♥ ♥☻☺Испания -предколедна тема ☺☻♥ ♥

  • 25 713
  • 296
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 789
Здравейте мили момичета  bouquet!
При нас снощи заваля сняг,тази сутрин пак валеше.Иви от 8.00ч беше застанал на прозореца и нямаше търпение да тръгнем за училище,че да се забавлява със снега.

mimky,сега и неприятности с новата кола ли?Ама че работа.Дано не е нещо непоправимо.А за Ники-даааа-време е вече за проява на характер,няма вечно да ви се дава я  Crossing Arms.Пожелавам и леко изкарване на зъбките Heart Eyes.Ти реши ли се за прическата?Аз още се чудя,защото ми харесват и новите "Боб-прически".

gery_to,Честита ви кола  bouquet!Със здраве да я карате и проблеми с нея да нямате!Честита и фихо-работа.Сега само и Митето да си вземете и всичко ще е шест.Как е той,чувате ли се с него?

кар4ита,ммммм,че апетитни пастички.Браво!Как сте?Доволни и спокойни вече?

silrai,пожелавам и на вас леко израстване на зъбки!Какво стана с тортената поръчка-успя ли на време?

amiga,Иви вече на песен си пее стихчето,ходи доволен на репетициите,пък ще видим като дойде време за театъра.Друго си е като излязат пред много хора.Вие как сте?Нещо ново покрай новията Wink?

saby,остана малко,напрегнато ли ти е?Как се чувстваш?

pakri,ти как си?До къде стигна с приготовленията и курса?

Момичета,аз да ви се оплача...Моята приятелка(испанката) е с анорексия.Вече е 37кг,а е на 34години.Изобщо не хапва нищо,освен по мъничко сурово зеле или лечуга,защото били без мазнини.А ако и се дояде нещо по-така,после го "връща" в тоалетната.Чувствала вина че го е изяла.Не искала да стане дебела.За да убие апетита пуши или се налива с вода.Не иска да постъпи в болница,защото и казали че е с анорексия,а тя го отрича.Казва че се чувства и изглежда добре.А има момченце на 5год. и толкова ми е мъчно за него,а така ме е яд на нея...Дайте идея да я накарам да се лекува.Опитах всякак,а тя ме обвинява,че не я разбирам какво и е.





# 121
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте и от мен!  Hug Благодаря на всички ви за милите думи Heart Eyes. За съжаление дядо почина още същата вечер, когато се върнахме  Cry, толкова бързо стана... дори нямахме време да реагираме. Дано сега да е на по-хубаво място.  Praynig

Гери Петрова, и при нас така, обикновено новините на мен се казват, и аз изтръпвам при всяко позвъняване в по-необичаен час, а когато някой от близките не се появи в нета повече от ден без причина, истерясвам, и започвам да издирвам по телефони Crazy, голяма фобия ми е това. Честито за механата, дано не те разочарова, и да си прекарате приятно!

Мими, никаква отговорност не може да се търси, на който му липсва човечност, нищо не може да му я "налее". Дано твоя баща се възстанови, и парализата да е само временна!  Praynig А за приятелката ти - ако сама не се осъзнае, никой не може да й помогне. Може да ѝ дадеш да прочете това, и също да я питаш директно дали е решила след смъртта ѝ, на кого завещава грижите за детето й.  Ако това не я стресне, няма оправяне. А нейното положение е много сериозно, това е толкова ниско тегло.. Много коварна болест е анорексията  Confused

Карчита, добре завърнала се!  Hug Сега куклите ти и тати сигурно са много щастливи, отново заедно. А за теб да не говорим  Wink

Габи, само едно мога да кажа - добре, че Господ ги пази дечицата, и че Гого се е разминал само с невроза от лекарства Tired, че човек като се размисли какво може да се случи... Поздравления за третото място!   chef Догодина ще агитираме по-отрано Mr. Green Добре, че това с училището е фалшива тревога. Crazy

Мимки, дано проблема с колата се разреши  Praynig, да може да се отпуснете и да ѝ се зарадвате като хората най-накрая. Хайде да растат по-бързо зъбките на малък зайко  Mr. Green

Венелина, аз колети до Бг дори не си помислям и да пращам Tired, как пък само към Бг ги отварят и претърсват под предлог, че така бил закона... защо ли точно този закон така стриктно се спазва, не знам. Нито в Испания, нито тук са ми давали отворен колет.

Хара, Бари, разгледах снимките ви, много са хубави!  Hug (аз се сетих кога да го кажа, то мина сума ти време, ама все пак Blush)

ЯнаДГ, добре дошла  Hug. Имаше една мама от Каталуня, която следваше там, ако се включи, може да ти даде повече подробности. Доколкото знам, има заеми за следване, но не знам условията за отпускането и погасяването им Thinking

Ла Ада, аз само на салати не слагам зехтин, колкото и да е "лайт", горчи ми и това е.  Crossing Arms Иначе за всичко останало го ползвам. Всякакви марки  Laughing (много помогнах, няма що)

Рози, отдавна не беше писала, как е мъника? А твоята диета, продължаваш ли я или достигна желаното тегло, как те намира половинката?

Герито, честито и на теб, за всичко накуп  Mr. Green - и фихото, и кг, и колата! Браво! А на Марипоса да издърпаш ушите от нас, че не пише.  Naughty

Силрай, успя ли с тортата? Трябва да сложиш една скрита камера у дома ти, и после да пратиш кадрите в някой конкурс, няма начин палавницата да не спечели, сигурна съм, че такива щуротии измисля, че няма равна!  Laughing

Саби, хайде, последни метри преди финала  Mr. Green Безопасно ли е вече, ако родиш, Йоана възстанови ли се изцяло?

Амига, как е сина?  Wink Води ли гаджето у дома, или още са на етап опознаване?

Хайде, стига толкова от мен засега, отивам да оправям снимки и да напиша нещо.  bowuu

# 122
  • Мнения: 789
Вес, Confused Sad,искрени съболезнования за дядо ви!Мир на праха му!
За моята приятелка мисля че вече се изчерпах с идеите за помощ,защото и е нужна професионална такава.Най-ме учудва,че знае докъде е стигнала,сама казва,че е попаднала в "кладенец"от който измъкване няма.Че не може да се справи с това...А за дететооо...казва,че то имало живота си пред себе си ooooh!Толкова безотговорно отношение и толкова глупост...не знам.Заболяването е адски коварно.Предлагах и и материали в Нета(благодаря ти за линка!)-тя не ще и да чуе.Отрича заболяването.А са и казали,че е пред инфаркт от слабост.И косата и започва да пада.

# 123
  • Мнения: 3 098
Добър ве4ер!
Много сте писали,няма из4итане. Laughing

Ада,направих пала4инките още същата ве4ер,станаха супер. Hug Вси4ки ги харесаха много. Peace Само дето забравих,4е ми е свършило млякото,не ми се слизаше пак до магазина,та ги направих с вода. Crazy Станаха де,като на дюнера. Laughing
Тая еквадорка много нагла,какво 4удо само,изто4ила парите и с какви о4и идва... Crazy Shocked
За зехтина,ве4е изцяло се ползва зехтин в нашата къща.Мъжа ми го познава кой какъв е,аз на него раз4итам да избира.Суаве е за готвене и там някакви салатни сортове купува.

Мимки,4естита кола,със здраве да си я ползвате.  bouquet
Какви екшъни имаш предвид,за обраните банки ли?
Тия при4ески,които си постнала,била съм с първата преди 3 години,много е лесна за поддържане.

Мими,нямат право да ви водят едно семейство.Настоявайте си. Crossing Arms

Кар4ита,радвам се 4е пътуването е минало добре.

Бари,страхотни снимки.  bouquet Радвам се,4е отново пишеш тук. HugАли е много порастнала. Peace

Герито,4естито возило и на вас!4естит фихо договор и смъкнати кила!  :bouquet
За сегурото ами навсякъде е разли4но.Най_добре е да поискаш информация навсякъде,където имате такива офисини,да си направиш сметка къде ще ти е най_добре.Питай и за разликата в цената на твое и на мъжа ти име ако е.На жените излизат по_евтини.То зависи и къде живееш,къде я паркираш.. и т.н.

Габи,това за плоскостъпието,което не е видяно от лекарите и е лекувано или оперирано друго,което не е проблем,за жалост съм го 4увала 4есто.
Хубаво е,4е все пак сте се усетили. Peace

Вес,моите съболезнования за дядо ви.
Миналата седмица ми се обадиха да ми съобщят,4е наша роднина е по4инала.Беше много млада,страшно красива и успяла жена,но ракът я е повалил.Беше ми много мъ4но като 4ух,защото беше прекрасен 4овек и заслужаваше да живее. CryПосле много разсъждавах има ли въобще някакъв ред,но отговорите ми се губят.

Мими,твоята приятелка докато не разбере 4е основно сама трябва да си реши проблема,никой не може да й помогне.Жалко за детето,ако продължи така. Rolling Eyes

Да ви кажа тая седмица продължава да ми е зле.Имам кашлица,нищо друго,но ме боли от нея ужасно глава.В събота изявих желание да излезна с моите до Карефур,за да напазарим,оба4е не издържах.След като им мрънках и ги ядосах порядъ4но,щото на мен ми е зле,се прибрах и ги оставих да се разглеждат на спокойствие.4овек като е болен и шум,светлини,навалица,вси4ко дразни. CrazyИ такъв студ никой път не съм изпитвала.Имам 4увството,4е ще се с4упя от студ.

# 124
  • Мнения: 350
здравейте момичета, ей сега сядам на компа, цял ден не се спрях, то не беше пазаруване, чистене, пране, и до сега украсявах нашата стая за коледа и нова година.
Карчита как са малките принцеси? За колата все още нямам информация, повредата може да е и много малка, а може и да е по сериозна, довечера ще науча от мъжа ми. Колата е Нисан Алмера- Тина, подобна на Ситроен Ксара Пикасо, като големина.
Амига да видим кога ще се подстрижа, че все до мен не се стига като трябва да се направи нещо. Rolling Eyes Confused
Силрай дано да излизат бързо, че наистина се мъчи много особено вечер е ужас пробужда се с рев по няколко пъти на вечер.
Габи дано и вие скоро да намерите кола, а за прическите наистина ще ми е по добре с по къса коса, заради никол има навика да ме скубе и в скоро време може и без коса да остана. smile3511
Мими много гадно с приятелката ти, преди да се запозная с мъжа ми и аз бях тръгнала да отслабвам, от 55 кг за 1 год стигнах 45 костите ми се личаха, имах хлътнали бузи, гърдите едвам се личаха, започнах да влизам по едно време в детските номерации, добре че се запознах с мъжа ми, от тогава напълнях значително. Joy Но наистина твоята приятелка трябва да вземе на време да вземе мерки и то да отиде при специалист.
Вес моите съболезнования Flowers Rose
Марица да имам в предвид за обира на банката, а за прическа май ми трябва по къса, заради Никол, а и първата и аз съм си правила преди да забременя, и сега ми се иска някаква промяна а пък и Коледа и Нова година идва. Оздравявай по бързо.
Апропо днес валя сняг при нас, ама беше мокър и не се задържа, но беше много красиво, а Ники много му се радваше. Nature Snowman
цунки на всички 

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 20:02 от mimky

# 125
  • Мнения: 1 246
  Здравейте,
Вес,моите съболезнования за дядо ти!
Габи,ти си първият човек,който ми казва,че Али прилича на мен,от което ми е страшно приятно.По-скоро е на татко си. Laughing
Голям студ,от как съм тук такова чудо не е било.
Марица,и Али е с кашлица,лекуваме се в къщи,толкова я мразя зимата,като се почне с болестите.
Карчита,добре завърнала се,децата са щастливи нали,това е най-доброто семейството да е заедно.
Саби,,кураж и леко раждане!

Забравих какво щях да пиша още...много сме,записки трябва да водя.

# 126
  • Мнения: 902
извинявам се, че се намесвам така в темата ви  bouquet
Мисля да посетя Барселона за нова година, НО късно се сетих и всички апартаменти са резервирани или на много високи цени #Crazy
Дали може някоя Барселонска мама да ми помогне. Единствените ми претенции са: да е някъде на по-комуникативно място и да Няма интернет(всички искат с интернет, аз пък-не hahaha)

Мерси  bouquet

# 127
  • Мнения: 1 156
Добър ве4ер на вси4ки  премръзнали май4ета.

Вес, моите най искрени съболезнования. Знам колко боли и как никога не минава, но такъв е живота.

Мими, твоята приятелка си има сериозен проблем. И най големия й проблем е 4е не иска да й бъде помогнато. Мног е сложно с такива хранителни наруШения, имам приятелка в БГ, която се "излекува" след 10 мес престой в клиника в  Швейцария, и после оЩе 4 год терапия. Така 4е мног е сложно дано да й помогнеШ , но е много трудно ако тя наистина не жеаке да прием ефактите . Най лоШото е 4е не мисли за детето си...

Мацки, отивам да мръзна.
Лека ноЩ

# 128
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Добър вечер на всички испански мами!
Вес, съжалявам за дядо ти! Може в момента да звучи грубо, но поне ще го запомните какъвто си е бил. (Баба ми я гледахме 3 мес. на легло след тежък инсулт и знам какво е).
Благодаря ти, че въпреки болката ти, си се сетила за мен   bouquet
Момичета, от днес започнах украсяване за Коледа. Най-напред в работата - работя като детска учителка и хлапетата ме чакаха с нетърпение. Едва ги укротих на обяд да поспят и като станахме - даже не искаха да си тръгват. Толкова са сладки и се радват и на най-малката дреболия. Успяват да предадат и на големите своето настроение. По-късно и у нас ще почвам с декорациите, макар да имам двама тийнеджъри. Все пак празникът си е празник - и за малки, и за големи.
Да се надяваме, че около Коледа ще имаме сняг. Че засега не е толкова студено, даже до четвъртък го дават и до 22 градуса.
На всички ви желая само хубави работи да ви се случват (на вас и на семействата ви) и да ни радвате с добри вести!
Лека вечер!

# 129
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Вес, моите съболезнования за дядо ти!

Мими, направо не знам какво да ти кажа за твоята приятелка...то това си е за лечение, ама как да я убедиш, че има нужда. аз по едно време се бях вманиачила и бях станала 47 кила,а  се виждах дебела. всички ми се чудеха, кокаляците ми стърчаха и на никой не вярвах, че не съм дебела.
отидох си в бг и един комшия ми вика  'да ти кажа честно, погрозняла си, толкоз слабо е много грозно'
аз съм много суетен човек и взех, че се замислих. и надебелях пак. Rolling Eyes
що не пробвате с думи като на моя комшия?

Ада, вкъщи ако купя зехтин различен от екстра вирджън съм обвинена в цинцърлък. моя любим държи да готвя само с карбонел. салати, манджи, всичко.
аз за сладкарство използвам по-леки варианти, лайт, ако се наложи. но съм любител на масло, при всяка възможност слагам от него, друг ми е вкуса.

амига, дъщеря ми е на 12г, но е колкото мен на височина, затова така ти изглеждам, като кака й, мерси за комплимента Grinning

какво беше друго...а, ликьора от касис го купихме именно от това селце/град. осмукахме го за 1 седмица(това само като чупито) по чашка (уж!) след вечеря

не мога така да изреждам аз, ще ме извините...не съм много по думите

# 130
  • Мнения: 52
Вес моите съболезнования за дядо ти  Flowers Rose да почива в мир
YanaDG   Hug благодаря за пожеланията и на вас само хубави неща да ви се случват   bouquet
Харич  Hug тя става за снаха  Laughing имам син на 16 години
Бари  Hug ти от Свищов ли си
Марица да оздравяваш по скоро  Hug
Мимки какво става с колата стискам палци да е малък проблема  Praynig много целувки на Никол  Hug и на срещата искам да те видя с новата прическа  Wink
Габи  Hug аз живеех в кв.Родина близо до кооперативния пазар после като се омъжих си купихме апартамент на Чародейките
Мими  Hug ние сме добре чакам си отпуската
Дано намериш начин да помогнеш на твоята приятелка  Praynig тази болест е страшна неиното семейство какво прави по въпроса
Мария   как си  Hug  Hug
И така всички ме питате за новията ама и аз незнам нищо сега се опознават не я водил в къщи.Малко се притеснявам защото моето момче много отслабна преди 2 месеца му купих дънки и те са му вече големи ах..какво прави любовта  Laughing
На всички много  Hug Hug Hug

# 131
  • Мнения: 1 271
Момичета, стартира нов проект, за дечицата без родителска грижа в България!Става въпрос за запознаването им с културите на страните, където живеем в момента.Моля, които има желание, да участва в този проект, нека прочете тази темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352990.new#new

# 132
# 133
  • Мнения: 1 156
Марица, благодря за линка. Мога ли да се подпиша пове4е  пъти? Моето семейство е потърпевШо  и знам за какъв коШмар става дума. Макар 4е истинския борец и светец в слу4ая е майка ми.

# 134
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ето ме и мен най накрая
вес моите съболезнования
мимки ние имахме същият автомобил, широка удобна семейна кола, дано я оправите бързо и не е голям проблема
аз за разлика от мъжо харесвам малки компактни коли, но с голям мотор, някак си не мога с бавна кола, именно и за това продадохме нисана много е тромав, имам в момента шевролет лацети 2.2, точно за мен, малък и мощен, но какво ли не ни е минало през ръцете, нали половинката е механик и с това се занимава с покупко продажба на коли
на мен ми се кара фолцфаген костенурка, да видим дали за 8 март ще ме огрее, че с мъжо не можем да се споразумеем нещо, все ми избира едни измислени коли  ooooh!
та относно сегунда мано, ами ние предимно там си продаваме колите и не мога да се оплача
гери честито за кочето, съжалявам че не можахме да помогнем, да си го карате безаварийно и нали си спомняш когато ти казах че няма да имаш проблеми с договора
габи вашето коче вече се боядисва и в петък, както са се уговорили ще е готово
карчита добре дошли отново
сега да ви разкажа нашите перипетии, т. е. по точно моите
реших че до като съм си в къщи мога да изкарам едни опосисионес, първо беше голям зор да намеря такива за които не ми искат насионалидад, но на края търсенето ми се увенча с успех
идва в къщи представител за ентревиста да видят дали отговарям на условията
първо да комунитариа съм, но до 01.01 2009 не се ползваме с плено деречо, това няма да е проблем защото конвокаториата е февруари 2009, до тук добре
следва диплома
започвам аз да вадя дипломи и се оказва че дипломата ми за средно не е омологада и по новите испански и бг наредби ако на дипломата ми не пише зрелостно свидетелство, не се равнява на бачиер, седя и гледам странно и не мога да повярвам, казвам добре имам и терсер сикло, тя си важи и ми заявяват не те важат само между университетите и така изкараха ме, при все всичките ми дипломи и образования, със секундариа облигаториа
откачих, сега обжалвам, да видим какво ще стане, ако и средното не ми признаят и аз ще съм от тези които си стягат куфарите за бг
на всичкото отгоре и малкия ми е много болен, един куп лекарства пие милото
започна да прави няколко крачки сам, но още го е страх
оплаках се набързо, но ми е много криво, за това и не влизам да ви развалям настроението

Общи условия

Активация на акаунт