Стига вече са приемали болни деца в яслата/градината!

  • 35 032
  • 796
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 839
Пък аз смятам, че имунитета няма връзка с хомеопатията.
То и аз така смятах преди да минем всички на хомеопатия, ама не било баш така тая работа  Mr. Green

Имам познат, който е на 35 години , който винаги пие лекарства за  нещо, и който не може да пие  бира, защото е студена и прави ангина, нито да яде домати и краставици от  хладилника. Пак по същата причина.  Непрекъснато е на антибиотици.
Много труд положих онзи ден да го убеждавам и аз, но не би  Joy

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Винаги, когато попадна на подобна тема, чета и се изумявам...
 Оправия никога няма да има в детските градини и ясли, докато навред битуват мнения като много от прочетените тук.
И по тази причина моето дете ще си стои вкъщи вероятно до предучилищна; семейството ни ще е финансово притиснато, понеже аз ще лежа вкъщи да си гледам здравото дете; а всички, неразвили споменатия от някой синдром, ще водят децата си с незаразните зелени сополи на градина и ще градят кариера. Чудесно. Ама нека ми! Като не искам детето ми да прави по една пневмония годишно... И да е всеки 20 дни от месеца с висока Т... Ще си го гледам, какво да правя...

# 77
  • Мнения: 13 512
Винаги, когато попадна на подобна тема, чета и се изумявам...
 Оправия никога няма да има в детските градини и ясли, докато навред битуват мнения като много от прочетените тук.
И по тази причина моето дете ще си стои вкъщи вероятно до предучилищна; семейството ни ще е финансово притиснато, понеже аз ще лежа вкъщи да си гледам здравото дете; а всички, неразвили споменатия от някой синдром, ще водят децата си с незаразните зелени сополи на градина и ще градят кариера. Чудесно. Ама нека ми! Като не искам детето ми да прави по една пневмония годишно... И да е всеки 20 дни от месеца с висока Т... Ще си го гледам, какво да правя...
Залагай на профилактиката, не на изолацията.

# 78
  • Мнения: 2 839
А в училище как ще се спасите от зелените сополи? И там ли ще го изолираш?  Thinking

# 79
  • Мнения: 3 146
Не съм фен на хомеопатията, по простата причина, че идеята, на която се основава, е тотално погрешна. Това, обаче, съвсем не означава, че не действа, защото имам и аз позната, която лекува детето си така и то е почти непрестанно здраво, а ходи на градина. За антибиотик не е чувало от почти 3 години. Е, добре, не съм се доверила на хомеопатията.

Стоенето вкъщи. Моят е общителен, иска да ходи, а няма деца наоколо, с които да си играе. Пращам го. Боледува непрестанно. И, моля, не е на антибиотици. Стои по една седмица в градината и ... вирус. Изолацията, обаче, ме плаши, защото идва предучилищната, когато децата също не са малко, нито вирусите, а годината ще е доста по-важна. Надявам се на прословутия имунитет.

Истината е, че много деца ходят видимо болни на градина и това е една от основните причини за заболеваемостта в градината. Аз личо нямам никакъв синдром, но държа детето вкъщи, докато напълно се излекува, което, повярвайте ми, за 3 дни не става! Когато детето стои само 2-4 дни вкъщи и е прекарало вирус, естествено, че организмът му ще е отслабнал. когато се е стигнало до антибиотик, естествено, че ако тръгне на градина непосредствено след последния прием, организмът няма да се е възстановил. Оттам идва затвореният кръг, сопред мен.

Колкото до това, дали ще се промени това положение. Ще се промени, когато държавата пожелае това и когато наистина се превърнем в правова държава. Ако сестрите в ДГ не се страхуваха от татковците и си бяха на мястото, нямаше и едно болно дете да прекрачи прага. Тъй че, то е не само до манталитет, а и до власт.

# 80
  • София
  • Мнения: 175
Тарталета, в абсолютно същото положение сме и ние вкъщи. Не мога да си представя как ще пусна сина си на детска градина скоро. Но дори и като не ходи на градина, пак не мога да го опазя от болни деца по градинките и детските клубчета. Поне като си е вкъщи наблягам на здравословното хранене и осигуряване на някакво спокойствие на детето. Въпреки това ми е гадно, че не може да общува достатъчно с други деца.
Профилактиката наистина помага много, но при нормални условия, т.е. когато детето се сблъсква с вирус примерно 1-2 пъти в месеца и в този случай организма преодолява заболяването сравнително лесно, понякога дори и без забележими признаци за преборване на вируса. Но в една среда с постоянно болни поне 4-5 деца не знам какъв имунитет трябва да имат децата, за се справят с инфекциите едно след друго без усложнения.

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
А в училище как ще се спасите от зелените сополи? И там ли ще го изолираш?  Thinking

Там децата са 7-годишни, а не 3-4 годишни. Разликата във възрастта е двойна, има и разлика в зрелостта на имунната система. На всичко отгоре държавата те задължава да го запишеш на училище. Ходили и неходили на градина пак боледуват повече през първата година.

# 82
А в училище как ще се спасите от зелените сополи? И там ли ще го изолираш?  Thinking
От опит казвам, че децата ходили на градина по малко боледуват в училище. Моята дъщеря е пример за това. Аз обаче не съм никак доволна като отида да взема детето си от градина и видя други със сополи и кашлица, не виждам обаче как може да се оправи тая работа с болните деца.

# 83
  • Мнения: 13 512
Значи аз съм единствената, на която не и пука за болните деца в градините. Дъщеря ми не е боледувала за една година нито веднъж. Ни гърло, ни кашлица. Случи се веднъж да се разсополеви, нищо не и дадох и на др. ден беше ОК. През зимата от 14 деца в групата, тя нито ден не отсъства в епидемиите. Но и ходи най-леко облечена от всички през зимата и не на последно място- редуването на планина и море целогодишно, поне 2 пъти в месеца за по 3 дни. Лекуваме се само с хомеопатия и резултатът  е на лице, слава Богу.

# 84
не на последно място- редуването на планина и море целогодишно, поне 2 пъти в месеца за по 3 дни
  Peace

# 85
  • Мнения: 46 511
Там децата са 7-годишни, а не 3-4 годишни. Разликата във възрастта е двойна, има и разлика в зрелостта на имунната система ...

Именно. Имунитет се изгражда, след като преболедуваш някоя болест, децата са я изкарали в градината и в училище вече нямат проблем с нея.
Значи аз съм единствената, на която не и пука за болните деца в градините ...

Не, не си  Grinning

# 86
  • Мнения: 2 722
Значи аз съм единствената, на която не и пука за болните деца в градините. Дъщеря ми не е боледувала за една година нито веднъж. Ни гърло, ни кашлица. Случи се веднъж да се разсополеви, нищо не и дадох и на др. ден беше ОК. През зимата от 14 деца в групата, тя нито ден не отсъства в епидемиите. Но и ходи най-леко облечена от всички през зимата и не на последно място- редуването на планина и море целогодишно, поне 2 пъти в месеца за по 3 дни. Лекуваме се само с хомеопатия и резултатът  е на лице, слава Богу.
Под това се подписвам с две ръце, с изключение на хомеопатията, просто защото /пу пу, да чукна на дърво/ не боледуват, съответно не лекувам.
Цяло лято и двамата боси и голи, водата в басейна е с планинска темпертура, по мнението на бабите от квартала съм безотговорна, защото шапки и шалове не слагат, дрехите са сведени до минимум. До сега големия е отсъствал 1 път за заради разхлабен стомах и мое притеснение да не е вируса /ходи на ясла от 2,8, сега е втора група/ а малкия - нито ден /вече от месец на ясла/

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е така, Никол. Имунната система на малките деца е незряла и затова са по-податливи на инфекции. За мен това с изграждането на имунитета е мит, но не зная от кого е измислен.
Като изключим това си опира до дете. Но постоянното излагане на всякакви инфекции не е здравословно. Същото важи и за възрастните. Имаше преди години едно изследване, в което се казваше, че възрастните, които имат деца боледуват два пъти повече от колегите си без деца. И обяснението е това, че децата често боледувят и заразяват родителите си.
Лекарите също си имат двоен стандарт.

# 88
  • Мнения: 2 839
Вярно е това, че родителите боледуват повече от тези, които не са. Но, наблюдавайки нашето семейство, по-скоро ми се струва, че се дължи на променения начин на живот, повече натоварване, недоспиване. С мъжът ми боледуваме доста повече от децата. Няма как да се заразяваме ние от тях  Grinning

# 89
  • Мнения: 46 511
Не е така, Никол. Имунната система на малките деца е незряла и затова са по-податливи на инфекции. За мен това с изграждането на имунитета е мит, но не зная от кого е измислен ...

Познаваш ме, на митове не се връвам. Тя въобще не е изградена, поне спотред докторите. Изгражда се ден след ден, след всяко вирусче. Ние с мъжа ми сме си били обикновени деца, аз даже доста болнава и всичко това от изнежване Tired

"... обикновената настинка се причинява от повече от 200 различни вируса, а детето може да си изгради имунитет срещу само един от тях за едно разболяване. Помните ли всички настинки, които вие сте имали през живота си? Вашето дете също ще трябва да ги преболедува всичките – или дори повече – за да си изгради защита срещу вирусите.
Малкото дете, което изследва всичко чрез пипане, лесно влиза в досег с простудните вируси по ръцете си. И тогава всичко, което трябва да направи, е просто да пъхне пръстче в носа си или да си потърка очите и вирусът ще има възможност да се установи в носоглътката и да го разболее за седмица-две ..."

Копирано от тук.

Ако го лекуваме с антибиотици, ако ги изнежваме с топли напитки, шапки и чорапогащници, рабира се, че ще карат всеки следващ по-тежко (след няколко АБ за месеца и до астматичен пристъп ще стигне - една от най-добрите приятелки на дъщеря ми, майка  пише тук, ако иска да се включи).

Помогнах за изграждането на имунната й система като я оставих да ходи, както се чувства добре - чисто гола 3 г. - зиме, лете, на теракота, без дрехи Rolling Eyes няма да лъжа, че пробвах да я облека, но пък и не настоявах особено, доверих й се. Шапка не знае какво е, чорапогащник - само в зверски студове, когато от гъзария не мога да й облека нещо, различно от пола  Crazy
Червено гърло "лекувам" със сладолед (целогодишно) Mr. Green
На родителскта среща една от майките се оплака, че давали студен крем какао  Rolling Eyes смешки просто ...

Да не приказвам много, че ще изляза лоша майка  Blush

Общи условия

Активация на акаунт