кога за първи път дадохте сокче и по колко

  • 2 541
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
parvo zdrasti na vsi4ki mami.  koga za parvi pat dadoxte sok4e na mani4eto si i po kolko newsm78

първо здрасти на всички мами. кога за първи път дадохте сокче на мъничето си и по колко newsm78

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 06:56 от Vivi

# 1
  • Австрия
  • Мнения: 143
след  9м. по 40мл. разреден с вода .

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 19:30 от sadovnik

# 2
  • Мнения: 24
След 6 месеца поне  Wink

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Аз още не съм давала сок.
Сега малката пие чай от шипки, че е с разтройство, а обикновено пие само вода.
 Давам и доста сурови плодове да си хапва.

# 4
  • Мнения: 190
blagodaria          biaxa mi kazali 4e moje ot vtoria mesec po edna laji4ka sok ot ibalka kakvo 6te kajete mami

благодаря       бяха ми казали че може от втория месец по една лъжичка сок от ябълка какво ще кажете мами


Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 06:57 от Vivi

# 5
  • Мнения: 1 062
Според мен можеш да изчакаш със сока.
Няма за къде да бързаш.
То коликите може да не са го пуснали, сок ще пие...
Само ще му се товари коремчето. Трябва време да
узрее храносмилателната му система...Нека си пие млякото сега Simple Smile
Има време и за другите манджи Simple Smile Според мен
на толкова ранен етап няма нищо полезно в соковете.

# 6
  • Австрия
  • Мнения: 143
Сок от втория месес  #Crazy само мляко до 4м  (кърма или АМ) и по малко вода или Чай .След 4м плодови пюрета или плодове по добре от сок.
След 6м може по малко аз дадох след 9м сок и не съжалявам ,това е моето мнение.и ние си хапваме доста сурови плодове Hug

# 7
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми е на 1,7 г. и не пие сок. Опитвала е, но това стана доста след годинката.
Предпочитам да давам сурови плодове.

# 8
  • Мнения: 4 433
след 2рия месец аз въведох
тук ще получиш повече съвети да го въвеждаш по късно,така че
най добре попитай педиатъра.

# 9
  • Мнения: 9 481
blagodaria          biaxa mi kazali 4e moje ot vtoria mesec po edna laji4ka sok ot ibalka kakvo 6te kajete mami


Ще кажа, че е безумие!

Моля те, пиши на кирилица, и " vapro64e" е "вЪпроСче" Wink

# 10
  • Мнения: 493
сок въведох след петтия месец

# 11
  • Мнения: 3 034
не съм давала все още сокове, от тях няма никакъв смисъл в чисто здравословен план. схемата с даването на сокове от втория месец е много отдавна отречена. захранване поне на 4 месеца, а най-добре на 6, и то с каша/пюре  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 15 219
За съжаление много български педиатри все още дават този съвет.
Всички съвременни педиатрични школи препоръчват до навършване на 6-месечна възраст бебето да бъде хранено само с кърма или АМ. Сок-в началото разреден-може да се дава не по-рано от навършване на тази възраст.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
Към 2 месец, около 20мл.

# 14
  • Мнения: X
На 7м. -  60мл.

Предполагам получаваш такъв съвет от педиатъра си, ако е така, сменяй го, докато е време.
Сокът, освен, че няма почти никаква хранителна стойност, е и много вреден за кърмачето.

# 15
  • Мнения: 5 940
След годинка, беше доста, не помня колко милилитри точно. Той така или иначе ядеше всякакви плодове вече.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 337
Следя темата Peace Аз още не съм въвела.Мисля след 7-8 месец...Много дразни според мен лигавицата...Дадох и веднъж от морков около 30 мл изпи и повърна...от тогава не е кусвала сок..и се 4удя изобщо до одинката нужно ли е...ядем си пюрета..

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сега сигурно ще ме линчувате, но аз съм привърженик на старата школа. Сок опитах да давам от 40ия ден по препоръка на педиатъра. Не се получи защото мойте имаха много силни колики до 5-6 мес. После опитвах още няколко пъти, започнаха да го пият без проблем в 4ия месец, но купешки сок на хип. Домашни сокове пият от 6ия мес. Според мен пробвай, ако няма проблем давай му, ако има колики изчакай малко.

# 18
  • Мнения: 244
Здравейте мами,
Моя син е на 4 месеца, но е недоносен. От термина е на 2,5 месеца. Вие препоръчвате ли да опитам сокче от ябълка или да изчакам. Мисля че коликите попреминаха, но не знам. А пюретата кога да започнем?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сок дадох на 7м разреден 50:50 с вода.Мен също ме посъветваха да дам още на 2м сок,но като попрочетох това-онова не го направих.

# 20
  • Мнения: 302
Нашета докторка ни каза да почнем сок от ябълка от 45 ден.И така и направихме.Инямахме никакъв проблем.

# 21
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Още не съм давала. И не го смятам за абсолютно никаква загуба! А иначе, нашата педиатърка ни посъветва да го направим още докато дъщеря ми беше в 3 месец (че и по-малка, май...)
Предпочитам да пасирам пресни плодове.

# 22
  • Мнения: 22 431
Дадох сок около 11месеца. Преди това изобщо не искаше да пие нито сок, нито вода.
По принцип можеш да даваш след 6-7месец по малко, разреден с вода ако толкова искаш.
Но реално няма особен смисъл.
А за сок от 2рият месец, прясно изцеден....нямам коментар.


iva i, дъщеря ми също е недоносена. Неонатолога задължително трябва да ви е предупредил, че недоносените бебета се захранват при навършени 6месеца коригирана възраст, или най-рано при 5месеца коригирана възраст. За сок, чак накрая, около 1г, но в никакъв случай преди 9-10месеца. Не си прави експерименти с детето. Кърми го или му давай АМ, но без всякакви сокчета, пюрета и т.н. от сорта.
Дъщеря ми захраних на 7месеца (5месеца коригирана възраст) с оризова каша, после пюре морков, морков с тиква, ябълка с тиква и т.н.

# 23
  • София
  • Мнения: 415
Още не съм дала. Ядем плодовете и пием вода  Peace

# 24
  • Мнения: 9 973
на 2м. и ЖЕСТОКИ колики

# 25
Аз започнах в края на 2 мес. със сок от ябълки по 1-2-3 л. и така до 20-30мл като редувах през 3-4 дена с морков. Много ги харесваше и  е нямал колики (поне не бяха силни) Laughing

# 26
  • България
  • Мнения: 457
На 9 месеца му дадох за първи път сок от ябълка,но не го иска.Повече не съм давала.Хапва си ги пасирани Wink

# 27
  • Мнения: 1 095
на 5-ия месец , 50 милилитра  Peace сок от диня

# 28
  • Варна
  • Мнения: 567
След 7-я месец!

# 29
  • Мнения: 2 960
след годинката.Първо дадох около 50 мл.ябълка на Хипп Peace

# 30
  • Мнения: 1 080
на 6 месеца му дадох за сефте -колкото изпи

# 31
  • Мнения: 741
На 4мес 30мл

# 32
  • Мнения: 1 095
на 6 месеца му дадох за сефте -колкото изпи
Дзааак ! Hug Flutter

Сори,че не е по темата Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 1 546
На големия дадох на 2-я месец, както тогава ми кажеше педиатърката!!!!!! Грешка!!!!!!!!!!!!! #2gunfire какви ли не проблеми си докарахме в последствие. Може и да не е от пресния сок, ама и той да е помогнал. Сега на малкия още не съм давала. Мисля да стане на годинка и тогава. Peace

# 34
  • Мнения: 487
Каква е разликата между пресно изцеден сок и настърган плод. Не е ли едно и също. Благодаря за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 05:37 от kofa

# 35
  • Мнения: 313
Сокове съм давала инцидентно при подозрение  за запек  - съвсем малкло прясно изцеден, когаот още не давах сурови плодове. Сега предпочита вода - сокове не харесва-, от което аз съм доволна. Плодове яде с апетит. Дано и за в бъдеще е така , че т.нар "натурални сокове" са си химия.

# 36
  • Мнения: 4 017
Около 6-ти месец. Със сок въведох някои сезонни плодове – диня, пъпеш, нектарина, грозде. Първо давах по няколко лъжички.
Сега имам ябълки със сигурен произход и всеки ден давам по около 60-80 грама сок, а понякога настъргана ябълка към някое от храненията.
Давала съм комбинация от зелена чушка и ябълка – вкусно е и не е така сладко. Не съм против тоталното отричане на соковете.

# 37
  • Мнения: 681
Дадох 30 мл сок на 4-я месец  Peace

# 38
  • Мнения: 11
Ние днес бяхме на консултация за първия ни месец,и нашия педиатър каза дазапочваме със соковете.първо по лъжичка ябълка,после по две така до 6 и след 6-те по 20-30 мл сокче в шишенце.според мен е хубаво първо да спрат коликите на малчо и след това да даваме сокчета.пробвах го с една лъжичка чбълка от градината(поне знам че не е пълна с нитратите от магазина) и той много я хареса. после отваря устата за още. ако е добре и не се засилят коликитеможе и да го продължа.много си зависи и от детето.как то ще ги приеме.

# 39
  • Мнения: 244
Благодаря ти, Mirama. Нашата педиатърка ни каза че е още рано, кога да започнем не е уточнила, но аз питам защото имаме проблеми с акането, лекарствата почти не помагат и исках, ако може да пробвам сок от круша за разхлабване - този на Хип. Дай ми друг съвет за разхлабване ако имаш.

# 40
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
сокче дадох за пръв път на 3 месеца и половина - сок от морков , аз си го цедях Peace

# 41
  • Мнения: 3 034
Каква е разликата между пресно изцеден сок и настърган плод. Не е ли едно и също. Благодаря за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

ами на мен настъргания плод ми се получава по-едър и от пюре, как да няма разлика  Rolling Eyes запазват му се и фибрите, много по-близо е до естественото състояние на плода.

# 42
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
За първи път дадох сок от ябълка и морков на 2 месеца.Аз си правих сокчетата. PeaceЗапочнах с по 1-2 чаени лъжички и постепенно увеличавах количеството.

# 43
  • Мнения: 6 713
Дадох на 7м. сокче, не й хареса особено, получи колики вечерта и не съм давала оттогава. Ще пробвам по-натам. Peace

# 44
  • Мнения: 487
Каква е разликата между пресно изцеден сок и настърган плод. Не е ли едно и също. Благодаря за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

ами на мен настъргания плод ми се получава по-едър и от пюре, как да няма разлика  Rolling Eyes запазват му се и фибрите, много по-близо е до естественото състояние на плода.

Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 45
  • Мнения: 3 034
за нищо  Hug а, и се учи да дъвче с настърган плод - тази екстра открих днес  Grinning обаче засега го стържа на ситното ренде.

# 46
  • Мнения: 313
Хе-хе , аз още давам настърган ако искам да изяде целия плод. Като дам да гризка губи интерес на 1/4. Хита сега е цяла дребна ябълка - гризе и плюе люспата. Съвсем малко  влиза в корема, но за сметка на това стола се пълни с изплюто.

Общи условия

Активация на акаунт