бавачки към младите шофьори-въпрос....

  • 1 984
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Оххх,това са едни от най-големите ми страхове.Катастрофите направо ме изкарват от равновесие.Синът ми в сряда има изпит по кормуване,на 18 и половина е.Не знам как ще живея от тук нататък.Поне знам,че не пие и това е някакво успокоение.Говоря му,говоря му...дано нещо е влезнало в главата от толкоз говорене.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 430
stefani6 ,моят инструктор ми казваше,че винаги познавал агресивните шофьори.
Като си вземе книжката седни при него,повозете се няколко пъти и сама ще забележиш,какво му е поведението на пътя.

# 17
  • Мнения: 2 700
Всички ги виждаме лелките на 60 и.....до безкрайност години,които се "яхват" на някакви малолитражки и допълнително допринасят за хаоса. Другата крайност е малки пишлеменца,които са си взели книжки на 17 год,но до 18 нямат право да карат,веднага щом направят 18год. се качват на колите на татко и става сакатлъка.

Да, ама лелките не натискат педала до дупка, а само правят калабалък. А точно пишлегарите, които си мислят все още, че всичко, което хвърчи се яде, точно те са в преобладаващата част от случаите причина за катастрофа.
Синът на шефа - 24 годишен келеш (специално той е отявлен келеш)- получи джип и на втората седмица градско каране  спретна такава катастрофа, че джипът му е на ремонт от октомври до януари (поне засега така се очертава).

Твърдо съм за каране с придружител. Имам приятелка в Австралия и доколкото бяхме обсъждали навремето темата, там "младия шофьор" удостоверява часовете с придружител с пътен лист, в който се упоменават точно разстоянията, часовете и т.н.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Според мен точно са тези малките става на въпрос.
Майор Костов ,когато гостува при Слави за това и намекна.
 Спомнете си само черната статистика по баловете или рожденни дни по селата.Пили,пили и препили...алкохола свършил качили се с колата и така и не стигнали до магазина.Жалкото е ,че това са все млади хора.

# 19
  • Мнения: 3 268
stefani6 ,моят инструктор ми казваше,че винаги познавал агресивните шофьори.
Като си вземе книжката седни при него,повозете се няколко пъти и сама ще забележиш,какво му е поведението на пътя.
Сядам няколко пъти вече,упражняваме се.Кара много добре,много е внимателен.Даже аз като карам,вижда нещата много добре и дори ми дава акъл. Simple Smile Ама си е почти дете още,т.е на акъл,щото иначе е 190 см мъж.

# 20
  • Мнения: 4 362
Ако някой може да ми обясни това,не съм руса,но нещо не мога да схвана
Цитат
Уточнението е, че за млади се имат тези водачи, които са взели шофьорска книжа преди по-малко от една година и все още не са навършили 25 години.
Какво не е ясно? То си пише "по-малко от една година", а ти казваш, че си взела преди година и половина. Сега остава да си отговориш на въпроса кое е повече- една година или една година и половина Wink

Явно не съм го прочела добре снощи

По принцип съм ЗА по строги закони за движение по пътищата,но не съм съгласна ,че един шофьор м/у 21-25 г е по опасен от такъв на 30-40 г.
Също трябва доста сериозно и да се помисли за тези,които карат без книжки,едно че са масовo под 22 г,но има и такива на по 30г.

# 21
  • Мнения: 1 517
Какво пък е толкова странно или смешно да има придружител в колата. Придружителят ще помага и съветва в пределени ситуации.,

Не е смешно, но практически не се получава. Снаха ми сега кара курса. Идеята е да запише детето на ясла и тя да во води/ взема, защото работата на брат ми не позволява. Е как ще стане това, ако тя в следващите две години няма да има право да вози детето си сама?

# 22
  • Мнения: 1 426
ами какво правим с тези шофьори, които имат книжка от много години, но нямат стаж зад волана или със "съботно-неделните" шофори, които карат само тогава, защото има по-малко движение? Ами тия над 65г, с рефлекси на костенурка?

# 23
  • Мнения: 2 550
а що до 25 години? като вземеш книжка на 26 години кво правим...по-добър шофьор ли си?

# 24
  • Мнения: 12 662
Поредната глупост, инспирирана от чуто-недочуто от Запад. Плащаме 5-600 лв. за курс, в който да научат хората да карат. В тези страни взимат книжка на 16, 17 максимум 18.

Стефани6, не му се притеснявай. Моят син откакто взе книжка кара много по-внимателно. Признавам си, че е карал и преди. С мен, с приятели - правоспособни шофьори. За разлика от позната, която уверено твърдеше, че до 21 не му разрешила да вземе книжка. А аз знам какво правеше той на 15.

Общи условия

Активация на акаунт