Аз съм ФЕВРУАРска мама - винаги засмяна XXII

  • 12 289
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 66
viev_3003, безкрайно се извинявам ако омаловажавам случката... но аз не разбрах къде е проблема? Че си се притеснила? или че нещо му е имало на цигането?
ако си се притеснила, не е супер, но пък надали е чак вредно... А ако нещо че те е опипало така да се каже.. ми ако си си измила ръцете няма проблем според мен.. де да знам...

Албенче, ioli добре ти е обяснила - не се притеснявай излишно  Hug

cutesmallcat , не знам за статиите, но ако аз се доредя да си купя списанието, ще искам автограф на следващата среща Wink

MamaZ и yanast, малко набързо ще ви разкажа, че една таблица тук /имам предвид на работа/ за 5ти път ще я правя и вече ми писна Grinning
значи сутринта тръгнах много рано, за да мога да занеса в апартамента чаршафи, виното, един cd-palyer /бях записала диск с класически любовни песни Simple Smile/
След това след работа минах и напазарувах... вместо мезетата, за които писах че ще купувам, купих 2 пакета чипс, защото моя по-си пада по това Simple Smile и пастърма / пъстарма... както се пише Simple Smile купих розичката... и за закуска мюсли и мляко..
Отидох, изчистих /което каква болка в кръста ми причини не е истина  Sad/ и подредих сърцето с подаръка
След това се прибрах и се къпах един час /защото против стрии се мажа с олиото на Икаров и въпреки че от няколко дни не се бях мазала от изпотяването около мен витаеше облак СМРАД!!!/
Още не ми беше изсъхнала косата, когато родителите му минаха да ме вземат за летището - там ми промиха мозъка за това какво трявбало да купим и за кое те щели да помислят... абе опитаха се да ми скапят настроението, но не успяха Simple Smile Проблемът е, че те много нежно и внимателно се опитват да си прокраднат идеите, коеот съответно мен ме оставя в неблагоприятната позиция само да кимам и да се усмихвам, а после да се нервирам Grinning
Та милото си дойде, но вече беше вкарал 2 чаши вино и беше малко по-разговорлив от очакваното Simple Smile) Та и него едвам го удържах да не ги покани горе да разгледат, както и после той да не влезе в стаята докато паля свещите Grinning
А с паленето на свещите се видях в чудо.. не бях съобразила, че фитилите ще са залепнали и трявбаше един по един да ги отлепям... После се оказа че няма да ми стигнат клечките за кибрита, че бях взела някакъв хотелски.. После реших с една свещ да паля всички.. но нали са чаени, само изпонакапах с восък... В крайна сметка се усетих че най-лесно и бързо ще е ако ги паля една по една, всяка от предходната..

Приключих, пуснах музиката, загасих лампата и поканих милото..

и още преди той да разгледа какво става се разревах... ей така от емоция.... той се притесни, а аз за да не изляза съвсем назад му викам ами липсваше ми мнгоо ... на сутринта имаше цяла лекция на тема как не бива така и да съм била по-твърда, че всичко се случва и дрън-дрън Simple Smile

В крайна сметка му хареса, виното не го отворихме, защото бях забравила тирбушон Simple Smile не ядохме, защото той беше много изморен и държеше да ми покаже какво е купил.
Кексенето също остана за другата сутрин, но пък беше най-хубавото откакто съм бременна...
И така... Simple Smile

пак напомням, че това е "кратката" версия  Outta Joint

autumnspheresmile3501

dessi06 , стискам палци & чакаме новини в см. и гр. Simple Smile

Иве, Иве , какво да ти кажа... лудницата нас чака Simple Smile

Мартеничка - като се приебереш - веднага снимки на покупките!!!

# 46
  • Мнения: 72
Здравейте , хайде и аз да се включа в новата темичка.Благодаря на мамата която я е направила.Нека само хубави неща се пишат в нея!!
Аз ходих на консултация и казаха,че се вдигнала малко плацентата, което е добре.Само дето за течението още трябвало да чакам за лечението с глобули до 7 м-ц, ужас.А хемороида си стои и не намалява въпреки мазането с Долопрокт.Това е, отчетох се.Връщам се да Ви чета.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 2 482
autumnsphere, много готин списък! Мисля, че голяма работа ще ми свърши. Мерси!  Hug
Аз също мисля някои от нещата да ги оставя на жадните за подаряване роднини, като предварително им кажа кое точно съм си харесала Wink)
Да те питам спалните комплекти къде ги гледа толкова евтини, че аз само някакви от по 60 лв. намирам  newsm78
А и Деси беше писала за един комплект на Авент с помпа, стерилизатор, 4 шишета с биберони и подплънки за кърмачки за 144 лв. - може би така ще ти се оптимизира цената на тези неща...

Искам да питам за тези чувалчета (и аз това го гледах и много ми хареса http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3432) - та те могат ли да заменят по някакъв начин дебелите одеала? Т.е. може ли бебето да се сложи в тях и отгоре да се завие с памучно одеало или ще му е студено? Сигурно голяма глупост казах, ама нейсе  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 2 508
cutesmallcat, доколкото знам, това даже се препоръчва, защото с одеалото може да се задуши. Тъй или иначе не бива одеалото да минава над ръменете на бебето, ето така:

http://cornerstork.files.wordpress.com/2008/06/baby-sleeping.jpg

dessi06, чудех се дали въобще съществуват такива спални чували с ръкави! Точно такъв искам! Ама онлайн не намирам. Дано да има по магазините.

krasikoko, и аз мисля голяма част просто да разпределя по приятели и роднини.

Да ви се оплача, тази нощ сънувах, че някакъв човек сече дърва до мен, а аз се пазя, заради бебето. Проверих в Съновника какво значи това и излезе: Ще ви сполети бедствие. Ужасно мъчно ми стана, защото си помислих, че ще умра, ако загубя бебето... cry cry cry

Кажете ми, че това са глупости! Sad

# 49
  • Мнения: 238
cutesmallcat, не е глупост, споко! Аз имам наблюдения от магазинчето на майка ми - тя подаваше спални чувалчета с дълъг ръкав, но не се търсеха и вече не зарежда. Повечето майки предпочитат такова без ръкав, а отгоре да метнат едно одеалце - както е показала autumnsphere. Като е без ръкав върши работа повече време, а не само през зимата, а детенцето така или иначе е облечено отдолу и няма нужда от допълнителен ръкав и на чувалчето.
Това е моето наблюдение, нямам личен опит, но и аз ще взема чувалче без ръкав.

# 50
  • Мнения: 16
Carbo, опасявам се че не си ме разбрала правилно, за което грешката може и да е моя, но ... Не ме разбирай погрешно! Не ставаше въпрос дали на цигането му е имало нещо или не. Аз съм изключително толерантен човек. Убедена съм, че една такава "случка" може да трогне всяка една по-чувствително (особено в нашето съдъояние) жена. Да кажем, че съм по-емоционална. С поста си просто съм споделила нещо и не съм искала да пълня форума с маловажни случки. Не съм искала и някаква ответна реакция, още по-малко съм искала да бъда разбирана погрешно. Но здраве да е!

# 51
  • Мнения: 80
Здравейте, сладки коремчета.
ДА се отчета в новата тема и дано има само хубави новини.
Днес бях на лекция на сп.9 мес.беше страшно интересна и полезна-За често срещаните болести от 0мес.до 1 год.какво трябва и най-важното какво не трябва да правим.Изнасяше я един пловдивски педиатър.Това ми е втора лекция и смятам до като родя ако мога да посетя всички-имаме си и вече две залъгалки подарък-една на Нук и една Авент.И ни направиха една презентация на ваксина,която обаче струва близо 150 лв.И една на бебефони и индикатор за движение-много полезно но и скъпо-по късно ще ви кача сайта, но най-полезното е 400лв.което за нашия стандарт е малко скъпичко-имало го от 4-5 мес.на пазара в Б-я.
Сега ви оставям и излизам отново.
Целувки.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 508
zitka, би било страхотно, ако си правиш записки, да ни ги пуснеш. Това с болестите определено е интересно.

Aз ще си поръчам такъв монитор за движение от Америка, там са доста по-евтини:

http://www.amazon.com/Angelcare-Movement-Sensor-Nursery-Monitor/ … 752529&sr=1-1

# 53
  • Мнения: 95
carbo,аз трябваше да те предупредя да се снабдиш с това http://www.giffits.de/werbegeschenke-a1-promo-73794-m649481316/gas-match.htm
извинявай много...но нали добре се е получило туй е най важно.
Mia66,на повечето чувалчета ръкавите се махат.С ръкави са по практични защото не трябва да навличаш бебко с дебела блузка..а само  с боди.Аз много се страхувам от оделце,защото може да се задуши...така аз си мисля.мамите с опит ще кажат нали????

# 54
  • София
  • Мнения: 66
viev_3003 , пак казвам че не искам да омаловажавам случката..
Аз пък не съм толкова толерантна и не обичам да ме пипат и въобще да се докосват до мен /особено сега/ разни хора дето не са "чисти" по моите си критерии.. /като разделението не е на цигани и нецигани, а примерно на гнусни и нормални хора... като под гнусни имам най-вече предвид някакви познати, на които знам хигиенните навици, но също така и очевидно некъпани непознати/ затова и се опитах да те успокоя, че ако си се измила, всичко е ОК..
А колкото до притеснението - пак исках да те успокоя - че колкото и да са обострени емоциите сега, надали е било чак такъв шок, който да навреди на бебето..
 Peace

А колкото до "маловажните" случки.. според мен точно тук им е мястото... Споделена мъка - половин мъка, споделена радост - два пъти по-голяма радост... пък били те и маловажни... който не иска - не чете Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 15:42 от carbo

# 55
  • София
  • Мнения: 216
Autumnsphere, спокойно, естествено, че са глупости това, което сънуваме сега, аз ако проверя в съновника за бели мечки и баба Яга, какво ли ще излезе, най-вероятно: 'Посетете скоро подходящото за вас заведение, вие сте опасни за себе си и за хората около вас' Simple Smile, сънувала съм и че пуша докато съм бременна, а отказах цигарите преди 2 години и от тогава не съм палила нито 1 и не съм си дръпвала нито 1 път, нямам и желание, нито пък нужда, ама сънувам, на, сънувала съм и че пия, че ми се отваря пъпа и че бебчо ще падне от там и че тече много кръв, абе шантави истории, не се вързвай на това и за по-сигурно спри да четеш съновника в близките 3-4 месеца, повярвай ми!:)

viev_3003, всички знаем, че в този момент сме много по-чувствителни от обикновено, аз само искам да ти кажа, че вярвам, че carbo не е искала да те обиди и че поста й не звучи по-този начин, наистина, просто й е чудно кое те е притеснило, може би, за да ти отговори на притеснението, че няма нищо страшно в случая, поне на мен така ми прозвуча...случката ти не е маловажна, просто защото е важна за теб и ти се е отразила по някакъв начин, ние тук си говорим и за доста по-маловажни на пръв поглед неща, но те засягат много от нас по един или друг начин, а за ответната реакция, ясно е, че щом пишеш нещо, може и да ти се отговори, нали затова сме тук, да си комуникираме:) А и само да ти кажа, че лично аз не бих дала пари на нито едно циганче или циганка, защото знам че няма да ги използват, за да се нахранят, а ще им ги вземат още на съседния ъгъл и ще ги пратят за още, а пък и не ми допада това, някой който може да върши нещо (или пък безотговорните му явно родители, ако той е малък) да ходи да проси и да се храни с парите на хората, които честно си ги изкарват, надявам се и с това ми изказване да не предизвикам поредния спор, това си е лична моя позиция, може и да не съм права:)

# 56
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
За чувалчетата с ръкави - така или иначе ако в стаята е около 18-20 градуса, детето е с боди с дълъг ръкав, тези чувалчета са напълно достатъчни и без ръкавите. Имайте предвид, че е леко неудобно обличането им Wink Моите всички чувалчета са без ръкав и не мисля, че е нужно ръкавчето.

# 57
  • Мнения: 805
Аз не разбирам как ще се задуши детето с одеало?
Никога не съм имала подобни опасения. В началото бебето не може да се обръща само, а след това по-скоро се отвива отколкото да се задуши!

# 58
  • Мнения: 16
Carbo, Iva_angel, разбира се че нито съм се обидила на някой, нито съм се разсърдила.  Hug И моля да бъда разбрана, не искам да съм подбудител на тема за Циганчета, просия и други етно и социални теми, дори косвено и без умисъл, да съм го направила. Не ми е присъщо да правя такива разделения.

# 59
  • Мнения: 22
Само пътьом да се запиша.  bouquet Ние продължаваме да боледуваме /по-точно аз и то "на крак"/, а баткото ми го върнаха от детската градина почти здрав Close Та за това има да чета, да чета и да наваксвам. Желая на всички прекрасна седмица!

Общи условия

Активация на акаунт