Първи думи...

  • 939
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
Бяхме чели една статия в къщи, че най-често първите думи-срички на бебетата са не-не,  ба-ба и та-та. Съответно татито и двете баби се надпреварваха да учат Калина да казва съответно та-та и ба-ба и спореха какво ще каже първо. До вчера, когато най-неочаквано за всички бебка каза мам-ма  Wink Аз си ударих четирибуквието във тавана, а татито прочете на бебка въпросната статия за да разбере, къде е сгрешила в развитието си и да се поправи.  Mr. Green Вечерта разправи на майка си, че детето си мрънкало нещо, а на мен ми се струвало, че казва ма-ма. Ама не ми се струва. Знам, че не го казва на мен, а просто пробва сричките, ама ми е едно такова хуууубаво Hug Преди няколко дена зъбче, вчера първа думичка....
А каква беше първата думичка на вашите съкровища?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Моят случай е от често срещаните.Преди около 10-тина дена каза ба-ба и сега само това повтаря

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе не знам дали говорим за съвсем съзнателни, думи, защото моя син съвсем несъзнателно, по цял ден казва "ДА", и то толкова ясно и чисто. Много е смешен, гледаш го толкова малък пък ти изтърсва някаква смислена дума, било то и с неосъзнат смисъл.  Grinning А как разбирате, че осъзнава това което казва и го казва съвсем съзнателно и тенденциозно?

# 3
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Честито, мамо Цвети!!!
Аз вече се радвам на осъзнати думички. Като каже мама и вдигне ръчички за гушкане се разтапям и потичам от кеф.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 759
Честито мама Tsvety Simple Smile

При нас естествено беше Тати, т.е. Дияна ги търкаляше Т и всички гласни докато "тата" и "тати" най и харесаха. Естествено тати беше много щастлив, аз се правех на ударена в началото, но всички в кафето (Дияна там се извука какво може да казва) казваха "Тати е".
После Дияна татосваше всички подред. Мисля, че някъде по клюкито бях написала една нейна изцепка с това "тати" Simple Smile

Мама каза доста по-късно. Аз си мислех, че изобщо няма да каже. Моята мама само и се смееше "стига с това тати, кажи мама" Simple Smile

"Баба" също каза късно, защото мойта мама искаше Дияна да й казва по име ("никаква баба не съм") Simple Smile Значи ние си имаме една Диди, и една баба Мими Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 200
Тата беше нашата първа дума, сега вече казва баба, дада и айде, още няма мама

# 6
  • София
  • Мнения: 625
май беше ба-ба Confusedпосле мам-ам........тати,  бръм бръм...и чак сега мама ама той ми вика мамуууууу Laughing

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Първата думичка беше   mamma . Голяма радост беше.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Първото нещо, което съзнателно каза бе "тата". Умрях от кеф. Така сладко го гледаше и му викаше "тататата", едно мазно такова, гальовно.. Ама аз я научих де. Но ми е много хубаво да ги гледам как се гушат и обичат и тя го гали по лицето и му говори "тата"... Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 522
И ние първо казахме "мамма". Laughing

# 10
  • Мнения: 5 183
Първите ни думи4ки бяха тата и кака, въпреки 4е никаква кака си нямаме в обкръжението, а и тати беше мноооооооооого дале4 от нас, когато това стана. Последваха айди-айди-айди /винаги по три Laughing/ и не-не-не ... за мама доста по4аках:) Hug

# 11
  • Мнения: 410
Някъде четох коментар Бабите да не се възгордяват излишно , защото БаБа ли от най лесните срички и звукосъчетания, та затова децата често първо бабосвали

# 12
  • Мнения: 2 609
И Яна започна с ма-ма,после та-та,ба-ба,ля-ля и т.н.Сега обаче вика на баща си тата,на бабите баба,а на мен не ми вика ма-ма Sad.Понякога и викам "маа-ма",а тя ми се хили и вика "та-та" Thinking Rolling Eyes      

# 13
  • Мнения: 287
Моето съкровище на два месеца започна да казва "айде", когато е гладен. А на 6 месеца каза първо "баба", после "деде" , "тати" а "мама" беше последна.

# 14
  • Мнения: X
При нас беше баба, тата, деде, айде, папа  ииииииии - мама  Wink

Изобщо последна съм в класацията  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт