Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 733
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 842
Диди, благодаря! Утре ще го обърна, защото след като видях колко е напоен започнах да го поливам на 5-6 дни.

# 721
  • София
  • Мнения: 2 435
Мишел+, Vesi_127, благодаря  Hug, яз моят АКК го правих в понеделник и не съм го поливала още, мисля 1 път в седмицата да го поя с алкохол. Laughing

# 722
  • Мнения: 1 170
Аз днес се заредих със сушени плодове. В Халите (столичните) има и череши, и стафиди, и още доста видове (цените им, обаче, май не са много ниски: 100г череши- 1.60лв). Имаха всякакви ядки, непечени. Но нямат корички (портокалови и лимонови), свършило им беше и царевичното нишесте, нямаха и бадемова есенция Rolling Eyes . Междувпрочем това е четвъртото място, на което ми казват, че няма нишесте, много странно newsm78 . Но ще търся, де...
Днес ще направя коричките да отлежат.
Да попитам: понеже обичам бананов чипс, а и в комбинация с лимони портокал ми звучи много добре, дали ще стане ок, ако сложа и от него Rolling Eyes ? Т.е. да направя микс стафиди (бели+черни), бананов чипс и корички. Взех и кайсии (полакомих се, защото ми звучат много апетитно Crazy ), но май няма да се вържат с другите вкусове newsm78 . Та да слагам ли от мен допълнения или да не развалям оригиналната рецепта на Щолена Rolling Eyes ?

# 723
  • Мнения: 1 313
Арлина, зависи как ги съхраняваш, къщичката и елхичката.Обикновено се правят само за красота. Нишесте има във всички големи вериги, царевично със сигурност.
В такъв случай може би ще пропусна и елхичката и ще украся сладките.  Вижда ми се разхищение да се изхвърля храна.
За нишестето - разбрах, че го има едва ли не на всякъде, но не мога да го видя. Днес ще ходя по кварталните магазинчета, защото в Била няма кого да питаш. Да не ви казвам колко време търсих мая по Великден. Дори звънях на майка ми да я питам къде точно се намира в магазина и пак не можах да я видя.  Blush Добре, че сте вие тук да видя поне как изглежда това нишесте Hug

# 724
  • Мнения: 1 170
Арлина, с почти 100%-ова сигурност можеш да намериш нишесте по диетичните магазини. Но наистина последните година-две едва ли не всяка фирма, предлагаща плодови нишестета има и натурални такива и съответно са из цялата търговска мрежа (незнам защо в кварталните Европа и 345 не намирам Rolling Eyes ). След малко ще ти пратя и няколко снимки на по-разпространените марки, ако това ще ти помогне Peace

# 725
  • Мнения: 1 313
Polly-Wolly, благодаря за желанието да ми помогнеш  bouquet Назад в темата има снимки, аз на тях разчитам да се ориентирам. Плодово нишесте видях, но мисля, че ми трябва обикновено. В супермаркета видях и едно, на което пише само "десертно" , без определен вкус, но не бях сигурна, че е същото, защото не пише царевично или пшеничено.

# 726
  • Мнения: 1 265
А не може ли да се използват обикновените СУХИ СМЕСИ за крем-нишесте?????

# 727
  • Мнения: 2 708
Арлина, това е царевично натурално нишесте на д-р Йоткер и седи на щандовете с другите артикули на този производител. В кутии е и вътре има 2 пакетчета. Около А3 формат изглежда на големина. Има го във всички големи магазини, включително и в Билла. Българско хубаво има в прозрачни опаковки на БИОСЕТ. Също е много добро Peace.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 11:30 от Krische

# 728
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте от мен. Включвам се в темата с една рецепта за курабийки, които правим от години за Коледа. Рецептата е от една стара американска готварска книга от началото на миналия век, но е много популярна. Курабийките се правят в началото на декември и могат да изтраят няколко месеца, ако се съхраняват в метална кутия. С времето стават все по-хубави. Докато са в кутията са твърди, но като ги извадите, след няколко часа стават съвсем меки.

БОСТЪНСКИ СЛАДКИ
1 чаша масло
½ ч.л. сол
1½ чаши захар
1 ч.л. канела
3 яйца
1 чаша нарязани орехи (или ядки по ваш избор)
1 ч.л. сода 
1½ с.л. гореща вода
½ чаша стафиди
3¼ чаши брашно
½ чаша нарязани други сушени плодове по избор (със сушени ягоди или череши става много хубаво)
Омекналото масло се разбърква със захарта. Добавят се добре разбитите яйца. ДОбавя се содата, разтворена в горещата вода, половината брашно - пресято заедно със солта и канелата. Добавят се ядките, стафидите и плодовете и останалото брашно.
С лъжица пускайте от сместа върху намазнена хартия за печене, като оставяте поне по 2 сантиметра около всяка курабийка. Пекат се на умерена фурна.
Ако искате можете да разточите и да изрежете с формички, но заради сушените плодове е малко по-трудно.

# 729
  • Мнения: 678
Един спешен въпрос относно АКК-Бадеми слагат ли се при замесването или само в сместа която трябва да престой.
Аз не съм слагала допълнително ,но днес изпратих рецептата на една приятелка и тя е останала с впечатление е се слага още.
И още нещо -Може ли някой да ми припомни с колко звездички се правеше елхичката и ако някой има шаблони на шейната няма да откажа.
Днес е ред на Линцеровите сладки и Ваниловите каравайчета
Благодаря
Polly-Wolly според мен черешите са много добре като цена.Аз си ги купих на 3,6 100гр.Но съм близо до Халите и ще се отбия за още за другите сладки изкушения

# 730
  • Мнения: 1 208
Мил@ слагат, но смлени. Мисля че бях към 100гр. Виж пак рецепата, че не е прад мен и не ми се рови.

# 731
  • Мнения: 2 142
Polly-Wolly, смело слагай, кайсиите. Аз съм яла съм щолен със страшно много различни плодове, в Мюнхен направен от една дама, която пък е родена в подножието на Алпите. В нейната рецепта имаше всякакви сухи плодове, имам и подобна рецепта за панетоне, така, че съм сигурна, че няма да се бият вкусовете. Напротив, на всяка хапка откриваш вкусова изненада. Истинско предизвикателство за сетивата! Мммммм..... Crazy 
Доматче , немедленно рецептата ти отива в "моите сладки"


# 732
  • Мнения: 389
 Да питам??
Мишел + коледните звезди на баба ти,мисля да ги правя,Но  имам съмнение относно тестото ,не става ли много препълнено с ядки и сушени плодове,как на 5мм, и после да се изрязва newsm78
Иска и меденки да правя,но не знам кой.Тези на Джули стават ли готини и колко време издържат????
 И последно картофено нишасте с какво да го заменя с натурално става ли???
 Да дам отчет:
Накиснала съм смесста за АКК,вчера направих линцеровите
Мил@,слагат се допълнително още 100гр.бадеми
Череши и аз купих за 1,60 100гр. от квартала.Значи навсякъде е такава цената. И на мен ми се видяха скъпи,Но... нали съм се захванала

# 733
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
здравейте момичета след много четене дойде и моя ред слагам сега плодовете да се опияняват и утре е големия ден много ме е страх да не се проваля с мойто АКК даже снощи сънувах как го правя изобщо съм се изперкала по този сладкиш че да видим какви ще ги изям-само едно се чудя защо при една рецепта има различни резултати и най-вече моя от кои ще е дали- newsm68 или fight -утре ще се разбере- благодаря на всички които помагате със безценните си съвети

# 734
  • Мнения: 2 142
pokahontas, не не става много. Аз правих тестото в деня в който публикувах тук рецептата. На следващият ден ги изпекох. Станаха много хубави. Ето сега, ще ви кача снимка. Половината от дозата успях да скрия, другата беше изядена.

Общи условия

Активация на акаунт