Поръчителство

  • 3 468
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
Докато си изплащате задълженията на поръчители, се замислете и за друго.

Щом тя ви е братовчедка, твърде възможно е да имате съсобствени наследствени имоти.
Кредитодателят не може да атакува тези имоти, не може да иска изпълнителни листове за тях, ако са съсобственост.
Но вие можете тутакси да заведете дела за делба (след като пробвате с доброволна такава) и да искате от братовчедка ви да ви се присъдят във ваш дял всички нейните дялове от всички ваши съсобствени имоти. Дано да имате такива.

Поне с тези пари един вид да наплатите някакви нейни дялове от ваши съсобствени имоти, които да придобиете изцяло.
Пак казвам - дано да имате такива.


# 31
  • Мнения: 2 556
Време е хората да престанат да стават поръчители на близки и далечни познати просто.

Аз определено бих станала поръчител само и единствено на сестра ми, тъй като ако се случи нещо непредвидено, няма да ме е яд грам да й изплатя дълга. За никой друг не бих го направила и си го признавам.

# 32
  • Мнения: 130
На мен ми звучи не като Направи добро изяж лайно,а като постъпвай глупаво(най меко казано) и после си сърбай сам попарата.В ситуацията няма никой за съжаление само бурни аплодисменти за този който яде баницата а този който му я дава .....да стои гладен.

# 33
  • Мнения: 1 874
А аз се замислих и нещо друго: сестра ти не е ли знаела последствията, ако стане поръчител и другия спре да си плаща вноските ooooh!
То се мисли бе, хора,преди да се вземе такова решение!

# 34
  • Мнения: 2 448
Връщала съм си дадени на приятел пари чрез съд, имах документи, макар, че като му давах парите настояваше, че нямало нужда и да стане на доверие, явно обаче ме е взел за много мекушава и е мислел, че няма да го съдя, обаче не позна. Осъдих го и то с кеф, взех си парите двойно, защото го бях накарала да подпише два различни документа за моя сигурност при издънка, както и стана.
Но в случая авторката не виждам какво може да направи, гарантите за това са гаранти - съгласяваш се, че при неплащане, поемаш ти.

Правила съм и добрини за които съм изяла доста лайна, та за това вече си връзвам гащите.

# 35
  • Мнения: 1 517
Законните действия са ясни - включване името в публичен списък на сайт с некоректните длъжници до който имат достъп всички финансови институции. Това най-малкото значи, че ще види кредит на кукуво лято. Друго - изваждане на изпълнителен лист, стартиране на изпълнително дело и всякакви други способи. За незаконните не ща и да си помислям.

Това, че ще и вкарат името като ненадежден платец е възможно най-хубавото нещо, кето може да се случи. За нея е хубаво...защото тя не мисли, когато прави каквото и да е. Така хем съответните инстанции няма да се набутат, хем тя няма да се самонабутва.
Шушонче мило, бъди по-подробна относно способите. Моля те.

# 36
  • Мнения: 7 091
Това, че ще и вкарат името като ненадежден платец е възможно най-хубавото нещо, кето може да се случи. За нея е хубаво...защото тя не мисли, когато прави каквото и да е. Така хем съответните инстанции няма да се набутат, хем тя няма да се самонабутва.
Шушонче мило, бъди по-подробна относно способите. Моля те.

Хайде ще ти пиша на лични, че да не споделям такова нещо тук.  Peace

# 37
  • Мнения: 5 710
Преди много години моят прадядо така е фалирал и загубил почти всичко, заради заем на свой братовчед, духнал за Америка. После и децата му са изплащали с живот в лишения и без разни загубени преспективи.
Обаче, който се е хванал на това хоро е наясно, че може да дойде и такъв момент.
Колко точно е близка връзката не мисля, че има значение.

# 38
  • Мнения: 604
Много лошо·И аз в живота си от добрини доста л...... съм изяла и ми настръхва косата като се сетя че също съм гарант #Crazy·в тази криза знае ли човек. Братовчедката с кредита да продава жилището и да връща парите на държавата·Само за това се сещам·

# 39
  • Мнения: 1 219
гадна работа,затова няма братовчеди и роднини.Опре ли до пари хората стават страши.Познавам две сестри които бяха в чудесни отношения,но сега заради кредит и едни пари се мразят и не се понасят вече от години. ooooh!Ужас направо

# 40
  • Мнения: 98
Докато си изплащате задълженията на поръчители, се замислете и за друго.

Щом тя ви е братовчедка, твърде възможно е да имате съсобствени наследствени имоти.
Кредитодателят не може да атакува тези имоти, не може да иска изпълнителни листове за тях, ако са съсобственост.
Но вие можете тутакси да заведете дела за делба (след като пробвате с доброволна такава) и да искате от братовчедка ви да ви се присъдят във ваш дял всички нейните дялове от всички ваши съсобствени имоти. Дано да имате такива.

Поне с тези пари един вид да наплатите някакви нейни дялове от ваши съсобствени имоти, които да придобиете изцяло.
Пак казвам - дано да имате такива.



Днес сестра ми ходи при адвоката си и точно това смята да направи имаме наследствени земи и ще подготви документите да ги прехвърли във нейна полза . За сега се е разбрала със банката утре да внесе 1500 лева . да спрат  процедурата на съдия испълнителя , това е за сега .

# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Често най-близките хора причиняват най-големите беди. Не може ли поръчителката да даде под съд братовчедката? Не може да няма някакъв текст от закона, който да й бъде в полза(не на братовчедката)  smile3529 Стискам палци!

# 42
  • Мнения: 2 229
Не виждам, освен ако нямаш излишни пари, защо би станал поръчител на някого. newsm78 След като винаги има шанс ти да плащаш накрая, то е глупаво просто. Tired

# 43
  • Мнения: 592
Мисля като Пасинет и учудващо като Алиса!? И аз като всяко човешко същество съм с известно количество акъл, което не ми попречи да стана поръчител и естествено да глътна водичка. Давал съм доста пари на заем, но от два листа от тетрадка, пак успя един мушморок да се изплъзне. Но кво да се прави - човек трябва да се опари.
Моя съвет е да не протакате плащането, защото банката начислява лихви щом е започнала изпълнение върху вземането и всеки ден оная работа се увеличава. После имате обратен иск - ако има какво да и вземете де. Но има ли - наложете запор и възбрана веднага "на бъдещ иск". Иначе положението е безнадеждно, не го мислете!
Аз бях добър и платих всичко, за да не закачат другите поръчители, но вие искайте и другите да участват в плащането! Банката си взема от когото си хареса, може и да не гони всичките!

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Не бих станала поръчител на никого, нито пък бих искала друг да ми става поръчител. Загубена работа.
Сестра ти да си вземе там от имотите, май друг вариант няма. Добре е, че все пак има какво да вземе.

Общи условия

Активация на акаунт