Кражбите в училище

  • 2 936
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • usa
  • Мнения: 2 113
може би не съм се изразила правилно. нямах предвид, че е нещо, което трябва да се случва и да се приема, а нещо, което се случва с много деца на тази възраст. и от родителите, учителите и възпитателите зависи дали ще допуснат да стане практика или ще го направят единичен случай и урок за цял живот.

# 16
  • Мнения: 284
от родителите, учителите и възпитателите зависи дали ще допуснат да стане практика или ще го направят единичен случай и урок за цял живот.
Миз, а как е в Щатите - какво правят там учителите, възпитателите в такива случаи? Да да почерпим опит, ако става.

# 17
  • Мнения: 737
Големият ми син не проявява никакъв интерес към чуждите неща-не съм имала проблеми с него,обикновено на него му изчезват някои неща.Но на малкият се случва да носи разни работи вкъщи,които на следващия ден връщаме в детската градина.Нещата ще отшумят с възрастта и с много говорене,но ми е чудно как има родители,които не си задават въпроса от къде детето им има вещ,която самите те не са купили

# 18
  • Мнения: 20
Да ви се оплача и аз.Синът ми си забравил якето в съблекалнята и то просто изчезна.Нито чистачките,нито домакинката, нито класният нещо знае.Сега за наказание ходи със старото яке от миналата година, което му е омаляло,но това е, на 14 год. трябва да е по-отговорен към вещите си.

# 19
  • Мнения: 654
Като всяко нещо ,хубаво или лошо,го има в училище.
Така е и с кражбите.Но може и да се пооправят нещата с помощ на други родители и учители.

# 20
  • Мнения: 47 981
Ох, аз знам че не е нормално, по- скоро се чудя как сте се справили с проблема...

# 21
  • Мнения: 533
Много е деликатно,често кражбите не могат да се докажат, а ма и деца,които взимат чужди вещи,зада  привлекат внимание...Ами тък да се намеси училищния психолог.Имаше такъв случай в класа на дъщеря ми в 2-3 клас и с помоща на психолога кражбите са прекратиха без да разберем кой е извършителя.Справиха се! Peace

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ох, аз знам че не е нормално, по- скоро се чудя как сте се справили с проблема...
Синът ми е вече 4-ти клас и още нищо не му е изчезнало и откраднато. А какъвто е разсеян, не веднъж си е забравял телефона. В училището му всичко е много добре организирано, явно и съучениците му са възпитани и не си позволяват. Когато излизат от стаята, тя бива заключвана. След часовете остават двама дежурни да приведат стаята в ред, след това минава чистачка и накрая охраната пак минава на оглед. Намерените вещи от забраванковци като моя син, биват предавани на класната или на помощник директорите.
Не е нормално да се краде, нормално е училището да има отношение и мерки за справяне и предотвратяване на такъв проблем.

# 23
  • София
  • Мнения: 958
Кражбата в тази възраст често е сериозен сигнал и вик за помощ. Консултация  с психолог е наложителна.

# 24
  • София
  • Мнения: 383
 За съжаление има кражби и то не съвсем безобидни.
На приятели откраднаха шината на дъщеря им от кутийка, която седяла в чантата й. Това е върха на безобразието. Повече от месец нищо не се случи и на родителска среща таткото споменал, че шината е взета и на другия ден някой я подхвърлил под чина на момиченцето. Явно родител е знаел, че детето му е донесло такова нещо, но си е траял. Та исках да кажа, че оттам тръгват нещата. Децата са наш продукт, каквито ние ги направим такива ще си ги гледаме.

# 25
  • Мнения: 672
Момичета,
толкова съм побесняла, че не знам откъде да започна. Преди седмица племенникът ми и негов съученик са заплашени с нож от по-големи деца и са им взети парите. Това се случва в района на училище Иван Вазов в Русе. Днес същото се е случило и на сина ми и негов приятел посред бял ден на същото място. Мъжа ми отиде в полицията. Оказа се, че потърпевшите деца са ужасно много. И винаги около училищата. Полицията спи  #2gunfire Явно на тях не може да се разчита, затова се обръщам към вас. Говорите ли с децата си на тези теми, какво ги съветвате да правят в такива ситуации, как да предотвратя повтарянето на случката? И изобщо защо се случват такива неща и докога ще бъдат безнаказани?

ПП А преди месец някъде, в същото училище петокласници пребиват жестоко съученик, но това е за съседната тема Sad

# 26
Съжалявам за детенце! Sad

Трябвало е да вземете детето в Полицията и да правите физ.описание и преглед на снимки на контингента в района. Whistling
И работата на Полицията приключва със залавянето,след това действат адвокати,прокурори и т.н.

Ако ме нападнат с нож бих си дала парите и се омитам,не мога да се преборя с някой по-силен и въоръжен.
Ако забележа,че някой бързо се приближава или ме следва и имам възможност бих влязла в някой магазин /или въобще,където има хора/и да се обадя да ме прибере някой.
Или пък да се втурнеш към някой,уж твой познат,всеки ще те разбере. Simple Smile

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При голямия ми син се случи на 2-3 пъти при това той си ги е приготвял на чина, а един сладур, ги е считал за намерени, ама той не ходеше на стол, бащата богат човек, парадираше с това, не го е оставял. Та един ден проведох разговор с бащата и той човека ама заман ще ви ги платим   Shocked - абе той ти иска плащане , не желая детето ми да седи гладно.

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
В класът на сина ми не съм чувала да се краде.
Но за сметка на това в началото на учебната година синът ми беше все още доста разпилян и неорганизиран и често губеше моливи, гуми, острилки, фулмастри....
Учителката ги прибира в една чашка и казва на децата да огледат, дали няма да си познаят нещо. Моят син нищо не си е познал  Crazy А сигурно половината неща в чашката са негови.

Аз имам спомен за една съученичка от гимназията която крадеше, елементарни неща като острилка или химикал. Отиваш после в тях и си виждаш острилката  Whistling ( в частност моята беше по-особена и няма как да не я позная).

# 29
 Кражби в най-груб вид не сме имали в класа.
Случвало се е в суматохата, да приберем чужди помагала или пък съседчето по чин да прибере погрешка наши, но нещата се оправят след ден-два.
 Затова и до сега нямаме навик да се пазим от кражби.
 Имахме обаче период, в който си разменяха вещи, уж за известно време, подаряваха си разни неща.
 За тези неща обяснявах на дълго и широко, че не е редно да си подаряват или да разменят вещи без разрешение на родителите

Общи условия

Активация на акаунт