Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора

София

привет, мойта дъщеря на 2 месеца искаше само седнала да седи, но не я държах много понеже ме беше страх за кръстчето й. От скоро обаче щом я хвана за ръцете и се надига до седнало съвсем сама и продължава докато стане. Притеснява ме , че е на 4.1/2м., но стъпва здраво на крачетата и се радва. Кажете дали да подкрепям това и желание или да я държа легнала... чудя се.
ходихме на ортопед и той каза, че всичко ние  наред и да я държа седнала в скута, но това беше преди да "проходи"  newsm78 Thinking
Цитирай

Честно казано заглавието наистина ме разсмя.
 LaughingАми нормално е бебето ти да прави така.
Не знам какво те учудва. Нали не смяташ, че до годинка децата все лежат и нищо не правят.
Детето ти не иска да ходи в буквалния смисъл на думата просто проявява нормално двигателно развитие за възрастта си.
А дори това упражнение с хващането на ръцете и изправянето го показват педиатрите като част от гимнастиката на бебетата.

Ето тук има доста полезна информация за двигателното развитие на бебетата

http://www.amber-bg.com/index.php?option=com_content&task=vi … 103&Itemid=27
Цитирай

София

Flutter ами не , но си мислех, че по късно почват да ги правят тези неща....
Цитирай

София

Нормално е бебето ти да прави така. Моята ги прави същите номера, а и други бебенца на нейната възраст. Не е желателно все пак да я слагаш да седи преди 6-ия месец. Също така, подпирането с възглавници на бебетата е доста неправилна практика. Те започват да седят напълно самостоятелно след 8-9 месец. Иначе рискуваш да натовариш гръбнака на бебето, също така и да се причинят нежелателни изкривявания.
Цитирай

нормално е да искат,но е рано да и помагаш да сяда Wink
Цитирай

напълно нормално е.Обаче не бива да я оставяш седнала преди 6 месеца.Търси начини да я заиграеш.Да седи по корем и т.н.Все пак бебето е човешко същество.Ти би ли лежала нон-стоп?
Цитирай

Белгия/София

Не съм сигурна дали е нормално (за мен не е), но със сигурност е вредно и опасно да се поддавате на тези мераци  Peace
Цитирай

Някъде там на юг...

Не съм сигурна дали е нормално (за мен не е), но със сигурност е вредно и опасно да се поддавате на тези мераци  Peace

Абсолютно подкрепям  Peace
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

нормално е да има стремеж на бебето да иска да сяда ,да се надига....не е нормално е да се подпомага от родителя такъв ранен процес.
Цитирай

София

До скоро Алекс нямаше такива желания - за сядане, изправяне и т.н.
Тези действия са нормални за бебетата. Не мисля, че обаче би трябвало да се насърчават от родителите.
Предполагам, че си водила бебето на ортопед. Той какво каза по въпроса?
Цитирай

София

така си мислех и аз и за това ви питах за съвет.
не я оставям да седи сама, а седнала в моя скут с облегнат гръб на корема ми колкото се може по-легнала. инат е мойта дъщеря още от сега та и угаждам от време на време така. Инак съм съгласна , че е много рано.
Цитирай

нормално е да има стремеж на бебето да иска да сяда ,да се надига....не е нормално е да се подпомага от родителя такъв ранен процес.
да
Цитирай

Подкрепям това мнение Peace
Цитирай

София

и аз така си мисля .
Цитирай

То може много работи да иска, въпросът е дали може самО.  Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора