Какво вечеря вашето дете?

  • 4 225
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 197
От 1-годишна яде това, което ядем и ние. Дали ще е готвено или салам или пържола със салата зависи от ситуацията. Дъщеря ми яде абсолютно всичко. И за съжаление в огромни количества. Е, поне засега изобщо не и личи.

Килограми не се трупат от хляб и манджа.
Да, ако не са едно хранене, но нито един диетолог на този свят няма да препоръча да се яде с хляб.
Това определено не е вярно. В хляба има много полезни съставки. Ако някой е решил да яде без хляб това си е негово право. Аз не мисля, че яденето на хляб е вредно. А намесата на диетолозите в менюто на 2-годишно дете е меко казано смешна.

# 31
  • Мнения: 14 654
Не казвам, че хлябът  е вреден Simple Smile Просто, че е грешно да се яде заедно с маджи или супи. Иначе си има своето място в дневното меню. Но ако искате си давайте на децата "дробено" и ги научете да си топят в манджите  Sick След години като се чудят как да отслабнат ще ви питам пак  Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Едното няманищо общо с другото. При децата не се трупат килограми от топене на хляб в соса на яхнията. Колкото до диетолозите и хляба и там нещата изобщо не са ясно. Колкото школи и диетолози, толкова мнения. Литкат се между "не яжте хляб с манджа или изобщо" до "хапвайте си хляб колкото искате". От к`ъв зор е да има сос, ако не може да се изтопи. Точно в него е всичкия бульон от зеленчуците, подправките и т.н. И от супа с хляб не се дебелее. Поне при децата. А възрастните са друга манджа.  Peace

# 33
  • Мнения: 1 364
Алекс яде каквото и ние. Понякога иска само кисело мляко.

# 34
  • Мнения: 46 515
Самоцитирам се, нямам време да ровя за линкове, който се интересува, ще намери.

...
Хлябът - той е минал много етапи на обработка, докато стане на хляб и с всяка една стъпка са му отнемани от полезните свойства.
За да извлечеш полза, зърнените култури трябва да се приемат във възможно най-необработен вид, но не и под формата на обикновен бял хляб например.

Едното няманищо общо с другото. При децата не се трупат килограми от топене на хляб в соса на яхнията ...

Аз лично като дете трупах точно от хляб. Такава беше традицията вкъщи - манджа с хляб.
Иначе пържено, панирано - рядко е готвила майка ми. Сладко също, газирано никога не са ми давали.
Навикът също си казва думата, с времето хлябът оказва по-голямо и по-голямо влияние в/у килата, но ми е адски трудно ограничаването му, заради създадените в детството навици Sad е, сега и майка ми не яде хляб, но е малко късно поне за мен.
Има хора от типа "и глистите им имат глисти" - те каквато и нездравословна храна да яде, не му личи (поне външно), но тези хора са единици.

# 35
  • Мнения: 2 448
Моя на градината по цял ден гладува, не харесва храната и яде само хляб, Така, че вечер наваксва - от 17 до 22 докато заспи не спира да яде. Готвено не близва, все едно отрова опитва. Само сандвичи. Не е умрял, нито е дебел, нито мършав. На който не му е писано да трупа от хляб , не трупа, изяждал е и по 3 филии на едно ядене без проблем. Плодове , зеленчуци. Не се притеснявам, че не яде готвено, по добре сурова ябълка, отколкото компот, нали така. Или салата вместо варени зеленчуци.  Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
Каквото вечерям аз - това и тя.
Понякога не харесва вечерята и хапва нещо друго. За разлика от мен, тя е научена да се храни без хляб /принципно/ и предпочита да е разделно.

От близо година любимата й вечеря е таратор с препечена филия хляб.

# 37
  • Мнения: 40
При нас вечерята протича по следния начин:
Слагаме масата, Дими слага приборите и салфетките с голямо въодушевление разбира се, че ще вечеряме  Wink уж. Сядаме да ядем каквото съм сготвила, манджичка винаги с месо - татко й държи месо да се яде, дори и в малки количества да е, но да има  Laughing След 1 минута, няма и толкова, Дими казва АЗ СЕ НАЯДОХ, нищо че едва е опитала яденето. Понякога дояжда преди лягане, но в повечето случаи си ляга без да е яла. Явно си е до човека. Не мога да я накарам на сила да вечеря и това си е. Май в градината добре си хапва. От бебе не е по яденето.
Така че, ако и на детето и на вас ви е добре със сандвичи вечер, не виждам нищо лошо да се ядат сандвичи. Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 607
Яде каквото поиска - отваря си хладилника и си избира - понякога хапва от нашето ядене (винаги има наготвено), понякога иска пържено яйце, понякога - сандвич. Винаги яде салата.
Не го ограничавам в количеството, но след 21.30ч не давам да се яде.

# 39
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Алекс яде ,каквото и ние ядем,и задължително след яденето хапва хляб. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми вечеря това което и ние т.е. каквото съм сготвила през деня,а синът ми е на кухня и вечеря супички.
Или пък ако не и хареса това,което ние ще ядем,хапва половин сандвич или кисело мляко.
Малкият също е на кухня.

# 41
  • Мнения: 132
Яде каквото и ние.
Гледам да има готвено,но дали ще го хареса е друг въпрос.
Не е от яшните деца.В градината е голяма мъка яденето.Затова вечер хапва.
Най-обича кюфтета,риба,пържоли,наденица ипр. меса и зеленчук.(не салата,ами само краставица или домат)

# 42
  • Мнения: 1 044
А моето дете вечеря главно плодове. Но затова пък количество. Вчера, докато пътувахме до вкъщи след градината, изяде 3 мандарини в колата. За вечеря приготвих таратор, салата от зеле с моркови и пилешка пържола. Изяде таратора, хапна салата, още четири мандарини и каза, че е готов. Това е обичайното му меню вечер - два- три банана и мляко; ябълка, мандарини и мляко, печена тиква и мляко. Просто отказва готвена храна. Мъжът ми казва, че той си знае най-добре и явно му липсват пресните плодове и зеленчуци. Но аз се притеснявам, все пак това не ми се струва достатъчно калорична храна, особено за зимата.

# 43
  • Мнения: 3 500
Честно казано това ми е голям проблем. Като се пибере вечер от ясла вкъщи се започва едно дълго ядене на плодове поне 2 часа - ябълки, банан, мандарини, грозде, каквото има от всичко. Дотук добре, обаче, готвено не ще и да погледне. Винаги иска само филия - с лютеница /домашно приготвена/ и сирене или с кашкавал или нещо подобно, но не и готвено. Каквото и  да направя просто не иска нищо друго да погледне. В началото се притеснявах с тая суха храна, но като се замисля поне в яслата яде готвено. Виж събота и неделя е друго. Тогава яде всичко.

# 44
  • Мнения: 144
Аз пуснах тази тема с надеждата да разбера пропускам ли нещо или не, след като детето иска сандвич с кашкавал, филе специално за него купено и салата. Това обича. Манджа хапва, но 4-5 залъка и толкова. Става и не желае да яде. Виж филийки с разни неща яде, иначе супа и готвено без хляб. Така поне хляб по филийка печена яде. Не зная в градината по колко хапва, все казват, че добре се храни, ама знам ли  newsm78. Гледам да й е разнообразно менюто, но аз нямам време да готвя освен събота и неделя. Вечер сме на скаричка задължително със салата. Зеленчуците през зимата са ни на пара. Но въпреки това, смятам, че по-леката вечеря е по-добра.

Общи условия

Активация на акаунт