Летене с бебка?

  • 2 695
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Аз ще пътувам с бебе на 2 месеца от UK до БГ на чартърен полет. Не съм резервирала отделно място,бебо ще седи в мен,за 3 часа не мисля да е проблем. За количката и седалката за кола мога да ги взема,но ще бъдат с багажа. За кощче за 3 часа полет силно се съмнявам.
Ето още една мама от Кралството. Аве, къде се намирате?

От Бритиш Аируеис наистина са по- резервирани. Не ни дадоха пликче да сменим напито, но и аз не знам дали трябва да си поискам. Увих го хубаво, и буш при другите буклуци Embarassed в тоалетната.



Здрасти!
Аз живея в района на Манчестер(около 20 мин път с кола). За пътуването смятам да си приготвя водата(моето дете не иска топла,предпочита стайна температура) направо в бутилките(3-4) имам контейнер на Авент да си размеря млякото.После само изсипвам и смесвам. Освен това моето дете реве адски като е гладен и не ми се иска да стряскам пътуващите,докато чакам някои да ми даде вода. За памперсите аз в къщи ползвам ароматизирани торбички с дръжки,ще си взема няколко.Но полета е вечерта и се надявам да спим.
Иначе платих 5 лири и си запазих място още отсега(патувам на 3.08.) - първото до прозореца ,веднага като се влезе. За мамите от кралството  - ако пътувате с Томсон има тази възможност,с билета ми изпратиха скица на самолета - не е само за special needs,всеки може да го направи.

# 16
  • Мнения: 768
Всичко си носехме. Кьрпички, памперси, сменях бебка на сьседната седалка(беше празна-един вьзрастен немец като ни видя че сядаме с бебка се стресна и помоли стюардесата да го премести на друго място.
Две излитания и две кацания  за толкова кратьк интервал от време стресира бебките. А и самолета от Женева до Мюнхен беше много мальк, тесен и страшно друсаше.
Вьв втроия самолет от Мюнхен до София се родихме.
Иначе не мога да похваля Луфтханза особено. На отиване дойде кола и специален служител на Луфтханза да ни вземе и да ни закара до другия самолет, носеше количката с бебето, прекара ни през служебни входове, каза на граничния контрол да не ни проверяват много и лично ни заведе до самолета
А на врьщане София-Мюнхен сами си слязохме, бяха захвьрлили количката на летището, автобуса ни закара на място кьдето нямаше асансьор, цял час ни проверяваха на скенера, някои ги караха да си сьбуват обувките. Отношението беше гадно. Стана ми ясно защо. Когато идваш от Женева се отнасят с теб като ВИП,а като идваш от София стават сьвсем различни служителите-много гадно се дьржат. Е кажете сега няма ли расизьм??!
Като минавахме на арката аз минах с каката, а тати остана да разглабя столчето на бебка и ни накараха да се махаме от помещението. Макар че след нас нямаше никой. Аз им казах че детето чака и баща му да мине и няма да излезе от помещението. Тя много привьрзана кьм него. Едната служителка ме побутна с палка като есессовка- минавай, минава. Аз не мрьднах естествено. С лоши спомени останахме и повече няма да летим с Луфтханза, много са им кофти служителите когато разберат че си бьлгарин.
Даже си мисля дали може човек да се оплаче някьде от Луфтханза и служителите на мюнхенското летище за двойния стандарт.

# 17
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ей как ме вълнуваха тези въпроси...Най ме притесняваше въпроса с количката. Ще летим за Торонто със 8 часа престой в Будапеща. И доколкото разбирам връчвам количката на стюарда в София, дават ни я в Будапеща, после пак им я връчвам и ни я дават отново в Торонто? Ако е така, много ще ми олекне. Praynig
Много полезно инфо научих, мерси за което. Hug

А отзиви за "Малев" имате ли, че ние с тях ще пътуваме?

# 18
....И доколкото разбирам връчвам количката на стюарда в София, дават ни я в Будапеща, после пак им я връчвам и ни я дават отново в Торонто? Ако е така, много ще ми олекне. Praynig
.....

А отзиви за "Малев" имате ли, че ние с тях ще пътуваме?
Така е, спокойно.
До сега лошо за тях не съм чула. Grinning

# 19
  • Мнения: 945
А отзиви за "Малев" имате ли, че ние с тях ще пътуваме?

С "Малев" съм летяла, доволна съм... Виж обаче с Air France няма да летя, дори и живота ми да zависи от това...

# 20
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А отзиви за "Малев" имате ли, че ние с тях ще пътуваме?
До сега лошо за тях не съм чула. Grinning

С "Малев" съм летяла, доволна съм... Виж обаче с Air France няма да летя, дори и живота ми да zависи от това...

Мерси, мерси и пак мерси.   bouquet Олекна ми и утре почвам огледа на летните колички.  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 017
Виж обаче с Air France няма да летя, дори и живота ми да zависи от това...
Какво ти се е случило с тях?
Аз до сега проблем не съм имала.
Много са любезни и внимателни, а Митака ги прави на луди в самолета Crazy Embarassed
Само българските служителки на гишето на летището ме нервираха последния път с неосведомеността си #Cussing out #2gunfire
Питаха защо визата на малкия е изтекла, а след като разбраха че сме вече с документ за пребиваване, ме питаха защо той нямал Crazy Laughing Crazy, все едно з апръв път минава от там 3 годишно дете и не зная, че на такова карта не се издава!
Но в самолета грешка нямат!!!

# 22
...Защо не си купиш приготвено мляко в кутиики и да си вземеш от тях няколко за на отиване и навърщане. Продават ги в Боотс и са стерелизирани, вакумирани всичко да издържат на всякаква темперетура. Ще си спестиш носенето на прах, вода, и пр. Само резваш-(май стиурдесите ще трябва да направат това) и пълниш  бутилката.
И не само в Буутс. Има ги във всички супермаркети също. И аз за път ги намирам много удобни

# 23
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Когато идваш от Женева се отнасят с теб като ВИП,а като идваш от София стават сьвсем различни служителите-много гадно се дьржат. Е кажете сега няма ли расизьм??!
......
Едната служителка ме побутна с палка като есессовка- минавай, минава. Аз не мрьднах естествено. С лоши спомени останахме и повече няма да летим с Луфтханза, много са им кофти служителите когато разберат че си бьлгарин.
Даже си мисля дали може човек да се оплаче някьде от Луфтханза и служителите на мюнхенското летище за двойния стандарт.
На отиване е логично, че не са ви провярявали, zащото идвате от страна в ЕС. В тоzи сличай никъде няма проверки.  Не е двоен стандарт.  А на връщане от държава иzвън ЕС  проверяват винаги навсякъде. Теzи които ви проверяват нямат нищо общо с компанията. Това са служители на летището, както и такива на граничната полиция. Така че към теzи органи трябва да се оплачеш. Добре е да вzемеш и името на служителите, които са се отнесли zле към теб.

# 24
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Цитат
Защо не си купиш приготвено мляко в кутиики и да си вземеш от тях няколко за на отиване и навърщане. Продават ги в Боотс и са стерелизирани, вакумирани всичко да издържат на всякаква темперетура. Ще си спестиш носенето на прах, вода, и пр. Само резваш-(май стиурдесите ще трябва да направат това) и пълниш  бутилката.
Цитат


А знам ги кутииките,аз винаги имам по няколко в къщи за екстрени случаи. Мислех и за тях. Ама дано да ми дадат по бързо нещо за рязане,че ще е рев,ще е чудо. А иначе за водата и пудрата мисля,че ще е по удобно ,ако няма кои да държи бебо за 1 мин да сипя млякото в шишето,защтото мога да го правя и като е в мен. Ама маи кутиики ще вземам.
Иначе за Малев,пътувала съм много пъти с тях,нямат грешка,няма за какво да се оплача.

# 25
  • Мнения: 5 183
Цитат


Ама дано да ми дадат по бързо нещо за рязане,че ще е рев,ще е чудо. А иначе за водата и пудрата мисля,че ще е по удобно ,ако няма кои да държи бебо за 1 мин да сипя млякото в шишето,защтото мога да го правя и като е в мен. Ама маи кутиики ще вземам.
Имах две отсе4ки от по 12 часа летене. Можете да си представите колко пъти ми се е налагало да давам мляко. Винаги съм имала абсолютната подкрепа от стюардесите, дори жени - пасажерки са ми предлагали да подържат Томи, докато му разбъркам млякото.
Представете си, оба4е, ако се слу4и да сте в зона на турболентност, а е време за папкане!!! Тогава няма движение из самолета и вси4ки са си по местата. не 4е се слу4ва много 4есто, но тогава не може да о4аквате помощ на секундата, а след като ситуациата се нормализира.

# 26
  • Мнения: 138
Мами, изпотрошил ми се е компютъра и няма да се увличам в писане, само да кажа много благодаря за всички отговори, много полезна информация натрупах. Благодаря  Simple Smile!

# 27
  • Мнения: 3 634
Въпросче...

Аз като съм с БГ паспорт, а децата ми са с ЕС паспорти ще мога ли най-нагло да се набутам на копашката за ЕС граждани или да си чакам с останалите сънародници на не ЕС опашка?

# 28
  • Мнения: 4 244
Въпросче...

Аз като съм с БГ паспорт, а децата ми са с ЕС паспорти ще мога ли най-нагло да се набутам на копашката за ЕС граждани или да си чакам с останалите сънародници на не ЕС опашка?
ДА!

# 29
  • Мнения: 3 634
Да за ЕС опашката ли? КЕФ КЕФ КЕФ КЕФ КЕФ КЕФ КЕФ... А и се нядявам и на друго... нали ще съм с малко бебе и с 5 годишен бати, а самолета в БГ каца в 1:35 през нощта та ако могат да ме избутат най-отпреде... Надали де... ама пак се надявам.

Общи условия

Активация на акаунт