Декември месец наближава, а Разград се приготвя за базара!

  • 10 238
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Аз пия фамотидин. Но все пак питай лекар или аптекар, дали можеш да ги пиеш
в предвид на това, че очакваш бебе. Много са малки хапченцата.
Талцид-а  се сдъвква.

# 16
  • Мнения: 2
аз за киселини знам че помага разтворена сода във малко вода или газирана вода поне на мен това са ми казвали.
Макс мама честито за фото апарата да си ползваш много дълго време,остава да почерпиш!

# 17
  • Мнения: 3 219
Деси, забравила си да се добавиш себе си при бременелките Wink

# 18
  • Мнения: 104
Мерси за съветите. Търсих до сега и всички препоръчват талцит. Топло мляко не мога да пия. Изобщо всякакво мляко прясно. Вълчо аз пиех ранитидин преди ама сега не върви за съжаление. Четох сега че варени картофи помагат и сега си варя.
Макс мама честито. Да ни направиш по една снимка с новия апарат  photo
Деси наистина си се пропуснала в бременелките  Party

Забравих да кажа, че днеска ходих да видя Катето и каза, че имало пратки при нея. Дървени пънчета, от Варна за Албенка някаква пратка и никой не ходи да си ги взема. Да не сте ги забравили.
Ани къде си се скрила пак. Няма те в скайпа , а тука си писала. Crossing Arms

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Специално за Ивенцето -   party023 newsm64 Wine Glass beer  food002 cheers Popcorn cook cook.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
http://storage3.album.bg/656/img_0025_5de31_9180795.jpg

Ето една виртуална почерпка+рецептата за сладкиша.

Ябълков сладкиш с орехи(може и без тях)

1 чч захар
1 чч олио(аз сложих 2/3)
1 чч кисело мляко+1 чл сода бикарбонат
2 1/2 чч брашно
1 чл канела
3-4 ябълки-обелени,на кубчета
1 чч орехи-на парченца
Всичко се обърква в този ред с лъжица.Получава се гъсто тесто.Сместа се изсипва в намаслена и набрашнена средно голяма тава и се пече на 180 градуса в предварително загрята фурна.
Много вкусен сладкиш и много бързо се приготвя,ама аз не ям,само го подушвам от време на време.

Забелязвате ли,че съм забравила да пусна светкавицата на фотото.Абе,ще го науча аз,малко време ми трябва,ама то кат малък компютър,бе.

# 21
  • Мнения: 3 219
Хм, страхотно изглежда,май утре ще го правя Whistling

# 22
  • Мнения: 124
Деси,честита ти бременност!Да е много лека и безпроблемна,а после едно хубаво послушно бебече!Като гледам колко е голям баткото...Няма да те плаша,ама почвай от сега да се въоражаваш с много търпение.
Честита и нова темичка.Аз от бачкане нямах време за комп,пък и за пореден път нета ми беше избягал.
Иве,нещо не схващам опаковането мила.Тези късмети,които си показала по един ли са?Ако е така тази панделка newsm78Как ще се слагат в баницата.
За киселини-стопацид,семки,газирана вода,в краеен случай мисълта,че ти остана малко.На мен ми сействаше стопацида за малко,през останалото време...просто търпях.
Лидче,до вторник включително съм само дневни,т.е по 14 часа в Самуил.Ако толкова бързаш да ми го върнеш можеш да ме посетиш там.Работя срещу лудницата  newsm78,всъшност не съм съвсем сигурна дали нашето не е лудницата.Иначе след сряда ще съм в график и тогава ще се разберем.
Момичета,никой нищо не казва за продавачи.Аз на 10 съм дневна,т.е. ми е невъзможно.На 11 и 12 ще се включа.Ако децата са здрави естествено.На 11 ми е по-удобно да отворя и да стоя до обед,а на 12 следобед,че ще съм след нощна.Но по принцип за 12 ме бройте когато трябва човек.

# 23
  • Мнения: 3 219
Значи само да ми е здраво детето за да ходи на градина за мен не е проблем продаването. Притесняваме къде ще се прибира стоката и от кого, притеснява ме ако завали сняг или дъжд как ще я опазим...ей такива неща ме притесняват Thinking
Бен, късметчетата могат да се бучат директно върху баницата с клечка за зъби, след опичането и.

# 24
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Бен, бях позачезнала - нещо по тия дни нямам настроение за нищо. Tired
Децата се пооправиха и може би в предстоящите дни ще събера сили да измъдря нещо за базара и аз. Как мина в Общината?
Имаш ли някакви изисквания за плакатчето как да изглежда? Rolling Eyes Събота и неделя може да се пробвам да измайсторя нещо на фотошопа! Като казах плаката - ще пробвам да направя и новогодишни картички на фотошоп с логото на движението! Thinking
Гледах клипчето на Ная което е в подписа ти..... Така и не сме говорили какво точно се е случило с това малко хубаво детенце....ама много се натъжих....Искам да свършва вече тая година, че единственото хубаво нещо в нея беше раждането на Борис - всичко друго....ужас просто.... ooooh!

Хайде спокойна вечер на всички! Hug
~~

Edit - Тоя плакат колко ще е голям и къде ще стои закачен? Щото може и да го нарисуваме....

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 22:39 от sindarella

# 25
  • Мнения: 104
Ей браво Танче, благодаря ти. Ще хапна стабилно тази вечер.   love001
Макс мама споко ще свикнеш. Аз на моя още не му разбирам не се тревожи. Всяко нещо с времето си  Hug
 Албенка, понеже не ми хареса как седи на клечката за зъби , а и не си представям как ще са забучени на баницата, за това ги направих така. А в баницата се слагат лесно всмисъл режеш панделката и ги увиваш в станиол и хоп в баницата. Аз поне така си го представям. А другите големите са навити както папирус и всяка домакиня си реже и си слага което си избере и както си избере.  Hug
Наиситина е тъжно клипчето, макар че незная какво точно се е случило, но и аз се натъжих като Синдарела когато го гледах  Weary

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ето още снимки за коледен базар - цък.

# 27
  • Мнения: 124
Ивче,вече се светнах за какво иде реч на тема късмети!
Ели,в общината мина добре.Обещаха ни съдейдствие.В сряда ще разбера официалния резултат,ама преполагам,че ще е в наша полза.Плаката имах идея да го разпечатаме и разлепим предварително из града.Голям плакат за самата маса ще ни направят СОУ"Хр.Ботев".
За НАичка какво да ви разкажа.Една много сладка борбена принцеса.Разболя се от рядка форма на левкимия още на 2 месеца.Имаше много моменти,в които вярвахме,че ще победи болестта,но за жалост...не и стигнаха силичките.Остана за винаги на 10 месеца,но в нашите сърца продължава да живее.
С майка и сме много големи приятелки.Запознахме се в Биберона,бяхме заедно всичките тези месеци,както и до днес.Една година по-късно ще посрешнем черната дата-30.11 със светъл лъч-бременността на майчето на Наичка.Живеем с вярата,че ще се срешнем пак с мъничето,чрез неговото братче.

# 28
  • Мнения: 9 973
Деси, забравила си да се добавиш себе си при бременелките Wink
Blushутре.
Днес направих една чисто нова оформена тема(3-4ч.) и вместо да я публикувам,я изтрих ooooh!.После пак на ново.Та и Разградската  CrazyЩе спя като къпана.
На вас успех в начинанието.Съжалявам,че не мога да помогна Embarassed

# 29
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Намерих ей сега ето това - http://clip4e.com/play_kak_sami_da_si_napravi_nesto_interesno_za … ite.htm&rel=1

и това : http://www.lobzik.pri.ee/modules/news/article.php?storyid=718

 Grinning Grinning Grinning

Ще поровя за още идеи в мрежата. С моя големия син мислим тая година да правим гирлянди от цветни ленти от гланцови блокчета които се навързват като колелца, та може да направим такива и за базара през идната седмица. Все пак на Коледа - колкото по-цветно, толкова по-добре! Grinning

Измислих и едни календари, но като понаправя ще ги снимам и ще ви ги покажа. Grinning

Бени, съжалявам за детенцето! Sad Дано бебенцето донесе много радост и щастие в семейството на приятелката ти и всичко тягостно и тъжно да е зад гърба им! Бог изпраща изпитания на тези, които обича. Сега си имат малко ангелче - пазител, което ще бди над тях докато са живи! Hug

Деси, сега видях, че термина ти е като моя - тая година! Трябваше да родя на 11.08., но родих на 06.08. със секцио! Успешна бременност ти пожелавам и да гушнеш здраво и щастливо бебе на лято! Трябва да намина в темата на Августинки 2009, която ви направихме да видя има ли вече и други бремелинки! Августинки 2008 сме много задружен отбор! Hug

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 23:21 от sindarella

Общи условия

Активация на акаунт