изключително съм разочерована и афектирана от "Фемина"

  • 15 576
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9
преди минути приключи посещението ми в медицински център Фемина, при доктор Врагалева...
бих искала да споделя с вас колко съм разочарована и афектирана от неприятното преживяване...
ето какво се случи:
доста отдавна изчаквах да достигна точния момент за това изследване (прави се в 18-22 седмица, доколкото разбрах) защото ми се струва много ценно - информацията, която ти дават и въобще това, че гледат внимателно бебето и дали всичко се развива нормално. много се радвах и на това че ще видя бебето в детайли  Heart Eyes, по-добре от нормалния видеозон, на който всичко ми е размазано...
в момента, в който бяхме в чакалнята с таткото, и въпросната доктор Врагалева дойде първото нещо което ме попита доста сопнато беше че съм ходила до тоалетната нали? аз я погледнах изненадано, и и казах че не съм..никой не ми беше казал..но не обърнах внимание. влязох в кабинета и в момента, и момента, в който започна истерията беше като ме попита кога ми е била последната менструация а пък аз не знаех... как съм очаквала да работи тя ако няма тази информация, как да ми определяла термина, на което аз и казах, че на женската консултация ми определят термина на база 2 признака - размера на главичката на бебето и размера на бедрената му кост. и всеки път излиза една и съща дата...как можело да не си знам термина!!! толкова грубо и арогантно се държа, че чак съпругът ми (изключително спокоен по принцип) се обади че по принцип менструацията ми е нередовна...не идва на определена дата...но това сякаш я ядоса повече..
когато започна да ме гледа а аз започнах да я питам някакви неща по това, което виждах тя така ми се сопна, че почти изкрещя - че не можело да питам, какво съм разпитвала всичко ще ми каже като дойде времето и въобще съм се държала отвратително...(така и не мога да преценя кое точно ми е отвратителното държание???) и когато и казах че мозъка ми се струва малък (беше 1/3 като съотношение с главата, или поне така ми се стори) тя ми кресна че аз ли ще водя изследването или тя? при което продължи да ме гледа злобно и да ме пита дали и в женерали (където ходя на женска консултация) се държа така безобразно? бяхме на крачка да си тръгнем..защо не станах и не си тръгнах тогава!!! токова ме е яд! да не съм и била държала такъв тон, за което я помолих първо тя да не ми го държи...и да не се отнася така..въобще беше ужасно...бях на крачка да се разплача..особено се ядосах като взе да ми крещи и да ми се кара да се успокоя, да не се държа по този груб начин!
просто нямам думи...толкова неадекватно държание..и не можахме да си го обясним... просто се държа като даскалка, а която и нарушаваш установените порядки.. явно това че не съм плаха и свита и не се притеснявам да я питам неща, които ме интересуват, и които не разбирам за нея е безобразно държание..
тази жена не осъзнава ли колко деликатна е нейната работа?? че аз съм бъдеща майка и искам видя бебето си..нещо толкова мило..свидно за мен..я тя се държи като гадна бюрократка, която работи на гише и е отегчена и ядосана и съм и длъжна нещо...а не е в частен център, в който отивам съвсем пожелание и давам парите си??? съжалявам, че няма как да обясня и да цитирам разговора ни, най-вероятно за някои хора ще бъда просто тъпа, емоционална и пристрастна, но съм убедена в правотата си, защото имаше още един човек там и той беше свидетел..и също толкова възмутен...толкова съм огорчена, че просто нямам думи... момента, който очаквах, страхотно изживяване - тотално бяха сринати..и сега по-скоро се опитвам да забравя... Cry Cry

# 1
  • Мнения: 961
Аз не мога да коментирам случката, защото не съм присъствала на нея и, както знаеш, истината има много лица. Твоята гледна точка сигурно доста се различава от нейната.

Съжалявам, че ти се е случило такова нещо, защото аз минах по същия път в същия медицински център, но при друг лекар, така че те разбирам напълно. Наистина, когато отидеш в частен център и даваш не малко пари, очакваш да ти отговорят на въпросите, които те вълнуват, а не да те критикуват. Нормално е все пак да знаеш на коя дата за последно ти е дошъл МЦ, дори и при нередовен такъв. Но тя е нямала право да ти държи тон, че не знаеш.

Вече на доста места правят ФМ, така че, за свое успокоение, можеш да отидеш другаде. Постарай се да не се ядосваш, защото така вредиш на бебето. Лека бременност ти желая.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:36 от elada

# 2
  • София
  • Мнения: 389
Хубаво е, че сподели, макар че сигурно ще преместят темата ти.
Нямам думи за безобразното отношение #2gunfire
Жалко, че не си отишла при Марков на ФМ.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
 Shocked Shocked Shocked

Доживях и такъв постинг да прочета... ooooh!
Съжалявам, за това, което си "преживяла" но в понеделник бях при въпросната докторка, от която останах изключително доволна. Както от фм, която ми води по време на първата ми бременност, така и преди 4 дн -  останах си все така очарована.
Първият път прегледът продължи над 50 минути, сега над 30 (защото каза, че бебчето е като по часовник и просто няма какво да му гледа).
Не спря да обяснява, радваше се на човечето, бъзикахме се дори. Отговаряше на всеки мой въпрос усмихнато и с много желание.
Това беше и основната причина, да я избера за втората фм, защото на първата (скрининга) нямаше часове за нея и бях при д - р Цолова, от която наистина не останах много доволна, защото мълчеше и трябваше за всичко да я питам.

Не мога да повярвам, от нашата отчетна толкова майки бяха при нея, постоянно има такъв наплив, никой не се е изказал отрицателно за нея. newsm78
Постът ти да няма анти-рекламна цел, извинявай за директния въпрос, но като потребител с 2 публикации, ме кара да се усъмня? Защото всичко, което си написала ми се струва малко в сферата на научната фантастика. Naughty

Жалко, че не си отишла при Марков на ФМ.

Между другото и за Марков съм чела подобни "мнения", което не ме кара автоматично да започна да им вярвам, защото знам колко момичета са възхитени от него, като човек и лекар. Peace

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:51 от ol4eto

# 4
  • Мнения: 9
Shocked Shocked Shocked

Доживях и такъв постинг да прочета... ooooh!
Съжалявам, за това, което си "преживяла" но в понеделник бях при въпросната докторка, от която останах изключително доволна. Както от фм, която ми води по време на първата ми бременност, така и преди 4 дн -  останах си все така очарована.
Първият път прегледът продължи над 50 минути, сега над 30 (защото каза, че бебчето е като по часовник и просто няма какво да му гледа).
Не спря да обяснява, радваше се на човечето, бъзикахме се дори. Отговаряше на всеки мой въпрос усмихнато и с много желание.
Това беше и основната причина, да я избера за втората фм, защото на първата (скрининга) нямаше часове за нея и бях при д - р Цолова, от която наистина не останах много доволна, защото мълчеше и трябваше за всичко да я питам.

Не мога да повярвам, от нашата отчетна толкова майки бяха при нея, постоянно има такъв наплив, никой не се е изказал отрицателно за нея. newsm78
Постът ти да няма анти-рекламна цел, извинявай за директния въпрос, но като потребител с 2 публикации, ме кара да се усъмня? Защото всичко, което си написала ми се струва в сферата на научната фантастика. Naughty

причината да си запиша час точно при нея беше че две мои приятелки буквално преди седмици са били при нея...и са останали изключително доволни.. аз тръгнах с тази нагласа.. защо да се заяждам и сама да си опропастявам щастливия момент, който сама очаквам? нямам никаква причина да правя анти реклама, на Врагалева или на Фемина, просто се опитвам да бъда (колкото и тъпо, може би, да звучи) активен гражданин и да не си мълча, когато ми се случи нещо несправедливо. просто исках да споделя. тук всеки прави точно това. и всички мнения се различават - някои имат доста голямо разминаване. нормално е... хората са различни, повечето реагират емоционално.. аз точно поради тази причина уточних, че с мен беше и таткото, който имаше възможността доста обективно да проследи ситуацията отстрани. и също беше възмутен - дори той предложи да си тръгнем по време на "консултацията".. мисълта ми е, че колкото и да бях емоционална, държанието и беше възмутително... дори и да има някакъв коментар, има хиляди други начини (много по-деликатни) да го каже..не да се отяжда..

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
За всеки лекар мненията са 50:50. Колкото хора, толкова и мнения.
Аз лично се съмнявам, не защото отказвам да ти вярвам, а защото просто не мога да го повярвам.
А и предпочитам да вярвам на собствената си преценка за хората. Peace

# 6
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
 Не съм ходила във въпросният център,не познавам и лекарката,(трябва да призная,обаче че съм  чела   хубави отзиви за  нея ) ,затова и няма да коментирам нейното поведение,но съм в друга чуденка? Как е възможно да си бременна и да не си знаеш датата на последния МЦ.? newsm78Това е първият въпрос,който ти задават  на всяка ЖК .Та си мисля,че жената май правилно е реагирала по остро.....разбирам нередовен цикъл,ама в тази ситуация според мен е задължително да се знае.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм ходила във въпросният център,не познавам и лекарката,(трябва да призная,обаче че съм  чела   хубави отзиви за  нея ) ,затова и няма да коментирам нейното поведение,но съм в друга чуденка? Как е възможно да си бременна и да не си знаеш датата на последния МЦ.? newsm78Това е първият въпрос,който ти задават  на всяка ЖК .Та си мисля,че жената май правилно е реагирала по остро.....разбирам нередовен цикъл,ама в тази ситуация според мен е задължително да се знае.

И мен това ме изуми... Още повече, че дори да не го помниш, при установяване на бременността са ти казали термина...
Не си ли го помниш, или на всеки уз държиш да ти го изчисляват по главичка, краче и т.н.? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 006
И аз това се зачудих. Нередовен цикъл бива (и моя е така), но не си ли отбелязваш в календарче/телефона кога ти идва?  newsm78

# 9
  • Мнения: 9
Не съм ходила във въпросният център,не познавам и лекарката,(трябва да призная,обаче че съм  чела   хубави отзиви за  нея ) ,затова и няма да коментирам нейното поведение,но съм в друга чуденка? Как е възможно да си бременна и да не си знаеш датата на последния МЦ.? newsm78Това е първият въпрос,който ти задават  на всяка ЖК .Та си мисля,че жената май правилно е реагирала по остро.....разбирам нередовен цикъл,ама в тази ситуация според мен е задължително да се знае.

И мен това ме изуми... Още повече, че дори да не го помниш, при установяване на бременността са ти казали термина...
Не си ли го помниш, или на всеки уз държиш да ти го изчисляват по главичка, краче и т.н.? newsm78
естествено, че си го помня...и не държа всеки път да ми го изчисляват, просто лекарят прави всеки път тези изчисления и го отбелязах, защото ми е направило впечатление, че всеки път датата е една и съща..според нея е съвсем различна...(с 2 седмици), но дори и за това не беше сигурна, както и да е..
аз си знам точната дата на зачеване. не ми е била необходимо да помня като дата последната менструация, защото ходя само на ЖК и там не са ме питали повече от първия път. след това ми уточниха термина, и се приключи по въпроса. но това беше само един от проблемите.. трябвало е да си нося и поне едно изследване, видеозон,..също скриининга? защото така само не можела нищо точно да ми каже? никой никъде не беше написал на сайта че ще трябва да нося нещо, поне по тел като звънях да ме бяха предупредили...както и да е...
не казвам че съм безгрешна! но това не е ЧАК такъв проблем, за да има основание тя да се държи толкова арогантно и грубо! може да реагира доста по-меко...а не да се държи с мен все едно съм я обидила лично! или съм и длъжна нещо...просто не мога да си обясня поведението и..колко и да ви е странно...колкото и да се е държала добре с вас.радвам се че не сте преживели такова нещо, наистина е неприятно..и пак казвам! не агитирам никой, за нищо, просто искам да споделя мнение!! вие го приемате като лична обида..странно е

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Скорпионче, забрави я тази псевдодокторка. (поне за теб е такава) Винаги има и положителни и отрицателни мнения за известните доктори, аз не бих отишла при нея отново, както предполагам и ти. Радвай се на бременността си и не се ядосвай повече.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 067
Аз нямам лични впечатления от тази лекарка, чела съм повече положителни отзиви. Но това, което описваш, е изключително неприятно! И да има лекарят някакви забележки, трябва да може да ги поднесе спокойно, а не да си изкарва яда от лошия ден (примерно) на пациентката, която - разбираемо - се вълнува от прегледа...  Tired Надявам се скоро да се отърсиш от това преживяване! И наистина иди на още един преглед при друг лекар, сигурно ще мине по-добре!  Peace

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Дано тази неприятна случка не помрачи за дълго настроението ти .  Hug

А за ' докторката " - нямам думи Sick

Благодаря за предупреждението да не ходим при нея.....

# 13
  • Мнения: 9 973
мисля,че искаш на ръце да те носят за 60 лв.,които си платила за преглед.Скъпа,бъди реалист.Относно термина и датата на цикъла  Naughty без коментар

# 14
  • Мнения: 498
Скорпионче, забрави я тази псевдодокторка. (поне за теб е такава) Винаги има и положителни и отрицателни мнения за известните доктори, аз не бих отишла при нея отново, както предполагам и ти. Радвай се на бременността си и не се ядосвай повече.
Подкрепям Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 44 098
може да е имала лични проблеми в момента...но не е правилно да си изкарва нервите върху пациентите си....
А 60 в не са малко и да на ръце трябав да я носи за 30 мин преглед на тази цена...има хора, които смешно или не но работят по една седмица за толкова.... пациентите са й клиенти и дори да са разсеяни, глупави, груби или нахални дори....тя е длъжна да се държи професионално и на ниво....а надали авторката на темата е била такава...предполагам нещо друго й е било на лекарката съвсем не свързано с пациентката й....

Чесно казано - наистина трябваше да си заминеш и да потърсиш другаде да си направиш ФМ....

Иначе и мен ме изумява, че не си знаеш последния МЦ кога е бил, именно хората с нередовен, трябва най-много да го следят...но - минало-бешело е това....не си първата, не си и последната, която не си го е знаела....

# 16
мисля,че искаш на ръце да те носят за 60 лв.,които си платила за преглед.
Когато човек отива на преглед очаква - преглед, а не РАЗПИТ. Дори това да е първият случай на тази лекарка с пациентка, която не си знае датата на последния цикъл, това въобще не е повод да се нервира. Професионалното отношение е нещо съвсем друго и затова се плащат тези 60 лева - нали те са си ги определили, а не пациентката - защо я нападате така! Освен това 60 лева са си 60 лева - що за презрително отношение! Утре като ви потрябват, ще разберете колко са 60 лева. Аман от такива някакви фукли, дето все се правят на баровки с големите портфейли. Понеже познавам наистина много хора с възможности, да ви кажа, че те имат къде по-интересни забавления от това да висят и да пишат във форумите.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
А за ' докторката " - нямам думи Sick
Благодаря за предупреждението да не ходим при нея.....

Мен пък точно това "предупреждение" ме съмнява силно. В целта, която постига, да ви убеди, че един лекар с изцяло положителни отзиви до момента е по - черен от дявола. Малко овча логика е това.
Всичко ми се струва адски несериозно и преувеличено. Peace И ми звучи като агитация.

Понеже познавам наистина много хора с възможности, да ви кажа, че те имат къде по-интересни забавления от това да висят и да пишат във форумите.

Като например? Ходят си сляпо на лекари, без да се информират от тези форуми ли? Силно се съмнявам...
Аз не съм сред баровките и съм съгласна, че човек трябва да получава качество срещу парите си. Но някак ми е нереално как изведнъж се намира човек, който ми разбива досегашните впечатление на пух и прах (все пак и аз съм платила и съм доволна от похарчените пари, никой не ми е крещял и не ме е карал да си нося никакви изследвания...  Shocked), и на който всички са склонни сляпо да вярват.
Истината винаги има 2 страни, но е жалко, че другата няма възможност да обясни своята гл.т.
Аз съм сигурна, че толкова позитивен човек не би се развикал току така. Ако изобщо го е направил, де. Peace

# 18
  • Мнения: 9 814
Лично аз бях вчера при д-р Светлана Врагалева и по-мил, усмихнат и приветлив лекар до сега не съм срещала. Останах очарована от нея.
Феталната морфология /прегледът, за който всъщност бях отишла/ продължи около 40 мин., през които д-р Врагалева обясняваше всяко едно нещо, което се виждаше на монитора на мен и съпруга ми.

Учудих се на това, което описваш за отношението на Врагалева към теб. Но се учудих и от това, че не знаеш кога е бил последният ти цикъл, поне с разминаване от няколко дни.Не знам с колко нередовна М, аз също съм с такава особено през последните 6 месеца преди да забременея, но има едни такива календарчета, където се отбелязват дните, обикновено също върши работа.
А нали се сещаш, че лекарката не те е попитала за последната ти М, ей така от любопитство. За да стане ясно за какво точно да гледа специяалиста, за да може според срока на бременността да се определят рисковете от вродени малформации и вероятните процентни стойности на лекарите им трябва да знаят дата на първия ден от последната редовна М.
А пък това, че си се намесила в работата й и си казала едва ли не, че видиш мозъка на бебето е по-малък с 1/3, а пък ти докторке не го виждаш.....
 ooooh!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Обикновено на места като форумите, където няма пряк контакт е трудно да се определи емоцията и настроението на пишещия. Но като гледам твоят пост ми става ясно, че вложила толкова отрицателни емоции, че чак е съмнително. Кой не се ядосва на доктори? Разбирам някой да е проявил некомпетентност, застрашаваща нечии живот, ама понеже нещо не си доволна от отношението, айде сега да предупредим - "не ходете при тази докторка".
Искам да отбележа, че изобщо не познавам д-р Врагалева, но съм чела общо взето само хубави отзиви от нея. Пиша тези работи, защото не за първи път срещам тук недоволни пациенти, които са готови да заклеймят утвърдени имена, на база емоции.
 Колкото до датата на последния ти цикъл - нямам думи. Достатъчно си компетентна да знаеш, че е полезно да се ходи на ФМ, но не и да знаеш колко е важна въпросната дата и едва след като я кажеш, да уточниш за нередовност и ову. Ако пък са ти се свидели парите,защо си отишла изобщо. В подобни моменти не се чудя, че някои доктори гледат на пациентите си отгоре или високомерно....
А как видя мозъка на бебето???? - вземи да правиш ти ФМ направо  #Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 1 890
   Не виждам както толкова го разпънахте момичето за тая дата - ми и аз не си я знаех, пък ей на - синът ми стана на 2 месеца преди няколко дни.  Laughing Никой не ме уби с камъни, когато ми установиха бременността и по показанията на видеозона установиха приблизителния темрин. Никой не ме е навиквал или нагрубявал, още повече да прави ехидни забележки като списващите тук.  ooooh!
  Не мисля, че темата е пусната с цел оплюване на лекарката. Не я познавам, но съм била на ФМ при споменатата по-напред д-р Цолова. На мен пък ми беше обяснено всичко подробно, беше много любезна, не са ме карали да си нося нищо - изобщо останах много доволна. Какво значи "имало само положителни отзиви" ? Ами и за Ковачева от Тина Киркова не срещнах нито едно отрицателно мнение, ама ей на - при нея повече не бих стъпила, ако ще пари да ми дават. Така че не нападайте някого само защото има различно от вашето мнение !  Peace

# 21
  • Мнения: 9 436
skorpion4e ,успокой се и се наслаждавай на бременноста си!Нали знаеш различни хора,различни мнения.Не познавам въпросната докторка,но това,за което пишеш изобщо,ама хич не ме учудва,защото и аз съм попадала такива ситуации.Успех и лека бременност  bouquet

# 22
  • Мнения: 7 111
Първо - лека и приятна бременност пожелавам на авторката на темата.
Второ - един конкретен човек не се отъждествява с целия медицински център. Заглавието е сякаш  си случила на всички възможни служители там.  Peace
Никакви впечатления нямам от д-р Врагалева. Само отзиви съм чела. Положителни до днес. Струва ми се обаче, че тук я има само едната страна.
Не бих стъпила на място, където знам, че техниката е на ниво без да се интересувам от устройството, което работи с машинката. Това е причината да посещавам един конкретен специалист в МЦ Фемина. Аз знам за какво ходя там, има причина която не е в размазаните образи на 2Д-то. Към момента не съм искала преглед на високо-технологичните им джаджи. Ще си погъделичкам единствено суетата с това.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
мисля,че искаш на ръце да те носят за 60 лв.,които си платила за преглед.Скъпа,бъди реалист.Относно термина и датата на цикъла  Naughty без коментар
60лв или 2.20 няма значение.Когато работиш с хора е нормално и човешко отношение!
Много ти е груб поста,казвам го съвсем сериозно.

# 24
  • Мнения: 9 436
Цитат
60лв или 2.20 няма значение.Когато работиш с хора е нормално и човешко отношение!
Много ти е груб поста,казвам го съвсем сериозно.
  Подкрепям мнението ти Peace

# 25
  • Мнения: 9 973
Аман от такива някакви фукли, дето все се правят на баровки с големите портфейли. Понеже познавам наистина много хора с възможности, да ви кажа, че те имат къде по-интересни забавления от това да висят и да пишат във форумите.
ти  на интересна ли се правиш?Коя си ти да ме наричаш фукла,баровка и прочие?Знаеш ли коя съм аз изобщо?Като не познаваш някой,дръж се нормално!
Относно авторката,не казвам,че 60 лв. не са пари,а обратното.Ако ги е събирала `стотинка по стотинка` с месеци наред,нормално е да е недоволна от `качеството`на услугата от страна на лекаря.
Дано сте ме разбрали!

# 26
  • Мнения: 1 173
Същият този петък д-р Врагалева асистираше на д-р Димитрова при нашия преглед и беше супер мила и внимателна. Много съм доволна.

# 27
  • Мнения: 43
Бях на втори преглед на 02/12. Въпреки невероятната лудница д-р Врагалева се държа отново много любезно, обясняваше. Не ме претупа, въпреки зора, който и даваха да освобождава кабинета.

Искрено съм очудена за твоето преживяване.

# 28
  • Мнения: 2 270
Аз съм с много добри впечетления от нея Peace
При нея правих първата ФМ и беше много търпелива, внимателна, обясняваше ми всичко в детайли!
Дори сега на профилактични прегледи пак при нея ходя!

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
   Не виждам както толкова го разпънахте момичето за тая дата - ми и аз не си я знаех, пък ей на - синът ми стана на 2 месеца преди няколко дни.  Laughing

Никой не е разпънал момичето за ДАТАТА, чудно ми е и на мен, как с вече определен термин и предполагаема дата на последен МЦ, тя не го помни...
На мен друго ми е интересно - как 99% сме доволни от Врагалева ... Явно повредата е в нашия тв...  Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 1 890
    Не виждам какво толкова има за чудене и пулене. Това, че ти си доволна, не значи, че 100 % от пациентите и са така. Толкова ли е трудно да приемеш, че може да е била изморена, в лошо настроение и още много, много причини ??? Както казах, и аз отидох при лекар с много препоръки, включително и от приятелки, и после съжалих. Постъпката и спрямо мен беше, меко казано, непрофесионална и неморална. Изуми дори и нейни колеги лекари, които бяха свидетели на случая. И това е лекар, за когото има страхотни суперлативи по форумите и нито едно лошо мнение. Е, кажи сега, аз на мен ли да си вярвам или на другите... ???

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами мога да кажа същото - не се "пуля" Laughing, нито се "чудя".
Вярвам на собствената си преценка за хората. Както и на масовата такава. Тук тя се явява само в защита на казаното от мен. Wink
Ако се намери някой друг освен авторката на темата, който да се оплаче от въпросната докторка, тогава ок. Но някак не ми се връзва това, че нейното мнение е ЕДИНСТВЕНОТО такова тук.
И не казвам, че няма право на такова, съмнява ме целта на постинга и. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 262
За огромно съжаление такива неща се случват. Понякога лекарите не си дават сметка какво говорят и какви последствия може да има от тяхното отношение и държание. Най-трудно се работи с хора. Особено с бременни жени. Всеки човек е различен и реагира различно. А бременните са особено уязвими. Имат притеснения, страхове, плашат се. А някои жени са си чувствителни по принцип. Но, лекарите не мислят като нас и не чувстват като нас. За тях ние сме обект на професията им. Те се занимават с бременни жени всеки ден години наред. Но, ние не сме бременни всеки ден. За мен отношението е много важно. Не познавам тази лекарка. И с мен се случи подобно нещо. Не във "Фемина", но с лекар, който преди е работил в този център. Не дай си Боже, както стана с мен, да имаш сериозни проблеми и да разчиташ на същия лекар за повече прегледи и лечение. След няколко дена този доктор сигурно е забравил това, което ми каза, начина, по който ми го каза и цялата случка, която трая 2-3 минути. Но, аз ще го помня докато съм жива. И не е нужно дори да има скандали. Само една дума може да има ужасен ефект. Хората са го казали: "Казана дума, хвърлен камък". Няма значение колко известен е докторът и какви мнения има за него. Вместо да помогне може да обърка бременната. А може пък колкото по-известен и търсен става един лекар това да го променя. Никой не е застрахован от подобно отношение. Такова нещо може да се случи на всеки.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 067
...И с мен се случи подобно нещо. Не във "Фемина", но с лекар, който преди е работил в този център. Не дай си Боже, както стана с мен, да имаш сериозни проблеми и да разчиташ на същия лекар за повече прегледи и лечение. След няколко дена този доктор сигурно е забравил това, което ми каза, начина, по който ми го каза и цялата случка, която трая 2-3 минути. Но, аз ще го помня докато съм жива. И не е нужно дори да има скандали. Само една дума може да има ужасен ефект. Хората са го казали: "Казана дума, хвърлен камък". Няма значение колко известен е докторът и какви мнения има за него. Вместо да помогне може да обърка бременната. А може пък колкото по-известен и търсен става един лекар това да го променя. Никой не е застрахован от подобно отношение. Такова нещо може да се случи на всеки.
Jana 08 , би ли споделила за кой лекар става дума? Ако предпочиташ, може и на лични!!  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 262
лято, можеш да погледнеш в профила ми. Там съм разказала случката подробно.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 067
Jana 08, прочетох, благодаря. Имала си ужасни преживявания. Дано не се случват на никого!! 

# 36
  • София
  • Мнения: 2 430
Редно е като съм писала в тази тема да споделя и личният си опит от МЦ"Фемина"
 Ходихме (казвам ходихме ,защото бях с мъжа ми) в средата на декември.Имахме час за д-р Румен Димитров,изключително внимателен и изчерпателен като информация лекар.
Спокойно обясняваше всичко,попита ме ако имам въпроси или нещо което ме притеснява да не се притеснявам и да го питам
С думи кратки д-р Румен Димитров го поставям в белият списък  bouquet
Когато си тръгвахме направи неочакван жест към нас,вместо 60лв.,които ние бяхме приготвили,жената от регистратурата каза 30лв.Обяснението беше,че д-р Димитров го прави ,защото сме колеги.Т.е. той и мъжа ми.
 Бях много приятно изненадана и мъжът ми каза,че се радва,че се намират все още такива колеги като д-р Димитров

# 37
  • Мнения: 9
Ако се намери някой друг освен авторката на темата, който да се оплаче от въпросната докторка, тогава ок. Но някак не ми се връзва това, че нейното мнение е ЕДИНСТВЕНОТО такова тук.
И не казвам, че няма право на такова, съмнява ме целта на постинга и. Peace
отново искам да кажа, че написаното от мен нямам за цел да настройва който и да е срещу Фемина или Врагалева! просто преживях нещо неприятно и исках да споделя. нищо повече! хората се много различни и реагират различно в зивисимост от ситуацията и настроението си в момента... пак казвам, аз отидох точно във Фемина и точно при Врагалева защото две мои приятелки преди дни бяха при нея и ми разказаха колко е внимателна и професионалист. но аз останах разочерована. дори и да съм сгрешила за някои неща, това не извинява нейното грубо отношение. може на мен да не ми се изкефила, може да не е била в настроение...хиляди неща...това че съм споделила историята с вас не означава че агитирам никой да не ходи при нея! или пък във Фемина.. всеки преценява за себе си - кое е правилно и на кой да се довери. аз просто се надявам никой друг да не изживява такава неприятна ситуация при Врагалева или където и да е..
единствените изводи, които си извадих са да не се доверявам на сляпо на нечие мнение (защото то винаги е субективно), да не се ядосвам излишно за такива неща - няма нищо непоправимо - просто трябваше да си тръгна. щях да съм по-спокойна.
вече ми поотмина и съжалявам, че отделих толкова емоции, просто не трябваше да се затормозявам излишно..да забравя и това е.
писах тук по темата просто за да споделя. НЕ ЗА ДА АГИТИРАМ. тежеше ми и явно имах нужда просто да се отърся от неприятните емоции. целта ми беше такава, който както иска да го приема.
  bouquet благодаря на всички, които ме разбраха правилно, някак усетиха как се чувствам и успяха да намерят добра дума  Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 1
Da naistina po temata ne e pisano poveche ot 120 dni,no az na 18 Septemvri 2009 biah na fetalna morfologia pri D-r Vragaleva i sam s izkluchitelno priatni vpechatlenia.Pregleda beshe obstoen poveche ot 50 min, doktorkata mila ,lubezna i napalno izcherpatelna. Goreshto ia preporachvam...Pregleda beshe priatel i mnogo polezen. Uspeh na vsichki mami... Simple Smile

# 39
  • Мнения: 7 263
Не познавам д-р Врагалева, но в същия център отидох на ФМ при прословутата доц.Димитрова. ФМ отне цифром и словом 5-10 минути.
Тъй като преди това бях посетила и д-р Марков мога да направя сравнение на двата прегледа. Детайлите, в които навлезе той и които тя пропусна.
Цялата работа беше много претупана и съвсем през пръсти, ако мога така да се изразя. И аз останах доста разочарована тогава, но не писах защото не ми беше до това на този етап. Сега обаче като видях темата реших и аз да добявя мнението си, защото това е начина да се отсява наистина съвестното и добро медицинско обслужване от псевдообслужването. И на двете места се плаща и човек очаква повечко загриженост, внимание и най-важното компетентност и професионализъм.

# 40
  • Мнения: 2
Здравейте!Може ли някой да ми каже колко струва преглед в МЦ"Фемина" за 3D фетална морфология?

# 41
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте!Може ли някой да ми каже колко струва преглед в МЦ"Фемина" за 3D фетална морфология?
мисля,че си е още 60лв.

Общи условия

Активация на акаунт