И пак за цените на жилищата.......

  • 27 913
  • 650
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 300
Всеки път се заричам, че няма да чета и пиша повече по темата и всеки път ме засърбява клавиатурата.
Пъзел, ти знаеш ли конкретна банка, която отпуска кредит с вноска 70% от реалния доход? Ако знаеш, моля те , кажи ми. И на Банков надзор кажи, защото те най вероятно не я знаят и не са я чували.
А информацията се тълкува както дявола чете евангелието- като се извадят данни от имот.бг за теза, която не ви отърва- те са фалшиви. Като има спад- значи реалните цени спадат. И народа купува във Филиповци на 900 евро квадрата Mr. Green. А в двора един мармот завива шоколад, да, да.

# 46
  • Мнения: 5 370
Всеки път се заричам, че няма да чета и пиша повече по темата и всеки път ме засърбява клавиатурата.
Пъзел, ти знаеш ли конкретна банка, която отпуска кредит с вноска 70% от реалния доход?
Много добре ме разбра какво искам да кажа. Не ми преиначавай думите, моля.

# 47
  • Мнения: 5 710
Пъзел, по принцип си права, но в случая хора с минимални доходи (никъде) не взимат кредити, не им дават.
Най-много да имат овърдрафт или накакъв минимален кредитен лимит и това е.
Аз мисля (но не съм чела, а е интересно), че жилищни кредити не взимат страшно много хора. А тези, които имат, имат и нормален ( или близък до нормалния) европейски стандарт. Многото хора са се набутали с 1-2-3 потребителски и не могат да изкарат месеца, за да платят LCD, пералня и печка.

# 48
  • Мнения: 5 370
Лени, имах предвид друго, но може би не дадох точен цитат.
Наскоро гледах интервю със семейство от Търново, на които , след погасяване на вноска по ипотечен кредит+потребителски за обзавеждане им оставаха....400 лева. В един момент единият остава без работа. И става....страшно.
А това, с минималната заплата, беше пример КЪДЕ СМЕ НИЕ.

# 49
  • Мнения: 5 370
Само да уточня, че не съм кандидат-купувач, който чака със зейнала уста сриването на цените. Мене ме блазни друг вариант, но ще изчакаме ...засега.

# 50
  • Мнения: 1 425

Пъзел, ти знаеш ли конкретна банка, която отпуска кредит с вноска 70% от реалния доход? Ако знаеш, моля те , кажи ми. И на Банков надзор кажи, защото те най вероятно не я знаят и не са я чували.
Ами доскоро почти във всяка банка имаше вариант на кредит без доказване на дохода? Така че можеше и на 200% от доходите да си вземеш. Сега явно са затегнали условията, ама хората дето са взели големи кредити имат по още 20 години да плащат.

# 51
  • Мнения: 5 710
Аз съм кандидат купувач (по-дългосрочен, де, не моментален) за магазин. Там чака ли се такова намаляване на цените? Спецовете?

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 18:42 от 10cent's

# 52
  • Мнения: 4 300
Всеки път се заричам, че няма да чета и пиша повече по темата и всеки път ме засърбява клавиатурата.
Пъзел, ти знаеш ли конкретна банка, която отпуска кредит с вноска 70% от реалния доход?
Много добре ме разбра какво искам да кажа. Не ми преиначавай думите, моля.

Наистина не разбрах. Според мен критериите за кредитиране у нас , специално в ипотечния сектор, са си ОК и винаги са били такива. Нивото на необслужвани кредити е минимално, банките са капитализирани, над Базелските стандарти сме, кредитите се финансират по най предпазливия възможен начин- с депозити.
Наистина не разбирам защо се чешат клавиатури в приказки, които не отговарят на истината. Всъшност разбирам  Wink

П.С. Без доказване не дохода не значи че нямаш доход, напротив. Както беше писала една съфорумка- "разколачиха ни от документи".

# 53
  • София
  • Мнения: 2 840
Само да уточня, че не съм кандидат-купувач, който чака със зейнала уста сриването на цените. Мене ме блазни друг вариант, но ще изчакаме ...засега.
Аха.
Ти си кандидат-банкопритежател. Чакаш да купиш някоя фалирала банка, зная аз. За дребни пари. Тцъ-тцъ. Овълчихте се, ей Thinking

# 54
  • Мнения: 5 710
аз не разбрах това кредитиране без доказан доход за жилищата ли го е имало?

# 55
  • Мнения: 5 370
Само да уточня, че не съм кандидат-купувач, който чака със зейнала уста сриването на цените. Мене ме блазни друг вариант, но ще изчакаме ...засега.
Аха.
Ти си кандидат-банкопритежател. Чакаш да купиш някоя фалирала банка, зная аз. За дребни пари. Тцъ-тцъ. Овълчихте се, ей Thinking
Не съм бре, аз не разбирам нищо, виж, спецовете, да купуват. МА аз , ако я купя, няма да давам кредити. И напрао ще фалира. Whistling


аз не разбрах това кредитиране без доказан доход за жилищата ли го е имало?


Да, имаше го. Сещам се веднага за една банка, ама не смея да и цитирам името. Земе да фалира, че после....мене ще изкарат виновна.

# 56
  • Мнения: 46 511
Ами доскоро почти във всяка банка имаше вариант на кредит без доказване на дохода? Така че можеше и на 200% от доходите да си вземеш. Сега явно са затегнали условията, ама хората дето са взели големи кредити имат по още 20 години да плащат.

Да, само дето без доказване, значеше признаване на реалната заплата (а не официалната пред НОИ). Никога не са отпускали пари просто е така дай пари, на ти Stop присъставала съм много пъти на подобни кредити, искат си и Трудов договро, и документ от работодател, проверяват те за платени осигуровки и т.н.

... а, Рокси ме е изпреварила  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 425
Т.е. банките официално са насърчавали криенето на доходи? Simple Smile
Страшна държава сме.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 840
аз не разбрах това кредитиране без доказан доход за жилищата ли го е имало?



Как без доказан доход?
Без доказване на доходите.

Имат си официални документи, в които не попълваш много.
И едни други, в които реално си казваш дохода. Тези документи са само за крединтия инспектор. В тях се вижда реално какви пари имаш. Счетоводител ти прави справката. Така че, ако не можеш да убедиш банката, че имаш добри доходи, няма начин. Най-убедително е, ако през тази банка ти минават парите на фирмата.

О, обяснили сте, гледам.
Абе, насърчавали банките криенето на доходи. Грънци. Това си е тяхана политика. Като не искла някой да си обяви доходите, мислите няма да намери начин да си се финансира ли? Ама за банката е изгодно да вземе от нея. И това не е само българска практика.

# 59
  • Мнения: 5 710
Никол, Клонка,  благодарност за обяснието. Винаги съм се питала какво означава това..без доказване на доходите.
тоест, те те разкостват от индиректни ... свидетелства, че си носител на висок стандарт, а НОИ не е
източник на обективната информация за дохода ти:-))) чудно. данъчните знаят ли?

за магазините може ли да питам (пак) там очаква ли се спад на цените?

Общи условия

Активация на акаунт