Бие ЮНСКО сърчице, а мами пляскат с ръце! Тема№3

  • 13 609
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15
Момичета, вие до кога мислите да ходите на работа, и кога и как мислите да информирате началството за бременността ви? Споделете моля ви, че мен сега това ме тормози много..  Thinking

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Аз смятам да им кажа съвсем скоро, като мине прегледа, тъй като ще искам да се осигурявам на по-висока заплата. Мисля да остана на работа до последно, естествено зависи как се чувствам.

# 77
  • На високо
  • Мнения: 824
Благодаря за подкрепата и милите думи, момичета!   bouquet
Радвам се за всички чули се сърчица ! Честито на щастливите мами ! Относно мазането,  докато бременнех първия път не се мазах с нищо, не качих много кг - 11, но може би има нещо вярно и в това за жените над 30, защото аз бях на 35 и не се сдобих с нови стрии. Е, затова пък си имам известно количество стари  - наследство от недомислените ми диетки от "младините". Пък при тази бременност както съм на 37, че и 38 ще навърша преди да родя, живот и здраве, за какви ли стрии да мисля.... Wink Но вие се грижете за себе си и най-важнато е да се чувствате добре. Искрено съчувствам на всички на които им е лошо! Нали това поне се счита за добър признак, че всичко с бебчо е наред. А аз понякога изтръпвам, че спирам да се чувствам бременна. Чакам с нетърпение прегледа си на 12.11. Все още на никого не сме казали за бебето с мъжа ми. Мисля да удържим поне още 1-2 седмици. Аз засега съм в отпуск за отглеждане на малко дете, който изтича януари. Смятам да се върна на работа по рано и също се чудя как да уведомя работодателя си за новата бременност. Желая лек ден на всички ви !

# 78
  • Мнения: 165
Добре дошла при нас Фрея! Наистина притеснителна е тази киста, но съм чела, че често изсъхват сами докъм 3-4-тия месец. Дано и при теб да изчезне сама. Аз имах киста 4см. преди години/не бях бременна/ и си изчезна сама. Чакаме новини от теб, само хубави, разбира се.

# 79
  • Мнения: 800
Привет и от мен!
От няколко месеца разглеждам форумите с надеждата, че ще дойде моментът, когато и аз ще мога да се включа. И ето ме днес тук. Малкото човече очакваме на 20 юни 2009 г. Сега съм в 8 г.с. Опитите продължиха известно време и се получи, когато се старахме най-малко и то след като през предходния месец пихме антибиотици, а аз в резултат на това лекувах и гъбична инфекция. В периода от зачеването до закъснението бях на две командировки в чужбина - ако знаех, сигурно нямаше да отида, но... Дано, след като при тези обстоятелства бременността се запази, всичко да е наред.
Иначе в момента съм в болничен. В 6 г.с. получих слабо еднократно зацапване и лекарката ми прецени, че ще е добре в този период да я карам по-леко, че работата ми е доста стресова.
Сега си стоя вкъщи, ходя на разходка, опитвам се да се храня здавословно и се информирам в интернет по най-различни вълнуващи ме теми.
На последния преглед в 6 г.с. още нямаше доловими сърдечни тонове, но зародишчето се виждаше съвсем ясно. Лекарката ми каза, че се развива добре. Следващият ми преглед е на 21 ноември, тогава ще съм в 10 г.с. и се надявам да имаме тонове.
И при мен има неприятно гадене. Трудно е и с храната, защото получавам парене и киселини от всичко и направо със страх подхождам към всеки продукт. Вероятно се получава от Утрогестана, който ми изписаха заради зацапването, но аз и преди отвреме навреме имах проблеми със стомаха и червата, особено през есента. Пробвах с газирана вода, но няма голям ефект. Ако някой се сеща за друг метод за премахване на упоритите киселини, ще съм много благодарна.
Още не съм избрала ЖК, засега ходя при гинеколожката, която по принцип ме следи. Но ЖК ще трябва да избера и да се запиша до края на този месец. Приемам препоръки - живея в София.
За кремовете - аз също ползвам Мустела и Чико, по съвет на моя приятелка.
Поздрави на всички - надявам се да останем всички в тази тема до юни 2009 г.
 

# 80
  • Мнения: 9 814
Момичета, вие до кога мислите да ходите на работа, и кога и как мислите да информирате началството за бременността ви? Споделете моля ви, че мен сега това ме тормози много..  Thinking

Не мисля, че скоро ще спра да ходя на работа. Все пак съм бременна, не болна.
По принцип трябва да изляза в полагащият ми се 45 дневен отпуск преди раждане на 8 май догодина.
На началството трябва да споделя скоро, защото работата ми е такава, че бременността скоро ще ми попречи на работата или по-скоро обратното-

# 81
  • София
  • Мнения: 588
Аз отдавна споделих с началството, наложи се.
Едва на четвъртия ден на закъснението ми шефът ме извика и ми предложи да се занимавам с един нов проект, чието развитие ще продължи през следващите 3 години. Е, наложи се да му откажа и да се аргументирам.
После пък другият началник ми направи такъв план за пътуване, че направо онемях: през седмица съм някъде си за една седмица, после една седмица съм в София и така до ноември 2009!!! Е, и там се наложи да споделя за състоянието ми .
И двамата прояваха разбиране, дори ми увеличиха заплатата без да съм искала - неудобно ми е.

# 82
  • Мнения: 9 814
Бравоviper. Наистина си попаднала на коректни работодатели, но по това което пишеш виждам, че работиш в наистина голяма фирма.
Дано при всички момичета бъде така и шефовете проявят разбиране.

# 83
  • Мнения: 165
Аз още не съм споделила с шефа и незнам кога да го направя..все пак трябва да има достатъчно време да се намери нов човек, който да му свикне на начина на работа  typeuu ku-ku на мен ми беше доста трудно, честно казано..

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 17:00 от tаnka80

# 84
  • Мнения: 25
ДОБРЕ ДОШЛА И НА Poli BK   bouquet

Момичета, аз вече споделих с моя шеф, че съм бременна и то най-вече заради осигуровките...иначе можеше и да почака.
и аз изчислих - съгласно термина излизам задълж. болничен на 05 май ( 3 дне след Франческа хихи) и от ноември ще си доплащам осигурителен доход. не било китайско писмо!
Само да кажа, че за гаденето вече не е актуална тема - минахме през какви ли не неща и който иска да се информна нека се върне по-назад.....

и на мен много ми харесва заглавието на темичката SOMEBODY...продължавй в същия дух

# 85
  • Мнения: 25
Аз още не съм споделила с шефа и незнам кога да го направя..все пак трябва да има достатъчно време да се намери нов човек, който да му свикне на начина на работа  typeuu ku-ku на мен ми беше доста трудно, честно казано..
Танка направо много ме размя - шефа ли е ку-ку или работата те кара да кукуригаш????? smile3532

моя да ви кажа ли първо се замисли, но после всичко беше нормално и взе да се хили...само да не се е хилил от слабост. каза, че ще трябва да се подготвим и може би да мислим за човек да ме замества.... newsm78

# 86
  • Мнения: 1 475
    Добре, че поне в това отношение,не ми се налага да говоря с шефовете, за осигуровките де, мен ме осигуряват на пълна раб.заплата и дори се кефя, живот и здраве, като родя ще получавам повече, отколкото ако съм на работа- а ако приемат новия закон да се удължат майчинските до 12мес, а не както досега 9м, става повече от перфектно! Praynig
   Sharky81, мерси за хубавите думи за темичката  bouquet, ама да си кажа, че не се наемам всеки път аз да я правя, трябва да се редуваме с останалите момичета, то вече не е и голяма философията, само добавяш новите мамчета!!
 А колкото до заместничката и моя се шашна, какво ще правим, сега, трабва да ти търсим заместничка, казах му, че има много време до юни, и все пак аз не копая, за да не мога да си върша работата! Laughing

# 87
  • Мнения: 25
somebody, мислех да ти предложа да те сменя примерно др.път...стига да се справя...е надявам се, ако не се - ВИЕ ЩЕ ПРОЯВИТЕ РАЗБИРАНЕ  Rolling Eyes
и аз се осигурявам на сравнително хубава сума, но мисля че може и още....а тази идея да увеличат месеците много ми харесаааа. от къде ти е инфото somebody, в проект ли или ???

# 88
  • Мнения: 25
    Добре, че поне в това отношение,не ми се налага да говоря с шефовете, за осигуровките де, мен ме осигуряват на пълна раб.заплата и дори се кефя, живот и здраве, като родя ще получавам повече, отколкото ако съм на работа


НЕ МОЖАХ ДА РАЗБЕРА КАК ТАКА ЩЕ ПОЛУЧАВАШ ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТО КАТО СИ НА РАБОТА?????? какъв е тоя начин?

# 89
  • Мнения: 9 814
    Добре, че поне в това отношение,не ми се налага да говоря с шефовете, за осигуровките де, мен ме осигуряват на пълна раб.заплата и дори се кефя, живот и здраве, като родя ще получавам повече, отколкото ако съм на работа


НЕ МОЖАХ ДА РАЗБЕРА КАК ТАКА ЩЕ ПОЛУЧАВАШ ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТО КАТО СИ НА РАБОТА?????? какъв е тоя начин?

Аз също не разбрах как става този номер.

А иначе за темите- бях тръгнала в понеделник да правя нова тема, но реших че, somebody ще ми се разсърди. Mr. Green

sharky81 , ако искаш следващата тема я направи ти, последващата аз. Peace

Общи условия

Активация на акаунт