Зима иде, пролетта ще мине - ЮНСКИ майчета сме Тема №4

  • 12 614
  • 289
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 639
shom4e, добре дошла! Терминът ти е на прекрасен ден - 24 юни е Еньовден, а източната православна църква почита деня на Йоан Кръстител. Счита се, че този ден е най-силният в годината. На този ден своя имен ден празнуват всички с имена Еньо, Енчо, Йоана, Йоан, Яни, Яна, Янка. Календарно този ден е свързан с лятното слънцестоене, затова и в основата на този празник стои култът към Слънцето. В нощта срещу Еньовден билките имат най-голяма сила. На този ден не се работи никаква работа. Вярва се, че хората родени на тази дата, имат свръхспособности.
Това беше съвсем кратичко за Еньовден, за да не оспамвам темата с повече  Wink

Относно въпросът - зимно или лятно бебе - аз си мисля, че най-важно е да са ни живи и здрави, с грижите за тях ще се справим, без значение кога са родени. От друга страна, мисля че май - юни е прекрасно време да се появи едно слънчево човече  Laughing

# 196
  • Плевен
  • Мнения: 854
Момичета, да ви посъветвам да ядете цитрусови продове и шоколад колкото желаете, че после /който смята да кърми де/ ми го забраняваха и ми беше гадно. И на мен кивито най-ми се услажда. Но понякога изпитвам направо вълчи апетит, а понякога ми е гадничко на стомаха и за каквато и храна да си помисля, нищо не ми се яде. Бременна работа  Grinning
А за газовете - май всички сме така. Даже в майския форум се питаха дали не усещат вече бебето, но се оказа, че чувстват движението на газовете по червата, затова така им се струва. все пак още е рано.
За коремчето - и аз вече имам малко, но тъй като е втора бременност, това е нормално. И на мен с предишната ми пролича чак в 5 месец.

# 197
  • Мнения: 48
Здравейте мамчета  Simple Smile
Аз сега се връщам от преглед и не мога да си събера усмивката  Laughing Бебчо е добре и го видях как ритка с краченца, и маха с ръчички. Усещането, беше неописуемо  newsm68 Исках да го снимам с телефона на клипче, но докато приготвя телефона и то спря  sleepuu. Ама другия път ще съм в готовност  smile3521
Снимчицата от видеозона е много хубава и ясна  Grinning Вижда се дори нослето smile3501
Утре ще пробвам да я снимам и да я кача в албумчето ни  newsm51
somebody, относно газовете, мисля, че е от бременността, защото и аз съм така (страхотно подуване на корема, придружено с прорязващи болки) smile3518

За сега чао от мен, много спокойна вечер и приятни изживявания  newsm44

# 198
  • София
  • Мнения: 2 658
дъщеря ми е родена на 14.02 и на втората седмица започнах да я извеждам по малко и лека-полека увеличих. Ние с мъжа ми, сестра ми и нейният съпруг сме близнаци и не ми се искаше оше едно, но знае ли се, може и теленце да излезне. За зодиите, аз се разбирам и с близнаци и с водолеи(като дъщеря ми), така че съм доволна. Юни не е горещ месец и няма да е проблем нито за новородени бебета, нито за майките в последния месец.
На мен още ми се гади от храни, като отворя хладилника и не смея да дишам. Още се храня доста диетично. Ям и много плодове, но от шоколада, който обожавам не мога да погледна, което ми е много странно.

# 199
  • Мнения: 1 475
   Rinna, аз също ще правя Фм в 13г.с при доц. Томова, и тя днес, като се записвах по телефона ми каза, че с тази снимка от нейния преглед на другия ден, да отида в Майчин дом за БХС!

    baby12, толкова жизнерадостно звучиш, щом вече и се движите, това е супер!!  bouquet

     Всички пишете, че ви се яде киви, аз го забравих него, да го напиша и него по-горе и аз купувам редовно, много ми е сладко-киселко от него!!! Mr. Green

# 200
  • Мнения: 199
somebody  не го мисли толкова, щом сте януарски сте или козирог или водолей, а и двете зодии се разбират с близнаци. За рак не знам. Аз като един козирог си имам дългогодишна закачка с близнаците и накрая един ме излъга  Grinning

sharky81 аз пък съм на 31 декември родена  Grinning  "но има някой от есента с които предпочитам да не общувам хахахахаха" и аз така



KaterinkaM  аз занм за вече две бебчета близначета родени със по една седмица закъснение

ох пак не успях да ви дочета и трябва да бягам... утре поне е петък може да успея

# 201
  • Мнения: 639
За газовете и за уригването си имаме шегичка - че така Бебо иска така да ни каже нещо  Laughing

Напоследък постоянно ми се хапва пилешка супа, ама домашно сготвена, със селско пиле. Уви, в момента няма как. По едно време изпитвах постоянно желание да се тъпча с плодове (най-вече с портокали, мандарини, бяло грозде, пъпеш и круша). Като цяло - имам добър апетит, вкусно ми е всичко, гледам да не прекалявам и да подбирам полезни храни.

baby12, много се радвам за хубавите емоции! Сигурно е незабравимо това усещане!

# 202
  • Мнения: 25
Мили момичета, имам новина
в Албума ни настъпи малка реформа - вече си имаме албумче САМО с нашите малки бебчета - jnski slanchica - тук ще са техните снимчици. в другия ще бъдат нашите и в третия - покупките!

Бъдете щастливи..... Hug
От мен лека вечер!

# 203
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Може ли и на мен паролата за албумчето?

# 204
  • Мнения: 20
Моля ви ако някоя е по наясно, възможно ли е в 8 г.с. да не се види пулс с вагинален ехограф?????????

# 205
  • София
  • Мнения: 2 658
Моля ви ако някоя е по наясно, възможно ли е в 8 г.с. да не се види пулс с вагинален ехограф?????????
според мен по принцип няма как да не се види. За първи път ли се гледа или вече е виждана сърдечна дейност?

Ще помоля и аз за парола за албумчето.

# 206
  • Мнения: 456
sharky81, чудесна идея за оформлението на албумчето!
На зодиаци никога не съм вярвала, така че нямам претенции за зодията. То и оттук-нататък е ясна вече работата  Grinning Въпреки че да си призная до този момент точно рак, близнаци и овен са ми били най-нелюбимите зодии Embarassed Сега обаче гледам на рака и близнаците с други очи. То и козирог не харесвахме, ама тъй като мъжът ми е от тази зодия вече не ми се струва лоша.
Нямам някакъв опит, но като се замисля ми се струва че лятно бебе ще се гледа по-лесно  newsm78
Храната за съжаление все още е болна тема при мен  Sick, така че ще се въздържа от коментар.

# 207
  • Мнения: 989
Здравейте,момичета  Hug
Аз съм твърдо за лятно бебе.Смятам че по-лесно се гледа от гледна точка на хубавото време и липсата на вируси.
Относно храните-ядят ми се главно пици и сандвичи.От плодовете-грейпфрути,лимони,грозде и круши.
За газовете-и при мен ги има постоянно.Коремът ми се подува,боли ме.
Коремче и аз имам,но все още не мога да определя дали е от много ядене,дали е от това,че си имах от предната бременност или си е от сегашното ми състояние на  preggo
На преглед съм в понеделник и няма търпение,защото не съм ходила от един месец и ми е много напрегнато дали всичко с бебо ще е наред.

# 208
  • Мнения: 165
Моля ви ако някоя е по наясно, възможно ли е в 8 г.с. да не се види пулс с вагинален ехограф?????????
И аз смятам, че се вижда, дори с коремен вече в средата на 8г.с.

Отивам да разгледам албумчето Simple SmileАз винаги съм си мечтала за лятно бебе Simple Smile

# 209
  • Мнения: 20
моля ви стискайте палци утре сум на доплер, не до сега не е хващана сърде4на дейност, а и нещо спрях да повръщам май(еде(((
моля ви помолете се  с мен всичко да е наред!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт