Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Mami, pomognete mi!!!
Nashiqt pediqtar mi preporacha da si napravim Prevenar. Az mai sam se reshila, no vse pak tarsq oste mneniq.Nqkoi ima li opit?  Confused Thinking
Цитирай
Ние направихме 2 дози Превенар точно след 1 годинка на детето, нашия педиатър каза 4е е революционна ваксина и е изключително добра, нямаше странични ефекти, въпреки че нашето дете е родено 900 грама. Ние сме доволни, до сега детето на 1 и 4 месеца не е боледувало изобщо.
Цитирай

Ние сме на почти 2 год. Преди 2 мес си я направихме,сега ако каже лекарката че ни трябва 2-ра доза,защото сме на границата между1 и 2 дози,ще си я направим пак.При нас страничния ефект беше че на 30 мин.и се доспа,пребледня,отпусна се ,успях да я държа будна още 30 мин. и после заспа/ през това време на деня никога не е заспивала друг път/.Не сме вдигали температура въобще.Първите 30 мин. след каквато и да е  ваксина стойте пред лекарския кабинет винаги! Ако ви интересува нещо от проспекта на ваксината -питайте.
Цитирай
Това със заспиването ми се струва малко странно?! Какво казаха лекарите?
Цитирай

Ние изчакахме 30 мин. пред кабинета,и после тръгнахме,по пътя все я наблюдавах,и след още 30 мин. я оставих да заспи.Събуди се след 3 часа сън и беше добре.По време насън пак я наблюдавах-дишаше добре,цвета и беше добър.Обадих се на личния лекар да и кажа как сме-на лекарката и бяхме първо дете с такава ваксина-Тя отговори-Да,възможно е.В проспекта за нежелани реакции-общи реакции /редки-нежелани,реакции,които може да възникнат при по-малко от 1 на 1000 пациенти/ -епизод на хипотония и хипореактивност/колапс или състояние,подобно на шок/. Е оказа се че ние сме от тези редките,но после бяхме добре,без температура ,без болка на мястото,с малко зачервяване за 2-3 дена на мястото.
Цитирай

много добра ваксина!
Цитирай

Разград

много добра ваксина!

А може ли малко повече инфо?
Синът ми е на 3 г и 10 месеца.Когато беше на 2 и половина му поставихме ваксината Акт хиб и въпросът ми е,има ли някаква възрастова граница за поставянето на тази ваксина и може ли да се постави,след като имаме Акт хиб?
Благодаря предварително.
Цитирай

много добра ваксина!

А може ли малко повече инфо?
Синът ми е на 3 г и 10 месеца.Когато беше на 2 и половина му поставихме ваксината Акт хиб и въпросът ми е,има ли някаква възрастова граница за поставянето на тази ваксина и може ли да се постави,след като имаме Акт хиб?
Благодаря предварително.
комбинацията е стандартна в целия свят. http://framar.bg/new_product.php?id=65&page_special_title=%C … C0%CA%D1%C8%CD%C0
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.