ИЗРАЕЛ 16 - Ханукия извадете, от прах я забършете!

  • 36 191
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Жаки, ти ми беше казала за едни песнички, които имаш на диск. Дали можеш да ми ги запишеш???
Благодаря ви предварително и весели празници!!! Hug

не съм забравила, ще ти ги запиша и ще ти ги пратя Peace
Роби, беше болен и ми беше притеснено и напрегнато тези две седмици, но сега е по-добре и ще имам време.

# 211
  • Мнения: 20
Тали Дан, Жаки - благодаря.

# 212
  • Мнения: 2 952
Олеле , много  е изписано!

Мента , цяла сутрин снимки гледам ! Скоро и моите ще сложа тука ! Живот и здраве !

Тали , много сладки сайтове ...

Снеже, готино ви е било , а ? Някой път се засилвам с малката  до Кфар Саба с влака и ще пием кафе!  Wink Аз  ходих да видя и Ханд там , когато си бяха в Израел.


Пак някой ще изпусна сигурно!....  ooooh!   Малката се събуди, заминавам да се гушкаме !

# 213
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичетата с диска, аз не съм сигурна, че чисто технически дисковете могат да се презаписват, поне не всички  Thinking

Снежи, мерси за комплимента   bouquet И двамата сме снимали, но по-добрите снимки са правени от Ментов. Вече не помня дали тези, които съм качила, той ги е снимал или аз, но неговите са по-добри  Peace Бяхме с два фотоапарата и не спирахме да щракаме  Grinning

И аз съм много сантиментална към разни вещи и ми е трудно да хвърлям  Crazy

Да се похваля и тук - научих си коледно-новогодишния подарък - самолетен билет  Flutter Като опира до подаръци, се вълнувам като малко дете; как съм ровила, за да си намирам подаръците преди да ми ги подарят  Laughing Но този път не съм ровила, Ментов се изпусна  Mr. Green

Пете, успя да влезеш все пак в снимка.бг  Hug   bouquet Моето успокоение беше, че все пак ще видиш изгледите на живо  Wink

# 214
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мента, всички дискове могат да се презаписват. Някои съвсем без проблеми, други - с малко повече ноухау...

# 215
  • Мнения: 1 526
Мента, всички дискове могат да се презаписват. Някои съвсем без проблеми, други - с малко повече ноухау...
  Mr. Green вярно, но тук като че се по- малко хора се святкат за това

Между другото вечра драги ми съфорумки нашата тема стана на годинка Hug!
Точно на 10.12 миналата година Петето пусна Израел 1!


Да ни е честито и да ни е интересна, блага и улекателна темата. Радвам се, че благодарение на нея се запознахме къде лично, къде виртуално  Hug!




Мента
, и аз с интерес разгледах снимките ви. Харесах доста, но има една на Пажиж на Айфелувата кула снимана от далече, наистина е вълшебна  Peace!

Беше ме питала отдавна (но аз помня   Whistling) за машкантата. Да, увеличи се лихвеният процент и инфлацията. Точно затова ние сме на няколко маслула. Един е с постоянна лихва, друг е цамуд за мадад, рибит хаци квуа и цамуд ле еврото. Така едно спада друго се вдига и общо ни се увеличи приблизително с около 100, 150 шек. месечната вноска. Съжалявам за чуждиците, но така ми е по- лесно за обяснение   ooooh!

Пете, тук съм  Grinning!

# 216
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мисълта ми беше, че не се знае какви са дисковете и какви възможностите за записване... Ние ползваме Nero (така ли се пишеше newsm78), разни тайни похвати не са ми известни, но то нали не е и моя работа вкъщи  Mr. Green

Тали, много сложно с тези маслули  ooooh! Но да ти кажа, мислих си, че увеличението е по-голямо; може би и вие сте на добра програма  Peace

Как си запомнила датата? Аз прегледах какво са писали модераторите за архивите и сега има някакви работи по архива, след това ще видим как ще са връзките към по-старите теми, да не се губи връзката с тях  Peace

Хариет, къде се губиш? Аз вече си те представях някъде по бреговете в Брайтон, че други градове с море в Англия не знам  Mr. Green

Днес хич не съм в настроение, а и все гладна ходя  Crazy Но темата заслужава едно "Мазал Тов!"  Grinning

# 217
  • Мнения: 13
Честит ни Рожден ден !  Grinning
Иначе при мен много задачи много чудеса , пак имам да ви чета !   bouquet  bouquet  bouquet за всички  именници и празнуващи , които съм пропуснала ! Отивам аз пак на фронта да се бия с двама в един блог дето плюят по Израел , Македонски инат не са виждали те ! Много се паля значи ! Единия беше постнал " как ще изглежда флага  на европейския съюз ако Израел бъде приет

Да се смея ли да плача ли  Wink  hahaha Joy Grinning
Да почерпя и аз

Малко торта   chef  cook
И малко бонбони -  nbirthday

# 218
  • Мнения: 1 526
Ох, този флаг наистина е идеино измислен  Laughing. Голям смях... Но Израел не се е засилила да влиза в ЕС.

Мента, цялата сума на машкантата (част от нея е алваа, защото полагащата ни се машканта съвсем не ни стигна) се цепи на части.
100 хил. връзвъш за едно, 100 хил за двторо, трето. С по 100хил. лесно се смята  Mr. Green. Ние сме така на 6 маслула и дето имаше една приказка дупе да ни е яко в близките 20 год  ooooh!.

Датата не е помня, но тези дни си чистих пощата и видях личните ни с Петя от първият ден и от там знам  Peace

Как си ти? Гърлото? Глезена?

Голям студ бе мацки Crazy....

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 17:21 от Tali Dan

# 219
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Tali, много страшно ми звучи цялата работа с машкантата  Confused Ние буквално се страхуваме от нея, за това и все отлагаме покупка на жилище. Понякога ми се струва, че, ако зависи от мъжа ми, все под наем ще си живеем, той пребледнява само като чуе думата машканта  ooooh!

Анди
, теб направо ще те вземат в службата по "Обяснението" на израелското външно министерство. Има такава служба - hahasbara, да обесняват на света защо и какво... И аз на 20 бях запален ентусиаст, много лесно се палех наистина, сега съм същински Махатма Ганди  Laughing (това на шега, да не си помислите, че се имам за Ганди) И още се паля, ама съм по-кротка  Mr. Green

Плюшено мече, забравих да ти пожелая успех  fingerscrossed Не че се съмнявам в теб, де  Wink



Тези дни пробвахме някакъв хляб, който е замесен с лук и онези семенца - кецах им казват на иврит, на български - не знам  Confused Не е ким, що е то? Както и да е, направих си пържени филийки с него - голяма вкусотия се получи! И сега ми е по-спокойно такова и сито  Mr. Green

# 220
  • Мнения: 720
   и от мен едни бонбони за темичката ! кошерни са   Grinning ...да сме живи и здрави нето пишем в нея  Wink

Ментичке, стягам багажи за варненските брегове мило Hug

много хубави снимки /отново/ от Петя и Мента ....  bouquet

# 221
  • Мнения: 1 526
О Хари, много ги обичам аз тези бонбони  Laughing. И какво викаш от море на море отивате? За празниците? Твойте дечурлига говорят ли български, те нали в УК са раждани?

Мента, ние 10 години бягахме от машкантата като дявол от тамян, но решихме накрая, така и така плащаме, то по- добре да изплащаме нещо наше. Ако още в началито бяхме купили сега щяхме да имаме 12 години платени вноски зад гърбът си  Rolling Eyes. Но да не го мислим. Риск е, но то изобщо да живееш също е рисковано, така че... Зе ма шейеш!
За другите- говориме с Ментолова за ипотечни кредити Peace

Кецах, не е ким. Ким е כרוויה.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nigella
Това е кецах на английски, а сега казвайте какво е на български  Laughing? Хари? Невена? Пете?

# 222
  • T"A
  • Мнения: 2 515
О, не е това в хляба - явно не е кецах, но ще съм благодарна за превод на тази дума, иначе и аз през английски си ги превеждам... Това в моя хляб са малки черни топченца, по-малки са и от сусама  Confused Ще питам който го е купувал да си каже какъв хляб е взел  Laughing

Хариет, вие сигурно се разсъбличате в България, обратно на нас, които си носим там допълнително дрехи  Laughing

Тали, аз съм "за" купуването на апартамент, но при нас нали доходът е основно на плещите на половинката и аз го разбирам защо се плаши  Rolling Eyes Големи ни се струват вноските по погасяването на кредита, особено тези, които се взимат за 20 години напред... изведнъж си "вързан" за 20 години, а сега той специално се наслаждава на някаква свобода Confused, ако и да е илюзорна  Wink  Такива ми ти работи, не е лесно решение  Thinking Глезенът ми се оправи, но с гърлото още си грача  Sick (грозно, зловещо, както е казал поетът)

Понеже заговорих и заобеснявах за стила на снимане на половинката, реших да покажа две негови снимки (х-ла ни в Санремо и центъра на Ница), много типични за перспективите, които се опитва да хване с камерата:

   

Мисля, че това доста му характеризира стила на снимане. Хубаво хоби е, но изисква и знания и много умения и усет.
Тук доста почитатели на фотографията се събраха Hug, аз обаче съм пълен лаик   Blush

# 223
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Кецах според мен е кимион на български newsm78, но не съм 100% сигурна.
  Мента,писали сме едновременно - малки черни топченца е мак (маково семе)
Честит ни 1-ви рожден ден и от мен  bouquet

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 18:28 от jakinik

# 224
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И това не е Laughing! Кимион е кумин (cumin) или камон=כמון
Подправките са голяма загадка  Sunglasses Пълна мистерия  Thinking

писали сме едновременно - малки черни топченца е мак (маково семе)

Отново беше едновременно  Mr. Green
А, точно това е - маково семе, на него му казват перег פרג и правят и кексове с него - угат перег

Но за кецах-а ще си остана невежа  Laughing

Намерих снимка на този перег - маково семе:

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 18:35 от Mentha

Общи условия

Активация на акаунт