Ех ,тези свекърви!

  • 4 254
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
........................
И ,след като се "скъса"нещо в гръдния кош на снахата и изпращи нещо в главата....Оттам нататък дори дишането на диктатора ги дразни.Нищо вече не е в състояние да ги накара да приемат за човешко същество Хитлера в пола.
Това направо изби рибата  Joy Joy Joy Но трябва да се признае, че е абсолютно вярно Peace

# 46
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Китана, поклон   bouquet Принципно живеем в една къща, но на различни етажи. През това минах и аз преди години, а когато ми писна тотално на ..., свеки каза, че съм озверяла Joy Последната нейна изцепка беше когато ме попита "Ти кога ще вземаш заплата?" Shocked. Преди месец започнах работа след майчинството. И аз и казах, че ще работя на доброволни начала и за чест и слава/което не е вярно, разбира се/! Ама нали съм загрижена снаха я попитах "Що, на теб пари ли ти трябват?"  Mr. Green И как да не каже, милата, че съм ДЗВЕР!

# 47
  • Мнения: 12 663
[Мадам Х, и аз се чувам с майка ми всеки ден, даже някой път по два пъти, и на нея казвам какво вечеряме, какво правим, но тя ми е МАЙКА. Правите ли разлика в отношението си към снаха и дъщеря изобщо? Майка ми никога не се е обадила да пита снаха ми какво е сготвила и дали е нахранила синчето й. И тъй като прави разлика в отношението си към мен и нея, снаха ми я боготвори.

Не, не правя. Ще се поуча. Откакто имам зет, казвам, че имам 3 деца. Въпросът ми не е дали го е нахранила - той е достатъчно голям да се храни сам.
Но такива теми - ни ви ли е малко неудобно да плюете по жената, родила и отгледала мъжа ви.

# 48
  • Мнения: 289

Аз все още имам притеснения честно ви казвам ,да си полегна следобед- СЪБОТА И НЕДЕЛЯ.
Работя през седмицата, мъжа ми работи и събота и от него ми е неудобно някак си или ако звънне някой. Трябва да гледаме себе си и това е ,ама не е лесно.

# 49
  • Мнения: 473
Мадам Х, различно всяка представя конфликта с майката на мъжа си, не е хубаво да се оплюва,  да, тя е майка както всяка друга, но когато започва да търси кусури на снаха си, още от първия миг в който я види,  отношението на снахата става: "Каквото повикало, такова се обадило!" Познавам много снахи, които изкуствено предизвикват скандали със свекърва си, само защото знаят че свекървата е чудовище. Но понякога нещата не стоято точно така. В моя случай аз направих всичко възможно, за да станем близки, но тя така и не можа да преглътне факта, че сина й напусна бащиното огнище.

# 50
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Но такива теми - ни ви ли е малко неудобно да плюете по жената, родила и отгледала мъжа ви.

Честно казано никак Grinning

Даже не мога да се хвана на малкия пръст на моята свекърва по злоба и умишлено предизвикани театрално-драматични скандали.
Навремето мама не ме е пращала да играя в драм-състава и не мога да отговарям подобаващо.
Но се упражнявам упорито и много скоро ще започна да наваксвам. box

# 51
  • Мнения: 4 401
[Но такива теми - ни ви ли е малко неудобно да плюете по жената, родила и отгледала мъжа ви.

Хайде сега както е приказката ''криво да седим но право да си говорим'',аз не виждам с какво точно съм прегрешила /ОПЛЮЛА/като съм представила фактите такива каквито са.Още повече съм почти сигурна ,че написаното тук ще бъде видяно от когото трябва и ако тя се е почувствала неловко то причината е в самата нея.
Не всеки може да е тактичен а и достатъчно интелигентен това го разбирам,НО моята свекърва може по много и от двете /доказала МИ го е през последните 15Г/.По тая причина не мога да допусна ''да преминава границата '' и да се намесва в неща в които меко казано не са нейна работа.
Разбира се че уважавам жената която е родила моя съпруг/моята свекърва/,а на жената която го е отгледала /неговата баба/ направо шапка и свалям защото се е справила перфектно.Но настоявам че и аз в качеството на жената която се грижи за него в последните 15г също ЗАСЛУЖАВАМ да бъда уважавана.

# 52
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
mamamari,

дължа ти извинение значи.
Просто в началото на темата се изказа като човек, който от няколко месеца се познава със свекърва си, а вече бърза да я оплюе.

Затова ми се стори странно и детинско, че се впечатляваш от подобни дребнави забележки. Пък тя крушката си имала и опашка   Grinning

# 53
  • Мнения: 4 401
Всичко е наред ! Hug

# 54
  • Мнения: 9 436
Цитат
...направих всичко възможно, за да станем близки, но тя така и не можа да преглътне факта, че сина й напусна бащиното огнище.
          Това все едно аз съм го писала Grinning

# 55
Незнам дали пиша в правилната тема. Не искам да се оплаквам от никого. Просто искам да споделя, някои мои притеснения  Embarassed

От половин година с приятеля ми живеем заедно. Аз съм живяла самостоятелно години наред, но той винаги е бил под един покрив с техните. Споделя им всичко, първо се обажда на единия, после говори по един час и преповтаря същото на другия - с кого пил кафе, какво си говорили, как е минал денят му... На ден минимум час тел. разговори, и то при положение че родителите му идват да го виждат буквално всеки ден.  
 
Не искам да звуча дребнаво и злобно. Аз не съм свикнала да споделям толкова дори с майка ми. Сигурно е въпрос на възпитание. Но нормално ли е,  такова споделяне?

Аз се притеснявам. Има неща които са си между нас и трябва да си останат между нас. Притеснявам се от влиянието, което явно има майка му върху него. Свекървата открито даже пред мен обвинява другата снаха за щяло и нещяло, ядосва се ,че водила сина й за носа. Имам усещането, че някак надъхва моичкия срещу мен. /наскоро водихме безумни спорове на тема икономии вкъщи - явно от кого са му втълпени. както и да е разума надделя  Wink /

Има ли начин да го измъкна от полите на майка му?

# 56
  • Мнения: 370
ех,като започнат да се исказват неподготвени тези свекърви.....
ама я да се поставят на твоето място,хич няма да им се види забавно. Naughtyна чужд гръб и 100 тояги са малко! Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 370
Преди месец започнах работа след майчинството. И аз и казах, че ще работя на доброволни начала и за чест и слава/което не е вярно, разбира се/! Ама нали съм загрижена снаха я попитах "Що, на теб пари ли ти трябват?"  Mr. Green И как да не каже, милата, че съм ДЗВЕР!
еееее,евала!!!много ме накефи това ти запитване към свекито!!! smile3501 coolcool

Общи условия

Активация на акаунт