Каква начална сума ви събират в градината за материали?

  • 8 285
  • 165
  •   1
Отговори
# 75
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бим Бам, градината е Перуника близо до Шахбазян площада. В понеделник ще питам и ще ви споделя ако ми обяснят за какво. Обещали са и документ за това дарение, но да видим.

Да, сещам се коя е.

При мамите, които споменават по - големи суми виждам, че вътре влизат и пари за кърпи, сапун, хартия... При нас ги купуваме всеки месец.

П.П. Редактирах се за документа за дарението, че се оказа някаква бланка + писмо с благодарност.

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 01:17 от bim_bam

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми е четвърта група. Учебните тетрадки тази година са безплатни. Обаче не стигнали парите за всички и ни казаха, че трябва да доплатим за една тетрадка. Общо събираме 30лева. Те са за консумативи, почерпки през годината(коледа, след тържествата), букети на госпожите за празниците и за всяко дете по малко подаръче за рождения му ден. Парите при нас гарантирам, че не се усвояват от никой т.к. съм в родителския актив и следя тяхното използване.

# 77
  • Мнения: 3 456
35 лв.- за учебни помагала, консумативи за рисуване и моделиране.

# 78
  • Мнения: 4 068
Нямам абсолютно нищо против да събираме пари за групата, за да подобрим условията на децата. Знам, че почти не им се отпускат средства за играчки. Обаче това дарение за самата градина ме учуди и силно се надявам, че ще ги използват по предназначение, защото има още какво да се иска откъм довършителни ремонтни работи.

# 79
  • София
  • Мнения: 607
За 2-ра група: Събрахме по 45 лв на дете. Половината са за помагалата, останалите - за моливи, боички, флумастери......От миналогодишните бяха останали и ще купим ново ДВД, че се развалило старото.
Иначе всеки месец даваме по 5 лв за вода, тоал.хартия и т.н. От тези пари също останаха и купихме нови чаршафчета на децата.

Браво на нашия родителски актив, имат страхотна отчетност и са много коректни!   bouquet

Такива неща като задължителни дарения или изнудвания няма. Сега обмисляме вариант да сложим ламиниран паркет в стаята за игра на децата, но тази инициатива си е наша.  Peace

# 80
  • Мнения: 7 821
Бим Бам, градината е Перуника близо до Шахбазян площада. В понеделник ще питам и ще ви споделя ако ми обяснят за какво. Обещали са и документ за това дарение, но да видим.
При мамите, които споменават по - големи суми виждам, че вътре влизат и пари за кърпи, сапун, хартия... При нас ги купуваме всеки месец.
И ние купуваме и носим отделно т.хартия и салфетки всеки месец, само водата е включена в тези 80 лв.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 6 981
Парите при нас гарантирам, че не се усвояват от никой т.к. съм в родителския актив и следя тяхното използване.

Сигурна съм, че е така и в нашата градина.
Обаче мисля, че за голяма част от тези разходи градината получава пари И от общината.
Те как се изразходват?  Thinking

# 82
  • Мнения: 132
Ние събрахме по 50лв.За помагала,моливи,вода,кофи и лопатки за навън и пр.
Дъщеря ми е 1ва група.

# 83
  • Мнения: 1 170
Казаха 40лв., за цялата година, но ние, родителите, решихме да съберем по 50лв, да има Simple Smile.
Естествено, театри и други забавления, се заплащат допълнително.

# 84
  • Мнения: 89
Дъщеря ми е първа група.За ремонт събрахме по 100лв.За учебни пособия и тоалетна хартия по 50лв.Отделно се събират периодично за вода и текущи други такива.Като беше на ясла ми бяха казали че общината отпуска по 110лв. на месец на група.В градината не зная по колко, но и аз се чудя къде отиват newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 726
Събрахме по 50 лева - синът ми е втора група. Това обаче са пари само за материали, вода и други неща от първа необходимост. Ще събираме по още 50 за шкаф и дървета, които да засадим в двора на градината, където си играе нашата група, че там е много слънчево.

# 86
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
100 лева. Втора група. В тях влизат всички консумативи, които ще ползват децата през годината: моливи, флумастери, боички, листове, лепила и каквото още е нужно; играчки; учебни помагала "Моливко"; изворна вода; застраховка; театрално представление всеки месец и май имаше още някакви други неща, но вече забравих какви.
Не са малко парите, но така решихме. Които родители нямат възможност да дадат цялата сума накуп, ще внасят на две части в два поредни месеца. Само 2 майки бяха против събирането на пари изобщо. За ремонти, тоалетна хартия и други подобни пари не събираме, тъй като директорката ни е много добра и умее да намира пари за такива нужди.

# 87
  • Мнения: 10 635
Като беше на ясла ми бяха казали че общината отпуска по 110лв. на месец на група.В градината не зная по колко, но и аз се чудя къде отиват newsm78
В яслата /към Мин Здравеоп/ не са ни искали абсолютно нищо, дори имаше суичъри за всички деца, за да не се занимават да търсят на всяко якето и да го обличат за навън.
За ОДЗ и ДГ нещата са по-различни. От лятото са на делегиран бюджет, което значи, че общината им дава определена сума и те се оправят с нея. Ако родителите купят килими и пердета, ако децата са болни и не идват - това значи икономии от бюджета. Доколкото знам нямат право да си разпределят всички икономии като премии, но част от тях - могат. Нищо лошо не искам да кажа - смятам,че заплатите са обидно ниски, нямам нищо против да давам пари, но...не ми харесва да ме лъжат.

# 88
  • Мнения: 4 068
Аз пак да се включа по темата, че нещо ми е ядосано.
Днес сутринта дадоха протокола за дарението направено от една моя дружка/децата ни са в една група/ да го подпише. Нправо онемях. Пише, че с нейните пари са купени два броя стенни часовници, едно стенно пано и една кукла-общо 50 лв. Няма фактури и бележки няма нищо. Ядосах се. Директорката уж щори щеше да слага с тези пари, а като я питам само ми отговаря уклонничаво. Днес мисля да говоря с нея и директно да и предложа да отидем двете да купим голям килим за занималнята. Аз съм дала 60 лв. дарение на градината и ако трябва ще доплатя, за да купим килима, но искам да видя какво е купено и да се отчетат разходите с необходимите документи. Тези протоколи нямат ни входящ номер ни нищо. Освен това на всичко Мара втасала те снени часовници купуват за 3 годишни деца. Две първи групи са от по 25 деца и ако всеки е дал задължителните 50 лв. дарение за градината това прави 2500 лв. Сумата не е никак малка и би трябвало с нея да се направи нещо полезно за децата, а ние отделно от тези пари събираме по още 60 лв. за помагала и играчки. Нещо не ми се връзва. Мислите ли, че ще е нахално да поискам да присъствам на похарчването на моето дарение?

# 89
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
60 лв. за учебни помагала на издателство "Изкуство" ( 16 лв.) и всички необходими материали-водни бои, моливи и т.н. Но пък преподавателките държат да са наистина качествени, така че е оправдано събирането на тези пари.

Общи условия

Активация на акаунт