конизация и възможно ли е ваксиниране срещу HPV

  • 1 022
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Здравейте,
След цитонамазка и резултат от биопсия CIN 3 ca in situ ми е направена конизация през  м.февруари 2008 г., резултатът от конуса е CIN 2 с чисти върхове. На контролните цитонамазки резултатите са ПАП 1 И ПАП 2. Въпросът ми е мога ли да се ваксинирам срущу папиломния вирус или е безпредметно. Разговаряла съм с различни специалисти и ми се отговаря различно-според професорът, който ме е оперирал е възможно да се ваксинирам, според други гинеколози и дистрибутори на ваксината това вече е безпредметно, тъй като съм носила този вирус. Също така искам да Ви попитам при положение, че засегнатото място от вируса е изрязано, това значи ли и че вирусът е отстранен, или все още го нося в тялото си. Мога ли да си направя изследване за това дали съм носител на HPV все още и в кои болници правят това изследване. Благодаря предваретелно за отговора Ви.

# 1
  • Мнения: 287
Първо трябва да си направите изследване за носителство на този вирус и след това да мислите за ваксинирането. Материал за изследването може да се вземе от всеки лекар запознат с ХПвирус проблемите,но самото изследване се прави в специални лаборатории.

# 2
  • Мнения: 329
Благодаря много за отговора! Проблемът ми е че много искам да пробвам да забременея, но се страхувам да не се заразя отново с вируса и всичко да се повтори. Можете ли да ми кажете-има ли начин и моят партньор да се изследва за наличие на този вирус?

Общи условия

Активация на акаунт