Зима иде, пролетта ще мине - ЮНСКИ майчета сме Тема №4

  • 12 617
  • 289
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 31
ivi_81  Вчера ходих при д-р Симеонова в Олимед на преглед за първи път и съм доволна. Записах си час за ЖК за другата седмица. Работи със ЗК, но май не изражда.

# 91
Здравейте дами-мами :hugм :,не съм се включвала скоро ,беше ми доста зле миналите 2 дни ! Sick
Незнам дали и на вас ви се случва по някога , но моето кръвно пада изведнъж,и порсто трябва да поспя малко и се оправям,
в4ера имах леки болки носко долу но днес съм добре Praynigдоста се изсплаших!

Страшно съжалявам за загубата на multimodal !кураж скъпа и не се отчайвай! Hug

Лек и слънчев ден на вси4ки   bouquet
 

# 92
  • Мнения: 69
somebody, не знаех, че от 3 съобщения личните се пълнят Simple Smile Благодаря ти за инфото, ще разгледам албумчето с друг браузър.

Какво се е случило с multimodal? Разбирам, че е нещо страшно, но не намерих къде е писала... Предполагам обаче за какво става дума!  Cry Кураж, миличка! С теб сме!!!

# 93
  • Плевен
  • Мнения: 854
Да ви кажа, момичета, сутринта се събудих към 4 ч. и отидох до тоалетна. Но като станах така ми причерня и седнах на земята. Едва отидох до тоалетната, а после легнах, но ми беше страшно зле на главата, имах чувството, че пропадам в огромна черна дупка и ми беше много лошо. Мислех, че много ми е паднало кръвното, че везнъж ме приеха в болница с 60/30 и викаха, че ще ме изпуснат.., та точно така се чувствах сутринта. Премерих си кръвното - а то нормално. Шашнах се. Не знам дали пък кръвна захар или нещо друго ми беше паднало но се чувствах страшно зле. После като поспах още малко и сутринта нищо ми нямаше. Какво беше това още се чудя??? newsm78
KaterinkaM, съобщенията ти са само з защото нямаш необходимия брой публикации в другите теми, в които се броят публикациите. прочети правилата на форума и ще разбереш  Peace

# 94
  • Мнения: 753
Моят гинеколог ми каза, че е нормално кръвното да пада първата половина от бремнността, а втората да се вдига. И аз имах в началото 2-3 случая на силно падане - айрян и веднага лягане ме оправиха.
Multimodal, стискам ти палци възможно най-скоро /от препоръчваното/ да имаш хубава новина и съм сигурна, че това ще стане! Ти си смела жена и ще имаш заслужено щастие!
Наскоро една мама беше написала, че всичко е божа работа и аз съм съгласна с нея!

# 95
  • Мнения: 165
Съжалявам много за Мултимодал Sad Кураж мила!

Днес бях до болницата - за болничния..мислех, че ще съм 1 седмица в къщи, а те ми го написали до края на месеца..доста трябва да се пазя, да лежа и да си взимам лекарствата, епикризата ми не е готова, но диагнозата на болн.лист звучи доста стряскащо.Опитвам се да си мисля само положителни неща и си представям как расте малкото чудо в мен Simple Smile Усмивки момичета!

# 96
  • Мнения: 0
tanka80 не се притеснявай, спазвай препоръките на лекарите, почивай си и всичко ще бъде на ред. Продължавай да си мислиш за бебо и нещата ще си дойдат на място. Сигурна съм че ще се спарите заедно. Успех

# 97
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен, момичета!
Днес бях за първи път на курс за бременни в ЦУМ /Тайгър степ/, темата беше доста полезна- Подготовка на дома за бебето. Честно казано, това е едно от нещата, които много ме вълнуват,т.к. ми е първа бременност и нямам никаква идея от нещата, необходими за бебе. Чувствах се, меко казано странно, защото всички други бъдещи мами бяха поне от 5ти месец нагоре, само на мен още по никакъв начин не ми личи. Май е още рано за такива курсове, а?! Иначе акушерката, която води лекцията е много симпатична и забавна жена. Изобщо не усетих как мина времето, даже не успя да ми стане лошо  Simple Smile  Разбрах, че в училище МА-МА има курсове всяка седмица в понеделник, сряда и петък на цена 40лв. Смятам по-нататък да се запиша, да изкарам и това. Ако някое от момичетата от София има желание- нека се обади да отидем заедно!
Аз съм чааак на 20ти на преглед при платения гинеколог /скрининг- някой знае ли какво значи това???/. Мерси на Франческа за подробната информация за ФМ, сряскащо звучи, но дано всичко е наред  Praynig 
Искрени съчувствия на multimodal, стискам палци бързо да се оправи и скоро да види пак двете чертички! УСПЕХ, мила! Praynig

# 98
  • Мнения: 69
anyto, гадно и стряскащо преживяване... Дано повече не се случва! От сърце желая на всички скоро да влезете в "медените месеци" на бременността Simple Smile Моите бебоци се смилиха над мен и от 1 седмица съм нов човек - няма миризми, няма повръщане. Мога да ям всичко, отново да се къпя с моите си шампоани, да се мажа с млякото ми за тяло и да се парфюмирам... Малките радости от живота за мен сега са неописуемо ГОЛЕМИ РАДОСТИ Simple Smile Съответно си наваксах изгубените 3 килограма и коремчето вече ми личи, ама само на голо Simple Smile
Исках да питам маминките с диоптри  #Crazy - знаете ли при колко диоптъра е задължително секциото? Аз съм с минус 4 на двете очи и цял живот са ми говорили, че ще раждам със секцио. Сега обаче доки каза, че може и нормално, ама първо трябвало да ме види офталмолог. Аз обаче като че ли се настроих за секцио, ама ... поживьом - увидем Simple Smile

Airina
, ранният скрийнинг е вид диагностика за откриване синдром на Даун и още нещо. И по принцип се прави малко преди да влезем в 3-тия месец. На мен ми предстои на 27-ми.

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 16:25 от KaterinkaM

# 99
  • Мнения: 0
Здравейте майчета bye пише ви  още една юнска мама термина ми е за 6-ти юни 2009 г. казвам се Пламена и съм от София ,това ми е втора бременност вече имам една прекрастна дъщеря на 4 г. и 6месеца. ходя на лекар в Тина Киркова при Гергов . желая на всички лека бременност с прекрасен завършек   bouquet

# 100
  • Мнения: 165
ivi, между другото и аз съм решила да се запиша при Симеонова за ЖК, обаждах се, казаха ми че работи по ЗК и трябва да се запиша около 2 седмици по-рано. Но регистрацията става около 12 седмица, все още е малко рано. Кварталните лекари не са никак добър избор, а при другите по-известни пък има много пациентки и са чакало по 4-5 часа и дори цял ден, пък и лекарите като са много претоварени немогат да обърнат нужното внимание. Предишния път ходих на ЖК в същата клиника, но при друг лекар и не съм чакала повече от 5-10 мин., всеки мес. безплатно ме гледаше на ехографа. Надявам се и сега да е така.  
Ужасно съжалявам за загубата на multimodal, дано скоро пак се зарадва на двете чертички и дано повече няма такива лоши новини. Видях, че и при майските мамчета има загуба на две бебчета, много ми е мъчно...
tan4e  и аз нямам представа за разбиването на камъните в бъбреците, добре е да се посъветваш с опитни гинеколог и нефролог, че сега бъбреците допълнително са натоварени. Стискам палци всичко да е наред, пиши какво става.

# 101
  • Мнения: 69
plamizara, добре дошлааа и лека бременност Simple Smile   bouquet

# 102
  • Мнения: 165
Добре дошла при нас Плами! Между другото не е ли време да се преброим колко мами сме и колко бебчета чакаме.
Аnyto на мен ми се е случвало подобно причерняване и без да съм бременна, с парче шоколад се поправиха нещата. Мисля, че не е опасно, не се притеснявай, но дано не ти се случва повече.
Катеринка, радвам се, че си се отървала от гаденето, това подсилва надеждите ми за скорошно избавление, че вече забравих какво е да се чувстваш нормален човек, че при мен е постоянно, а не на моменти.

# 103
  • Мнения: 1 475
     Привет и от мен и днес при мен беше отново голямото висене пред кабинети - 4 часа! кошмар!

     Съжалявам за Multimodal, ще стискаме палци отново да види двете чертички! Praynig Praynig Praynig

     Аз днес висях пък по кабинети, да ми пуснат направления за изследванията, които се пускат за 8г.с - понеже не искам и за тях да плащам, добре, че личния ли лекар беше така добър да ми намери гинеколог- негов приятел, който се съгласи само да ми пуска изследвания и болнични без да ме гледа!!Сега изследванията, ще ми излязат напълно безплатно! Пуснаха ми за Хепатит,Васерман, пълна кръвна картина, кръвна захар, урина! Дори се разбрах преди БХС, да мина пак през него за ехографска снимка, нали ми се полагат две по здравната каса,малко циганска работа ще правя, ама не искам да плащам, като поп на всеки преглед, поне малко облекчение да имамм! FlutterТака, че утре или вдругиден сутрин ще ходя да ме боцкат! Rolling Eyes
     На вас може да ви е странно, но аз имам корем, който  е видим не само на голо, може би защото всичките ми блузи, които съм купувала са впити по мен и си личи, даже вчера на ЖК ме питаха в кой месец съм други момичета, абе приличам си на  много преял скакалец??!!!

# 104
  • Мнения: 2 176
Благодаря ви за съпричастието, мили момичета.    bouquet
За тези, които не са разбрали, оказа се кухо яйце. Плодният сак е пораснал, а ембриончето е претърпяло обратно развитие - беше съвсем малко като за 4-5 г.с. и няма сърдечна дейност. Установи се при рутинен преглед, оплаквания не съм имала. Неприятното е, че това ми се случва за втори път. Трети не знам дали ще има...

Тежко ми е, но ще го преживея, все пак имаме една дъщеричка.
Тя заслужава цялата любов и внимание, на които сме способни.

Вие гледайте напред.
Пожелавам ви най-прекрасната бременност и на финала - най-хубавите бебчета, с които да се гордеете.
Благодаря ви, че сте толкова мили. Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт