Ужасна аритмия! Помощ!

  • 336 831
  • 760
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 486
Азбях многозле преди година Страшно прескачане и задушаване Сега ходя на хомеопат в Пловдив Всичко изчезна Дава ми да пия naja -това е отрова от кобра.Не се мъчете повече.УСПЕХ.

# 136
  • Мнения: 0
Здравейте на 21 години съм и този проблем със сърцето вече го имам 3 години. 1вата година получавах сърцебиене в рамките на 3-4 месца, но днес получавам болки/удар в сърцето вече по 20 пъти месечно. Много се притеснявам, като че ли сърцебиенията ги овладях психически, но тези моментни удари с продължителност 2-3 секудни ме съсипват. Страхувам се че имам Стенокардия но докторите ми казват, че няма нищо на сърцето.

# 137
  • Мнения: 2 480
Смени докторите!

# 138
  • Мнения: 0
Сменил съм 3ма  Sad . Чудя се дали да не си взема билет за София болница "Света Екатерина"  Sad

# 139
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Сменил съм 3ма  Sad . Чудя се дали да не си взема билет за София болница "Света Екатерина"  Sad

По-добре в 3-та градска. До кино Арена.

# 140
  • Мнения: 630
Да споделя, че отдавна не е имало повод да се разписвам в темата, ама това, което ми се случи преди три седмици, няма как да го пропусна.
Тръгвах на работа една вечер и с навеждането да си закопчая ботуша излязох от ритъм. Беше много мощно сърцебиене и две минути след като започна, доволно стъписана от това се сетих да сложа апарата и да меря какво точно се случва. Хванах го на 178 удара в минута при кръвно 134/78. Продължи около 4-5 минути. 

Същото се случи с мен миналата седмица,наведох се да взема нещо и като се почна...до 185 пулс,обадихме се и на 112.но като дойдоха ми беше минало почти.Направиха ми веднага кардиограма и казаха че е добре.В понеделник съм на кардиолог,ще пиша какво са казали.Преди време бях с холтер,казаха ми уж синусова тахикардия,но лекаря от спешна помощ каза,4е не мисли че е синусова.Незнам,ужасно е...

# 141
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да споделя, че отдавна не е имало повод да се разписвам в темата, ама това, което ми се случи преди три седмици, няма как да го пропусна.
Тръгвах на работа една вечер и с навеждането да си закопчая ботуша излязох от ритъм. Беше много мощно сърцебиене и две минути след като започна, доволно стъписана от това се сетих да сложа апарата и да меря какво точно се случва. Хванах го на 178 удара в минута при кръвно 134/78. Продължи около 4-5 минути. 
Същото се случи с мен миналата седмица,наведох се да взема нещо и като се почна...до 185 пулс,обадихме се и на 112.но като дойдоха ми беше минало почти.Направиха ми веднага кардиограма и казаха че е добре.В понеделник съм на кардиолог,ще пиша какво са казали.Преди време бях с холтер,казаха ми уж синусова тахикардия,но лекаря от спешна помощ каза,4е не мисли че е синусова.Незнам,ужасно е...
Егати лекарят от спешна-помощ.
Какво има да мисли дали е или не е синусова тахикардия.
Достатъчно е да погледне кардиограмата. То там е показано.

# 142
  • Мнения: 0
Смени докторите!
Правена ли ви е велоергометрия,това е теста за ИБС.Смятате ви,че тези усещания по някакъв начин са свързани с психическото ви състояние

# 143
# 144
  • Мнения: 0
Правена ли ви е велоергометрия, това е ЕКГ с натоварване.Смятате ли,че тези усещания по някакъв начин са свързани с психическото ви състояние?

# 145
  • Мнения: 0
Не ми е правено това с  велоергометрия, но мога определено да кажа, че имам и психическа подбуда, но тя се изгражда изцяло на базата на странични въздействия. Така че съм сигурен, че не е само на базата на психиката.

# 146
  • Мнения: 773
Мога да помотна с едни билкови продукти, които действат доста добре и облекчават симптомите. Но за да не прозвучи като реклама, ако някой се заинтересува да ми пише на лични.

# 147
  • Мнения: 1
Здравейте! Преди няколко месеца получавах доста често ужасно сърцебиене, пулса ми е стигал до 150, а от там и кръвното ми скачаше на 150/90, изписаха ми "Верапамил" при нужда, но ефекта беше моментен и на следващия ден пак така. Това, което на мен ми помогна е "Мента, глог и валериана", 3х2 на ден. От тогава спрях кафето и всякакви напитки съдържащи кофеин.

# 148
  • Мнения: 0
Да ама аз съм с ниско кръвно, и кафетата и шоколадите ми правят на всичкото отгоре обратен ефект.

# 149
  • Мнения: 367
Да споделя, че отдавна не е имало повод да се разписвам в темата, ама това, което ми се случи преди три седмици, няма как да го пропусна.
Тръгвах на работа една вечер и с навеждането да си закопчая ботуша излязох от ритъм. Беше много мощно сърцебиене и две минути след като започна, доволно стъписана от това се сетих да сложа апарата и да меря какво точно се случва. Хванах го на 178 удара в минута при кръвно 134/78. Продължи около 4-5 минути. Толкова силно се случва за втори път в живота ми! Първият път във ВМА засякоха 220 удара в минута(за което имам и документ). Докторите се чудят как не съм загубила съзнание и в двата случая, и според тях това е защото кръвното не пада рязко, както било обичайно при излизане от ритъм, а остава относително нормално.
Много отдавна не съм чела в темата и е възможоно някой вече да е написал за тези неща, но да разкажа като обясних на лекар, приятел на мъжа ми, какво ме посъветва в такъв случай той: първо - не се паникьосвайте, после вземете чаша вода и парче хляб и седнете. Ако няма никой друг у дома просто се обадете на 112, а през това време отпивайте на бавни малки глътки от водата, хапнете хляб. С два пръста (показалец и среден) притиснете каротидната артерия отстрани на врата, но не силно, за да си спрете
кръвообращението, а колкото да регулирате притокът на кръв през нея. Също така притиснете с пръсти очните ябълки, като затворите очи и дишайте дълбоко през цялото време, докато успеете да влезете в ритъм. Не знам защо се прави това, но човекът е лекар, специализирал кардиология. Каза ми да не взимам предписаният ми Ритмонорм в такъв случай, защото той рязко сваля кръвното. Тогава взех половин таблетка Конкор и какво мислите направих...!? Отидох на работа, нощна смяна. Е, седмица след това ме прибраха в болница за 5 дни, но и там - ни-що! Tired Нямат обяснение защо се получава.
Това, което ти се е случило прилича на моят проблем - той е ВПВ синдром, вече излекуван обаче с аблация. Пристъпите стигаха до 300 сърдечна честота. При мен имаше винаги срив на артериалното налягане - до 40/20..Губех съзнание...Благодарна съм, че този кошмар от шест години е зад гърба ми. Лекарите не са ли проверявали и при теб за допълнителна проводна връзка, имало ли е делта-вълна , когато си получила регистрирания пристъп 220 удара?

Последна редакция: сб, 08 май 2010, 23:27 от Amy81

Общи условия

Активация на акаунт