Разделно хранене-част 28

  • 25 073
  • 271
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 72
В неделя ставам на 15.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 787
Офф,това кафяво е ужасно Sick
Потиска ме нещо,не ми харесва Crossing Arms
Добре,че ще е само за месец май-някаква рекламна кампания правят в подфорума  Wink .Трябва да има парички за нашия любим сайт,така  Mr. Green

Алексче,хляба изглежда супер вкусен Grinning.Майсторка си ти Heart Eyes

Кюбит,дипломатическите картофи ги има в Готварската книга.

Дипломатически картофи

1 кг картофи, нарязани на тънко- около 5мм.се подреждат в тавичка.Посоляват се и се заливат с 250 млл сметана/1 кофичка заквасена,разбита с вода/.Пекат се 1 час на 200 градуса до зачервяване.Ако сметаната е малко по-малко добавете вода.

Йонито,ето ти моята любима рецепта за спагети:

Спагети със спаначен сос

1 пакет спагети
20 гр.масло

За соса:
200 гр. заквасена сметана
200 гр.замразен спанак/нарязан на ситно/
20-30 гр.брашно/за сгъстяване на соса/
1 глава лук
3 скилидки чесън
босилек
магданоз
сол

Спагетите се сваряват,отцеждат се от водата и се объркват хубаво с маслото.
В тенджерка се задушават нарязаните на ситно лук и чесън.Като омекнат се прибавя замразеният спанак.Посолява се.Налива се половин ч.чаша вода и се вари 3-4 мин.Добавя се брашното,разбъркано с малко вода,вари се при непрекъснато бъркане още 2-3 мин.Слага се сметаната,разбърква се хубаво и се долива 1 ч.ч.вода.Вари се десетина минути,като при необходимост се добавя още вода или брашно/ако е много рядък соса/.2-3 мин.преди да се свали от огъня се добавят магданоза и босилека.

Ако имате топено сирене,високомаслен кашкавал-над 50 %,синьо сирене и подобни мазни сирена,можете да сложите спокойно.Те минават за мазнини,не за млечни продукти Wink

И още една рецепта за спагети със сметана:

Спагети със сос от гъби

Продукти: 3 с.л.масло
1 с.л.зехтин
1 средна глава лук, накълцана на ситно
3 скилидки чесън, счукан
4 ч.чаши гъби, нарязани на филийки
1 ч.л.сушена мащерка
1/2 ч.чаша сметана
1 пакет спагети

Начин на приготвяне: Сварете спагетите в студена подсолена вода, до полуготовност.
Запържете в маслото и зехтина лука и чесъна, до омекване - около 4 минути. Добавете гъбите, мащерката, сол и черен пипер на вкус. Задушавайте около 5 минути, като бъркате непрекъснато, докато гъбите омекнат и леко покафенеят. Добавете сметаната и оставете сместа да заври. Намалете огъна и оставете на котлона за няколко минути.
Сервирайте добре отцедената паста със соса от гъби. Гарнирайте със стръкче магданоз.
 
Всичките рецепти ги има в Готварската книга,но старите теми са вече в архива и трудно отваря конкретните рецепти.Копнах ги от моята готварска книга Wink

Хейде,лека вечер Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 2 724
Добро утро  Grinning
Аз пък вече му свиквам на кафявото Laughing.
Ками, както винаги страхотни рецепти Peace!
При други обстоятелства и аз слагам гъби на спагетите, но сега са в отрицателния списък.
Лили, ти си по -малка от дъщеря ми ,сигурно не учиш в родния си град.
За  да не стоиш толкова време гладна, приготвяй си предварително сандвич и си го хапни веднага след последния час .
Снощи спагетите станаха много вкусни, но аз нещо не ги понесох добре .
Толкова ми се е изменил вкуса, че  ooooh!....
Днес ще карам на карфиол, а за вечеря  може да си спретна дипломатическите картофки.
Слънцето все още не е показало лъчите си, но се надявам да успее да разкъса облачната завивка.
На всички желая още един топъл, слънчев, вече ноемврийски ден. Hug
 

# 78
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Добро утро момичета,
Чудесни рецапти благодаря на Алекс и на Ками със сигурност ми дадохте идеи за менюто днес и утре ехеее Party

Сайта е ужасно грозен в това кафяво Shocked вчера като отворих помислих че при мен нещо става ама не било.

Дано се проясни че в момента тия облаци са скрили слънчицето и ни развалят хубавия ден
Успешен ден на всички разделнички  Hug

# 79
  • Мнения: 78
Здравейте момичета и от мен. Днес до обяд бях на фреш от грейпфурти, който много ме зареди с енергия.За обяд мисля да си похапна голяяяма салата от зеле с препечени филиики, а вечерта още не съм я планувала. Хубав и усмихнат ден на всички. Аз залягам над учебниците. Свеки взе бебо да го гледа и имам цял ден да чета за изпити. В сесия съм.   Crazy Така е най -трудно  да се учи, но пък няма нищо по-хубаво от бебо.    bouquet

# 80
  • Мнения: 1 986
  Здравейте,хубавици Heart Eyes
  Вчера ме завъртя работата и не успях да продължа,както обещах ConfusedЗа вечеря бях приготвила пиле с бял сос/не съвсем разделен,но мнооого вкусен Embarassed/- малко прясно мляко,няколко вида сирена и кашкавал-но,както вече съм писала,на мен ми понася комбинацията месо-млечни PeaceНапоследък,наблягам на зелева салатка със сусам и краставици Peace
   Алекс,София е по-добре,благодаря ти HugБеше понастинала,но вече се стабилизира PeaceЯ кажи как ще приготвяш карфиола,че и аз много го обичам WinkПо принцип го правя задушен,с масло и сирене.
   Сега е и сезона на тиквите,които обожавам CrazyДребосъчка тази година ми отказва всякакви плодове Crossing Arms-миналата година всичко ядеше,тази-не мога да я излъжа,ни ябълка ,ни банан,ни круша-нищо не иска да опита-не ми се иска да я натискам,но пък изобщо да не вкусва плодове ooooh!
   Пак се налага да ви оставя,още имах за казване Wink,
   прегърщам ви всички Hug

# 81
  • Canada
  • Мнения: 277
Привет моми4ета! Hug

Благодаря за рецептите на Алекс и Ками! Heart Eyes Heart Eyes

Минавам набързо да ви по4ерпя, 4е днес имам Рожден Ден.... bowuu

    

Пожелавам ви прекрасен ден!  bouquet

# 82
  • Мнения: 78
Честито на рожденничката!    bouquet

# 83
  • Мнения: 3 988
Йони, весел празник, много здраве и наздраве!

# 84
  • Мнения: 533
Привет, момичета Hug
Аз съм добре, но ми се гади вече от работа Sick
Прекарах страхотна неделя на най-красивия пирински връх Hug Добре, че е природата, че да не затъна съвсем в битовизъм Heart Eyes
Иска ми се отново да започна по-стриктно разделното хранене, вечерята ми е проблемна винаги, но ще се постарая Hug
Благодаря за страхотните рецепти Heart Eyes
Честито на рожденичката  bouquet, да си жива и здрава и здрава, Йонито, да хубавееш и да ни радваш все така с историйки и добро настроение Hug
На всички хубава вечер и целувки Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 7 263
Yonito да си жива и здрава миличка!!!
Много късмет и много прекрасни мигове ти желая през цялата следваща година!!!
Бъди обичана и дарявай обич и топлина на всички, които са близки до сърцето ти!!!


# 86
  • Canada
  • Мнения: 277
 newsm51 newsm51Благодаря ви много за пожеланията и честитките момичета! newsm51 newsm51
Прекарах чудесен ден.....

# 87
  • Мнения: 3 988
Идвам да се похваля!
President-elect: Barack Obama

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 15:47 от Кюбит

# 88
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета Grinning.
От вчера на обяд нямах нет ,та затова с малко закъсненине поздравявам рожденичката Hug.
Йонито, честит празник  bouquet!
Да си жива ,здрава, много щастлива и дано успееш да запазиш детското в теб newsm59!
 
Как мина купонът, какви подаръци получи ?
Кюбит ,това ли ви беше изборът, дано донесе положителна промяна Praynig.
Сладунче, и да ти казвам намали темпото, няма да ме послушаш .
Добре ,че са тези излети сред природата, да те зареждат с положителна енергия.
Емма ,успех на изпитите   bouquet.
Софи ,дано успеем най- после да се видим, когато решиш да пътуваш към нашия край.
 Предполагам ,че едната дестинация е нашия прочут пазар Grinning.
Днес менюто ми е  ментов чай ,после банан ,втора закуска- сандвич с кашкавал- препечен ,обяд -постно зеле на фурна от снощи ,а за вечеря още не съм измислила Thinking може най- после да направя дипломатическите картофи.
Това слънце не иска да се покаже и май днес няма да мога да му се порадвам .
На всички желая успешен ден  Hug!
 

# 89
  • Мнения: 3 371
Привет , куклички - сладурки мои !  bouquet Тъкмо се наканих да наваксвам и ми цъкна компа #Cussing out! Току- що си тръгна момчето , беше изгоряло захранващото устройство.Добре ,че беше "малкия дявол"...
Йонито , Честит Рожден Ден ! newsm59 .Желая ти много здраве , късмет и сбъднати мечти !
Кюбит ,  Hugчестит ви нов президент! Дано е по - успешен и ви донесе повече просперитет и благополучие! Peace
Алексче ,  Heart Eyesлипсваше ми ! Нормално е да се уморяваш по - бързо , все още си доста отпаднала. Какви са резултатите от последните изследвания?
Лени ,  Heart Eyesлюбов , върна ли се или ое не си заминавала ? Даже не можах да ти отговоря на съобщението , заради повредата Embarassed!Чакам да ми звъннеш Hug!
Ками , как са тапетите ? Сигурно са станали много красиви Peace!
Мимче , ти как си , мила ? Възстанови ли се от интервенцията вече? Надявам се , скоро да получиш приятна изненада Wink!
Много ви цункам , по - късно  ще намина пак , че Дарк дава зор да излиза!

П.С. От къде го измислиха тоя грозен ( да не кажа друга дума ) цвят #Crazy?!

Общи условия

Активация на акаунт