Каква козметика ползвате по време на бременността си?

  • 4 997
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 696
естествено че е от типа кожа,но за собствено успокоение искам да знам че съм измазала каквото трябва

# 31
И аз бях осведомена, че е до тип кожа, но за свое спокойствие не съм оставала без крем на критичните места.
В началото започнах с Мустела, а след като в една аптека ми казаха, че не я били внасяли вече (като гледам не е вярно), се ориентирах към Мама Дона на Чико. От Мама Дона съм даже по-доволна - по-леко се нанася на кожата, поне при мен.
Получавала съм като съвет изобщо да не вземам специализирана за целта козметика - една позната каза, че е напълно достатъчен и крем Нивеа (този в тъмносините опаковки). Ами прибегнах и до него в паузите докато си купя следваща опаковка специален. Моят приятел закупи от Англия един голям флакон Колаген - и с него се мажа, но не и шкемби, че ме е страх нещо да не навреди на бебка.
Мисля си, че е най-важно просто да се полагат системни грижи, независимо с какво - хубав, плътен, подхранващ и овлажняващ кожата крем си е ОК! И да не се занемарява положението след раждането, когато пък кожата се събира обратно - това последното ще видим дали е възможно като ми връчат малкото ревящо вързопче  smile3521!

# 32
  • Мнения: 51
Преди всичко си е до типа кожа и специфичното напълняване на всеки човек. Кремчетата и зехтина няма начин да не помогнат, но при едни ще имат чудесн резултат, докато при други-може и да не повлияят. Аз ползвах зехтин, а за креама не помня на коя фирма. Мислех, че ще отърва, но след като започнах да отслабвам, чак тогава разбрах-зле е положението  Cry

# 33
  • Мнения: 285
Според мен си е до кожа! Аз първата бременност качих 20  килограма,мажех се с бадемово масло и разни други масла...нямам стрии! Втората качих по-малко,мазах се с Мamma Donna на Чико,но не особено редовно,защото забравях и пак нямам! Така,че....късмет! Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 013
То си е до кожа,ама козметиката помага поне ако не изцяло,то частично да спре стиите  Hug

# 35
  • Мнения: 1 475
Засега Мама Дона на Чико! Peace

# 36
  • Мнения: 99
Ползвах маслото на Икаров....макар, че не ми допадаше миризмата му и е много мазно(мажех го преди лягане). Нито от първата, нито с втората бременност имам стрии макар, че много наедрях и напълнях. Но то си е до кожа(както много момичета са казали)

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ползвам Чико и Икаров.Имама стрии по гърдата , но там се пропусках , тъй като смятах , че няма голяма промяна в размера на гърдите ми и ги изпуснах  Sad.Не правете тази грешка мили мами.Мажете постоянно и редовно особено корема и гърдите , въпреки , че смятате , че нямата нужда.До сега съм качи ла 6 кг.Този месец не съм качила и грам.А когато се появиха стриите по едната гърда , бях може би с 2 + кг.Това обаче не ме спаси от стрии  Cry #Cussing out

# 38
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз използвах "Мустела" и не качих много-15 кг, но въпреки това ми се появиха стрии. Хубавото е, че почти пет месеца след раждането вече почти не личат.

# 39
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз се мажех само с Нивеа.В едно списание за бременността пишеше,че Нивеа действа и против стрии.Доволна съм,не ми се появиха нито на корема,нито на гърдите. Peace

# 40
  • Мнения: 822
Ползвах на Чико,но всичко си е до типа кожа.

# 41
  • Мнения: 236
Аз ползвах на Чико Мама Донна и на Мустела, до 9-ия месец нямах една стрия, н в 9-ия.... Sadдоста се появиха. Но както казват повечето мами - всичко зависи от типа кожа, моята е прекалено суха и нееластична, така че се очакваше!!! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 335
Зависи от кожата главно.Ползвах какво ли не,но вьпреки това целият ми корем се нацепи(е,качих и над 35кг,то  и това има значение Embarassed)

# 43
  • Мнения: 117
И аз съм на мнение,че зависи от кожата - мазах се с какво ли не и се нацепих по корема след като родих Embarassed

# 44
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Ползвах обикновен лосион за тяло, нямам нито една стрия. Simple Smile
И аз така бях.Зависи от кожата ти.

Общи условия

Активация на акаунт