Секрет от гърдите?

  • 62 990
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 975
Лейла,консултирай се с лекар .Не си прави експерименти.Успех и дано не е сериозно.

# 16
bqh na 17 kogato za pruv put napravih abort i za posleden samo togava imah sekret ot gurdite,no i dnes zabelqzah,4e otnovo imam,no si napravih testi i izleze otricatelen,no ina4e imam vsi4ki simptomi dali otnovo sam bremenna ili problema e drugade? pomognete mi ako mojete za6toto naistina sam mnogo oburkana i neznam kakvo da mislq i da pravq.blagodarq vi predvaritelno

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
bqh na 17 kogato za pruv put napravih abort i za posleden samo togava imah sekret ot gurdite,no i dnes zabelqzah,4e otnovo imam,no si napravih testi i izleze otricatelen,no ina4e imam vsi4ki simptomi dali otnovo sam bremenna ili problema e drugade? pomognete mi ako mojete za6toto naistina sam mnogo oburkana i neznam kakvo da mislq i da pravq.blagodarq vi predvaritelno

Секрета идва в по-късните месеци.Изследвай хормона пролактин-там може да е причината за секрет от гърдите

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Иди на лекар. Не е от евентуална бременност.

# 19
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен!
И аз се присъединявам към вашия проблем.
Не съм бременна.Онзи ден по случайност стиснах едната си гърда,защото ме наболяваше(пред цикъл съм,нормално е) и забелязах че изтече капка прозрачен секрет.Стиснах и другата-същото  ooooh!. И така колкото пъти стисна-изтичаше по 1 капка. Възможно ли е да е нещо заради цикъла, или и при мен е повод за притеснение. newsm78

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

НАй-добре е дa отидеш на гинеколог и той да ти пусне хормона пролактин .Най-често повишението му е причина за секрет .

# 21
  • Мнения: 113
Аз имах абсолютно същия проблем,преживях аборт преди известно време и след това ми се появи секрет от гърдите.Като казах на лекарката тя много се учуди,защото бях в 7-8г.с. и ми каза че най сигурно се дължи на хормона пролактин.Изрично ми забрани да си пипам или стискам гърдите и ми каза,че след време ще отмине,ако ли не ще ми пусне изследвания и след това лекарства.(мина от самосебеси)
Но при момичета които не е имало бременност или аборт да обърнат  също сериозно внимание на проблема,защото високото ниво на пролактин може да се окаже проблем за едно евентуално забременяване.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
mactub високия пролактин не само пречи на едно забременяване (аз бях една от тях), но може да е причинен от аденом на хипофизата , който изисква лечение !

# 23
  • Мнения: 2 011
Когато бях бременна в 5 мес имах секрети от гърдите.  Кърмех детето около 2 месеца  и направих мастит. Малкия не сучеше а аз се изцеждах и му давах  в шише. Когато детето ми  стана на 4г забелязах  случайно че от едната  гърда ми изтича бял секрет - коластра. Посетих онкогинеколожка ( защото си имах друг предишен проблем) , не ми назначи изследвания на пролактин - по нейна преценка направих курс на лечение с Бромокриптин. След лечението нямах повече секрет и до сега - вече 3 и повече години ! Ако обаче не се беше повлияло от лечението  щяха да изледват  Пролактина. Съвета ми  е задължително на лекар - да  прецени какво да те  прави!
Докторката  ми  сподели за нейна приятелка на около 42-43 г със завишен пролактин, но без  никакви  други отклонения. Думите и бяха: " И сега да и  сложат  бебе на гърдата ще суче и колкото повече суче , толкова повече ще има ! "  newsm78

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Докторката  ми  сподели за нейна приятелка на около 42-43 г със завишен пролактин, но без  никакви  други отклонения. Думите и бяха: " И сега да и  сложат  бебе на гърдата ще суче и колкото повече суче , толкова повече ще има ! "  newsm78

СУкането води до повишаването на пролактина, а оттам до прозиводството на  мляко .Но според мен винаги има причина и тя трябва да се търси .

# 25
  • Мнения: 18
Незнам,да чукна на дърво...повече не ми се е появявал тои секрет.Само веднъх като се стиснах.Скоро опитах пак-нищо не излезе Hug

# 26
  • Мнения: 25
Здавейте момичета, снощи случайно видях че ми тече течност от едната гърда, нямам болки, единственото особено е че от месец и половина някъде приемам фолиева киселина - не съм бременна .. какво да правя ?
Благодаря предварително Wink

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
stelisima това ,което можеш да на правиш е да си изследваш пролактина.Ако имаш завишение  тогава се обърни към специалист-читав гинеколог или ендокринолог

# 28
  • Мнения: 25
при личния лекар ли трябва да искам изследване на пролактин ? а рано ли е направо да отида при мамолог ..?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
при личния лекар ли трябва да искам изследване на пролактин ? а рано ли е направо да отида при мамолог ..?

Мамолога няма отношение с евентуален аденом, понеже ако има такъв е в хипофизата.Личния лекар не може да ти даде талон за пролактина , но може да  те прати на гинеколог.Или пък да си го изследваш сама във всяка лаборатория срещу 12 лв

Общи условия

Активация на акаунт