Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 19-та тема

  • 57 400
  • 368
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 418
Селма,тиквеника е прекрасен,нещо ми изглежда по-различен,би ли споделила рецептата? newsm78
    Мерси,за хубавите думи!И на другите момичета също!
    За основата съм взела тази рецепта на Емили.
    Обаче,направих някои промени.
    Вместо олио за намазване ползвах краве масло.
    Не сложих галета(макар че не пречат).
    Освен канелата сложих и ванилия,и малко индийско орехче.
    След като наредих рулата,ги нарязах напречно,така се получиха квадратчетата.
    Преди да сложа във фурната,залях тиквеника със 2 яйца + 1/2 ч.ч. мляко.
    След изпичането го покрих и с малко глазура от сок от половин лимон+ пудра-захар.(Абсолютно я препоръчвам!)

# 61
# 62
  • Мнения: 86
Поздравления за всички, страхотни сте, наистина! Вие ми давате увереност, че и аз мога да се справя с готвенето! Ама от този гоблен не ми остава никакво време, да не говорим, че децата си искат своето. Та вчера за пръв път правих пилешки дробчета по селски, изяде се всичко, което ме зарадва. Ето ги:


Днес направих нещо като гювеч с картофи и праз, това го правя за втори път и много го обичам вече, ето го и него:


Ще ви следя, доставяте ми истинско удоволствие! Peace

# 63
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Селма,тиквеника е прекрасен,нещо ми изглежда по-различен,би ли споделила рецептата? newsm78
    Мерси,за хубавите думи!И на другите момичета също!
    За основата съм взела тази рецепта на Емили.
    Обаче,направих някои промени.
    Вместо олио за намазване ползвах краве масло.
    Не сложих галета(макар че не пречат).
    Освен канелата сложих и ванилия,и малко индийско орехче.
    След като наредих рулата,ги нарязах напречно,така се получиха квадратчетата.
    Преди да сложа във фурната,залях тиквеника със 2 яйца + 1/2 ч.ч. мляко.
    След изпичането го покрих и с малко глазура от сок от половин лимон+ пудра-захар.(Абсолютно я препоръчвам!)

Благодаря, Селма!  bouquet За съжаление няма да го направя като теб, защото постя Confused Може да използвам само идеята ти за глазурата. Но по-нататък със сигурност ще направя и със заливка bowuu

# 64
  • Мнения: 7 418


Благодаря, Селма!  bouquet За съжаление няма да го направя като теб, защото постя Confused Може да използвам само идеята ти за глазурата. Но по-нататък със сигурност ще направя и със заливка bowuu
  Рецептата на Емили си е точно,като за пост!
  А лимоновата глазура,според мен,придава страхотна нотка към вкуса на тиквеника! Wink
  Браво,че постиш! Hug

# 65
  • сред люляците
  • Мнения: 767
  Рецептата на Емили си е точно,като за пост!
  А лимоновата глазура,според мен,придава страхотна нотка към вкуса на тиквеника! Wink
  Браво,че постиш! Hug

Благодаря!  HugВсъщност постя да пета поредна година и се чувствам чудесно. За разлика от половинът, който без месо не може да живее Mr. Green

# 66
  • Мнения: 406
Ето нашата след обедна закуска http://www.snimka.bg/album.php?album_id=312733&pid=9112802  бисквитена торта  Peace любима на всички  Peace

# 67
  • Мнения: 9 776
Айде и аз в редичката с бисквитените торти:

# 68
  • Мнения: 22 867
Здравейте момичета,
от известно време надничам при вас и крада идеи, ама  с чували крада. Благодаря Ви.
Искам да благодаря специално на Лабрекс за Рошлата - за малко да се сбием в къщи кой да изяде последното парче. Лека, вкусна торта, без да накъртва - точно по наш вкус.
Все такива хубави неща да готвите иснимате, за да има за крадли като мен.
  bouquet

shedi, радвам се, че ви е харесала рошличка-та!  bouquet Оказа се че, тя има много фенове. Прави я в големия и размер, та да има за всички.  Grinning Пък и колкото повече стои в хладилника, по-хубава става.

Много вкусотии, момичета. Браво на всички!  chef  bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 3 816
polin_a , nani m , много вкусни на вид бисквитени тортички.  eat
Doro , много весели сандвичи, децата сигурно са били доволни, тортичката също ми хареса.  Hug

Аз днес скромничко, спанак с праз лук, яйца и сиренце.

# 70
  • Мнения: 4 433
дробчетата на  dianjeli3  Crazy  bouquet

# 71
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте  bouquet
Добре започва и тази тема с вкусотии  Laughing
Дина, добре завърнала се   bouquet
Относно рецептата за кюфтенцата с дом. сос първо приготвям кюфтетата като слагам в каймата стандартните продукти за кюфтета като моите вчера бяха без .После ги изпържвам  и когато са готови ги слагам да се отцеждат на попивателна хартия, и си приготвям соса. Запържвам смлян чесън и прибавям консерва смлени домати, сол и пипер. Като започне да ври, след около 15 мин на слаб огън прибавям кюфтетата да се овкусят в соса за около 10 мин като ги обръщам и от двете страни и изсипвам всичко върху сварената паста.  Peace  

# 72
  • Мнения: 86
Ей, Силве, искрено ти благодаря! newsm03

# 73
  • Мнения: 406
polin_a , nani m , много вкусни на вид бисквитени тортички.  eat
За тази торта ползвах нишесте сметана и стана страхотна   Blush остана само едно парче  Blush 

# 74
  • Мнения: 1 117
днес у нас - пица за вечеря, ама до снимките не стигна  Mr. Green

поради тази причина - показвам ви остатъците от вчерашното сладкарско производство:
ашуре с орехи, стафиди и галета от бисквити


сладкиш  с шоколадова заливка


и шоколадов мус за окончателно довършване  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт