Какво със спанак?

  • 5 091
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Да,суров....Както зелената салата,само,че със спанак...НО!!!
Спанакът трябва да е млад и крекък(листата му)!

# 16
  • Мнения: 1 282
Най- често го приготвям с ориз или правя омлет с яйчица и спанак.  eat

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз правя спанак с ориз. Изчистваш и измиваш спанака, нарязваш го и го задушаваш в мазнина с 1 глава лук и няколко нарязани скилидки чесън. Доливаш малко топла вода и го оставяш да къкри на тих огън. Като се посвари добавяш 1 кафеена чашка изчистен и измит ориз, червен пипер/или доматено пюре. Оставяш още малко на огъня и накрая поръсваш малко джоджен.

# 18
  • Мнения: 43
Любимата ми Спаначена крем-супа (става ужасно бързо):

Запържвам в сгорещен зехтин до омекване нарязани 1 глава кромид лук и няколко скилидки чесън. Добавям 1 среден картоф нарязан на дребни кубчета (за да се свари по-бързо; така или иначе всичко се пасира) и доливам с вода (около 3-4 пръста от дъното на тенджерата). Като се сварят картофите добавям 2-3 пълни шепи измит и почистен спанак (спанакът обикновено почти напълва тенджерата; водата не трябва да го покрива) и захлупвам с капак, за да се задуши спанакът. След няколко минути (обикновено 3-4) махам тенджерата от котлона и пасирам. Подправям със сол и черен пипер.
При сервирането може да се подправи и със сок от лимон и/или настърган пармезан.
Супата става с отровно-зелен цвят, който аз много харесвам. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 926
Баница със спанак и сирене

# 20
  • Мнения: 774
1. Палачинки със задушен спанак, чесън и пармезан. Много вкусно! Peace
2. Паста с гъби, спанак и топено сирене
3. Паста с пилешко месо, спанак и топено сирене
4. Спанак с ориз
5. Бърза спаначена супа с фиде
6. Лапад с ориз на фурна (аз го правя със спанак) http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=meal&id=4018
7. Пълнени гъби със спанак и сирене http://tanitaang.blogspot.com/2008/10/blog-post_4314.html

# 21
  • Мнения: 4 433
супа от спанак
баница,руло

# 22
  • Мнения: 1 572
аз правя сос бешамел с топено сирене , по-гъстичък , в него слагам предварително попарен спанак и малко чесън и черен пипер ,
отделно приготвям пилешки филенца , овкусени , да се позапържат в тиган и заливам със соса ,за гарнитура картофи във всичките им видове, става супер
а също така соса може и с талиатели + пармезан

# 23
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Една приятелка яде някакво ядене съ спанак в пицария. Имаше спанак, картофи, някакви сирена  newsm78 Някой сеща ли се за такава комбинация newsm78

# 24
  • Мнения: 489
Аз правя спанак с ориз. Изчистваш и измиваш спанака, нарязваш го и го задушаваш в мазнина с 1 глава лук и няколко нарязани скилидки чесън. Доливаш малко топла вода и го оставяш да къкри на тих огън. Като се посвари добавяш 1 кафеена чашка изчистен и измит ориз, червен пипер/или доматено пюре. Оставяш още малко на огъня и накрая поръсваш малко джоджен.

И аз го правя така, но не слагам червен пипер/дом. пюре, а го изсипвам в тавичка и правя "кладенчета", в които чуквам по 1 яйце и запичам във фурната. Горе-долу на порция по яйце да стане.   chef

# 25
  • Мнения: 5 001
Една приятелка яде някакво ядене съ спанак в пицария. Имаше спанак, картофи, някакви сирена  newsm78 Някой сеща ли се за такава комбинация newsm78
Да сещам се  Mr. Green

Картофите са предварително сварени,спанака е задушен.
Прави се бешамел сос с прясно мляко,слага се парченце сирене "Рокфор",1 триъгълниче топено сирене и се бърка да се поразтопят и да се смесят със соса.
Слагат се в йенска съдина картофите и спанака,разбърква се.Залива се със соса.Пече се около 15-20 мин. във фурната.Отгоре се настъргва кашкавал при сервиране(за да се поразтопи от топлината на порцията)....

# 26
  • София
  • Мнения: 974
И аз го правя така, но не слагам червен пипер/дом. пюре, а го изсипвам в тавичка и правя "кладенчета", в които чуквам по 1 яйце и запичам във фурната. Горе-долу на порция по яйце да стане.   chef

Едно от любимите ми ястия  Grinning , аз добавям и малко агнешко + джоджен....класика Hug

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Най-любим ми е спанака суров на салата. Иначе и с агнешко става, но него го предпочитам с лапад. Все пак ако искаш рецепти за поне 4 интересни ястия със спанак казвай да ги пиша  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 147
Казвам  Grinning

# 29
  • Мнения: 99
... спанак с телешко (и ориз) на фурна, киш със спанак, салата от спанак с дресинг от тахан и сусам...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт