Стара Загора 58 - Има пари за среднощни веселби ....

  • 16 638
  • 281
  •   1
Отговори
# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Vilsi, вие ли ни разнесохте славата из другите форуми или хората сами ни надушват? Joy

Здравей и от мен, Милиса. Добре си ни дошла, особено ако си от краставите магарета Mr. Green.
Само ще побързам да те предупредя... преди някои хора да са те "надъвкали", че имаме и момчета, които мъъъничко се дразнят да им викат "момичета". Особено едното от тях  Grinning

# 91
  • Мнения: 0
Не само едното!

# 92
  • Мнения: 200

Само ще побързам да те предупредя... преди някои хора да са те "надъвкали", че имаме и момчета, които мъъъничко се дразнят да им викат "момичета". Особено едното от тях  Grinning
[/quote]
Ааааа,така ли?  Много се извинявам тогава.Незнаех  Embarassed.

Привет Миленка, добре дошла и  в този форум  Laughing
Вили,това ти ли си?

# 93
  • Мнения: 488
О,Миленка  Hug
Добре дошла  Party

# 94
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
О, Кайрен, къде се загуби бе човек?

Имам да ти разказвам разни интересни неща за произхода на Вселената.
По-точно, липсва ми опонент. Кога си идвате? Mr. Green

# 95
  • Мнения: 619
Някой може ли да ми каже как да си пусна solver-a на Excel-a?

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
А сега ти кажи какво е "solver" на Ексела. Аз го ползвам от 15 години и такова нещо не съм срещала.  Или поне не знам да се нарича така  newsm78

# 97
  • Мнения: 619
какво е "solver" на Ексела.
Solver е част от пакет от команди, наричан понякога инструменти за анализ what-if (Условен анализ. Процес на смяна на стойности в клетка с цел да се види как това ще промени резултатите от формулите в работен лист. Например, промяната на лихвения процент, който се използва в таблица за амортизация за определяне на сумите на плащанията.) (“какво ще се получи, ако...”). Със Solver можете да намерите оптимална стойност за формула (Формула. Последователност от стойности, адреси на клетки, имена, функции или оператори в клетка, от които заедно се получава нова стойност. Формулите винаги започват със знак за равенство (=).) в една клетка – наричана “целева клетка” – от работен лист. Solver работи с група клетки, които са свързани или пряко, или косвено с формулата в целевата клетка. Solver настройва стойностите в променливите клетки, които зададете – наричани “настройваеми клетки” – за да получи резултата, който сте задали с формулата в целевата клетка. Можете да приложите ограничения (Ограничения. Пределите, които се налагат върху проблем на Solver. Можете да наложите ограничения върху клетки, които могат да се настройват, върху клетката цел или върху други клетки, които пряко или непряко са свързани с клетката цел.), за да ограничите стойностите, които Solver може да използва в модела, и ограниченията могат да препращат към други клетки, които засягат формулата в целевата клетка.

Използвайте Solver, за да намерите максималната или минималната стойност на една клетка чрез променяне на други клетки – можете например да променяте размера на вашия проектиран бюджет за реклами и да видите влиянието му върху вашия проектиран размер на печалбата.


Вече си го  имам Simple Smile

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
1. От менюто Tools, кликваш на Add-Ins.
2. В диалоговата кутия Add-Ins, маркирай с тикче полето до Sоlver Add-in и натисни ОК.
3. Ако я нямаш инсталирана ще те пита дали искаш да инсталираш добавката. Потвърждаваш и инсталацията започва. Разбира се трябва да имаш инсталационен офис пакет на твърдия си диск или на CD и да му окажеш пътя до него.

Туй то. Аз никога не съм го ползвала. Не ми се е налагало. Но се включва както и другите добавки на офис пакета.

# 99
  • Мнения: 0
Обсъждането на Вселената ако не търпи отлагане казвай тука че да имам време за размисъл.
А иначе не знам кога ще си идваме. Засега!
 #Crazy Как може да не си ползвала "Solver" -a на MS Excel.   #Crazy Mr. Green

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 19:48 от Khai Rehn - The Lord Daemon

# 100
  • Мнения: 107
Експрес, много сладки деца имаш.
А ти много ми приличаш на един служител от Старозагорска банка.А жена ти случайно да е учила в Търговската гимназия, че и тя ми е много позната?

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Мне, объркала си се... Mr. Green
А една варненска пясъчна буря какво прави в Стара Загора, че и да се припознава в местните ветрове...?

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Обсъждането на Вселената ако не търпи отлагане казвай тука че да имам време за размисъл.
А иначе не знам кога ще си идваме. Засега!
 #Crazy Как може да не си ползвала "Solver" -a на MS Excel.   #Crazy Mr. Green
Ами ха де! Митя даже каза, че сме го учили в университета. Тук навеждам засрамено глава и тръгвам да търся инсталационен офис за да наваксам пропуснатото  Mr. Green

Темата ти за размисъл е следната - до колко червното отместване и реликтовото лъчение са признак на разширяваща се вселена и доказателство на теорията за Големия взрив.
Аз пък ще се постарая да си представя как в дейстивтелност вселената е четиримерна, плоска и безкрайна и защо след този евнтуален взрив всичко на пръв поглед "бяга" от нас... Нещо не ми се връзва тази "плоскост" на вселената...
Ей такива еретични въпроси ме мъчат...  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 0
Плоска четириизмерна вселена можеш да си представиш много лесно, при условие че самата ти си пет или шестизмерна структура - същество.
Червеното отместване на съседни структури е свидетелство за разширяваща се вселена (структура) т.е. това е само коствено доказателство за наличието на Големия Взрив. Ако е имало взрив то Вселената се разширява - значи има червено отместване на спектрите.
Но както е написал мисля Стивън Хокинг ако пространството не е само четириизмерно а пет или шест има и други възможности за развитието на вселената. Май не го беше формулирал толкова конкретно, но си мисля че срещнах загатната тази идея.
Реликтовото или фоновото лъчение според общата теория е свидетелство за наличие на Големия Взрив, като пише и навсякъде пример - http://www.bgastronomy.com/index.asp?ID=566&Cat=5. Тука не ми идва опонираща идея!
Ще преспа с въпроса та да видим утре.

Аз за MS Excel мислех да ти пиша, че си го учила в Университета ама си викам аи ша си затрая.  Mr. Green

# 104
  • Мнения: 6 243
Извинявам се, ама това за тая тема ли е?

Общи условия

Активация на акаунт