Спане на страни по време на бременност

  • 54 746
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 325
И на мен никой не ми е казвал такова нещо, но наистина не става по гръб. То вече на мен и никак не ми е удобно,чак не ми се ляга.

# 31
  • Мнения: 961
В късните месеци на бременността ми прилошаваше на прегледите - като лежах по гръб. Спях само настрани.
Ако засега не ти пречи, спи си по гръб. Но сама ще видиш, че към края на бременността ще предпочиташ настрани.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Спях както ми беше удобно. То по едно време никак не ми беше вече удобно - ни на гръб, ни на страни, но това си е др. тема.

# 33
  • Мнения: 645
По гръб не мога и да спя само настани вече и така ми неудобно и се будя някой път от изтръпване ,но ще се търпи Laughingдо края

# 34
  • Мнения: 1 021
Аз спя на страни, защото така ми е по-удобно.

# 35
  • Мнения: 1 629
Не увреждаш бебето ами себе си! Когато станеш към 8-9 месец няма да можеш да спиш по гръб- ще ти става лошо от тежината. Бебето ще ти натиска някакви нерви и може да припаднеш. Аз така една нощ за малко да загубя съзнание. Без да искам съм се обърнала по гръб и по едно време се събудих и ми беше страшно лошо..За това не е хубаво :тежко: притиска нерви. Аз спях на ляво, така ми бяха казали!

# 36
  • Мнения: 2 270
Аз въобще не можех да спя по гръб.Както и сега де - заспивам само по корем или на една страна, така че при мен този проблем не съществуваше.Но с напредването на бременността корема става все по голям, тежи и ако спиш по гръб те притиска, което не е добре за теб.А за бебето не знам какво би навредило.
Peace

# 37
  • Мнения: 2 013
На страни е най-удобно,за спане.По гръб дишането се затруднява,аз например имам чувството че няква торба ми е на корема и ме души!Но пък на скоро открих идеално приложение на един мой плюшен заек-слагам си го между коленете и....о кеф!!!Болките в хълбоците и срамната кост изчезват!!!  Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 1 139
Спях си и по гръб,и на страни.Никой не ми е забранявал,а и не съм имала проблеми Peace

# 39
  • Мнения: 671
На мен лекар не ми е казал как да е по-добре да се спи. Мама ми каза, че като била бременна с мен са я карали да лежи на страни и по-скоро на ляво, тъй като била с контракции и цялата бременност на легло/ в подобно положение съм и аз сега/ Та тя ми даде този съвет. А на мен ми е най-добре да спя и да лежа по гръб, като се мъча да лежа повече на страни. А и бебка най-добре я чувствам когато съм по гръб  newsm32

# 40
  • Мнения: 1 029
Никога не съм обичала да спя по гръб, по време на бременността съвсем. Просто ми тежи и ми е неудобно, така че си спя на страни.

# 41
  • Мнения: 1 629
Мда и аз имах контракции през цялата бременност Thinking дали затова са ми казали да спя на ляво Thinking хмм ... на мен по гръб ми ставаше лошо, не можех да дишам #Cussing out

# 42
  • Мнения: 4 433
Само настрани съм спала.

# 43
  • Мнения: 1 305
... на мен по гръб ми ставаше лошо, не можех да дишам #Cussing out

Ми то това си е съвсем в реда на нещата. Що се ядосваш?  Simple Smile
На мен като ми наближи термина и започнах да ходя всеки ден за запис на тоновете, като ме слагаха да легна специално ме питаха мога ли да лежа по гръб.  Wink

# 44
  • Мнения: 2 013
... на мен по гръб ми ставаше лошо, не можех да дишам #Cussing out

Ми то това си е съвсем в реда на нещата. Що се ядосваш?  Simple Smile
На мен като ми наближи термина и започнах да ходя всеки ден за запис на тоновете, като ме слагаха да легна специално ме питаха мога ли да лежа по гръб.  Wink

И ман винаги са ме питали! Peace

Общи условия

Активация на акаунт