Давате ли на децата си витамин Д?

  • 27 346
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Аз не давам. Спрях го още преди да е станала на годинка.
Единствено естествен витамин Д се усвоява правилно от организма, останалото не е за препоръчване.

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И на двете ми Щерки съм давала през първия месец от живота им и толкоз.После само на слънце  Wink

# 17
  • Мнения: 7 914
Тук витамин Д се настоява да се дава до 4 год. възраст... аз понеже си бях 4 месеца  в БГ и то през лятото го спрях и като се върнах едва ли щяха да  #2gunfire, че не съм давала -  понеже приема на вит Д от слънцето не бил достатъчен Rolling Eyes Crazy


лично аз ще давам вит Д  доакто сме в Холандия, понеже тук слънце липсва Peace

# 18
  • Мнения: 934
Не, никога не са имали нужда. Така просто за идеята не съм давала, не. Не мисля, че е правилно.

# 19
  • Мнения: 1 132
Давам само през зимата.

# 20
  • Мнения: 233
В Швейцария препоръчват по 4 капки на ден, докато детето стане на 1 год. И при нас няма много слънце Sad

# 21
  • Мнения: 3 638
Както са писали и другите момичета от Холандия, тук го препоръчват и аз им давам, още повече, че още ги кърмя и никога не съм давала АМ. Не давам понякога в дните, когато са били много време навън и е било слънчево. Педиатърката пък ми препоръча дори аз да го взимам, защото кърмя. При всички случаи дозата, която се препоръчва тук са 5 микрограма, т.е. 33 % от дневната доза. Тук освен че няма слънце и лъчите падали под ъгъл, така че било по-трудно да се набавя нужното количество вит. Д. Освен това наскоро попаднах и на една статия, че приемът на вит. Д спомагал да се намали и риска от множествена склероза в по-късна възраст.

# 22
  • Мнения: 51
В Израел препоръчват задължително вит.Д до 1 год.по 2 капки,без значение кога е родено детето.Дават го от 1-вия месец.Донякъде е правилно,защото и тук е много силно слънцето лятото и не може да се извеждат за дълго децата.Дъщеря ми се роди през юли и само малко сутрин съм я извеждала навън,след това е невъзможно .Аз също не съм привърженик на синтетичния вит.Д,но няма как да си ги набави бебка.Има още нещо интерсно,миналата година тук на сина ми предписаха вит.Д +А+С/ако не пропускам още някой витамин./беше ми много странно.Тази година обаче на малката предписаха само вит.Д.Казаха ми, че другият вариант отпаднал Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 336
Синът ми е зимно бебе, давах му вит Д докато стана на една годинка, давах му всеки ден по две капки, само август месец давах по една капка, фонтанелата му се затвори съвсем нормално, не разчитам само на ваденето на слънце!

# 24
  • Мнения: 3 034
не, но синът ми е на АМ. за кърмени бебета се препоръчва, да - пише го във всякакви педиатрични брошури. за хранени с АМ - не  Peace

# 25
  • Мнения: 83
На сина ми му давах витамин Д,но малката се роди във Валенсия и понеже тук климата е много топъл ми казаха да не й давам. Peace

# 26
  • Мнения: 560
В Тунис вит.Д3 се дава 2пъти годишно,т.е.през 6 мес.
Аз си бях взела Вигантол(Cholecalciferol=D3) от България.
Започнах да го давам след 1-я месец до 2год.,като
втората година беше само през зимните месеци.
Тук целогодишно има слънце,
но независимо от това пак се изписва.

# 27
  • Мнения: 166
В Германия препоръчват да се дават комбинирани таблетки с Флуор от 10тия ден. разтворени във вода или кърма. мен ми се видяха много огромни и си поисках капки с чист вит Д и ми дадоха Вигантол. Почнах да ги давам след първия месец, но на дни като е слънчево пропускам. Но педиатъра държи да се дава.
Аз четох някъде, че не добре да се натрупва много вит. Д и че може да е токсичен. Но не съм много точно запозната.
 

# 28
  • Мнения: 2 959
...за сьжеление не си пазя опаковката за да си припомня по колко се слагаше...
Едно рамо да ударя, става ли Крисимам?!

Давам на малката и съм давала на голямата по 1мл/ 400UI/. Давах на каката до навършване на 2г.
Със слънчевият витамин нещата са доста сложни- много "за" и много "против", явно е до лична преценка.

# 29
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз също съм в Гърция. Педиатъра ни ми каза да не давам витамин Д, въпреки че сме есенно бебе. Слънцето е достатъчно, поне тук Wink.

Общи условия

Активация на акаунт