Яслата 14 - весели, игриви, здрави и щастливи!

  • 11 290
  • 197
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 214
Здравейте и от мен в новата тема  Hug Гневна,   bouquet

Реших да оставя Моника и тази седмица в къщи, въпреки че вече е добре, пу-пу  Praynig След гадния вирус с разстройство и повръщане е отслабнала и се надявам тази седмица да се закрепи и от понеделник да тръгва на ясла. Само не знам след 2 седмици в къщи, какво ли чудо ще бъде  ooooh!

# 46
  • Мнения: 221
venivi еми много ме е яд когато  лелите се даржат грубо,при положение че малката толкова положително си е влезнала в групата,убили са и всякъкво желание и ентосязъм.Ами като не са за тази работа да си немерят друга.А и при работа с деца персонала трябва да се подбира доста отговорно.

Аз мога да кажа само хубави неща за нашата ясла във този аспект,много се занимават с децата и имат невероятен подход към приучавенето към навици,децата които не искат да стоят на столче може да ги нахранят и при играчките докато лека по лека с примера на другите деца и то свикне да си стои на масичката,а ако не иска да се храни не го насилват.И ние сме от злоядите.На Боби много и харесва.Ние всички се познаваме в града и ако някоя леля има лошо отношение(това се получава в горните групи на градината)веднага всичко се разчува и родителите реагират умерено и със препоръка към персонала.

На нас ни предложиха книжки за деца в яслена възраст.В книжките има много интересни неща за научаване под формата на игра.Все едно учебна тетрадка.При вас има ли такива занимания.8 лв струват три тетрадки.Аз рисувам,аз апликирам и аз мисля.Така се казват трите книжки.

# 47
  • Мнения: 11
venivi   в нашата група сестрите са мили,но също хранят насила,питат сутрин яла ли е,ако не си знаят работата.Моето дете се храни самостятелно,не позволява да й се дава нищо . Злояда е, насила  дадено- повръща.Разбрали сме се ,колкото -толкова.
 Плами не е кърмена.До тръгването на ясла на две години и два месеца не се е разболявла сериозно,  не е пила антибиотик.Тръгна на 20 октомври,ходи една седмица и се появи хрема и кашлица.Лекувахме се една седмица  и отново в яслата.Изхарахме още две седмици и в момента сме отново болни.Докито на прегледа  само отбеляза червено гърло и хрема ,но резултатите й от  изследванията за  урина и кръв  се оказаха  ужасни,всичко се разминава.Утре ще й вземем гърлен секрет и започваме антибиотика.
 За книжките ,можете само да се радвате, в интернет съм ги разглеждала,изглеждат доста интересн.Една мама ги е снимала дори.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=75337

# 48
  • Мнения: 1 602
Да се запиша в новата тема. Дано да няма болни дечица. Praynig

Тони все още плаче сутрин и категорично отказва да спи там. Дори си имал негово местенце до вратата и почти не мърдал от там. Много ми е тежко така и само се моля скоро да се адаптира и да почне да си играе с децата. Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян продължава да е вкъщи. И тази седмица ще го лекуваме. Днес даже рентген правихме, че се съмняваше лекарката за скрита пневмония. Но слава богу дробовете са чисти. Вече не знам с какво да спра тази кашлица.  Sad

# 50
  • Мнения: 566
Nana за кашлица знае идно домашно сиропче, незнам дали действа не съм го пробвала все още, но поне няма да навреди, обелва се и се нарязна на едро 1 картоф,1 лук, 1 ябълка/почистена само от семките без да се бели/ сипва се 250мл вода и се вари на тих огън докато остане половината вода, днес ми го каза една позната и каза че е много доволна.
Моя малкия още си плаче сутрин, но само за 5-10 мин, после е спокоен, яде, играе, спи там.
Само да са здраве всички дечица

# 51
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
обелва се и се нарязна на едро 1 картоф,1 лук, 1 ябълка/почистена само от семките без да се бели/ сипва се 250мл вода и се вари на тих огън докато остане половината вода
Aз също го зная това, но и едно орехче се слага - измито и леко пукнато само. ( не зная, обаче, за малки деца колко е удачно и орех да се сложи  newsm78 ... )
Заради лука става малко неприятно на вкус, но може да се подслади. Ако знаете само колко нощи съм ставала да си го правя... От малка се бях научила. Извадени са ми и трите сливици и ако не пресеча настинките, докато са ми в носа още, става трудно лекуването. Но този чай ми е давал спокоен сън!
Дано и при вас действа!

# 52
  • Мнения: 1 059
Мамчета,днес съм по-спокойна благодарение на вас и на тази тема.За втори ден е и пак влезе с желание,само като видя пак същата леля от вчера сякаш пребледня и взе да дава назаден,но я залисаха с някаква кукла.Явно жената е по-грубичка,гласът и е по-силен,а малката не е свикнала с подобно отношение.
Помолих ги да не я насилват да се храни,да не я плашат с нищо ако не си изяде порцията,но отговорът им беше:"Ние  държим поне супата да си изяде.." Отново ги помолих да я оставят по-самостоятелна на масата и ако иска само хляба да си изяде.Мисля си,че с времето,гледайки другите деца ще започне да опитва от всичко,но не мисля,че е длъжна да харесва и изяжда всичката храна.
Извинявам се ,че ви занимавам с това,но си мисля,че е проблем на повечето злояди деца,които ходят на ясла.
Иначе книжки никакви не видях да имат и  дъщеря ми си носи една нейна книжка от къщи,дано поне музика да им пускат.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 554
Доби благодаря  Hug А как е Сашко? Адаптира ли се вече или още плаче?

# 54
  • Мнения: 566
Nana  bouquet  малкия е добре, плаче само сутрин докато се качи в яслата, вече е по-спокоен, яде, спи играе си там. Явно при нас адаптацията е по дълга. Дано Кало да оздравее скоро
На всички децича пожелавам да са здрави и да не притесняват родителите си

# 55
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте и от мен. Майка ми пък си спомням, че като кашляхме ни правеше чай от орех, 1 пакетче Бронхопам и семките на дюля и така ни оправяше. Нашата адаптация е трудна. Вече и на мен ми се плаче - през деня казват, че е спокоен, но сутрините са ад.  Със ставането днес ми каза, че не иска да спи в градината, тръшна се на вратата, не искаше да тръгваме без количката та бутах дотам и количка, влиза с биберон, един плюшен заек и с една пелена  #Crazy. Направо половината къща носим и дано по-скоро свикне, защото е наистина много гадно.

# 56
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
За кашлицата аз правя сок от черна ряпа и мед. Много помага /пу-пу/.
Това за тези книжки в яслата ми се струва абсурдно. Много са малки, за да ги карат да стоят на масичките и да режат, лепят, оцветяват. Разгледах снимките и гледам на едната се изисква от тях да нарисуват релсите на влакчето, това няма как да стане, поне при моето дете, няма как да нарисува две успоредни линии, пък били те и криви. Той сега "рисува" само разни спираловидни драсканици, но и аз не искам повече.

# 57
  • Мнения: 568
Вероника вече се чувства като у дома си в яслата.
Радва се сутрин на лелките, вечер разказва с кого е играла и пее части от песнички.
Като изключим постоянната суха кашлица всичко засега е добре.
Забелязах, че когато аз съм спокойна сутрин, ставаме доста по-рано и по пътя не бързаме, пеем песнички, спираме за кафе и нещо малко за хапване за Рони, и това се повтаря всяка сутрин, т.е.
нещо като ритуал, детето се чувства спокойно.

# 58
  • Мнения: 11
Menina децата се разделят на  2 групи  според възрастовата граница по време на педагогическите занимания.Все пак са събрани от годинка до три.Моето е на 2  години и 3 месеца ,дали са ми досега две  нейни творения.Едното е - на  бял лист от ляво нарисуван заек ,а от другата -морков,целта е да се направи пътечка -рисуване на права хоризнтална линия,обесняват на всяко едно дете,не е задължителн да се справи отлично ,но пък ти става много мило.Втората -нарисувано дърво и има да залепи една червена ябълка ,предвартелно изрязана ,обесняват как да я залепи.На Плами много й хареса,дори вечер понякога "ика да лепиме",изрязвам от гланцовото блокче и тя  ги лепи.

# 59
  • Мнения: 221
Хубаво е да ги занимават,аз лично се интересувам често какви са им заниманията.При нас това ще правят с по големите деца.То и на книжката си е обозначено на коя възраст коя страничка отговаря.Не е задалжително всичко да е направено точно.Аз също имам вече едно творение на дъщеричката ми,много се зарадвах като ми го даде сестрата.При нас всеки ден се чете приказка на децата.Показват им се картинки,учат животните,зеленчуците,сортират формички по цветове(не да учат цветовете,а да слагат червено при червено,жълто при жълто и т.н.),играят игри със песнички и правят една много смешна гимнастика  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт