помагат ли ви мъжете...

  • 4 949
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 800
От ден пръви ми помага-редувахме се за нощните хранения, къпем сина ни заедно, домакинската работа също се споделя. След толкова време сега е навик и даже не се обсъжда, разбираме се без думи, кой какво ще свърши. Не водя бележки, кой, колко и какво е свършил, днес аз по-малко, утре-той. С този човек споделям живота си, а не се борим за кой е по-по-най работен.

Аз не работя в момента, но за мъжа ми е още важно всичко в семейството да се споделя-работа, дете, радости, проблеми и т.н. Май трябва да благодаря на свекърва ми за това.  Има 3-ма сина и тримата са такива.

# 91
  • Мнения: 1 749
Mnogo mi e poznatatazi situazia.....Moga da kaja che sama otglejdam i vazpitavam sina ni.Majat mi raboti, na obiad se pribira za da sedne na servirana masa,a sled tova pali kolata i otiva na rabota [ 5 min. ot vkashi s kola],vecher se pribira i go ochakva sashtoto. Taka e vseki den...
Izvodat za men e che kakto si go nauchish.Za vsichko sam si vinovna az...
Spored men e mnogo vajno i dvamata roditeli da vzimat uchastie v otglejdaneto i vazpitanieto na deteto.
Na majat mi mu otne 1 godina dokato go vazprieme sinat ni - niamal komunikazia s nego prez tova vreme zashtoto e bil bebe. 6 meseza sled rajdaneto mu speshe v otdelna staia [zashtoto xodi na robata] i pak beshe nedovolen....Sega kogato sinat ni e na 3.5 godini  i slusha samo mene pak sam vinovna,che niama respekt pred deteto.
Nai-chestite skandali sa ni che toi raboti, a az nishto ne pravia sashtoto si sedia v kashti. No zialata kashta i deteto sam poela az i vsichko drugo za koeto se setish.
Taka che kolkoto poveche gledash da si idealna,lubiashta i kakvo li oshte ne, tolkova po-zle za teb. Prosto nedei da nadskachash sebe si za da ugodish na maja ti.
Izliza tova spored men,che kogato jenata si ostane v kashti i ne xodi na rabota, majat stava onepravdania i triabva poveche vnimanie da mu se obrashta, da si pochiva, da ne go tarsish za nishto....
Ne pravi tazi greshka kato men. Pravete zaedno vsichko taka niama da zagubite vrazkata pomejdu vi,a i deteto niama da vi razdeli.
Majete v edin etap minavat i prez revnost: mejdu tiax i noviat chlen ot semeistvoto.
Az kato rodix spriax da obrashtam tolkova goliamo vnimanie na maja mi, vsichko beshe nasocheno kam bebeto, sega e malko po-razlichno, no nikoi ne mi pomaga za nishto, taka si uplatniavam denia, dokato ne kapna ot umora vecher.
Nadiavam se kato zapochna pak rabota neshtata da se promeniat i taka i shte stane.
Pojelavam ti uspex i ne se predavai, ako chuvstvash che ne e pravilno tova koeto stava prosto govori s maja ti. Sigurna sam che shte ima uspex.
Хмм.....Много си права-както го свикнеш.Но има и един друг въпрос:какъв е мъжа?Ако е свикнал да гледа на жената като на прислужница,ще продължи да гледа така на нея и занапред.Разбира се,сигурно има и изключения,но според мен те просто потвърждават правилото.
Мразя мъже,които смятат,че съпругата/жената е длъжна да прави всичко.Длъжна е да бъде и майка на децата му,негова майка,готвачка,перачка,сервитьорка,да ходи по д-то му да му прибира чорапите,да събира хвърлените на пода хавлии,да му приготви дрехи за следващия ден(щото,то милото,не може) и ..+ още и още и още...Длъжна е да го приема като жертвата,която,изтощена,се прибира от ?- часовия си работен ден,жадуваща да седне да си почине,играейки плейстейшън или гледайки телевизия....Детето...ей ся майка му ще го приспи и ще спре да вика....Еххх...Такива за ушето и при мама.

Ако трябва да споделя нещо от личен опит:мъжа ми е не е такъв,но също си има своите дребни кусури.Имаше известен период на донагаждане и малко сблъсъци кой -кога -какво,но това си беше съвсем в реда на нещата.
Много ми помага за дечко.  bouquet

# 92
  • Мнения: 1 817
Като първо аз не бих готвила всеки ден, нека и той сготви нещо. Освен това е редно сам да си взима дрехите като се къпе, все пак имаш едно бебе, а не две! И щом е правил дете, е редно да го гледа и да се грижи за него, а ти да имаш малко време за себе си! Това, че си малка, не те оправдава! Peace Стегни се и му покажи какви са правилата, иначе ще си поредната нещастна жена на тоя свят, която не разбира мъжете. Извинявай, че съм така крайна, но мъжете са като кучетата - както ги свикнеш и научиш, така ще я карат цял живот или поне цял брак! Те не обичат да се замислят за нещата, когато им е добре. Успех! Hug

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Вярно е не съм идеалната съпруга-на 22 год съм и все още незнам всичко ,за това как да как да сплотя семейството си.

Първо - няма идеални съпруги, както няма и идеални съпрузи. Второ ти правиш повече от необходимото /поне така като чета/ и подобни мисли трябва да ти се избият от главата. Двойките /женени или не/ затова така се наричат - защото са двама, съответно трябва старание и от двете страни. Сплотяването също е работа на двамата. Поговори с него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт