От кога дъвчете?

  • 1 773
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Това не зависи само от броя на зъбите.Моят син е на 1г и 4м и има само 4 зъба,сега му избива 5-ти.Слава богу яде всичко,дъвче го(доколкото може),но и аз гледам да му давам по меки неща Thinking

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 834
На около 9-10 месеца започна да проявява желание да дъвче храната.Сега спокойно яде,когато храната е на малки парченца,ако е сготвена от мен или ако му дам пюрета за над 9-10 месеца.Не пасирам много отдавна.За протокола има само 2 долни зъба,така че си мисля,че броят на зъбките не е от толкова голямо значение,а по скоро желанието на самото дете да предъвче храната или самото привикване да му се предлага само пасирана храна-така свикват защото е по-лесно.Мое мнение.

# 17
  • Мнения: 493
След като навърши 9 месеца,синът ми започна да дъвче храната,а е с 2 зъба.Взимам му от кухнята и не пасирам защото си изяжда всичко без проблем.
Според мен броя на зъбите не е от значение,детето само ще си покаже кога е готово за да дъвче.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Темата е поостаряла. Детето е на 14 месеца и вероятно отдавна вече си папка непасирана храна.

# 19
  • Мнения: 9 973
още не дъвче

# 20
  • Мнения: 306
Утре ставаме на годинка, но зъбите си ги използваме само за красота, да не се амортизират Laughing
Гълта като патка Laughing Ама не си го слагам на сърцето, няма дете да не се е научило да дъвче.

# 21
  • Мнения: 1 372
Няма зъби все още, но дъвче от самото начало на захранването /началото на шестия месец/

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Сина ми дъвче когато и каквото реши.Имали сме случай да повръща крем супа,а солети да яде. #Crazy

# 23
  • Мнения: 4 433
Към 9тия месец.

# 24
  • Мнения: 396
На възрастта на твоето бебе все още пасирах гладко храната на Иво. След годинка и 1-2 месеца започна да яде нещата от кухнята с малки парченца.
Така че, не се тревожи-не сте закъснели с дъвченето. Пасирай, щом детето ти не приема храната иначе.  Peace


И ние бяхме така.

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не пасирам, намачквам леко, когато се налага.
Първото зъбче ни излезна на 8 месеца

# 26
  • Мнения: 405
 Виж на колко сме...в момента се опитваме да усвоим по-добре и тази способност...а иначе правеше опити да предъвква, когато бе на 10-11м..
 Спокойно, детето само ще си реши кога е времето за това Hug

# 27
  • Мнения: 405
Не пасирам, намачквам леко, когато се налага.
Първото зъбче ни излезна на 8 месеца
Това колко зъба има детето няма особена тежест тук...Виждала съм деца , които са на по 1г.3м., които имат достатъчно зъби за да дъвчат, но не го правят и предпочитат да е пасирана храната им, и такива, които са на по 8, 9, 10м., които нямат много зъби, но се справят завидно добре...Всичко си е до дете.... Hug

# 28
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не пасирам, намачквам леко, когато се налага.
Първото зъбче ни излезна на 8 месеца
Това колко зъба има детето няма особена тежест тук...Виждала съм деца , които са на по 1г.3м., които имат достатъчно зъби за да дъвчат, но не го правят и предпочитат да е пасирана храната им, и такива, които са на по 8, 9, 10м., които нямат много зъби, но се справят завидно добре...Всичко си е до дете.... Hug
Да, точно това имах предвид, че той дъвчеше и без зъби. Педиатърт ни каза да го свиквам с венците да дъвче, защото после до късно може да се налага да пасирам Hug

# 29
  • Мнения: 1 305
освен зъбите,детенцето трябва и да "иска" да се "научи да дъвче".Трябва да схване  hahahaчалъма  JoyМоят син на 8 месеца имаше 8 зъбчета и изпитваше невероятно любопитство към храната .Искаше детето да дъвче -много бързо се научи ,абе идваше му някак отвътре.
Та мисълта ми е ,че децата сами си показват кога са готови.

при нас ситуацията е същата
Peace
Дъщеря ми много бързо се научи да дъвче, а имаше до скоро 4 зъба, и съм пасирала само 1-2 седмици в самото начало на захранването

Общи условия

Активация на акаунт