Разделно хранене-част 29

  • 19 775
  • 234
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 338
Здравейтеее   bouquet
Софи, да ти е жива и здрава рожденичката и мнооого послушна. Да я нацелуваш от мен  Hug Hug Hug
   
Поли, аз също бих казала УАУУУУУУ
Алекс, тук съм и чета, но нещо не съм в настороение да пиша. А вчера денят ми беше направо ужасен.
Мади, как си? Коремчето колко голямо е вече? неса здрав ли е? Специални целувки за нея  lovekiss
Аз да си призная хич не съм разделна в последно време  Embarassed и все на сладичко налитам.
Целувам ви всички  Hug

# 46
  • Мнения: 1 424
Здравейте  Wink
Аз днес съм на плодов ден, да се похваля вече имам  свален около 0.5кг  Crazy 
poli_ch и аз ще се присъединя с едно УАУУУУ , страхотен резултат   bouquet  Моля те, разкажи повече, колко кг  свали за колко време ?
Софи, да ти е жива и здрава рожденичката   Hug   bouquet

# 47
  • Мнения: 56
Здравейте момичета! И от мен честото на рожденничката на Софи! Аз преди малко се върнах от тренировка и изядох един пълнозърнест ръжен сандвич с домат. Закуската беше зелен чай, ябълка и грозде, втората беше-домашно корни, за вечеря- печена съомга със зелена салата.
А сега ще ви напиша рецептитеза сладкишите! Всъщност домашното корни се казва гранола бар на английски, консумирам го почти всеки ден като втора закуска. Мюсли бисквитките и банановия сладкиш консумирам по-рядко, но са подходящи като закуска или като десерт след въглехидратно ястие.

Гранола бар

Необходими продукти:
1. фини овесени ядки-250гр.
2. ядки/бадеми,лешници,кашу/натрошени-50гр.
3. стафиди-50гр.
4. кокосови стърготини-50гр.
5. сусамов тахан-5с.л. /препълнени/
6. мед-5с.л. /препълнени/
7. подправки-2ванилии и 1/2ч.л. канела
Начин на приготвяне:
Овесените ядки и ядките слагаме в тавичка и запичаме на фурна за 15мин. на 150градуса като разбъркваме от време на време. В купа слагаме меда, сусамовия тахан, подправките, кокосовите стърготини, стафидите, изпечените овесени ядки и ядки и разбъркаваме всичко много добре. След това готовата смес се слага в намаслена тавичка като трябва хубаво да се притисне дори и ако една част от тавата остане празна/при мен така се получи/. Връща се на изключена фурна за около 1мин. Като се извади от фурната се оставя леко да се охлади и с нож се оформят 8или 10барчета като отново добре се оформят с ръце и се оставят да стегнат напълно. Накрая всяко едно барче се увива във фолио и се съхраняват в хладилник.


Мюсли бисквитки

Необходими продукти:
1. 1ч.ч. пълнозърнесто брашно
2. 1ч.ч. овесени ядки
3. 1/2ч.ч. кафява захар
4. 1/2ч.ч. стафиди
5. 1/2ч.ч. ядки/орехи, лешници, бадеми, кашу/ каквито имате
6. 20гр. масло
7. 1ч.л бакпулвер
8. 2 ванилийки
Начин на приготвяне:
В малка тенджерка разтопявате маслото със захарта. В голяма купа слагате пълн. брашно, овесените ядки, бакпулвера и ванилиите, изсипвате разтопеното масло със захар и разбърквате докато се получат ситни трохички. След това прибавяте стафидите и ядките и прибавяте вода докато се получи много гъста каша. Можете вместо вода да сложите соево мляко, но тогава намалете захарта наполовина.
В тава сложете фолио и го намаслете. След това с лъжица взимайте от сместа и нареждайте на отделни купчинки, но не се опитвайте да ги оформяте. Ще имат неправилна форма. След това ги печете на предварително загрята фурна на 180градуса за 10-15мин. докато станат златисти. Получават се около 16 бисквитки. След като изстинат са готови за консумация.
П.П. Ако искате бисквитките да придобият шоколадов вкус, можете да прибавите към сместа 1с.л рожков/здарвословен заместител на какаото/.


Бананов сладкиш

Необходими продукти:
1. 1ч.ч. пълнозърнесто брашно
2. 1/2ч.ч. кафява захар
3. 1ч.л. хлебна сода
4. 1ч.л. канела
5. 50гр.масло
6. 2зрели банана
Начин на приготвяне:
В купа се слага брашното, захарта, содата, канелата и маслото и се разбъркават хубаво докато се образуват ситни трохички, след това се добавят предварително пасираните банани и с малко вода всичко се разбъркава много добре до еднородна гъста смес. Тестото се изсипва в намаслена тавичка и се изпича в предварително загрята на 180градуса фурна докато стане златист. След като изстине е готов за консумация.
П.П. По желание могат да се добявят в сместа различни натрошени ядки и стафиди.

# 48
  • Мнения: 58
Софи,да ти е жива и здрава рожденничката. Да ти носи много радост и да расте едно щастливо дете.
Благодаря ви момичета за комплиментите Heart EyesСега ще взема да се възгордея и да навиря нос Laughing Laughing
Ками на първата снимка съм 86кг Embarassed, а на втората - 66кг.Сега в момента съм 64кг и целта ми е 62кг.Като ги стигна ще сложа нова снимка.
Ей, Кафе! благодаря!Като ме хвалиш така и се надъхвам по-бързо да сваля и последните 2кг.
Карелия и водка с лед, здрасти и на вас!На РХ бях  цяла година и сега продължавам,но не съм го спазвала стриктно.Доста дълъг период е една година,но ако си по стриктен мисля че и по-бързо ще стане.Важното е че се получи добър резултат и кг ми се запазиха.Изключих от менюто си белият хляб и минах на черен.И сладките и тестяни неща ги намалих,че преди само това ядях Embarassed.И после почнах едни луди разходки с количката от нашия квартал до морската градина и обратно.Миналото лято ходих вечер в двора на едно у-ще да тичам,когато имах време.За съжаление сега няма кога.
Надявам се да съм ви стимулирала.Не се предавайте!!! Hug Hug Hug

# 49
  • Мнения: 2 631
Обяда ми днес беше 250гр. леща и 100гр. салата Тракия. Сега хапвам сладка царевица, а остатъка от салатката ще го изям кум 5 и 20, за да подложа нещо преди да ида да гледам мазните салами, торти, ядки и прочее неща на рождения ден!...  Crazy

# 50
  • Мнения: 1 227
Здравейте милички дружки Hug Hug Hug
Софи, честит празник Heart Eyes Да ти е жива и здрава прекрасната принцеса и много радост да ви носи Hug
Поли, остави ме без думи, изглеждаш страхотно smile3501
Мишенце, време е за бърза срещичка май Heart Eyes
Ками, кога режете лентата, Калоян как е Heart Eyes
Алексче, как си, до кога ще си на специален режим Heart Eyes
Сладунче, липсваш Heart Eyes
Калида, и ти Heart Eyes
Моите неразположение се поразредиха, но още ги има. Килограмите са само 3, а се чувствам като кит Grinning Другата седмица съм на лекар и ще трябва да си купя някоя дрешка, че панталоните ми вече не искат да се закопчават Joy С две думи всичко е наред при мен.
Петя, Лени, Госпожата и всички много  Hug от мен

# 51
  • Мнения: 1 380
Поли страхотни резултати си постигнала. И аз като си гледам снимките от изписването на Калина се чудя как съм могла да бъда такова свинче.....
Ей  да се похваля.Днес си подобрих личният резултат по плуване. !,5 часа без прекъсване в басейн олимпийски размери.....
Мъжо само ме пита: Е колко дължини де, колко???
Е от къде да знам, не ми се броят докато плувам, а просто се забавлявам.
Софи,честита втора годинка на малката красавица !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Мнения: 3 371
Добра вечер , дружки !
Алексче ,  Heart Eyes не се сърди , мило  Praynig! И на мен много ми липсваш , но нямам време да се обърна . Подготвям една коледна работилница с благотворителна цел и съм почти по цял ден в работата.
Софи , да ти е жива и здрава куклата! newsm59 Tada  bigdance2Щастливо и безгрижно детство и пожелавам!
Мади ,  Hugти си супер - щом си качила само три кг Peace! Сега най- важно е , ти да се чувстваш добре , килограмите ще ги мислиш после Wink!
Мише ,  Hugнали ти казах - лИбоФта е голяма работа - и само сладко да ядеш , пак не пълнееш Wink!
Поли , изглеждаш перфектно Peace! Много бързо си се възстановила!
Лени ,  Heart Eyes взела съм , каквото трябваше Peace!
За протокола - тези дни съм съвсем разделна , само днес прегреших с 1-2-3- Тофифи  Embarassed
Много  Hug Hug Hug на всички ! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 380
gospojata ти да не си някое коледно джудже??? Party
Браво, много ми харесва, когато някой се включва в такива мероприятия.  bouquet

# 54
  • Мнения: 3 371
Не , но съм им добра приятелка , надявам се  Wink!Досега съм се включвала в доста подобни инициативи , но сега за първи път я организирам и се надявам да е успешна Praynig!

# 55
  • Мнения: 2 724
Добро утро  Hug.
Писах, писах и накрая ми изчезна писанието...
Ще бъда кратка днес, имам си скъпо гостенче и ще се вихря в кухнята  chef Grinning.
Мади, на специален режим ще бъда до март месец догодина.
Сега слагам кафето и отивамда мятам палачинки   food002.
Цунки на всички Heart Eyes Heart Eyes
 

# 56
  • Мнения: 1 424
Добро утро  Hug
aleks мерси за кафето   bouquet
Момичета супа от- зеленчуков бульон, картофи,моркови и фиде , разделна ли е ?
Приятен и усмихнат  ден  Hug

# 57
  • Мнения: 1 380
Аз днес лунувам и съм само на фреш и чай.  TiredПосле свалям от половин килограм до кило и половина, но много често си ги връщам с тази страст към сладкото..... Crossing Arms
Но по-важното е, че кожата ми се изчиства, а това на този етап е по-важно за мен. Peace
vodka_s_led този зеленчуков бульон да не е от тези на "Маги".Ако да, не ти го препоръчвам.Пълни са със сол и консерванти и скоро доказаха, че отключват ракови заболявания....
Но мисля, че супата трябваше да е без фиде. Peace
А ако искаш да сгъстиш супата слагай елда или булгур.На мен ми е много вкусно с тях, а и е разделно. Peace

# 58
  • Мнения: 2 631
Добро утро и от мен!  Hug
Снощи на рождения ден всичко мина в границите на нормалното... Малко краставици с домати (без олио и оцет), малко млечна салатка, 5 парченца кашкавал, 2 сирене, малко луканка и няколко фъстъка... Обилно поляти с червено вино  Embarassed
Днес ще започна от обяда...  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 1 424
vodka_s_led този зеленчуков бульон да не е от тези на "Маги".Ако да, не ти го препоръчвам.Пълни са със сол и консерванти и скоро доказаха, че отключват ракови заболявания....
Но мисля, че супата трябваше да е без фиде. Peace
А ако искаш да сгъстиш супата слагай елда или булгур.На мен ми е много вкусно с тях, а и е разделно. Peace
Благодаря за бързия отговор   bouquet
Иначе да, мислех да я приготвя от "Маги ", но сега ще премисля какво да хапна за вечеря  Peace  Явно тази супа не е подходяща.

Общи условия

Активация на акаунт