Хубава българска козметика: ами на последък Елеа-та доста ми се издигнаха в очите, а и това е най-новото на пазара на БГ козметиката. Засега имам впечатления само от дневният слънцезащитен крем с фактор 25, от зелената серия за смесена и мазна кожа. Тя се води и матираща освен това. Имат и такава розова серия за суха и чувствителна кожа.
Ами кремчето е хубаво за ежедневна употреба, в случай че ти се налага да стоиш по-дълго време изложена на слънце. Иначе за градски условия този фактор е дори висок. Wink
Друго тяхно, което позлвам в момента и съм страшно доволна е измиващ гел-ексфолиант. Страхотен е!!! С много финни гранулки в него. Много добре ми почиства лицето.
От БГ козметиката -Българска роза- Карлово- имат хубави почистващи продукти-млека и тоници. Хубавите им кремове са Лейдис Джой-дневен и нощен. Чувам и че измиващият им гел е хубав. Аз ползвам най-вече тяхната розова вода. Това като тоник за лице.
Регал имат хубави неща, но засега съм ползвала само почистващият лосион за околоочен грим, с пщеничен протеин и магданоз. Мирише много приятно и върши добра работа. Имам и един околоочен на Регал, но не изпадам във възхита от него. Wink

Иначе козметиката аз я деля на медицинска -предназначена за някакъв конкретен проблем (акнеична кожа, дерматити и пр.) и масова такава. Като масовата може и да не бъде задължитено вносна.
Аз ползвам всякаква. Не мога да кажа, категорично-ползвам това и това само. Искам да опитам от всичко и затова непрекъснато пробвам нови неща.  Simple Smile  Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Има много добри български неща - това, което аз съм ползвала - крем Дева, глинена маска на Астера, скраб на Регал, а в момента съм във възторг от розовата вода на Българска роза Карлово Laughing
От вносните работи - с Виши съм в момента, но покрай предстоящата почивка и ремонти май ще си спетя и ще опитам Елеа - моя приятелка с еднакъв тип кожа откри тази марка и е доволна.

# 11
  • Мнения: 5 500
Слънцезащитен на RoC, нощен на Лечител с РойБос, мляко за почиставане на лице също с РойБос, преди това на Сотис, дневен и нощен+лосион и тоник за лице - върха са, ама 50 лв кутийка. Верно, че изкарвам с тях близо 1/2 година, ама на куп дадени направо е  bash пък сега има други по-големи разходи. За тяло - лосион на Сотис, около 60 лв 200 мл. Е, качеството си е качество.

# 12
  • Мнения: 834
Аз като предубедена българка и голяма рекламоядка ползвам предимно вносна козметика. Предимно кремове на Лореал- хидратиращ за чувствителна кожа и антицелулитните продукти на Рок и Виши. Наскоро обаче разбрах, че Виши не е медицинска козметика, а просто дистрибуционната и политика е да се разпространява само в аптеките. Wink

# 13
  • Мнения: 5 539
Аз не се придържам към една определена марка козметика, защото дори нещо да ми харесва, то ми омръзва. А пък и обожавам да изпробвам нови неща. Няумам проблеми с кожата, затова не виждам смисъл да купувам скъпи кремове и лосиони и ползвам т.нар. масова козметика.
Ето и моите фаворити:
1. Тоник - както каза и Копче обикновената розова вода върши чудесна работа Laughing
2. Тоалетно мляко - в момента съм във възторг от тоалетното мляко на Арома Naturals /за всеки тип кожа/. Едно от малкото които не ми лютят на очите, а пък и мирише доста вдъхновяващо. Laughing
3. Нощен крем - нощен на Арома Naturals или обикновеният крем на Нивеа, този в сините кутийки.
4. Дневен крем - в момента ползвам Нивеа Pure Energy, има едни такива миниатюрни блестящи частици вътре Laughing /кво да правиш, детска радост - шарени бонбони/ които придават леко блестящ тен на лицето. Другият крем, който много ми харесва е Лореал Plentitude - в два варианта за суха и чувствителна или за смесена и мазна кожа. Той е за жени под 30 години и е много лек и добре попива и хидратира. Лошото е че няма УВ филтър.
5. Крем за очи - гел за около очи на Арома Енерджи.
6. Лосион за тяло - Бетина Барти с аромат на ванилия.

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Страхотни сте - колко полезна информация на едно място!  Grinning
Тези продукти на Елея не съм ги виждала, но съм чувала хубави неща и от други.
Афродита, прости невежеството ми, но какво е Ройбос и за какво помага?  Wink
Аз лично ползвам Нивеа, Лореал и Гарние, но ако си нацеля качествена българска козметика, бих се прехвърлила на нея.  Grinning
В момента ползвам продуктите на Ейвън, но ме е страх да ползвам бялата им козметика, някой да има мнение?

# 15
  • Мнения: 2 051
Кремове за лице: Галеник - нощен, два варианта дневен (за зимния и летния сезон) и един за около очите.
Маски за лице: много добре ми се отразяват и глинената и пилинг маската с алое на Астера (между другото нещо не ги виждам на пазара или не гледам добре?)
Тоалетни хидратиращи млека: сменям ги непрекъснато. Сега опитвам серията Боди на Нивеа, но не съм доволна.
Между другото от всички възможни кремове за ръце - скъпи и евтини, които съм пробвала, защото през зимата ръцете ми стават като на дърводелец, най-добре ми действа един много обикновен крем на Ален мак с розов надпис "Крем за ръце".

# 16
  • Мнения: 4 068
Аз години наред ползвах само Нивеа,но скоро се прехвърлих към Орифлейм и съм много доволна.Козметиката им е много добра и на мен много ми понася.Моята кожа по принцип не е проблемна само е малко мазна.
Зъхи на Ейвън ползвам един крем за ръце и съм доволна,но за бялата им козметика нищо не знам,пък и не съм чувала коментари.

# 17
  • Мнения: 5 647
Сега съм с Юсерин крем за хидратиране и да си призная честно, много съм доволна Laughing  Laughing  Laughing
Другото, което съм ползвала преди е козметиката на Виши, но не знам до колко е оригинална Embarassed  Май се прави в Румъния Close

# 18
  • Мнения: 5 500
Цитат на: maya
Сега съм с Юсерин крем за хидратиране и да си призная честно, много съм доволна Laughing  Laughing  Laughing
Другото, което съм ползвала преди е козметиката на Виши, но не знам до колко е оригинална Embarassed  Май се прави в Румъния Close


Продукти като Лореал, Нивея, Пантен и т. н., които се продават в големите супермаркети в Бг, се произвеждат в страни като Руминия, Словения, Македония.

# 19
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Зъхи

Афродита, прости невежеството ми, но какво е Ройбос и за какво помага?  Wink
quote]

Това е чай, козметиката е българска, но чая не е, и се произвежда, мисля в Пловдив, по поръчка на магазин Лечител. Чая предимно се пие, много е хубав, антиоксидантен и т. н. Толкова инфо за сега имам, записките ми са в къщи Wink  Sign Exclamation

# 20
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Зъхи
В момента ползвам продуктите на Ейвън, но ме е страх да ползвам бялата им козметика, някой да има мнение?


Ако имаш нормална кожа, може да ти свърши работа мнението ми Grinning , иначе...

Сега, аз също ползвам различни марки козметични продукти, просто защото все си мисля, че има по-добро за мен от това, което ползвам в момента Grinning . Ползвала съм дневния крем "Дева" с вит.С, някои продукти на Арома /или Астера/, вече не помня. Обаче откакто родих май съм предимно на Ейвън, с малки изключения. Просто дистрибуторката ми е под носа, а и нямам време да зяпам и да разсъждавам с часове Laughing  по магазините... Мнението ми е, че някои продукти са добри.
Дневен крем - в момента съм с един тези плодовите им от серията "Натуралс" /простете за изписването, но ме мързи да сменям езика непрекъснато/ - манго и незнам си какво /май пасифлора/, а съм ползвала и този с бяло грозде. Имам и хидростягащ крем за лице със защитен фактор 15, той е чуден за мойта кожа, но ми е малко тежък за лятото.
Нощен крем - този със смокиново мляко е невероятен, имам и нощната половинка на хидростягащият крем за лице, също много добър.
Лосион за тяло - с липозоми, хубав ама много голяма опаковката и ми писна, искам с бадемииииии Grinning
Маска за лице - с манго и пасифлора, невероятна, не мога да си позная кожата след нея, но преди това ползвам:
Почистващ гел за лице с алое и джинджифил, който нанасям с една четка за лице на "Орифлейм"
Гланцовете им за устни също ги харесвам - имам блестящ нюансиран и натурален, стават за всички сезони според мен /рядко слагам червило обаче/
Спрей за лице - охлаждащ с манго и пасифлора, още не съм му разбрала предимствата, приготвила съм го в куфара за морето Grinning . После ще пиша пак. Wink
Крем за ръце - Атрикс - по мое скромно мнение - най-доброто общодостъпно на пазара

Ако се сетя още нещо, ще пиша. Друг вид козметика на Ейвън вълнува ли те? Червила, спирали, шампоани, дрън, дрън? Grinning

ПП: Да не забравя - аз съм на 25 години, и особено дневните кремове, за които съм писала, мисля че не се препоръчват за жени над 30 г. Даже плодовите са без защитен фактор, но аз не се пазя много засега.

# 21
  • Мнения: 182
Maya и аз също преди ползвах Вишито но май Eucerin са по хубави и на мен хидратиращия крем ми действа добре, разглеждах им сайта. А те дали са с по изяснен произход от Виши?

# 22
  • София
  • Мнения: 90
Цитат на: Зъхи
В момента ползвам продуктите на Ейвън, но ме е страх да ползвам бялата им козметика, някой да има мнение?


Майка ми, както и моя приятелка ползват дневен и нощен крем на Ейвън и са страшно доволни, но кожите им са нормални и не чувствителни /блазе им/. Аз лично пробвах дневния крем, но получих обрив  Cry  Така че всичко е субективно, но можеш да пробваш и да видиш ти как ще се чувстваш  thumbsup
Иначе от няколко дена изпробвам измиващия гел и крема за ръце за чувствителна кожа на Елеа и за сега съм много доволна  Laughing

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Зъхи
В момента ползвам продуктите на Ейвън, но ме е страх да ползвам бялата им козметика, някой да има мнение?


Ако имаш нормална кожа, може да ти свърши работа мнението ми Grinning , иначе...

Сега, аз също ползвам различни марки козметични продукти, просто защото все си мисля, че има по-добро за мен от това, което ползвам в момента Grinning . Ползвала съм дневния крем "Дева" с вит.С, някои продукти на Арома /или Астера/, вече не помня. Обаче откакто родих май съм предимно на Ейвън, с малки изключения. Просто дистрибуторката ми е под носа, а и нямам време да зяпам и да разсъждавам с часове Laughing  по магазините... Мнението ми е, че някои продукти са добри.
Дневен крем - в момента съм с един тези плодовите им от серията "Натуралс" /простете за изписването, но ме мързи да сменям езика непрекъснато/ - манго и незнам си какво /май пасифлора/, а съм ползвала и този с бяло грозде. Имам и хидростягащ крем за лице със защитен фактор 15, той е чуден за мойта кожа, но ми е малко тежък за лятото.
Нощен крем - този със смокиново мляко е невероятен, имам и нощната половинка на хидростягащият крем за лице, също много добър.
Лосион за тяло - с липозоми, хубав ама много голяма опаковката и ми писна, искам с бадемииииии Grinning
Маска за лице - с манго и пасифлора, невероятна, не мога да си позная кожата след нея, но преди това ползвам:
Почистващ гел за лице с алое и джинджифил, който нанасям с една четка за лице на "Орифлейм"
Гланцовете им за устни също ги харесвам - имам блестящ нюансиран и натурален, стават за всички сезони според мен /рядко слагам червило обаче/
Спрей за лице - охлаждащ с манго и пасифлора, още не съм му разбрала предимствата, приготвила съм го в куфара за морето Grinning . После ще пиша пак. Wink
Крем за ръце - Атрикс - по мое скромно мнение - най-доброто общодостъпно на пазара

Ако се сетя още нещо, ще пиша. Друг вид козметика на Ейвън вълнува ли те? Червила, спирали, шампоани, дрън, дрън? Grinning

ПП: Да не забравя - аз съм на 25 години, и особено дневните кремове, за които съм писала, мисля че не се препоръчват за жени над 30 г. Даже плодовите са без защитен фактор, но аз не се пазя много засега.


Това беше жестоко!  Grinning Толкова подробно!  Grinning Мерси, Боболента!  Wink
Аз понеже отскоро дистрибутирам Ейвън, ама не съм пробвала много неща, та затова питам, да знам какво да си взема.  Embarassed  Wink Изключително подробна и полезна информация, още веднъж бравос и мерси!  Grinning

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Много съм доволна от козметиката на Ейвън - ползвам доста неща. Има един дневен крем "Beautiful morning" - с блестящи частици и SPF 10 - той ми е любимия. Нощен - ползвам същия като Боболента. Цялата серия с бадемите /крем за ръце, лосион за тяло и душ-гел/ е страхотна и мирише доста продължително. Харесват ми и шампоаните и балсамите от серията "Натуралс". А, сетих се за крем за лице, който не ми хареса - един с витамин С - просто идва много лек за моята кожа.
Сега, през лятото, обаче ползвам крем за лице на "Виши" със SPF 60, защото по време на бременността ми се появиха доста петна, които понамаляха, след като родих, но от слънцето положението се влошава.
От българските съм доволна от кремовете на "Регал".

# 25
  • Мнения: 4 965
Аз също не се придържам към определена марка - зависи от продукта:
Крем за крака - Miss Magic (български); лосион за тяло - Нивеа и Бети Баркли (вече споменатат ванилия); бадемово и розово масло (пак за тяло) - Българска роза; душ-гел - Palmolive (с бяла глина) и Нивеа; крем за ръце - Нивеа или силиконовия крем на Ейвън; маски за лице - Miss Magic и Лореал; дневен крем за лице - Лореал; нощен крем за лице - Ейвън със смокиново мляко; антистрес-тоник на Дева и тоалетно мляко на Нивеа; шампоан - Нивеа; балсам за коса без отмиване на Ейвън; маска за коса - Миосотис и Денис; рол-он против изпотяване без аромат на Ейвън или спрей-дезодорант на Нивеа; декоративна козметика (гримове, червила, лакове, фон-дьо-тен и т.н.) на Кристиян Диор; парфюми - Бърберис, Aqua-Di Gio и Бети Баркли (пак същата ванилия).

# 26
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Зъхи
Това беше жестоко!  Grinning Толкова подробно!  Grinning Мерси, Боболента!  Wink
Аз понеже отскоро дистрибутирам Ейвън, ама не съм пробвала много неща, та затова питам, да знам какво да си взема.  Embarassed  Wink Изключително подробна и полезна информация, още веднъж бравос и мерси!  Grinning


Моля, моля Grinning !

Сетих се още нещо - една от новите тоалетни води на Ейвън е трепач, двуцветна, синьо и бяло, забравих и заглавието Rolling Eyes , а ме мързи да ставам и да ходя до коридора Embarassed . Екзотична вода или води беше. НЕ съм дистрибуторка. Просто споделям мнение.

Иначе душ-геловете на Нивеа са очарователни, както и деото им против изпотяване. А, като казах део - пробвайте новият дезодорант на Дева /зелен, ако питате мен/, добро попадение!

Спирала - ползвам Орифлейм от години, на Ейвън хич не ми хареса, ще ми се да се снабдя и с новата Мейбълин. За последната - ще се радвам да чуя мнения. Grinning

Червило 200% цвят на Ейвън /наистина е добро, ама май сбърках с цвета Twisted Evil /, или едно дето не помня и не ме касае каква марка е, но е жесток цвят и съм почти сигурна, че повече никога няма да го открия Sad . Иначе за дами, които не ползват ярки червила препоръчвам подхранващото червило с блестящ ефект на Ейвън - цветовете са леки и универсални /за по-капризни на тема цветове като мен/ Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 9 523
Цитат на: bobolenta
ще ми се да се снабдя и с новата Мейбълин. За последната - ще се радвам да чуя мнения. Grinning


Аз съм супер доволна от тази спирала на Мейбълийн Simple Smile .
Дума не може да става за сравнение с Ейвън или Орифлейм тука. Тази е далеч по-добра.
Ползвах преди и старият вариант на спиралата за обем на Буржуа, от нея също бях доволна. Но, пак ти казвам от Меибълин-ската-най- много съм доволна. Четката и е специално извита и сприалта се нанася много добре на миглите.
Наскоро реших да се възползвам от промоцията на Буржуа- купуваш новата спирала за обем и получаваш едноцветни сенки като подарък към нея. Е, ми тази спирала може да разделя миглите, но за обем-и дума не може да става Imp . Пък камо ли да ги извие. Пълен провал е новата им спирала за обем. Подарих я на една приятелка.
Аз съм с много малки и къси мигли и за мен извиването и обема е от значение. Много държа на това.
Следващата ми спирала за мигли отново ще бъде Volum' Express на Мейбълин с извитата четка. Спиралата е в един светло син цвят, като фона на БГ мама Simple Smile . Пробвай, няма да съжаляваш.  Wink

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: kopche
Цитат на: bobolenta
ще ми се да се снабдя и с новата Мейбълин. За последната - ще се радвам да чуя мнения. Grinning


Аз съм супер доволна от тази спирала на Мейбълийн Simple Smile .
Дума не може да става за сравнение с Ейвън или Орифлейм тука. Тази е далеч по-добра.
Ползвах преди и старият вариант на спиралата за обем на Буржуа, от нея също бях доволна. Но, пак ти казвам от Меибълин-ската-най- много съм доволна. Четката и е специално извита и сприалта се нанася много добре на миглите.
Наскоро реших да се възползвам от промоцията на Буржуа- купуваш новата спирала за обем и получаваш едноцветни сенки като подарък към нея. Е, ми тази спирала може да разделя миглите, но за обем-и дума не може да става Imp . Пък камо ли да ги извие. Пълен провал е новата им спирала за обем. Подарих я на една приятелка.
Аз съм с много малки и къси мигли и за мен извиването и обема е от значение. Много държа на това.
Следващата ми спирала за мигли отново ще бъде Volum' Express на Мейбълин с извитата четка. Спиралата е в един светло син цвят, като фона на БГ мама Simple Smile . Пробвай, няма да съжаляваш.  Wink


А моята спирала фаворит е Манхатън - четката и е със същата форма, спиралата не се рони, не слепва - много си я обичам Grinning

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз не съм доволна от сипралата на Ейвън!  Imp

А тази на Мейбълийн колко долу-горе струва? А слепва ли миглите, защото на мен това ми е основният проблем със спиралите...

# 30
  • София
  • Мнения: 9 523
Цитат на: Зъхи
А тази на Мейбълийн колко долу-горе струва? А слепва ли миглите, защото на мен това ми е основният проблем със спиралите...


9,40-9,80 лв. Спиралата е много добра, поне за мен. Laughing

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: kopche
Цитат на: bobolenta
ще ми се да се снабдя и с новата Мейбълин. За последната - ще се радвам да чуя мнения. Grinning


Аз съм супер доволна от тази спирала на Мейбълийн Simple Smile .
Дума не може да става за сравнение с Ейвън или Орифлейм тука. Тази е далеч по-добра.
Ползвах преди и старият вариант на спиралата за обем на Буржуа, от нея също бях доволна. Но, пак ти казвам от Меибълин-ската-най- много съм доволна. Четката и е специално извита и сприалта се нанася много добре на миглите.
Наскоро реших да се възползвам от промоцията на Буржуа- купуваш новата спирала за обем и получаваш едноцветни сенки като подарък към нея. Е, ми тази спирала може да разделя миглите, но за обем-и дума не може да става Imp . Пък камо ли да ги извие. Пълен провал е новата им спирала за обем. Подарих я на една приятелка.
Аз съм с много малки и къси мигли и за мен извиването и обема е от значение. Много държа на това.
Следващата ми спирала за мигли отново ще бъде Volum' Express на Мейбълин с извитата четка. Спиралата е в един светло син цвят, като фона на БГ мама Simple Smile . Пробвай, няма да съжаляваш.  Wink


Потвърждавам.

# 32
az susto polzvah spiralata ma Maybeline ne e losha, no nai-dovolna ostanah ot spiralata na L'oreal- Lash Architect. Strahotna e.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
gosta biah az

# 34
Цитат на: Anonymous
az susto polzvah spiralata ma Maybeline ne e losha, no nai-dovolna ostanah ot spiralata na L'oreal- Lash Architect. Strahotna e.


I az sam na sa6oto mnenie,drugata mn. dobra spored men  e Max Factor 2000 calorie!

# 35
  • MUC
  • Мнения: 572
Цитат на: Anonymous
az susto polzvah spiralata ma Maybeline ne e losha, no nai-dovolna ostanah ot spiralata na L'oreal- Lash Architect. Strahotna e.

Да, наистина. От L'oreal  Longitude също съм много доволна

# 36
  • Мнения: 2 693
Цитат на: DEianaZ
az susto polzvah spiralata ma Maybeline ne e losha, no nai-dovolna ostanah ot spiralata na L'oreal- Lash Architect. Strahotna e.


Цитат на: zara
I az sam na sa6oto mnenie,drugata mn. dobra spored men e Max Factor 2000 calorie!


Цитат на: Bobbylein
Да, наистина. От L'oreal Longitude също съм много доволна


А цените? Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 2 693
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: kopche
Цитат на: bobolenta
ще ми се да се снабдя и с новата Мейбълин. За последната - ще се радвам да чуя мнения. Grinning


Аз съм супер доволна от тази спирала на Мейбълийн Simple Smile .
Дума не може да става за сравнение с Ейвън или Орифлейм тука. Тази е далеч по-добра.
Ползвах преди и старият вариант на спиралата за обем на Буржуа, от нея също бях доволна. Но, пак ти казвам от Меибълин-ската-най- много съм доволна. Четката и е специално извита и сприалта се нанася много добре на миглите.
Наскоро реших да се възползвам от промоцията на Буржуа- купуваш новата спирала за обем и получаваш едноцветни сенки като подарък към нея. Е, ми тази спирала може да разделя миглите, но за обем-и дума не може да става Imp . Пък камо ли да ги извие. Пълен провал е новата им спирала за обем. Подарих я на една приятелка.
Аз съм с много малки и къси мигли и за мен извиването и обема е от значение. Много държа на това.
Следващата ми спирала за мигли отново ще бъде Volum' Express на Мейбълин с извитата четка. Спиралата е в един светло син цвят, като фона на БГ мама Simple Smile . Пробвай, няма да съжаляваш.  Wink


Потвърждавам.


Благодаря за инфото момичета! Grinning

# 38
Ne znam kolko  sa v BG  to4nite ceni bobolenta,tuk sa po 7paunda,no edna priatelka koiato sega si pristigna ot BG kaza,4e tam sa po eftini,za6o taka!Sega kato se pribera,sama 6e razbera Simple Smile

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: bobolenta
А цените? Rolling Eyes


Бобо, днеска точно обикалях да си избирам спирала и по-точно избирах между Лореал и Мейбълийн, тази която споменава Копче. Впечатленията са ми че Мейбълийнската е наистина много добра, четката и е много хубава, говоря за тази която е за обем и за извиване на миглите, цената и беше 9,90лв.
Аз лично се спрях на новата спирала на Лореал- Double Extension  и то от чисто любопитство, защото има две четки, с първата се подхранват миглите и след това се нанася спиралата. Самата спирала и тя е за обем и за извиване, а също така прави миглите меки все едно си без спирала. Леле как го обясних само Embarassed , но като я поползвам няколко дена ще споделя впечатления, цената и беше 20,80лв.
Другият път обаче смятам да си взема и Мейбълийнската да я пробвам и нея.

# 40
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Valeria
Аз лично се спрях на новата спирала на Лореал- Double Extension  и то от чисто любопитство, защото има две четки, с първата се подхранват миглите и след това се нанася спиралата. Самата спирала и тя е за обем и за извиване, а също така прави миглите меки все едно си без спирала. Леле как го обясних само Embarassed , но като я поползвам няколко дена ще споделя впечатления, цената и беше 20,80лв.

АЗ също я полЗвам в последно време и съм много доволна от нея. Препоръчвам я!! Simple Smile Обаче явно в България коЗметиката е по-евтина, Защото аЗ плащам За нея към 15 ?.
Иначе съм иЗпробвала много други видове, от доста от които въобще не бях доволна.

# 41
  • София
  • Мнения: 9 523
Цитат на: bobolenta
А цените? Rolling Eyes


За цените винаги като ориентир можеш да ползваш тази страница на магазини Конкорд. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 965
Cry Аз пък, за съжаление, не мога да ползвам спирала - възпаляват ми се очите (най-интересното е, че никой друг продукт на декоративната козметика не ми пречи). Пробвала съм какви ли не марки и какви ли не видове - резултатът е един и същ - зачервяване, сълзи, болка.   Sad

# 43
Цитат на: azaf
Cry Аз пък, за съжаление, не мога да ползвам спирала - възпаляват ми се очите (най-интересното е, че никой друг продукт на декоративната козметика не ми пречи). Пробвала съм какви ли не марки и какви ли не видове - резултатът е един и същ - зачервяване, сълзи, болка.   Sad


Moje6 da probva6 Manhattan-LONG&SENSITIVE tia e biala  opakovka i e za to4no takiva slu4ai kato tvoia(ako ne si ia probvala ve4e) Simple Smile

# 44
  • Мнения: 4 965
За съжаление, пробвах и нея. Май е време да се откажа изобщо от подобни опити и да си карам само на сенки и очна линия.

# 45
  • sofia
  • Мнения: 1 606
С две ръце гласувам за L'oreal - Lash architect. Ползвам я вече втора година - без значение водоустойчива или не - според мене е страхотна. Кеф ти извити , кеф ти разделени мигли, обемни - чудо.  Simple Smile
 Цена около 17 лева.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
L'oreal si e L'oreal a pudrata im  Visible Lift kolko e hubavaaaa

# 47
  • sofia
  • Мнения: 1 606
А , виж за пудра не знам - аз откакто ползвам пудра години доста наред вече си купувам само Max Factor- по-голямо попадение не съм имала.

# 48
  • Мнения: 4 068
Момичета не знам дали това е подходящото място,но искам да ви препоръчам едни маски за лице на ADDA.Български са и са страшно добри.И цените им са направо страхотни.
Има
1.Почистваща с камфор-за мазна кожа и акне
2.Почистваща с лайка-за всеки тип кожа
3.Почистваща с мед-за всеки тип кожа с подхранващ ефект

Продават се в аптеките в едни малки кутийки.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: renci
Момичета не знам дали това е подходящото място,но искам да ви препоръчам едни маски за лице на ADDA.Български са и са страшно добри.И цените им са направо страхотни.
Има
1.Почистваща с камфор-за мазна кожа и акне
2.Почистваща с лайка-за всеки тип кожа
3.Почистваща с мед-за всеки тип кожа с подхранващ ефект

Продават се в аптеките в едни малки кутийки.


Ейй, вярно че бяха много хубави Grinning - добре че ме подсети да си потърся пак.

# 50
  • Мнения: 1 425
Здравейте и аз да добавя моето мнение, аз също съм привърженичка на БГ козметика и ползвам продуктите на АРОМА, спокойно мога да заявя, че са доста добри и съм много доволна.
В момета ползвам серията  AROMA ЕNERGY и мога да кажа, че е супер лека и приятна. Преди ползвах Кралската серия на Орифлейм от която също бях доволна Simple Smile
Цвете

# 51
  • Мнения: 1 975
Ami az polzvam ot vsichko po malko  Wink

noshten krem na nivea
dneven krem na Loreal paris
Losion za tqlo na Loreal paris
Shampoan Natusan 5.5 ili Devine
Balsam na Devine
Grim na Revlon, Loreal
Parfjumite gi smenqm ot vreme na vreme, ama dvata ljubimi sa mi -frenskiqt Poeme; i Deep Red na Hugo Boss Wink ........ inache mnogo mirizmi sum opitvala

# 52
  • Мнения: 1 975
Цитат на: renci
Момичета не знам дали това е подходящото място,но искам да ви препоръчам едни маски за лице на ADDA.Български са и са страшно добри.И цените им са направо страхотни.
Има
1.Почистваща с камфор-за мазна кожа и акне
2.Почистваща с лайка-за всеки тип кожа
3.Почистваща с мед-за всеки тип кожа с подхранващ ефект

Продават се в аптеките в едни малки кутийки.


Za men nqma po-xubava maska ot "naturalnata" toest - ot istinski plodove! a ne praxcheta v kutijka  Wink  ......
prosto da izkaga mnenie  Wink

# 53
Momi4eta, nqkoi polzval li e produktite na Yves Rocher?Piwe, 4e sa frenski....(ama to ne vsi4ko pisano e vqrno  Cry  )
 Imat nqkoi hubavi newta, kremove s proretinol i enzimi, parfumite im sa mnogo netraini..., imat i nqkoi dobri newta v dekorativnata kozmetika.
Ot bylgarskite, sym dovolna ot piling maskata i skrab na Regal.
Ot boite za kosa sym se sprqla na DIAPO.Do momenta tova e nai trinata boq, koqto sym izpolzvala...(probvala sym po4ti vsi4ki marki)
 nedostatykyt e 4e boqdisva vsi4ko( 4etkata za kosa,  wnoli, i dori poda, ako ne se po4isti vednaga Neutral Face )

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: kristal_97
Цитат на: renci
Момичета не знам дали това е подходящото място,но искам да ви препоръчам едни маски за лице на ADDA.Български са и са страшно добри.И цените им са направо страхотни.
Има
1.Почистваща с камфор-за мазна кожа и акне
2.Почистваща с лайка-за всеки тип кожа
3.Почистваща с мед-за всеки тип кожа с подхранващ ефект

Продават се в аптеките в едни малки кутийки.


Za men nqma po-xubava maska ot "naturalnata" toest - ot istinski plodove! a ne praxcheta v kutijka  Wink  ......
prosto da izkaga mnenie  Wink


Въпросните маски са глинени,кремообразни и съвсем натурални - нищо общо с прахчетата нямат - може би не е зле да не си така предубедена към готовите неща - просто съвет Wink

# 55
Първо искам да благодаря на renci и mam4e за добрите отзиви отностно продуктите ни. Желая и да добавя, че мнението с прахчетата на kristal_97 е меко казано несериозно Simple Smile. Фирмата (ADDA), която произвежда въпросните маски е на майка ми. Просто случайно попаднах на този форум и много се зарадвах на мненията ви...нямаше как да не отговоря. За съжаление обаче точно цените на тези маски, карат фирмата ни да издъхва, но все пак да бъдем оптимисти...ще се борим и занапред и дай Боже да радваме (според възможностите си) колкото се може повече хора. Благодарим Ви !

# 56
  • София
  • Мнения: 786
Аз ползвам козметика на "Кларинс", много добре ми действат на кожата. Имат един страхотен почистващ тоник на два слоя за суха кожа като мойта е супер Grinning
А също и един крем със златни частици вътре.......много готин:)

# 57
  • София
  • Мнения: 2 181
аз с 2 ръце съм за ELEA
имам проблемна кожа и съм изпробвала какво ли не,е наи-скъпите не са ми по джоба.
та с тази козметика се родих-за няма 15лв. си  купих цялата зелена серия
дневен крем с матиращ ефект.гел-ексфолиант,почистващ тоник и почистващо мляко.
супер са!
в аптеката ми казаха че тази козметика е от много години,но само са изнасяли,едва сега се пробват и на бг. пазара

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 6 991
Направо съм замаяна, с колко неща се мацотите! Shocked
Аз едно кремче не смея да си сложа, че се изривам, а за тоалетни млека, лосиони, пудра, фон дьо тен  не си и помислям. Добре, че и без козметика минавам за 22-годишна. Сред това изобилие от помади знаете ли нещо подходящо за чувствителна кожа?
тези не ми понасят:
виши, лореал -  пъпки и суха кожа
орифлейм - същата работа, че и сърби
рок, нивея - суха и се лющи
дева - суха
арома - обрив
 Sad

от декоративната козметика фаворити са ми
спиралите на Лореал,
водоустойчив молив-сенки на Аркансил (и 4 дена може да стои на очите за радост на мързелите, но не е препоръчително  Wink ),
червило Буржоа, от тези, на които цялата гилза е в цвета на червилото, адски траен цвят, нито е сухо, нито се разтича, блестящо и мирише вкусно ,
молив за устни - prune (май № 10) на севънтийн, чуден цвят, пасва на почти всяко червило - розово, бордо, червено...

# 59
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Karen
Направо съм замаяна, с колко неща се мацотите! Shocked
Аз едно кремче не смея да си сложа, че се изривам, а за тоалетни млека, лосиони, пудра, фон дьо тен  не си и помислям. Добре, че и без козметика минавам за 22-годишна.


Не виждам защо се замайваш, не всички хора, да не кажа повечето не са с кожа като твоята - защо да не се "мацотят"? Grinning И бтв. гримът не винаги подмладява, зависи как е сложен. Да не говорим, че аз на 18 и крем за лице не ползвах, а минавах за 25-годишна, но то не е от липсата на грим... Така като се замисля май никога не съм била на 22 в очите на хората... и на 21 и на 20 и на 19 и на 18...  Rolling Eyes

ПП: А ползвала ли си серията на Ейвън за чувствителна кожа? Защото моята дистрибуторка е с много гадна кожа и само нея ползва. Е, не е станала много по-хубава в лицето, ама не е и по-страшна... Wink Ама пък твърди, че е много доволна, значи явно е било по-зле преди...

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 6 991
Боболента, замаяна съм  колко много процедури и козм. продукти изисква поддръжката/ постигането на красотата. Нямам против неалергичните да ползват, и аз искам, но при мен тези неща вредят и за жалост няма да си купя ЦЯЛА серия от нещо! Иначе страшно си падам и се изкушавам да си купувам козметика, но така си прашасват по шкафовете след един- два опита; уж медицинска, за точния тип кожа ......  Затова и крем не слагам дори. Оф, моята кожа изглежда най-добре като не я третирам с нищо  Confused  
За грима си права, но казах ли някъде, че подмладява?
Не съм пробвала Ейвън, май са на едно ниво с Орифлейм и имам резерви. Моят случай не е като на дистрибуторката  Simple Smile  Купува ли някой от нея като е такава ходеща реклама!?

# 61
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Karen
Боболента, замаяна съм  колко много процедури и козм. продукти изисква поддръжката/ постигането на красотата. Нямам против неалергичните да ползват, и аз искам, но при мен тези неща вредят и за жалост няма да си купя ЦЯЛА серия от нещо! Иначе страшно си падам и се изкушавам да си купувам козметика, но така си прашасват по шкафовете след един- два опита; уж медицинска, за точния тип кожа ......  Затова и крем не слагам дори. Оф, моята кожа изглежда най-добре като не я третирам с нищо  Confused  
За грима си права, но казах ли някъде, че подмладява?
Не съм пробвала Ейвън, май са на едно ниво с Орифлейм и имам резерви. Моят случай не е като на дистрибуторката  Simple Smile  Купува ли някой от нея като е такава ходеща реклама!?


Аз пък мисля, че някои продукти са откровени глезотии и са напълно излишни, ама това е друга тема. Като написах "серия", нямах предвид непременно цялата, те и поотделно ги продават продуктите. За нивото на двете марки - някой продукти превъзхождат едните, други са мноооого нива надолу, ама това е мое мнение де. Та така - аз не съм дистрибутор, нито рекламен агент, но от въпросната дистрибуторка знам, че много добре и се отразявали тези продукти /иначе проблемът, който тя има с кожата си се решава САМО с пластична операция/, тъй като освен всичко друго била много чувствителна и се изприщвала от всичко останало. За това те попитах, нищо не препоръчвам без да съм пробвала.

Поздрави!

# 62
Цитат на: bobolenta
...Като написах "серия", нямах предвид непременно цялата, те и поотделно ги продават продуктите. ..


 Grinning  Grinning  Grinning
Много ме разсмя!
Или аз нещо не се изразявам ясно, или ти не ме разбра, ама това горе е хит! Как ти хрумна изобщо!  Shocked

# 63
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Anonymous
Цитат на: bobolenta
...Като написах "серия", нямах предвид непременно цялата, те и поотделно ги продават продуктите. ..


 Grinning  Grinning  Grinning
Много ме разсмя!
Или аз нещо не се изразявам ясно, или ти не ме разбра, ама това горе е хит! Как ти хрумна изобщо!  Shocked


Ами не беше трудно да ми хрумне
Цитат на: Karen
но при мен тези неща вредят и за жалост няма да си купя ЦЯЛА серия от нещо
, и се радвам, че съм те разсмяла, това беше и целта ми, ама бързах, и не съм слагала от емоционалните иконки... Grinning  Grinning  Grinning

# 64
  • Мнения: 247
Козметиката ми е голяма страст. В къщи всички ме порицават, че съм голяма разсипница, защото купувам много скъпа козметика. Харча всичките си пари за това. Сигурно има клинична пътека в това  Simple Smile , но ми действа добре на настроението. Вместо да давам пари за психотерапевти аз купувам (скъп) хубав крем или червило и съм предоволна. Сигурно звучи много повърхностно, но има неща в мен, с които не се гордея.

За лице- ЛаПрери (хидратиращ с фактор, или дневният целуларен), Шанел -ейдж дилей, Шисейдо- всичко на тази фирма е страхотно;
Нощен- Кларенс, масло от синя орхидея;
За тяло- Сотис (като Афродита и аз съм доволна от тази марка), Дева за целулита

Декоративна козметика:
спирала- ИвСен Лоран (най-невероятната, която съм виждала)- препоръча ми я една гримьорка;
червила и гримове- купувам от Криолан (това е фирма за професионални гримове, които са невероятно добри и на сносни цени)
фон дьо тен- Дивинора на Герлен, Клиник- всички са добри.
пудра- Кристиан ДИОР.

# 65
  • Мнения: 182
Карен аз също от голяма част от кремовете на пазара ставам на едни червени гадни петна.Но сега от зимата ползвам Eucerin те са много добри и ми няма нищо на лицето Grinning  Grinning . А са и със слънцезащитен фактор. Разгледай в аптеките за твоя тип кожа.Дано съм ти била полезна.

# 66
Цитат на: Eli_vo
Карен аз също от голяма част от кремовете на пазара ставам на едни червени гадни петна.Но сега от зимата ползвам Eucerin те са много добри и ми няма нищо на лицето Grinning  Grinning . А са и със слънцезащитен фактор. Разгледай в аптеките за твоя тип кожа.Дано съм ти била полезна.


Благодаря, ще пробвам. Най-много може да зарадвам сестра ми - покрай мене не и трябва да си купува козметика, затрупвам я.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Аз не обичам да отделям време за красене, за това ползвам каквото ми попадне и то много рядко, основно чужда козметика. Знам, че вече и БГ козметиката е на ниво и ще опитам от препоръчаните от вас.
Не знам дали сте забелязали разликата в качеството на вносната козметика продаван в БГ и тази в чужбина. Аз ползвах един и същи крем на Евън купен от тук, който е произведен мисля в Полша и друг от USA. Според мен има разлика.
Грим почти не ползвам, по точно въобще не слагам. С майка ми постоянно спориме по този въпрос, защото тя е на мнение, че трябва да полагам повече грижи за себе си. Дори ме навива да си направя пластична операция на носа - копие на нейния нос е. За сега безуспешно.
Синът ми да знаете "каква красавица" е с дългите, гъсти и извити мигли и къдрава коса. Дори преди няколко дни една майка в парка ме попита да не би да съм му ги рязала. А до скоро всички го мислеха за момиченце.

# 68
  • Мнения: 204
Цитат на: Karen
Нямам против неалергичните да ползват, и аз искам, но при мен тези неща вредят и за жалост няма да си купя ЦЯЛА серия от нещо! Иначе страшно си падам и се изкушавам да си купувам козметика, но така си прашасват по шкафовете след един- два опита; уж медицинска, за точния тип кожа ......  Затова и крем не слагам дори. Оф, моята кожа изглежда най-добре като не я третирам с нищо  Confused  


Не съм спец. и не смея да ти препоръчам нищо! Но съм забелязала, че ако имаш чувствителна кожа и съответно правиш реакция от кремовете - най-добре е наистина да не ползваш нищо!!!
Моята майка е точно като теб - едвам й намерих едно червило (най-обикновено българско) от което не прави никаква реакция, а грим за очи - въобще не ползва.
Относно кремчетата, се ограничава, но аз смятам, че е необходимо поне хидратиращ да си слагаш от 35 на горе!! (години, става на въпрос).

Ако искаш пробвай с AVENE. Аз не правя алергични реакций, но също има чувствителна кожа и ползвам хидратиращо кремче и почистваш гел на AVENE и съм много доволна. Малко са скъпички, но си струват.

# 69
  • Мнения: 1 616
Здравейте!Да споделя и аз нещо за козметиката,която ползвам...Давам своя глас за Елеа с spf 25...Иначе съм дистрибутор на Орифлейм и съм много доволна от Шведската серия...Сега съм си наумила да се снабдя със серията Алое,защото продуктите са хипоалергенни..На Ейвън пък обожавам продуктите за крака..Съветвам дамите,които си купуват козметика на Ейвън или Орифлейм, първо да поискат мостра от дистрибутора,за да могат да изпробват продукта и при наличие на непоносимост да не се набутват за цяла опаковка..Специално на Орифлейм мострите варират от 50 стотинки до 1 лев(да не говорим,че ако дистрибуторът иска да ви поухажва и да ви спечели като клиент,е редно да ви подари..Simple Smile..)Честно казано,не всички продукти си струват парите и отговарят на качеството,което се рекламира в каталога..Да спомена и за любимия си шампоан-това е Рьоне Фюртрер-оскъдно количество и соленичка цена,но пък зашеметяващ резултат:мека,лъскава,пилееща се коса...Имам и един въпрос към вас:удачно ли е по време на бременност да използвам избелващи продукти(става дума за лунички,а не за петна) и на коя марка да се доверя за целта?Уточнявам,че Ахромин е твърде мазен за кожата ми,а от избелващия крем на Орифлейм резултатът е нулев..

# 70
  • София
  • Мнения: 9 523
Цитат на: nimfetka
удачно ли е по време на бременност да използвам избелващи продукти(става дума за лунички,а не за петна) и на коя марка да се доверя за целта?Уточнявам,че Ахромин е твърде мазен за кожата ми,а от избелващия крем на Орифлейм резултатът е нулев..


Определено, не.
Няма смисъл, просто.
Пигментните петна и луничките по време на бременността са в следствие на високото ниво на хормоните, които бушуват сега в теб. Избиват избирателно-или на линията на корема, или на лицето, или и на двете места. Wink
Аз имам проблем с петната по лицето и смятам да се боря с тях след раждането, та дори още известно време след това, докато хормоните си дойдат на мястото. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 871
Аз съм ползвала няколко марки , но сега съм на "CLINIANS"- тоалетно мляко , измиваш гел , и крем, и съм доволна. Пробвах и -" ELEA"- за суха и чувствителна , много е добра. А кремовете на AVON , ми миришат на лошо незнайно защо! Shocked  Grinning

# 72
# 73
  • София
  • Мнения: 6 569
за лице редувам сериите на Виши и Лиерак за мазна и смесена кожа, сега покрай двете бебета дето ги чакаме и ремонта, който тече в момента съм го ударила на икономии Twisted Evil  и си взех новата серия та Ейвън, за такава кожа, много е готина, а цялата струва по-малко от крема на горните 2.
Декоративна - Орифлейм и Ейвън.
иначе си пазарувах козметиката от чужбина, ама от 5 месеца, съм се отказала от командировките по обясними причини, само парфюмчета си поръчвам на колежките.
Вече доста положитилни мнения чувам за Арома енерджи, даже пратих на свекърва ми в Испания и тя сега пак иска да й изпратя

# 74
съгласна съм с тези, които не прекаляват с козметиката, но кожата на лицето иска да се поддържа чиста
свикнала съм и мисля, че е правилно, да не тръгвам без крем на личето сутрин и и без да си изчистя грима с мляко и тоник вечер. нощен крем почти не ползвам.

повечето тук сте млади и вероятно не ви вълнува целулита, но най-ефикасния продукт, който съм ползвала са ампулите ден и нощ на Галеник. Имат видим ефект.

иначе ползвам виши, рок и други, но става въпрос за антибръчки кремове и околоочни
инече има и добри български млека, тоници и т.н., например розовата вода е супер
синът ми е в пубертета и има доста пъпчици, та открих едно чешко мазило, между лосион и тоал.мляко на РИОР - казва се почистваща емулсия. Страхотно е - препоръчвам го при проблемни кожи, не само за побертета

# 75
  • Мнения: 3 200
Аз съм много доволна от козметиката на Freeman, особено от триците за лице (Facial Scrub) - не знам дали трици е най-добрия превод.

# 76
  • Varna
  • Мнения: 321
Цитат на: evpraksia
Аз съм много доволна от козметиката на Freeman, особено от триците за лице (Facial Scrub) - не знам дали трици е най-добрия превод.


Подкрепям-наистина са супер- аз съм влюбена в млякото за тяло:)

# 77
Аз пък в маските им за лице съм влюбена, много са добри, особено 5-минутната освежаваща маска е супер

# 78
Здравейте, за първи път попадам тук, и ми е приятно да споделя с вас моя скромен опит, макар че не съм все още БГ-мама. И аз научавам интересни неща от вас.
Лично аз съм много доволна от Ив Роше, без обаче да съм ползвала всичко. Малко от лосионите за тяло  с плодови миризми - наистина са велурети, малко от парфюмите - последно си взех Зелен чай. Свежо, ухайно и трайно, макар че аз винаги лесно свиквам с миризмите - но хората около мен усещат. Продуктът от който съм адски доволна и друг такъв не съм видяла е от зеленат серия на Био Спесефик - по-точно матиращ серум за Т-зоната на челото и носа. Кожата ми е мазна и през лятото настава една страшна работа - не е приятно са разхождаш с  "лоено" лъщящо лице. Пък и молива са вежди се размазма и сенките.... О-ла-ла ...Пудрите държат до два-три часа. А на мен ми се налага понякога да мръдна под някой прожектор в телевизия - и нека не описвам. Открих продукта на Роше - при изпробвани различни матиращи продукти. Е - много е добре! Просто няма мърдане, мирише на окосена трева, лекоу бързо  попива. Отгоре  дори не е нужно да се слага пудра. И чак се разкапва естествено към 7-8 вечерта. И това ви казвам при дни с големи жеги - около и над 30 градуса.
Последно съм доволна много и от зелената серия на Елеа - чудесна е.  
Изобщо  - има прещкрасни неща от блгарската козметика, а и мисля си че са по-чисти като продукти.

# 79
  • Мнения: 2 323
Цитат на: azaf
За съжаление, пробвах и нея. Май е време да се откажа изобщо от подобни опити и да си карам само на сенки и очна линия.

a probva li novata na oriflame za 4uvstvitelni o4i! strahotne e -az q polzvam,proletta-imam alergiq ot puh4etata i s drugite ne s e4auvstvam mnogo dobre-a tazi,dori i kato mi se nasalzqt o4ite ne se razmazva vednaga!
ako iska6 viz mi saita

# 80
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Така като гледам, в банята си има и вносна и българска козметика. От вносната са предимно на Гарние, Нивеа и Ейвън. От българската съм особено доволна от балсама на Ален Мак- Импресия се казва и от депилатоара на Арома. Пилинг- маската на Астера според мен не струва, но дневния им крем за лице е добър.
Я да каже някой ако знае нещо за серията Лептен, имам една приятелка с акне, та се чуди дали да рискува да си го купи.

# 81
Има ли според вас разлика между козметеката на ейвън и на орифлеим?Не съм ползвала козметика на орифлейм,но не съм доволна от ейвън.Незнам дали да се доверя на каталожната дистрибуция.Какво ще ме посъветвате?

# 82
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Стефи
Има ли според вас разлика между козметеката на ейвън и на орифлеим?Не съм ползвала козметика на орифлейм,но не съм доволна от ейвън.Незнам дали да се доверя на каталожната дистрибуция.Какво ще ме посъветвате?

По мое скромно мнение-конкурентни боклуци. Имат попадения, но са рядкост.... При Ейвън има тук-там нещо читаво, но орифлейм са много зле....

# 83
  • София
  • Мнения: 10 324
Май не съм голям фен и на двете фирми, въпрки че имам доста неща на Ейвън... една от колежките в офиса им е представител и като гледам каталога все си харесвам по нешо  Wink а като резултат съм зарината от козметика която не използвам  Close  реално на Ейвън ползвама само две неща,и от тях съм много доволана! Едното е масажната им ръкавица, купила съм две и си изтърквам цялото тяло едновременно- много е приятно  Wink  другото е овлажняващото им червило, лично на мен много добре ми действа...

Иначе козметика използвам най-различна, крема ми за лице е на Авен, гела за отмиване също. Страшен фен съм на декоративната козметика на Lumene, дълготрайните им лакове издържат цяла седмица. Друг трик да ти изтрае лака без да мръдне дълго време са дълготрайните лакове на Ревлон, продават се по два в комплект, цвят(доста са нериятни) и безцветен лак за запечатване отгоре. Използвате само безцветния и запечатвате всеки любим ви лак  Wink  Гланц използвам на Свънтийн, май е най-трайния от тези на пазара... Сенки, най-доволна съм от Чифели, слагаш си ги сутрин и до вечерта няма мърдане! Другите все ми се набиват в сгънките на клепача и е доста грозно... Спирала пак на Lumene.
Е това е което използвам, а тъй като ми е глупава слабост да си купувам козметика съм пробвала какво ли не за да стигна до горните продукти... добре че имам сестра, майка, свекърва и приятелки да им прехвърлям всичко което остава  Embarassed  Embarassed

# 84
  • Мнения: 8 769
Харесвам продуктите на Yves Rosher. Sunglasses

# 85
Цитат на: Туфи
Цитат на: Стефи
Има ли според вас разлика между козметеката на ейвън и на орифлеим?Не съм ползвала козметика на орифлейм,но не съм доволна от ейвън.Незнам дали да се доверя на каталожната дистрибуция.Какво ще ме посъветвате?

По мое скромно мнение-конкурентни боклуци. Имат попадения, но са рядкост.... При Ейвън има тук-там нещо читаво, но орифлейм са много зле....


Tуфи, смело мнение, значи ли, че си ползвала много неща и на двете фирми, че да се изказваш такова компетентно? Confused
 Може би не си използвала точен продукт...
Дистрибуцията на продукти по каталог е най-съвременния начин на подажби по мнго причини. Една  от тях е намаляването на цената до минимум и възможността да се инвестират, да ги наречем икономисаните средства, в много модерни технологии. Но за мен най-важното предимство е, че се препоръчват от приятел....така че много зависи от кого купуваш все пак! Wink
поздрави!

# 86
  • Мнения: 2 323
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Туфи
Цитат на: Стефи
Има ли според вас разлика между козметеката на ейвън и на орифлеим?Не съм ползвала козметика на орифлейм,но не съм доволна от ейвън.Незнам дали да се доверя на каталожната дистрибуция.Какво ще ме посъветвате?

По мое скромно мнение-конкурентни боклуци. Имат попадения, но са рядкост.... При Ейвън има тук-там нещо читаво, но орифлейм са много зле....


Tуфи, смело мнение, значи ли, че си ползвала много неща и на двете фирми, че да се изказваш такова компетентно? Confused
 Може би не си използвала точен продукт...
Дистрибуцията на продукти по каталог е най-съвременния начин на подажби по мнго причини. Една  от тях е намаляването на цената до минимум и възможността да се инвестират, да ги наречем икономисаните средства, в много модерни технологии. Но за мен най-важното предимство е, че се препоръчват от приятел....така че много зависи от кого купуваш все пак! Wink
поздрави!


Извинете, не влизам от вкъщи и забравих, че не е автоматично! Wink  Wink  Wink

# 87
  • Мнения: 2 006
Аз ползвам Лореал-лице ,маски,дек.козметика,за тяло Галеник Grinning Някой имат резерви към Лореал,но аз съм си доволна Grinning Тъй де ,няма да робувам на хорското мнение,я Grinning

# 88
  • MUC
  • Мнения: 572
Цитат на: A.A.M.Belev
Аз ползвам Лореал-лице ,маски,дек.козметика,за тяло Галеник Grinning Някой имат резерви към Лореал,но аз съм си доволна Grinning Тъй де ,няма да робувам на хорското мнение,я Grinning

Aз също си ги тача Лореал, особено декоративната козметика.
Редувам ги със Нивеа. За тяло в момента ползвам Дав.

# 89
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Туфи
Цитат на: Стефи
Има ли според вас разлика между козметеката на ейвън и на орифлеим?Не съм ползвала козметика на орифлейм,но не съм доволна от ейвън.Незнам дали да се доверя на каталожната дистрибуция.Какво ще ме посъветвате?

По мое скромно мнение-конкурентни боклуци. Имат попадения, но са рядкост.... При Ейвън има тук-там нещо читаво, но орифлейм са много зле....


Tуфи, смело мнение, значи ли, че си ползвала много неща и на двете фирми, че да се изказваш такова компетентно? Confused
 Може би не си използвала точен продукт...
Дистрибуцията на продукти по каталог е най-съвременния начин на подажби по мнго причини. Една  от тях е намаляването на цената до минимум и възможността да се инвестират, да ги наречем икономисаните средства, в много модерни технологии. Но за мен най-важното предимство е, че се препоръчват от приятел....така че много зависи от кого купуваш все пак! Wink
поздрави!

new_mamaр наистина съм ползвала от продуктите достатъчно, за да имам такова мнение. Обикновено се старя (за разлика от други юзъри) да се изказвам подготвена, не само във форумите. До сега Ейвън не се е случвало "приятелка" да ми препоръчва нещата, за Орифлейм-пък точно обратното-това си вземи-страхотно е, онова-безценно и т.н. В крайна сметка доста нещица ползвах, казвам,че имат попадения-да, но са малко. Не ми се ще да изброявам всички неща, които аз (или мои близки) съм ползвала, и съм останала разочарована.
А икономическите предимства на каталожната търговия са ми безкрайно ясни. Мерси за разяснението, все пак.

# 90
  • Мнения: 2 323
[new_mamaр наистина съм ползвала от продуктите достатъчно, за да имам такова мнение. Обикновено се старя (за разлика от други юзъри) да се изказвам подготвена, не само във форумите. До сега Ейвън не се е случвало "приятелка" да ми препоръчва нещата, за Орифлейм-пък точно обратното-това си вземи-страхотно е, онова-безценно и т.н. В крайна сметка доста нещица ползвах, казвам,че имат попадения-да, но са малко. Не ми се ще да изброявам всички неща, които аз (или мои близки) съм ползвала, и съм останала разочарована.
А икономическите предимства на каталожната търговия са ми безкрайно ясни. Мерси за разяснението, все пак.[/quote]

Туфи,
Да ти кажа честно - жалко за "приятелките" тогава... Sad  Казвали ли са ти, че можеш да върнеш продукта, ако не си доволна???....Това е идеята Sign Exclamation  Да бъдат максимално доволни клиентите и да има бърза връзка със създаващите тези продукти! Затова постоянно се обновяват...  Hands Clap
Много разчепкахме темата...    wavey  Разбира се, че всеки има право на мнение, жалко че си имала неприятен опит!!  hug
А и не сам казала, че се изказваш неподготвена...просто има хора, които на емоционална осново харесват или не някои неща!

# 91
  • Мнения: 429
Предупреждавам ,ч е с мнението си не искам да обида никого !!!
Просто го споделям и не задължавам никого да мисли по този начин!!!
Бях писала в една друга тема ,че не обичам да се гримирвам, затова нямам наблюдения за сенките , спиралите , ружовете и каквото още там на Avon и Oriflame.
Но балсамчета за устни , червила и гланцове ползвам от време на време . Та така , познавам добре , както едната , така и другата фирма , то тооолкова представители имат ,ч е не зная за някой , който да не ги знае . Но не оставайте с лошото впечатление , че това е върховната реклама и техните продукти са най-хубавите . На тези цени -на дали , а и по този начин на предлагане ....
Не мисля ,че зависи от приятелките ти какъв продукт  ще си поръчваш . А аз прехвалените неща много не ги тача . А и друго , приятелката нали от това си изкарва хляба все пак( или  е допълнителен доход за нея) и естествено ще иска да си вземе парите !!! А имам и страшно добри приятелки , също    представители на  тези фирми , откоито съм искала да си взема нещо , само за да им помогна финансово , а те са ми казвал;и :" По-добре не си вземай нищо , няма да останеш доволна" . Е как ще коментирате това .
А да не говорим ,ч е веднъж си взех червило на Авон , пак прехвалено до безбожие  и се убедих , че тях в червилата хич не ги бива . Нито формулите уцелват нещо , нито на цвят го докарват , а да не говорим за издържливост . А и мога да ви кажа ,ч е не беше от най-евтините , май около 9 лева .
 Днес бях при козметичката си и съвсем случайно пак разгледах каталог на Авон и видях ,ч е ако си купиш там два продукта , получаваш балсам за устни  САМО ЗА 10 ст. Е това на нищо не прилича , представете си каква му е реалната цена и колко е годен , за да печелят и производители и представители .
Абе ад с една дума .
Не ми се обобщава и за парфюмите , защото мнението ми е същото !!!
А и още нещо , наистина продуктите могат и да се връщат , но какво ще вземеш в замяна , те така хитро са го измислили ,ч е пак да си " вързан" за тях .
Но щом има жени , които си купуват , значи им харесва нещо в тях . Най-вече цената .
Наистина те са доста приемливи , но аз предпочитам да си купя за два месеца едно качествено нещо , а не 5 боклука !!!

Нищо лично още веднъж , просто изказах своето мнение !!!!

# 92
  • Мнения: 2 323
#Bad Talk  nqma smisal mai da obsazdame temata. ,za6toto mai mnogo razgore6teno stana...
kolkoto  :smilecolros: ,tolkova i mneniq...   Laughing

# 93
Душ-гел: Dove, Yves Rocher, Palmolive, Cottage



Парфюми: Chanel, BVLGARI, Yves Rocher


Червило, спирала: Мanhattan

Пудра/font de teint: има една крем-пудра на Avon, на мен ми допада и ми действа добре на лицето - не се изсушава

Кремове за лице: Roc, Vichy, Garnier

# 94
  • Мнения: 2 220
Аз от доста време използвам само козметика на Ейвън и мога да кажа, че съм доволна - като се има предвид, че кожата на лицето ми е суха и чувствителна. Наистина все още се раздразва от външните условия - студ, сняг, слънце и т.н., но поне вече не е така болезнено суха. Използвам почистващо средство, крем и две маски - пилинг и хидратираща/подхранваща - по един път в седмицата. Досега почти няма продукт, който изобщо да не ми харесва, но номер едно са крема за лице с витамин С, крем за около очи от серията Solutions, шампоана и балсама за боядисвана коса и лосиона за тяло с аромат на бадеми. Сигурно ма и още, но не се сещам в момента. Така че с тази козметика се справих с единия си проблем, но другия си остава - червените петна, които ми се появяват през зимата - което ме води до идеята да търся друга фирма - нещо като медицинска козметика или и аз не знам. Бих приела съвет и мнение ит всеки.  typeuu

# 95
  • Мнения: 192
Цитат на: miravmbd
Na men Гарнери и на Лореал- ми допадат най-много.Пък и цените им са добри . Wink
какво съвпадение LaughingИ аз съм се спряла от доста време на тези марки.Доволна съм за сега Wink

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 6 991
Момичета, много ви благодаря ! Бяхте писали тук за бълг. козметика Елеа, скоро случайно я забелязах в аптеката и реших да пробвам. Вече цяла седмица ползвам крема за суха и чувствителна кожа и не ми е излязла нито една пъпка!  Grinning А кожата ми вече не се лющи от сухота. Ще си попълня цялата розова серия, досега нищо не ми е понасяло така добре!

# 97
  • Мнения: 871
Цитат на: Karen
Момичета, много ви благодаря ! Бяхте писали тук за бълг. козметика Елеа, скоро случайно я забелязах в аптеката и реших да пробвам. Вече цяла седмица ползвам крема за суха и чувствителна кожа и не ми е излязла нито една пъпка!  Grinning А кожата ми вече не се лющи от сухота. Ще си попълня цялата розова серия, досега нищо не ми е понасяло така добре!

Подкрепям те напълно, чудесна е розовата серия.  55

# 98
  • Мнения: 304
Аз също съм много доволна от ЕЛЕА. Направо невороятно за тази цена. Аз ползвам дневния крем с 25 фактор, супер е.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 493
За първи път чувам за тази козметика Елеа. Трябва да пробвам.

# 100
  • Мнения: 3 200
И аз за първи път чувам за Елеа, и аз ще я пробвам  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 3 379
Ами вносна, медицинска.

За лице: Виши, но напоследък не съм доволна, Юсерин, Авен, Ла Рош Позе, скоро си купих на Биодерма и съм доста доволна, гледам кремът да е цена в диапазона 20-40 лв за 50 мл, повече от това ми се стурва прекалено. Измиваща козметика за лице ползвам на Ейвън основно, но и други - сменям ги. А, ползвам и Нивея от време на време и Лореал.

Коса: Фитотератри и Клоран, няма компромис с косата  Simple Smile  Доволна съм и от двете марки и си ги сменям или комбинирам.

Ръце: Нивеа, Ейвън, Флорена... Все тая, само да е мазен

Тяло: Ейвън (спа-серията, много съм доволна), Лореал, Дав понякога, Нивея, имам и на Виши и Юсерин, също на Галеник главно специализираните против стрии.

Интимни гелове: Основно Личия, но и на Ейвън и още една италианска, ама сега я забравих

Парфюми: Любим ми е 212 Каролина Херера, имам и Кензо няколко вида, Босс, Еден, по-масова от Ейвън (но предимство е че мога д аси позволя и кремове за тяло със същия аромат, докъто на марковата парфюмерия са ми доста скъпички)... , забравих и Ейнджъл на Тиери Мъглър, също и на Бенетон повечето.

# 102
Искам да кажа, че кремовете на "Ейвън",специално серията "Аню" за 25+ е превъзходна!1Аз съм на 25 години с много чувствителна и мазна кожа, но кремовете им правят чудеса.Няма продукт от тази серия за 25+ да не съм ползвала.Не бих погледнала друг крем.А съм изпробвала какви ли не.

# 103
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360
Тази марка Елеа за първи път я чувам...ама аз съм една такава..много не ползвам козметика особено декоративна. От всякъкви спирали се разплаквам, а с сенки не се харесвам..абе ужас Grinning  Иначе позвам дневния и нощния крем на Ейвън, маската за лице на Ейван 3 в 1, глицериновият им крем за ръце /зимата много добре ми действа на кожата/, а лосиона ми е на Гарние, шампоаните са ми винаги различни / Нивеа, Гарние, пантен, Дева и всичко което ви дойде на ум/..май това беше.......обаче със сигурност ще пробвам тази Елеа Grinning  Grinning  Grinning

# 104
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360
Забравих..много обичам да си правя декорании сама на ноктите...но не мога да ги поддържам аз...значи нодя на маникюристка и после сама се рисувам в къщи...а лакове имам за цяла Стара Загора Grinning Ползвам на Перфект и Манхатан.

# 105
Здравейте всички вие с чувствителна коя. Знам как се чувствате :Д Аз сменях различни марки. Авон обаче определено не свърши работа, нито Орифламе,нито Льореал, Гарниер и т.н.
Опитайте с дерматолог. Вината за проблемната коя, може да се крие и отвътре. Пробвайте тясно специализирана козметика и САМО МЕДИЦИНСКА.Споменатите до тук са козметични повече, отколкото медицински. ще усетите разликата.
Иначе влагаме пари и пак пари, а резултат?..... - Няма.А ние не искаме това, нали?
Разбира се всяка коя е индивидуална и предписаната козметика е резултат от много фактори.
И все пак: Към момента ползвам БИОДЕРМА- пяна за измиване, ЛА РОЧЕ- крем и лосион-силно медицински  Simple Smile


----------------------
Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 10:31 от Аурелия

# 106
  • Мнения: 2 407
Всякаква стига да е качествена и да ми понесе добре.

# 107
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Преди 1 седмица си взех крем на "авен"за 1 път и май съм доволна.Кожата ми е мн.чувствителна ,а от този крем не ми става нищо вече толкова време.Крема се казва "колд крем"и струва 15лв.за 50мл.Струва си парите,обаче е мазничък и става само за студено за лятото ще му мисля newsm78

# 108
  • Мнения: 577
и аз ползвам еивън,а понякога си слагам и от кремчетата на бебо-много са нежнички Embarassed

# 109
  • Мнения: 8 505
Всякаква-и българска,и чужда.И обикновена,и медицинска.

# 110
  • Мнения: 5 317
 Използвам всякаква козметика.Непрекъсното пробвам нови неща.

# 111
Аз ползвам ELEA, но пиша тук специално по друг повод: Не ползвайте продуктите на Лептен! Това са обикновени кремчета със съмнителен ефект. Няма такова нещо, че лекуват акне... пълни глупости. Дори да съдържат някакви билки, чувала съм за повече хора, на които Лептен е навредил, отколкото такива, на които е помогнал.
Пък и акнето е много индивидуален проблем, най-добре би могъл да каже някой свестен лекар...
успехи Simple Smile

# 112
  • Мнения: 599
 Сега ползвам Авен за лице и тяло, понеже съм с чувствителна кожа. Но не мисля, че има смисъл да се купуват кремове за над 100 лв. Каквото и да е, един ден кожата повяхва, тогава няма спасение, и пластични операции не могат да се направят на цялото тяло, затова трябва да има граници, така поне аз мисля. Лично мнение, не го налагам. Но ако даваш по 1000 лв. за кремче и чудото не става, сигурно ставаш много нещастен. Аз не приемам много навътре бръчките, поне още не Simple Smile

Декоративната козметика държа да е качествена, харесвам Герлен. Но и на доста по-ниски цени има хубава - Аркансил например, Пупа, Лумене...

Шампоани ползвам на Фито, маска - Ревалид.

Крем за ръце - Ла Рош-Посе.

За крака - Виши.

Лак още не съм си намерила хубав, много съм разочарована от Нейлфинити на Макс Фактор... Чакам препоръки  Peace

# 113
аз пробвах на цосмофарма италия-фирма за натурална и лечебна козметика.имат супер маска за коса с зелен чесън спря ми косопада и е супер евтина цяло кило само за 12 лева.пробвайте цосмофарма ще видите че ще има резултат






---------------------
Пиши на кирлица!!!

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 10:33 от Аурелия

# 114
  • Мнения: 6 039
за лице

3-те стъпки на клиник:



дневен крем


околоочен



порминимайзер



коректор






спирали:
1. Clinique 2 i 3 Este Lauder
     



фон дьо тен



Разгримиране на очите:   HELENA RUBINSTEIN



това са задължителните продукти, отвреме на време маски и излющващи кремове

# 115
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
За лицето ползвам кремовете  Нормадерм на Виши. Фон-дъо-тенът ми е на Севънтийн, пудрата на Манхатън/прахообразната/. Peace

# 116
  • Мнения: 3 835
за лице
порминимайзер


Доволна ли си от него? (поръчах си го - това което обещава е чудесно)

По темата - ползвам българска, задължително, и вносна - предимно на Ейвън. От време на време се глезя с някой по-скъп продукт. Обичам често да сменям - горе-долу всяка седмица. Затова имам около 3 серии за лице.  Laughing

# 117
  • Мнения: 6 623
За лице-Thalion  и Galenic
За тяло-Lirac
Декоративната  ми е доста разнообразна

# 118
  • Мнения: 6 039
за лице
порминимайзер


Доволна ли си от него? (поръчах си го - това което обещава е чудесно)

По темата - ползвам българска, задължително, и вносна - предимно на Ейвън. От време на време се глезя с някой по-скъп продукт. Обичам често да сменям - горе-долу всяка седмица. Затова имам около 3 серии за лице.  Laughing

порминимайзера е като коректор, запълва порите, без да оцветява видимо лицето, подходяш е и за хора, които не позлва фон дьо тен или пудра. Тоз,и който аз ползвам не лекува.
За довлна, - доволна съм. По- добрее поискай мостра, и тогава реши дали е за теб. Аз винаги пробвам.

# 119
  • Мнения: 156
От доста време ползвам продуктите на Ейвън и съм много доволна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт