Социална тема

  • 10 902
  • 271
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 556
Радостина, ние с теб сме с по 2 деца и работата при нас е съвсем различна. Аз нямаше да родя 9, дори и да тъна в охолство и разкош. И да, аз бих искала и се надявала на нещо, само ако съм направила нещо изключително, което повечето хора не правят.

Пак казвам, това си е мое мнение. Защо държавата да дава на хора, които така или иначе не тънат в мизерия?? Когато има други, наистина нуждаещи се. Какви са тези вярвания, че всички сме нуждаещи се - ами не е така. Много добре го знаем.

# 61
  • Мнения: 6 604
стипендии за успех се дават на отличниците, да вземат и двойкаджиите да реват за пари а?
Социални стипендии също се отпускат. На депутатите са им по-големи заплатите от моята. Искам и аз депутатска заплата.
Айде стига с неуместните сравнения, моля те.

# 62
  • Мнения: 6 604
ТЕс-има нуждаещи се и с 1 дете. Дадох вече примера с човека от гарата. Говорим за случаите ,в които си напълно наясно,че няма да можеш да се справиш. Защо го причиняваш и на децата си? А да народиш 9 деца -чак пък изключително newsm78?
Ми те 90 % от ромите са изключителни тогава Thinking.

# 63
  • Мнения: 6 773
стипендии за успех се дават на отличниците, да вземат и двойкаджиите да реват за пари а?

въпросът е в системата за оценка, кой е отличник и кой не е.

# 64
  • Мнения: 2 556
Аз просто гледам на нещата от друг ъгъл. Не можем да забраним на хората да се размножават и не можем да им вкараме семейното планиране насина в главата. Но определено трябва да помагаме, когато става дума за деца в нужда, независимо 1 ли е или са 9, това е.

# 65
  • Мнения: 71
стипендии за успех се дават на отличниците, да вземат и двойкаджиите да реват за пари а?
Aбсолютно съм съгласна Hug Hug Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Разаликта е в мисленето. Аз бих родила 10 деца, но съм наясно, че силите ми няма да стигнат (не само парите) да им дам възможност да се развиват. За мен не е само да ги родя, а и да се занимавам с тях и да обръщам внимание на всяко едно от децата. Не бих искала да разчитам на естествения подбор в семейството, защото всичките ще са мои. Дълбоко се съмнявам Димитрина и мъжът й да успяват да обърнат внимание на всичките си деца, защото е практически невъзможно да се отдели по макар и половин час на дете. Ако правилно смятам, 8 деца по половин час са 4 часа на ден + едно бебе. Е, как става тази работа? Просто са ги оставили да се гледат едно друго и толкова. Това за мен не е нормална родителска грижа.

А за материалните възможности е съвсем друга бира. Ако конкретното семейство в момента е собственик на 4-стайно жилище, то всъщност не е социално-слабо. Я сметни колко струва това жилище в момента? Данъците кой ги плаща? Никой по никакъв начин не може да ме убеди, че социално-слабо е семейство с 4-стаен собствен апартамент в София, където цените на имотите все още са в небесата. Че и второ жилище да иска! Пак даром!

# 67
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не мога да оправдая подобно поведение.
Случва се някога съдбата да си направи шега и да се появят 4-5 деца наведнъж, но умишлено да ги създаваш при условие, че никой от родителите няма сериозна и платена работа си е безотговорност.Тези хора по никакъв начин не се борят за децата си, а чакат милостиня от околните.
Дават им жилище, че искат и още еднит тристаен апартамент, опрощават им (или поне не им спират тока и водата, при неплатени ) сметки, возят се без пари в градският транспорт,цялата им покъщнина е подаяние от други хора.....това е паразитство.Искренно съжалявам децата, защото условията при които са поставени да живеят са нечовешки....И какъв морал ще бъде възпитан в тях.Как тези деца ще се научат да се борят за нещата които искат, при условие, че цял живот са живели от просия.
Няма да се очудя ако им са опростени и сметките за ясли,градини, училища, а след време и университети....
Честно казано на мен ми е обидно, за това, че аз трябва през огън и вода да мина за да си израстя децата, а други тарикати нараждат куп  деца и си решават проблемите.

# 68
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не мога да оправдая подобно поведение.
Случва се някога съдбата да си направи шега и да се появят 4-5 деца наведнъж, но умишлено да ги създаваш при условие, че никой от родителите няма сериозна и платена работа си е безотговорност.Тези хора по никакъв начин не се борят за децата си, а чакат милостиня от околните.
Дават им жилище, че искат и още еднит тристаен апартамент, опрощават им (или поне не им спират тока и водата, при неплатени ) сметки, возят се без пари в градският транспорт,цялата им покъщнина е подаяние от други хора.....това е паразитство.Искренно съжалявам децата, защото условията при които са поставени да живеят са нечовешки....И какъв морал ще бъде възпитан в тях.Как тези деца ще се научат да се борят за нещата които искат, при условие, че цял живот са живели от просия.
Няма да се очудя ако им са опростени и сметките за ясли,градини, училища, а след време и университети....
Честно казано на мен ми е обидно, за това, че аз трябва през огън и вода да мина за да си израстя децата, а други тарикати нараждат куп  деца и си решават проблемите.

Морала не е функция на условията на живот ....
нашите баби, дядовци, майки и бащи са израстнали в доста по-мизерни от нашите условия и смея да твърдя че  са имали далеч по висок морал от сегашното поколение.
и въпросните 9 деца много добре ще са се научили да се борят защото не живеят в лукс от подаяния ...

# 69
  • Мнения: 6 604
Не мога да оправдая подобно поведение.
Случва се някога съдбата да си направи шега и да се появят 4-5 деца наведнъж, но умишлено да ги създаваш при условие, че никой от родителите няма сериозна и платена работа си е безотговорност.Тези хора по никакъв начин не се борят за децата си, а чакат милостиня от околните.
Дават им жилище, че искат и още еднит тристаен апартамент, опрощават им (или поне не им спират тока и водата, при неплатени ) сметки, возят се без пари в градският транспорт,цялата им покъщнина е подаяние от други хора.....това е паразитство.Искренно съжалявам децата, защото условията при които са поставени да живеят са нечовешки....И какъв морал ще бъде възпитан в тях.Как тези деца ще се научат да се борят за нещата които искат, при условие, че цял живот са живели от просия.
Няма да се очудя ако им са опростени и сметките за ясли,градини, училища, а след време и университети....
Честно казано на мен ми е обидно, за това, че аз трябва през огън и вода да мина за да си израстя децата, а други тарикати нараждат куп  деца и си решават проблемите.

Морала не е функция на условията на живот ....
нашите баби, дядовци, майки и бащи са израстнали в доста по-мизерни от нашите условия и смея да твърдя че  са имали далеч по висок морал от сегашното поколение.
и въпросните 9 деца много добре ще са се научили да се борят защото не живеят в лукс от подаяния ...
Дано.А не разчитат ,като мама и тате,на подаяния цял живот.
И аз съм на мнение,че на хора в нужда трябва да се помага. Но да попитам Тес и Лабрадор-мислите ли ,че трябва да има граници? Или щом имат нужда-държавата да им помага.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 997
цялата им покъщнина е подаяние от други хора.....
Каква ти покъщина... Като гледах репортажа в какво и как живеят, то е равносилно на клошари...Горките деца, сърцето ми се късаше, като ги гледах как преживяват, поставени в тия ненормални условия...

# 71
  • Мнения: 2 556
Помощите са за крайно нуждаещите се. Нека дадат на това семейство и 3 апартамента, по-добре на тях, отколкото на депутатски роднини.

# 72
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По същия начин както разсъждавате за тези хора, че да са мислили като са ги правили децата, да е трябвало да ги осигурят и т.н. в този ред на мисли, бих казала същото на мрънкащите за места в детските градини и онези, които си водят болни децата пак там, защото не можели да си вземат болничен или да си позволят да не ходят на работа. Ами да са мислили, преди да родят децата, че те ще имат нужда от детска градина, ако на родителите е необходимо да работят и че тези деца понякога боледуват и е наложително да си стоят вкъщи.
За мен разсъжденията са едни и същи.
Едва ли са едни и същи.В нашия град не са проблем местата в детската градина. Не е проблем и болничния в моя случай. Значи ли ,че няма проблем да си народя и ОТГЛЕДАМ 9 деца?
А и проблеми винаги ще има. Но има проблеми и ПРОБЛЕМИ. КОгато си наясно,че някои неща не могата да се променят-мисли малко. Ако искат 9 деца -да порааботят малко, да спестят пари и накрая ,ако имат все още желание и сили-и 15 да си направят.
Значи, че пред теб проблемът с ДГ и болнични не стои и в тази част от планирането си ОК. Но предполагам, че нямаш девет деца, защото при планирането на твоите други неща са те спряли. Но да искаш да живееш непременно на място подобно на столицата, където се знае, че няма места в градините, да искаш да работиш там, където няма да можеш да отсъстваш и да нямаш помощ никаква, това при планирането не всеки го отчита.


Lilqna, не съм усетила недостига на места за градина, но не е съвсем уместно да сравняваме. Защото, когато е заченато детето ми, не е имало недостиг Laughing освен това в случая с градината аз плащам, а в техния, чакат някой друг да им плати ...

По въпроса за болните - проблемът много се преувеличава, аз за сега не съм видяла болно дете в градината. А на теб дават ли ти болничен, когато ти потече носът (твоят не на детето)?
Лично аз когато децата ми бяха малки предпочетох по-ниско платена работа, но с плаващо работно време и възможност да съм си повече у дома. Ако не можех да си го позволя това, щях да отложа децата малко поне или щях да търся други варианти. Но аз наистина намирам аналогия, защото всички тръгнаха към София за по-голям избор на работа и по-големи заплати, но не помислиха за децата си. По същият начин е и това многодетно семейство, искали били много деца, но не са помислили какво ще им дадат после, когато се появят.

Малиии, колко дълго стана, съжалявам. Crazy

# 73
  • Мнения: 654
Тези родители са за психиатър-има такава болест при жените,да раждат деца.
Но не дай си боже се случи нещо на тази жена , след толкова раждания.А както върви явно няма да спре.Тогава кой и как ще помага.
На това семейство му трябва къща и двор , да се хванат на работа поне храната да си изкарват.Има толкова пустеещи селски къщи.Не е нужно да са в апартамент и всичко на готово.

# 74
  • Мнения: 6 604
След 5-тото примерно,като са видели,че не могат да се справят,защо продължават? Лиляна-ти си намерила вариант с болничните и си се справила. Аз точно тава имам предвид-искаш нещо и търсиш варианти. Преценяваш ситуацията и тогава действаш. Не може сега да разчиташ друг да ти решава проблемите. Аз примерно искам тези пари да отиват за лечението на болни дечица. За обучението на наши лекари в чужбина с цел те после да извършват тук животоспасяващи операции и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт