♥ ♥☻☺Испания -предколедна тема ☺☻♥ ♥

  • 25 711
  • 296
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 789
Toni,изпуснала съм му май края - за какво дело става дума?Извинението се приема Peace,а ти вземи да разкажеш повечко какси и какво става с теб.За прическата - ами и аз мисля(или поне така ми изглежда),че с бръснач се правят краищата.Утре ще разкажа как - следобяд ще ходя да ме подстригват и вечерта ще кажа как се прави.

Каква е тая рецепта за кус-кус?Имам едно пакетче и ще го пазя да го пробвам по тая рецепта.Дайте я и на мен Praynig!

# 166
  • Мнения: 350
Мими чакаме да кажеш как е прическата.
Момичета дайте моля рецепта за пълнен шаран нали си имам именничка, newsm17 трябва да се представя подобаващо за празника, а имаме толкова много именници в семейството. ooooh! - поне са трима без Никол с нея четири и като прибавя и другата никол на нашите най добри приятели от бг стават 5. #Crazy Да не говоря за другите ми познати и приятели стават многоооо.

# 167
Здравейте момичета  Hug. ВЕС  Благодаря за безплатната екскурзия - снимките са чудесни - мисля че с твоя помощ всички се потопихме в живота на Ню Йорк. КАРЧИТА  добре дошла в Испания. ХАРА  дъщеричката ти е прекрасна . МАРИЦА  и аз търсех тук хубав мед но не намерих такъв като българския - може да има но да не съм улучила -  ти как си с кашлицата. Аз когато бях болна с гърлото си правех мед със сода и черен пипер - но мисля че и содата  им не е като нашата. Момичета това с прическите ми е добре дошло сега ще ги разглеждам защото мисля другата седмица да ходя на фризьор - че те тукашните каквито са  ooooh! аз обяснявам едно накрая резултата е друг . Пък и моята коса една проблемна - гъста и леко чуплива ooooh!. Последния път исках да  #2gunfire фризьорката . НА  ВСИЧКИ  ОТ МЕН    bouquet  bouquet  bouquet.

# 168
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Mimii чакам с нетърпение да кажеш впе4атления. като доидем на среща да не се окажем вси4ки с една и съща при4еска .. ама тези наистина ми харесаха , малко В.Бекъм от миналата година . и макар 4е не съм и голяма по4итателка ми харесва при4еската . "Боб" на испански ли е това или на бг - 4е ако все пак се престраша да отида на фризьор да знам какво да казвам Simple Smile
Хара мерси за снимката . ангел4ето е твоята дъщеря нали . не съм търсила още и затова питам- крила лесно ли се намират ?  Simple Smile
Марица и Мимии ще ви " опиша " рецептата а вие творете ако  мислите 4е ще успеете . аз трябва да се подготвя психи4ески за толкова готвене само за едно ястие . Simple Smile
зна4и като първо условие трябва да имате "необходимата тенджера ". продавала се в арабаките магазини и представлява една голяма 5л тенджера на която отгоре се слага една плитка с дуп4ици.зна4и като се сдобиете с тази тенджера запо4ва голямото готвене (може разбира се да пригодите нещо ). аз така видях така разказвам . налива се много вода в тенджерата . слага се доматено пюре (може и кет4уп ), гарбансо, моркови срязани на 4 по дължина и пилешко месо (бут4ета ), подправки - сол , 4ерен пипер  и това вси4ко се вари . отгоре в малката тенджер(с дупките ) се слага кускуса (предварително измит в студена вода и объркан с малко олио ).зна4и разбирало се 4е бил готов кускуса когато парата ( която излиза от долната тенджера ) запо4не да излиза от горната 4аст - тоест е минала през кускуса. след като е готов кускуса се измива отново със студена вода - за да се раздели на зрънца не да стане като мига . а през това време  Laughing е добре да си сложите тигана на котлооона , в него се запържват 2-3 глави лук ,изсипва се пакет стафиди - желателно по големи4ки  и без костилки .и се изсипва захар - като се бърка и идеята е да стане като карамел , но по рядко . доста захар отивало и по малко води4ка се капва - да не загори или прегори захарта . трябва да се надуят стафидите , лука да се " постопи"  и захарта да стане като сос..доста време минава и видях 4е от време на време добавяше захар . след  като се направи и това е готово ве4е вси4ко за сервиране . по арабски - разбрах 4е се сипвал кускуса в голяма тава . по средата се прави кладен4е и се изсипва съдуржанието на тигана . съдуржанието (манджата ) от тенджерата се изсипва върхукускуса и напред  Simple Smile . ние си го ядохме всеки в собствено плато . отгоре полято с бульон от тенджерата и месца и зелен4уците. и отгоре посипано със стафидите- стафиденото нещо много ми се услади и изобщо не беше странно .

така а сега въпрос . на тези същите готва4и им се слу4и лоша слу4ка - мъжът  в4ера имаше трудова злополука . с4упил си е капа4ката . ве4е е опериран но не трябва да се движи . за по нататък ще му трябва сия де руедас (на бг даже не се сещам как се казва). някои да е запознат с някоя организация евентуално  или да знае откъде може да се набави такава  за определено време ?  та така предколедно . жената пък ще я оперират за 2-ри път онкология . изобщо не им ( и на мен ) весело .
Марица като каза за мед . аз то4но си поръ4ах от един 4овек ,които има п4елини - уж натурален - 15 евро 2 литра май буркана или 1,5 литра . малко по скъп е от в магазините , но уж ме уверяват 4е е истински .
хаиде лека ве4ер моми4ета и дано не съм ви развалила настоението
а Габи такива статии много съм 4ела , реално не разбирам оба4е смисъла от тях . това в БГ-то си е обществен феномен и  не е нищо ново . когато някои се обиди 4е не го приемат "във висшето общество" написва една гневна статия  и като издрапа малко по нагоре забравя и принципи и гневни слова  Wink . видях и другу есета на авторката -явно философка го раздава .

# 169
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Привет, момичета!
Статията я прочетох, но чак толкова не ме впечатли - все пак живея в България и явно съм свикнала на такива новини. Но най-новото, което измислиха нашите "мъдри" депутати е предложението им да се пенсионират на 55 г с 1400 евро пенсия. #Crazy
Днес сутринта гледах и едно интервю с един от тези депутати, който за 2 мандата не е вземал думата нито веднъж - нямало смисъл да отнема от времето, щом нямало какво да каже. Та този същият най-невъзмутимо заяви, че имало резон да искат да се пенсионират (на тази възраст и с такава пенсия!?!), защото колегата, който преди бил на неговото място в парламента, вече 3 г седял без работа.
Е, на такава наглост - какво да каже човек! Значи редовите българи да блъскат до 63 г и да вземат 140 лв пенсия и да не мрънкат много-много.
Дано да не съм ви развалила настроението - нали все пак идва Коледа!

# 170
  • Spain
  • Мнения: 3 750
а сега и интересна новина клюкина
в4ера са евакуирали  двата ценрос комерсиалес - НУева Кондомина и Теидъра за броени минути , голям хаос е бил-  по разкази на о4евидци - оба4е в пресата нищо . било е заплаха от бомба . аз то4но утре се канех да ходя Sad сега незнма какво да правя   Mr. Green .то4но го съобщих на Ванката,  4е трябва да си ме прибере ве4ера от там а тои ми разказа за това . негови колеги били там в4ера- кина , ресторанти , ал кампо - вси4ко бягало .

# 171
  • Мнения: 1 156
<Здравейте дами
Вес, не си виновна нито ни , нито разказа. Аз по принцип съм си голям заплес, особено Що се отнася до кухнята. По 2 пъти се връЩам да проверявам дали съм изклу4ила вси4ли ел. уреди. А колкото до мъжа ми той милия е обръгнал. Единственото условие е да готвя добре познати манджи.
Мимки, моята половинка си е абсолутно законна. Просто когато бяхме гаджета, си сменях косата през 2 седмици. Та по този повод тръгна лафа, 4е си сменял гаджетат 4есто. Не знам само дали това бе6е при4ината  една обЩа позната да ме представи като "Новото гадже на..." Mr. Green Но при4еската определено ми допада, особено сега като Ще съм с кола, няма да има касак и да се сма4ква на глават ми ...Ех. аз се разме4тах.
ГАби, за статията, ами добре известни на вси4ки ни неЩа. За съжаление това е реалността в БГ. Брат ми работи в някакво мног скъпарско заведение в София, и ми разказваШе как на някакво благотоврително парти световноизвестните ЖИП персони като Е. Мин4ев и не знам кой оЩе се напили като свине и "само дето не грухтяха, ама нали е на аванта". Та кво ли да си мисля за по "високопоставените" особи....А на вас успех с новата кола, дълго и безаварийно каране.
Ада, какви са тези ужаси при вас. Аз си бях наумила за един Шопинг в Нуева КОндомина, има там едно магазин4е на Дж. Лопез, мног хубави парцалки продават, за минита като мен. Но тази рецепта ме разби. Трябва олимпийско спокойствое за да го приготвиШ. Ако на теб ти трябва психи4еска подготовка, на мен не. ИзобЩто няма да се хвана да го правя.

Ей лека ноЩт на вси4ки.

# 172
  • Мнения: 789
Добра вечер на всички! Hug

Ада,не знам откъде произлиза "Боб",та затова ще нося снимка с прическата на момичето,което ще ме подстригва.Не съм сигурна дали и тя знае наименованието на тоя тип прически - аз го научих преди 3 вечери Laughing.Мерси за рецептата,мислех си обаче че е по-простичка,а то си иска време това чудо.Вас са ви посплашили бая,добре че си се разминала с инцидента.Дано да е било фалшива тревога. Стискай палци да се похваля с готина прическа,че не се фризирам често и си е вълнуващо за мен.Отдавна мечтая за малко разнообразие и промяна,та ако ще и само една нова прическа да е.А пък ако всички се окажем еднакво фризираниии...че какво лошо-само за реклама ще сме Wink.

stanislava,и аз съм със същите впечатления от тукашните ни фризьорки-испанки.Искаш едно,правят ти друго.И непременно те орязват късо,както те си знаят.Винаги ме окастрят много.Сега ще ме подстригва една позната румънка-отзивите за нея са много добри.Ще видим.

mimky,на 6.12 е Никулден,нали?

Днес малчовците правили в училище пастелерия.Като опнали една софра в коридора с произведенията си,и като се скиприли с готварски шапки-такива сладури.... Heart EyesПравили турони,шоколадови бисквитки и труфас.Жалко,че не казват предварително,че ще имат някакво мероприятие в училище,че да ги снимам.Ама си го снимах вкъщи с шапката.Утре ще ви го покажа нашия пастелеро  Crazy.

Лека нощ,мили мами-мадами!
Аста маняна! Heart Eyes  bouquet Hug

# 173
  • Мнения: 52
Привет момичета  Hug
Ада Hug инвалидна количка може да се вземе от сентро де салуд където е записан поне тука е така попитаите на информацията  Peace и дано да мине успешно операцията на тази жена  Praynig  много интересна тази рецепта за кускус   bouquet
Тони  добре завърнала се  Hug пиши по често и стискам палци  fingerscrossed
Вес благодаря за хубавата виртуална разходка   bouquet хубави снимки и  си отслабнала  Peace
Мими  Hug чакаме да те видим с новата прическа  Peace Иви е много сладък пу пу  Heart Eyes
Мимки  Hug радвам се че е излязал малък проблема на колата и оттук нататък да нямате никакви проблеми с нея и поздравчето много ми хареса   bouquet
Марица ти как си оздравя ли  Hug а за меда най добре е да купиш от някой пчелар от суперите за нищо нестава аз имам още от Бг
Саби и Пакри как сте  Hug Hug
на всички  Hug Hug

# 174
  • Мнения: 3 098
Добър ве4ер! Laughing

Ada,с най_голямо удоволствие връ4вам рецептата на моя,нали той тука се гевези арабски кускус да правел,да си калява нервите. newsm62 А такава тенджера и решетка имам,то нали сме 3 4овека с разли4но меню,там се приготвят ниско мазнинните. Wink
За меда,благодаря за съветите и на теб и Амига.Ще се опитам да потърся и намеря такъв 4овек.Може и да видя в бг складовете дали и какъв имат.Ама колко ме е яд,толкова п4елари по България познавам,знам как работят и съм доволна и да не взема.Като си помисля,4е една комшийка ми предлагаше цяла тенекия,а аз не я взех. Close

Много лошо се е полу4ило с тези хора. Confused Дано по_скоро се оправят.За инвалидните коли4ки да питат в поликлиниката и в болницата.Нашата поликлиника има,но не знам какъв е редът.
Дай Боже и да не узная!!! Praynig  Praynig  Praynig

А дето крият по новините,крият наистина.Много неща,които се слу4ват из нашият град не ги казват.То и 2003 год.и земетресението,което ни люля доста,не бе отразено по никоя медия.
Но ти не се притеснявай особено.Тук казаха,4е Салер уж му били поставили бобма,не даваха да се влиза или излиза,но всъщност се оказа,4е някакви бандюги обрали една от тиендите и духнали.

Амига,Станислава пооправям се,благодаря 4е попитахте. Hug
 
Мими,Ани е добре. Heart Eyes

Яна,това се е отхвърлило,не си разваляй предпразни4ното настроение.  Peace Имаше и готова петиция даже. Wink
За ДГ тук беше попитала и за у4илищата,по_нататък като имам време,ще ти изровя стари теми да 4етеш,ще видиш колко е разли4но,а и в нашите теми е обсъждано много.

И още един въпрос откъде да купя монашески одежди? За другите костюми_ясно,купих ги ве4е,ама това ме хвъли в тръстиката направо,не съм виждала.А ще имат рецитал след две седмици.  Thinking

# 175
  • Мнения: 350
добър ви ден момичета! Честито на всички с името Сава и производни имена!
Ехей имаме си едно имениче във форума. ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА САВА НА ПАРАБОЛ! ДА РАСТЕ ЗДРАВО, ВЕСЕЛО И ПОСЛУШНО ДЕТЕ!

Гери Петрова извини ме за грешката newsm78
Мими да на 6.12 е Никулден. Мими кажи ходи ли на фризьор?
Амига радвам се че ти е харесал поздрава.
Саби имате ли вече бебче  или сте още две в едно? ylinfant newsm78
Мами кажете някоя рецепта за пълнен шаран, не че имам шарана де но ще импровизирам.  chef

# 176
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Момичета от Валенсия, тук една мама иска инфо за града.


Парабол, честит имен ден на малкия сладур! Hug

# 177
  • Мнения: 789
Честит имен ден на Сава,Парабол!Да е щастливо,здраво и весело съкровището ви



Mimky,ще ходя в 6ч този следобед,и нещо още се колебая...така не ми се реже тая дъъълга коса,но пък има нужда от съживяване.Не,няма да се разколебая.Ако после не покажа снимки,да знаете ,че ме е срам или се стряскам при всеки поглед в огледалото Mr. Green.

До после,че Иво ме изнервя от мрънкане за компа.
Целувки на всички ви  bouquet!

# 178
ПАРАБОЛ  ЧЕСТИТ   ТИ   ИМЕННИК .  ДА  Е ЖИВ И  ЗДРАВ.  bouquet  bouquet  bouquet

# 179
  • Мнения: 789
Момичетааа,окепазиха ме пак Close.Окъсиха ми я за кой ли път,въпреки протестите ми.Краищата ми били зле.Може.Успокоявам се ,че така ще ми живне перушината Laughing.
А мъжо като си дойде и ме видиии... hahahaей така ще ме бъзика.
Отивам да го умилостивявам с нещо по-така за вечеря Flutter.
До скоро  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт