бихте ли се обвързали сериозно с жена с дете?

  • 16 792
  • 311
  •   1
Отговори
# 60
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
БНД = бащата на детето  Mr. Green
Мерси !   bouquet
Никога нямаше да се сетя. Mr. Green
Простете незнанието ми, нов съм. 

Не бих се съмнявал в една жена само заради това, че не иска много много да говори за предни връзки и не бих разпитвал, каквото каже - това ще е. По-важното за мен е собственото ми виждане и усещане за конкретната жена, как я усещам и чувствам самия аз.
Бих се доверил главно на това си усещане, а не на, примерно, грешките на предните мъже, с които е имала връзка.

# 61
Темата ми е много интересна. Но си мисля, ако аз изпадана в подобна ситуация, дали не бих проявила разбиране към едно егоистично поведение на мъж, който се отказва от връзка с мен, защото имам дете. Пример: съвместният ни живот започва директно със "сивото ежедневие": ставане рано с детето, градина....ако искаме да отидем някъде - проблем кой ще го гледа; липса на спонтанност; задължително планиране на всичко; и това съчетано с работа и домакински задължения... На мен ми липсва излежаването сутрин (поне през уикендите), хем детето си е мое, а как ще се чувства чуждият човек.
Много объркано стана, но в предишен пост добре беше казано "детето едно ти дава, друго взема". Колко трябва да е мотивиран друг мъж, за да поеме отговорностите на бащата?!  

# 62
  • Мнения: 3 886
искаше ми се да разбера причините... newsm78

Егоизъм. Друга причина няма. Не им се иска да дават парите си за чужди гени, тъй да се каже животинското в тези мъже, които са против надделява.  Wink Ако ще харчат пари ще е за жената, която ще е евентуалната майка на децата на техните гени. Сега изясни ли ти се.  Laughing
Тук и аз съм съгласна.Точно така си е както е написано.Виж жената  е друго нещо.Аз бих взела мъж не с 1 а и с 2 деца.Ако обичам човека децата не са виновни за нищо.Обожавам пълни къщи.Няма мое твое всичко е наше bowuu

# 63
  • Мнения: 61
Бих се доверил главно на това си усещане, а не на, примерно, грешките на предните мъже, с които е имала връзка.
ех,че хубаво...някой МЪЖ да каже точно това(в смисъл,че грешките са били от страна на предните мъже, а не на жената)   bouquet много ми харесва начина ти на мислене,направо съжалявам,че не съм те срещнала по-рано Laughing Hug пък и каквито кусури други да си имаш,както казваш ти,достатъчна е тази ти позиция относно темата,за да си достоен за уважение,още веднъж   bouquet

# 64
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Благодаря за оценката.   bouquet

Напълно възможно е грешките да са били на мъжете, все пак грешки може да има и от двете страни, всеки случай си е отделен, да не абсолютизираме. Peace

# 65
  • Мнения: 2 448
Уентуърд, или сменяй мненията или аватара. Това в комплект те превръща в нещо като полубог.  Laughing

# 66
  • Мнения: 61
Уентуърд, или сменяй мненията или аватара. Това в комплект те превръща в нещо като полубог.  Laughing
мда,особено ако е сложил собствената си снимка там  Heart Eyes

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Колко трябва да е мотивиран друг мъж, за да поеме отговорностите на бащата?!  
Любовта е единствената мотивация. Друга няма.

# 68
  • Мнения: 61
още един подвъпрос по темата (тъй като сериозното обвързване изисква и ангажимент към детето), има ли мъже,които биха осиновили детето на тази жена,с която се обвързват(ако то не е припознато от биологичния си баща )? това също ми се струва някаква химера,но може и да греша... newsm78

# 69
  • Мнения: 2 448
Е, що да е химера. толкова хора осиновяват деца. При положение, че баща липсва.
Ето например, бивш колега на майка ми има две големи дъщери от предния си брак, но се ожени повторно за жена, която не може да има деца и въпреки, че той си има своите биологични деца, си осиновиха, заради факта, че тя няма свои. Той гледа чуждо дете на практика.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Определено аз не бих.Причините са няколко.

1.Жената с дете не може да даде това което една свободна жена може да даде на един мъж, за нея винаги на 1 място ще е детето (което е абсолютно нормално)
2.Любовта на мъжа не се определя от това дали си с дете или не, но възникват доста странни въпроси: защо не си с бащата на детето си, защо искаш да си с друг и какво искаш да получиш от него - любов, пари, имоти, да осигуриш детето си? щом веднъж не се е получило с бащата на това дете - как ще се получи с друг?
Това е много далеч от истината Rolling Eyes
Сънко, моят мъж настоява да осинови сина ми, въпреки че имах брак с биологичния баща /т.е. не сме от случаите с дете, което не е припознато/. Синът ми се определя като син, единствено на настоящия ми съпруг.

# 71
  • Мнения: 61
много се радвам,че има и такива случаи,дано и при мен да се случат всички тези хубави неща,пък когато-тогава,надеждата умира последна... Peace

# 72
  • Мнения: 671
Тая работа явно не е за всеки-то и на аборигена ако му дадеш лаптоп,най-много да троши орехи с него. Wink

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
много се радвам,че има и такива случаи,дано и при мен да се случат всички тези хубави неща,пък когато-тогава,надеждата умира последна... Peace
Пожелавам ти от сърце да ти се случат Hug
Искам да вметна, че нагласата на мъжа по принцип няма голямо значение. Всичко зависи от конкретната жена и конкретните обстоятелства. Ако ще и 200 мъже да ти кажат, че не биха се обвързали, това не означава, че няма да го направят, когато срещнат Жената.
Моят мъж беше на 38 години, когато се запознахме и доста убедено разправяше на всеослушание /преди да започнем връзка/, че никога не би се загледал по жена с дете, камо ли да започне връзка...
Е, никога не бива човек да казва "никога", бих казала аз Mr. Green

# 74
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
много се радвам,че има и такива случаи,дано и при мен да се случат всички тези хубави неща,пък когато-тогава,надеждата умира последна... Peace
Важното е да не я губиш !  newsm10

Нека само хубави неща да ти се случват ! /започнах отрано пожеланията за новата година/

Общи условия

Активация на акаунт