Защо булката сяда на предната седалка?

  • 7 095
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Разглеждах тук няколко сватбени албума на потребителки и ми прави впечатление, че булките сядат на предната седалка на колата след ритуала " взимане на булка с Мерцедес".
Защо е така?

Независимо каква е колата булката сяда отпред, защото й е голяма роклята. Ако седне отзад има опасност да си намачка одеждата в теснотията.

# 16
  • Мнения: 167
Много елементарно -Да се вижда !

# 17
  • Мнения: 5 710
Не разбирам защо някои хора се обиждат.
Задавам най-нормален въпрос, радвам се, че повечето отговори са и с хубава доза чувство за хумор.
Разбира се, че булката има право да седне където си иска - отпред, на капака, в скута на шофьора или в багажника.
Но съм почти 100% сигурна, че етикета, официалността на случая не предполага младоженката да стои отпред, а
младоженеца  отзад. Елементарната логика също.

# 18
  • Мнения: 2 471
Обиждат се, защото не разбират. Етикета изисква шофьора да е сам отпред. И не само за младоженците важи това. Винаги при официални случаи. И да поясня - не говорим, когато мъжо ни кара до някъде!

# 19
  • Мнения: 4 651
Не разбирам защо някои хора се обиждат.
Задавам най-нормален въпрос, радвам се, че повечето отговори са и с хубава доза чувство за хумор.
Разбира се, че булката има право да седне където си иска - отпред, на капака, в скута на шофьора или в багажника.
Но съм почти 100% сигурна, че етикета, официалността на случая не предполага младоженката да стои отпред, а
младоженеца  отзад. Елементарната логика също.


Социалният етикет в Европа хич не е просто нещо, да не говорим, че не еднакъв. Оформял се е години наред и си прилича в страни чиито езици са от сходни езикови групи или пък страните са географски близо или исторически са си били мили.
Да сравняваш пък етикета в посткомунистическа България с този в другата Европа, дори другия Балкански полуостров изобщо няма смисъл.

# 20
  • Мнения: 2 471
f(x)  извинявай, но преди и по време на комунизма в БГ е имало елит. Така, че да не унифицираме всички. Винаги е имало по-малко и повече знаещи и информирани хора.
 

# 21
  • Мнения: 66
"Етикет" и "порядките български" са две съвсем невъвместими категории, от там произтича и объркването на авторката на темата, предполагам.

 f(x) е изразила и моето мнение по въпроса Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 471
"Етикет" и "порядките български" са две съвсем невъвместими категории, от там произтича и объркването на авторката на темата, предполагам.

 f(x) е изразила и моето мнение по въпроса Simple Smile

За твое сведение в Америка изобщо не знаят що е етикет. Та "порядки" има навсякъде.

# 23
  • Мнения: 641
Стига сте се карали бе девойки.Булката е най важна,освен това е и най хубава затова сяда отпред да се вижда.Нали знаете,как всички викат:"Вижте булка".

# 24
  • Мнения: 4 651
f(x)  извинявай, но преди и по време на комунизма в БГ е имало елит. Така, че да не унифицираме всички. Винаги е имало по-малко и повече знаещи и информирани хора.
 


Dencho, етикет = норми на поведение =  общоприети правила. Те се различават за различните култури и националности. Елита си е елит и разбира се, че е имало и има. Авторката сравнява западно общество с нашето. Безмислено е.

# 25
  • Мнения: 2 471
f(x)  извинявай, но преди и по време на комунизма в БГ е имало елит. Така, че да не унифицираме всички. Винаги е имало по-малко и повече знаещи и информирани хора.
 


Dencho, етикет = норми на поведение =  общоприети правила. Те се различават за различните култури и националности. Елита си е елит и разбира се, че е имало и има. Авторката сравнява западно общество с нашето. Безмислено е.


И с това не съм съгласна. Етикетът и в Европа и в Бг е един. Все пак, макар и балканска държава сме европейци (не само, защото сме част от Евр. съюз) Преди комунизма, Русе е бил сравняван с Париж. Така са му и казвали "малкият Париж"

# 26
  • Мнения: 4 651
Факта, че сме европейци отново не значи еднакъв етикет.
Но, твое право да имаш мнение.
Да оставим и другите да си кажат своето, темата не е да си говорим ние двете.

# 27
  • Мнения: 2 471
Факта, че сме европейци отново не значи еднакъв етикет.
Но, твое право да имаш мнение.
Да оставим и другите да си кажат своето, темата не е да си говорим ние двете.

Бъркаш протокол, етикет и порядки. Всеки има право да пише по темата.

# 28
  • Мнения: X
Къв ти етикет, щом си има канон. Laughing

# 29
  • Мнения: 66
Ами в България съвременният етикет е булката да седи на първата седалка, огледайте се навсякъде - едва ли ще видите нещо по-различно. Ако има то ще е по-скоро изключение.
Защо етикетът ни не е като европейския, мисля че няма нужда от обяснение. Различните народи обикновено имат различни правила и порядки, и не разбирам защо трябва да имаме еднакви порядки с европейците та и ние да се чувстваме такива? Първо ние и останалите държави на континента имаме различни религии и различна история. Как да се формира тоя единен етикет. Все пак да не изместваме темата.

Не съм съгласна, че етикетът в Европа е един.

Освен това ми се струва, че темата е зададена тенденциозно (момента с Мерцедеса) - нека сравним елегантните=правилни=европейски порядки и нашите български=селски=балкански порядки.

Нека се приемем каквито сме и да престанем с комплексите. Simple Smile

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 20:46 от Burberry

Общи условия

Активация на акаунт