Кога започва възпитанието на детето?

  • 2 685
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Оооо и аз мисля, че бебето се възпитава още в корема на майка си! Дори да не е така вече след 6м. мисля, че бебчето вече е адекватно и може да се разглези. Съдя по моето, което сега се пробва да ме омайва. Преди след ваксините спеше при мерн, а сега не го взимам изобщо, защото знам, че после няма връщане.

# 16
  • Мнения: 3 869
Е, ама тук във форума си имаме цяла темичка за пренаталното възпитание - хората одавна са го доказали Simple Smile
Ескарина е права за интерпретациите на "възпитание", оттам идват недоразуменията най-често. Общуването с бебето преди да се роди е такова удоволствие и толкова добре се получава  Heart Eyes Аз направо бях разочарована, че тази така точна връзка се промени в много по-неразбираема за мен след раждането...

# 17
  • София
  • Мнения: 521
след раждането-преди това едва ли може да се направи нещо!
Peace

# 18
  • Мнения: 31 172
Още в корема на майката детето се възпитава или по-скоро научава на разни неща.

# 19
  • Мнения: 5 940
Една спокойна бременност сигурно има значение.  Иначе вярвам, че възпитанието почва от първия ден. Всяка дума, прегръдка, докосване се отразяват на връзката дете -родител. Възпитанието не е само учене на ред и дисциплина. То идва с наблюдаването, с повтарянето на модели на поведение. Ведра, спокойна атмосфера вкъщи -ведро и спокойно дете.
Детето попива жестове, реакции на различни емоционални състояния и събития. Наблюдавам синът ни какви мимики има, някаква страхотна комбинация между негови си, мои и на баща му. Мимиките са отражение на нещо, което се случва вътре и навън, на цял един свят за съпреживяване. 

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След раждането

# 21
  • BG
  • Мнения: 1 900
Е те хората не напразно са го казали:"Първите седем години"следователно от появата..........но не до края на седмата година а до края на живота според мен.
Съгласна съм.

# 22
Казват, че е много важно за целия бъдещ живот на детето реакцията на родителите, когато научават за бременността...Това е от езотерична гледна точка, ако реагирали зле и не го искали още от самото начало, му нанасяли голяма вреда newsm78 Не знам къде го четох...Кой знае...

# 23
  • Мнения: 2 334
Аз мисля че трябва да започне от самото раждане  Peace

# 24
  • Мнения: 3 993
Според мен възпитанието на детето започва след като навърши 6 месеца. Съдя по моето, естествено. Simple Smile
А в статията, посочена от авторката на темата, се говори за способността на плода да комуникира още преди раждането си, а не за пренаталното възпитание. На едно място пише "Способността за предродова комуникация е новост за психологията и медицината" Wink Не знам кога е писана тази статия, но определено мисля, че не е новост.
Лично аз не вярвам в пренаталното възпитание. Според мен много хора бъркат понятията "пренатално възпитание" с "предродово общуване" (предродова комуникация).  Wink

# 25
  • Мнения: 3 092
Съдя по моето, което сега се пробва да ме омайва. Преди след ваксините спеше при мерн, а сега не го взимам изобщо, защото знам, че после няма връщане.
с риск да бъда нападната , но моето разбиране за възпитание е много по различно от това .. Thinking
Смятам че една спокойна бременност би била чудесна както за майката , така и за детето .
Мисля че възпитанието , както беше казала  една съфорумка преди мен е именно в създаването на силна емоционална връзка между майката и детето веднага след раждането .
Освен това смятам че най - важното за едно дете е  родителите да  отговарят на потребностите  му , да се чувства сигурно , желано и обичано.
 

# 26
  • Мнения: 1 763
Малко съм скептична относно пренталното възпитание, но все пак една спокойна бременност със сигурност е по-добрият вариант поне за майката. Иначе възпитанието като такова го започнах съвсем скоро, вече беше навършил 11 месеца. Преди това просто се нагаждах към нуждите му, ясно ми беше, че не мога да му наложа да прави нещо, дори да го смятам за правилно. Вече започва да разбира, знае значението на думата "не", виждам, че понякога ме дразни нарочно. Това естествено си е до дете. Някои деца по-рано се развиват интелектуално, други пък са много палави. Майката е човекът, който трябва да прецени кога детето и е готово за възпитание, а не само за общуване. 

# 27
# 28
  • Мнения: 805
И аз мисля като Блонди . Едва ли мога да възпитам нещо кой знае какво в едно кърмаче.
В този смисъл - единственото, в което вярвам е, че нервната майка изнервя и бебето, а спокойната го успокоява! Аз например имам едно много спокойно и обичливо дете - и вярвам че аз съм го направила такова! Не отричам пренаталното възпитание, но не вярвам в него. 

# 29
  • Мнения: 87
Според мен - още в преднаталния период може да се възпитава ...например афинитет към хубавата музика...

Общи условия

Активация на акаунт